Земетресения в София

• 17 отговора
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Мда и аз го усетих това разклащане .
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      По-добре си е така по-често, но леки отколкото....
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      По-добре никакви да няма! :)
      В Младост 4 се усети доста стабилно :) помислих си, че съм на люлеещ стол.

От научна гледна точка, малките трусове не са предшествени на нищо хубаво.

Но Може и да са си просто малки трусчета :о) - А дано!
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Първоначално публикувано от DimitarLyubenov
      От научна гледна точка, малките трусове не са предшествени на нищо хубаво.
      Това пък как го реши?
    • smoohicho
      smoohicho
      Бронз
      Аз съм чувал ,че е добре периодично да има леки земетресения ,за да се наместват земните плочи ...дали е така не знам :)
      Иначе , като цяло в Софииско не е имало силно земетресения отдавна и е нормално да има ,може да е днес ,може и да е след 10 години и хората трябва да са подготвени.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Нещо подобно уча :)
      ... може и да греша ;о
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Учи повече :f_p: , и никога не слагай в текста "от научна гледна точка", ако няма да се бориш за тезата си до смърт...
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Възползваш се от проявената ми слабост? :D

А за ученето, отдавна му е минало времето, дърти сме вече за тези неща.
    • primeobj
      primeobj
      Бронз
      И в Мусагеница се усети силно, но за 2 секунди не повече
      едит: всъщност аз съм на 1 етаж така, че по-нагоре може да са се уплашили сериозно не знам
    • ivanfsg
      ivanfsg
      Бронз
      аз спах, но пак усетих
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Аз разбрах от Facebook за земетресението: по едно време всичките ми приятели от София взеха да си ъпдейтват статусите за това!

Надявам се да не е имало щети или ранени, мен много ме е страх от такива неща.

Не знам обаче на какво се дължи - напоследък доста тресе, дано да не е някаква тенденция, а случайност...
    • vladimir0v
      vladimir0v
      Глобален
      Щети големи надали, ама замалко да ми разлее чашата с вода от масата.
      Обаче си е удобство да се събуди човек така, малко взе да ми омръзва с аларма всяка сутрин :f_cool:
    • yolov
      yolov
      Бронз
      Предните няколко седмици пак имаше няколко земетресения, които се усетиха. Имаше такива, които ние усетихме на 5-тия етаж, но други на партер не са. Днес аз разбрах впоследствие, защото по това време бях в колата, нищо не съм усетил.

Всъщност прочетох, че били 2 земетресения на различни места до София, но в един и същи час и минута: 10:08 ч. по над 3 по Рихтер и двете. Ето повече информация тук: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3252651

Поздрави,
      yolov
    • jinxinks
      jinxinks
      Бронз
      Първоначално публикувано от Nadia
      Аз разбрах от Facebook за земетресението: по едно време всичките ми приятели от София взеха да си ъпдейтват статусите за това!
      Вместо да се крият под масите и рамките на вратите, те си ъпдейтват статусите и твитят :D :D :D
      Четох иначе, че ако има още трусове през следващите дни, това е добре - наместват се земните слоеве.

Днешното беше силничко, събуди ме чак и хукнах да спасявам домашния любимец, а той - напълно невъзмутим и хич не му дреме за Рихтер.
    • rivcata
      rivcata
      Бронз
      Първоначално публикувано от jinxinks
      Първоначално публикувано от Nadia
      Вместо да се крият под масите и рамките на вратите, те си ъпдейтват статусите и твитят :D :D :D
      Четох иначе, че ако има още трусове през следващите дни, това е добре - наместват се земните слоеве.

Днешното беше силничко, събуди ме чак и хукнах да спасявам домашния любимец, а той - напълно невъзмутим и хич не му дреме за Рихтер.
      Ако имаше нещо сериозно, той щеше да усети:)
    • jinxinks
      jinxinks
      Бронз
      Дълбоко се съмнявам, просто хич не му пука за такива неща. Вълнува се само като си чуе шума от пакета с храна :D
    • rivcata
      rivcata
      Бронз
      Хахаха, това е животът! Спане по цял ден и храна на аванта :D