kymupa talks about life

• kymupa
      kymupa
      Бронз
      [b][i]
      ЗДРАВЕЙТЕ![/b][/i]

[b]Кой съм аз?[/b]

Някои от вас вече ме познават, за другите аз съм Пламен и съм от Русе.

[b]Каква е моята история?[/b]

Както повечето от вас и аз взех бонуса от $50. Започнах SNG в Cake Poker, като отначало не тръгна никак добре, най-вече защото имах самочувствие до небето, но без покритие. След като загубих половината бонус реших да се запиша за турнир с вход $15 и взех, че станах първи и взех около $220. Отново със завидно самочувствие реших да пилея пари, докато един ден не играх на кеш маса и много ми хареса.

Реших, че щом ще ставам кеш играч ще ми трябва помощ (тъй като в кеша не бях толкова "блестящ" играч, колкото в СНГ турнирите) и започнах да участвам във форумите за анализ на ръце и тренировките (тук е момента да благодаря на всички, които са ми помогнали в тези секции и специални благодарности на kukki, който не веднъж е отделял време, за да ми помогне). И така до началото на лятото, когато си бях възложил една мисия, но жегата беше по-силна от мен и се отказах от играта за лятото. Сега започвам в нова зала с нова банка.

[b]Новото начало:[/b]

Изтеглих целия си банкрол от Кейк и вкарах $300 в BetFair (тук е момента да благодаря на JoDDDz, който ми подхвърли тази идея за залата). Смятам да играя NL10SH и турнири с нисък бай-ин, докато не достигна нужната банка за по-висок лимит.

[b]Какви са целите ми?[/b]

Ще си оставя в това поле отворена вратичка да допълвам разни работи. Засега целите са:

:diamond: Да избия бонуса от $250 в BetFair.
      :diamond: Да изигравам поне по 1000 ръце на ден.
      :diamond: Всяка седмица да поствам графика за изминалата седмица.
      :diamond: Да поствам интересни ръце.
      :diamond: Да вляза в първите 3 места на някой турнир.
  • 284 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Охоо, нов блог! Честито и успехи! :s_cool:
      Може да се засечем следващите седмици и по масите =)
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Днес направих първата си сесия в BetFair, която беше много кратка за жалост. Едва 300 ръце и $13 назад, но съм изключително доволен от играта си.

Доста ми е трудно да свикна с новия софтуер и това да имам хъд.

No-Limit Hold'em, $0.10 BB (5 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

SB ($9.90)
      BB ($7.64)
      UTG ($5.33)
      MP ($5.34)
      Hero (Button) ($10)

Preflop: Hero is Button with 9, A
      UTG calls $0.10, 1 fold, Hero bets $0.40, 2 folds, UTG calls $0.30

Опонентът, който лимпва играе 33/5 за 45 ръце. А9о е напред срещу рейнджа му за лимп/кол, така че имаме лесен изолационен рейз.

Flop: ($0.95) 8, K, 2 (2 players)
      UTG checks, Hero bets $0.60, UTG calls $0.60

Не удрям нищо на флопа, но и той няма много какво да е ударил. Опонентът фолдва 50% на продължаващ залог (само 2 случая, но...) и мисля, че тук ще се хвърли с доста голяма част от диапазона си и затова залогът ми е добър.

Turn: ($2.15) 6 (2 players)
      UTG checks, Hero checks

На търна идва доста лоша карта. Завършва дроуа, а съм почти сигурен, че опонентът ми няма да си хвърли чифта, затова чеквам бихайнд.

River: ($2.15) A (2 players)
      UTG checks, Hero bets $1.35, UTG raises $4.33 (All-In), Hero folds

На ривъра излиза асо и опонентът ми чеква. Решавам да заложа, тъй като смятам, че той ще ми плати с всеки чифт. Залага малко над половината пот, за да му дам добри шансове. Той мисли много време и почти, когато изтече влезе ол ин. За мен това си беше чист флъш и фолднах.

No-Limit Hold'em, $0.10 BB (4 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

SB ($11.76)
      BB ($27.01)
      UTG ($5.57)
      Hero (Button) ($10)

Preflop: Hero is Button with A, 10
      UTG calls $0.10, Hero bets $0.40, 2 folds, UTG calls $0.30

Тук опонентът ми играе 65/9 за 85 ръце. Лесен изолационен рейз с ATs.

Flop: ($0.95) J, Q, 8 (2 players)
      UTG checks, Hero checks

Флопът ми носи двоен гътшот, но срещу неговия стак и факта, че фолд срещу продължаващ залог му е 0% от 7 пъти ме кара да играя чек бихайнд за пот контрол.

Turn: ($0.95) 9 (2 players)
      UTG checks, Hero bets $0.80, UTG raises $5.17 (All-In), Hero calls $4.37

На търна ми излиза стрейта, но излиза и още един ФД, затова залагам много силно. Той влиза ол ин и аз имам лесен кол.

River: ($11.29) K (2 players, 1 all-in)

Total pot: $11.29

Qads babyy..

No-Limit Hold'em, $0.10 BB (3 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Hero (SB) ($15.21)
      BB ($11.71)
      Button ($26.86)

Preflop: Hero is SB with 3, 3
      Button bets $0.40, Hero calls $0.35, BB calls $0.30

Тук БУ играе 16/14 за 46 ръце и мисля, че е сносен играч. Беше ми взел един стак KK vs QQ.
      ББ е 24/16.

Flop: ($1.20) J, 3, A (3 players)
      Hero checks, BB checks, Button checks

На флопа си удрям сета и намерението ми е да играя ч/р.

Turn: ($1.20) K (3 players)
      Hero bets $1, 1 fold, Button calls $1

[color=red]На търна излиза още една висока карта и аз залагам много силно. Мисля, че трябваше да заложа $0.8, за да дам по-добри шансове на ББ да плати с асо.
      Ако БУ беше рейзнал тук, много щях да се огорча. Сега като се позамисля, той не би чекнал Ах, Jx на флопа, и след кола му на търна по-скоро го слагам на Кх или понякога някое слабо асо, което е решил да чекне бихайнд на флопа за пот контрол.[color]

River: ($3.20) 3 (2 players)
      Hero bets $2.50, 1 fold

На ривъра вече имам най-добрата ръка. Тук грешката ми е, че залагам толкова много. Залогът ми трябва да е малко над 1/2 пот, за да го накарам да ми плати с всяко асо и поп.

Сега ще си почина малко и довечера още игра.
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Честит нов блог, Пламене :)

Ще следим с интерес блога ти и развитието на банката ти :)
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      @moodkiller - мерси, мерси. Само гледай да не сядаш пиян след сватбата, че лошо.

@Nadia - Благодаря и на теб.
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Блога изглежда доста добре. Продължавай в същият дух....

Best,
      Georgi Nikolov :s_love:
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      @kukki - мерси.

Малък ъпдейт какво се случи снощи. Реших да не играя, а да си почина, за да отида на едно голямо парти - RiverLand.

Тъй като повечето от вас най-вероятно не знаят какво е това сега ще ви обясня - това е музикален фестивал. Доста добра е идеята и е в територията на града (въпреки, че е малко далече от самия град) до комплекс "Люляка" точно на брега на река Дунав. Имаше 4 вечери - ретро, чалга, хип-хоп и хаус. Аз много исках да отидем на хип-хопа, но приятелите ми казаха на хауса.

Бяхме се разбрали 8:30 да се чакаме на гарата (имаше безплатни автобуси), но аз разбира успях да закъснея и те тръгнаха без мен. За мое нещастие следващия беше чак след 1 час, но имаше още някой, който беше закъснял, така че беше ок.

Отидохме там към 10 и видяхме, че няма никой. :D Решихме да седнем на някое барче, където обаче явно сервитьорите смятат, че не е нужно нито да обслужват клиентите си - чакахме половин час - нито да отсервират масите.

После влязохме, но беше малко скучно, тъй като всички си седяха на масите и никой не танцуваше. За щастие около 12-1 нещата се раздвижиха и всичко си дойде на мястото.

Сега отивам да играя - после ще постна снимки от партито и ще кача някоя друга ръка.
    • vladimir0v
      vladimir0v
      Глобален
      Похвална инициатива :)
      Успех в играта и един съвет: следващото ниво НЛ20 го качи с поне 700 банка :)
      И така постепенно увеличавай бай-ините за всяко следващо ниво нагоре.
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Успех с блога и покера като цяло!

Относно ръката, която си постнал с карето ми е любопитно, какво мислиш за донк (лиидване).
      Аз лично бих си помислил за подобно нещо, ако както казваш играчите са сносни.
      Ако БТН е играл стандартен стиил с ени ту няма да продължи с/у двама с агресия на флопа. Ако ББ е платил заради цената също няма да заложи сам.
      Ако някой от тях е ударил добре или има силен дроу то така изпускаш стойност.
      Идеята ми е че много рядко някой ще донкне силна ръка от СБ с/у двама, по-скоро това би било опит за кражба на пота с оглед позициите и борда.

Също така е възможно някой от двамата да пиилне с ботъм пеар или слабо Асо или като флоут в позиция, както и да реши да изиграе дроу много агресивно.

Другия пиниз е да се поставиш на мястото на БТн.
      Какво лиидва СБ, обикновено на сух борд това е еър, слаб дроу, слаб асак, мидъл пеар и като цяло ръце, които нямат потенциал да се подобрят значително. В този случай аз ще пот рейзна с всеки гът шот, слаб асак и доста други ръце тъй като това ще изглежда много силно в очите на останалите ...

В тази ръка има и много гадни търн карти, които ти не искаш да виждаш. Не само за завършване на дроу, но и такива , които да утрепят екшъна ...
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      @vladimir0v - мерси за съвета. В Cake се бях пробвал с 20 БИ, но там играчите бяха доста по-силни и fail-нах.

@LiGuru - мерси за пожеланията.

Относно ръката, сега като се замисля наиситна един евентуален лийд би бил доста по-добро решение. Особено 3-handed не мога да очаквам БУ винаги да има премиум ръка и често с ч/р ще си убия действието. Плюс това с лийд около 2/3 съм сигурен, че всяко вале и всяко асо ще платят.

Според мен друга опция, която може да бъде добра е ч/к флоп, ч/к търн, донк ривър, но така му оставям две безплатни карти да си хване дроу, ако има.

Ето и малко ръце от днес.

No-Limit Hold'em, $0.00 BB (4 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Hero (SB) ($12.26)
      BB ($15.85)
      UTG ($14.21)
      Button ($9.96)

Preflop: Hero is SB with 2, K
      2 folds, Button calls $0.10, Hero checks

Тук опонента ни е риба - 66/22 за 89 ръце, като отваря от БУ 35%. Изненадах се, когато лимпна от бутона срещу мен, но не исках да рейзвам извън позиция.

Flop: ($0.20) K, A, 2 (2 players)
      Hero bets $0.20, Button calls $0.20

На флопа имам двата най-ниски чифта. Въпроса е какво да правя? Флоп агресията на опонента е 1.3, но смятам, че с ч/р той би фолднал доста от ръцете, с които би ми платил залог. Затова лийдвам.

Turn: ($0.60) 10 (2 players)
      Hero bets $0.45, Button calls $0.45

След като ми плати го слагах на ФД или поп (изключвам асото, тъй като мисля, че би рейзнал всяко асо, може би без слабо offsuit асо). Залагам отново и той плаща - сега вече остава да е със слабо асо или ФД.

River: ($1.50) 8 (2 players)
      Hero bets $1, Button raises $2, Hero calls $1

На ривъра реших да заложа 2/3 срещу асо, тъй като смятам, че може да колне. След рейза му се позачудих с какво би го направил, но тъй като мисля, че би рейзнал всички аса от 8 нагоре реших, че или преиграва асо или блъфира с ФД, а ми трябваха само 18%.

No-Limit Hold'em, $0.10 BB (5 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

SB ($17.03)
      BB ($9.70)
      Hero (UTG) ($10.34)
      MP ($10)
      Button ($9.70)

Preflop: Hero is UTG with J, Q
      Hero bets $0.30, 2 folds, SB calls $0.25, 1 fold

Тук опонентът ми играе 37/12 за 52 ръце.

Flop: ($0.70) 4, A, 4 (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.50, SB calls $0.50

Стандартен продължаващ залог. След колът му го слагам на 55-ТТ, Ах.

Turn: ($1.70) 5 (2 players)
      SB checks, Hero checks

На търна бих могъл да заложа и да го накарам да фолдне 66-ТТ или слабо асо, но за 50 ръце нямам нужната информация, затова предпочитам да не залагам.

River: ($1.70) J (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.90, SB calls $0.90

На ривъра той чеква. Очаквам да заложи асо, затова залагам 1/2 пот, за да го накарам да колне с 66-ТТ.

SB ($11.01)
      BB ($11.38)
      UTG ($5.70)
      MP ($13.79)
      Hero (Button) ($13.04)

Preflop: Hero is Button with 9, J
      1 fold, MP calls $0.10, Hero bets $0.40, 2 folds, MP calls $0.30

Тук опонентът ми е риба и играе 72/10 за 76 ръце и често прави малки залози от типа на 1/5 пот.

Flop: ($0.95) 2, 6, 6 (2 players)
      MP bets $0.30, Hero raises $1.25, MP calls $0.95

На флопа имам две оувъркарти + ФД, затова решавам да го рейзна. След колът му го слагам на чифт или асо високо, понякога и рандом оувъркарти.

Turn: ($3.45) A (2 players)
      MP checks, Hero bets $2, MP calls $2

На търна излиза асото. Реших да заложа, за да го накарам да фолдне чифт, а дори да ми плати пак имам достатъчно екуити срещу него. Той доста се замисли и плати.

River: ($7.45) A (2 players)
      MP checks, Hero checks

На ривъра ми излиза флъша, но излиза и фул хаус. Не мисля, че ще ми плати с по-слаба ръка, затова чек бихайнд е ок.

No-Limit Hold'em, $0.10 BB (4 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Hero (SB) ($10.05)
      BB ($9.99)
      UTG ($11.12)
      Button ($8.40)

Preflop: Hero is SB with A, K
      UTG bets $0.60, 1 fold, Hero raises $1.70, 1 fold, UTG calls $1.15

Втора ръка на масата. Никаква информация за опонентите. Стандартен 3бет с АК срещу странния му рейз от 6ББ. След кола, мисля, че рейджа му е TT-QQ, AK, AQs.

Flop: ($3.60) 3, 2, 9 (2 players)
      Hero bets $2, UTG calls $2

Стандартен продължаващ залог. След колът му го слагам на ТТ-JJ, понякога АК. Мисля, че с дамите щеше да ме рейзне на флопа.

Turn: ($7.60) Q (2 players)
      Hero bets $6.30 (All-In), 1 fold

На търна излиза дама. Решавам да вляза ол-ин, тъй като ще му е много трудно да колне тук с JJ/TT, тъй като линията ми е много силна, а АК ще ги фолдне.

Total pot: $7.60
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Както казах в началото всяка седмица трябва да поствам графика.

Вярно, че още не е изминала седмица, откакто играя, но реших да ви информирам. Направих първите си 2к ръце и вече имам горе долу някакви впечатления. Рибите са доста, но за сега не успях да ги изловя. Все още не се чувствам в свои води с новия софтуер + използването на статистики, а и монитора ми е доста малък - 17'', и има статистики навсякъде.

Червената линия не върви добре, но не мога да накарам хората да фолдват все още.

За момента играя 16/13/22/2.2 VPIP/PFR/ATS/3b
      3.4/73/50/2.1к AGG/CBET/F2CBET/hands

Почни няма как да 3бетвам срещу рибите, тъй като повечето не рейзват а лимпват.

Ето малко интересни ръце.

Опонентът ми играе 67/21... просто чувствах как съм бит.

Party Poker No-Limit Hold'em, $0.10 BB (5 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

SB ($9.47)
      Hero (BB) ($9.76)
      UTG ($12.44)
      MP ($6.95)
      Button ($16.43)

Preflop: Hero is BB with A, A
      1 fold, MP bets $0.40, 3 folds

Тук опонентът ми е 17/12 за 332 ръце.

SB ($11.82)
      Hero (BB) ($23.50)
      UTG ($9.42)
      MP ($7.22)
      Button ($9.85)

Preflop: Hero is BB with J, 6
      3 folds, SB calls $0.05, Hero checks

Flop: ($0.20) J, 8, J (2 players)
      SB bets $0.15, Hero raises $0.50, SB calls $0.35

Turn: ($1.20) Q (2 players)
      SB checks, Hero checks

River: ($1.20) 8 (2 players)
      SB bets $11.22 (All-In), Hero calls $11.22

Total pot: $23.64

Results:
      SB had J, Q (full house, Jacks over Queens).
      Hero had J, 6 (full house, Jacks over eights).
      Outcome: SB won $22.46

Опонентът е непознат. Може би Q-high flush щях да фолдна, но K-high. Просто може да прави това с 7х и по-малки флъшове...

Hero (SB) ($10)
      BB ($12.05)
      UTG ($10.76)
      MP ($22.58)
      Button ($1.94)

Preflop: Hero is SB with K, J
      UTG bets $0.30, 1 fold, Button calls $0.30, Hero calls $0.25, 1 fold

Flop: ($1) 7, 6, 9 (3 players)
      Hero checks, UTG checks, Button bets $0.50, Hero calls $0.50, UTG calls $0.50

Turn: ($2.50) J (3 players)
      Hero checks, UTG checks, Button checks

River: ($2.50) 7 (3 players)
      Hero bets $1.75, UTG raises $9.96 (All-In), 1 fold, Hero calls $7.45 (All-In)

Total pot: $20.90

Results:
      Hero had K, J (flush, King high).
      UTG had 2, A (flush, Ace high).
      Outcome: UTG won $20.62

Сега отивам на фитнес и после ще поиграя и ще прегледам обстойно ръцете си.
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Първоначално публикувано от kymupa
      :f_eek: Много тайт статистики за 5-макс маси...

А тая ръка с АА.. аз ли нещо не разбирам или си ги фолднал префлоп.. че и си се почувствал бит :f_eek: :f_mad: :f_mad: :f_mad:
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Първоначално публикувано от kotsebotse
      Първоначално публикувано от kymupa
      :f_eek: Много тайт статистики за 5-макс маси...

А тая ръка с АА.. аз ли нещо не разбирам или си ги фолднал префлоп.. че и си се почувствал бит :f_eek: :f_mad: :f_mad: :f_mad:
      Все още опитвам рибата. А и не се чувствам много комфортно да изолирам двама с 89с. Наистина трябва да ги кача поне до 20/18, както бях в Кейк, но ще му дойде и на това времето.

А за ръката с АА ги фолднах без да искам. Просто на една друга маса имах ръка и после тук, докато наглася колко да рейзна и time's up... :s_frown:
    • Negreanu1976
      Negreanu1976
      Бронз
      Честит нов блог и от мен, Пламене!

Ще чета за резултатите ти и ще следя ръцете които постваш, винаги когато ми остане време! Определено смятам, че това е правилния начина за игра на покер - професионално, с непрекъснат и задълбочен анализ и коментар на собствената ти игра. Адмирирам такива играчи! Успехът идва когато правиш нещата правилно, постепенно и постоянно, достатъчно дълго време! Така, че не се съмнявам в успеха ти!

В една любима моя книга героят казва на всички които му завиждат за късмета, който го спохожда във всичко:
      "Колкото повече работя, толкова по-голям късмет имам!"

Така че просто играй правилно постоянно!
      И нека флоп-а бъде с теб! (и търн-а и ривър-а също :] )

Поздрави:
      Даниел
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Здравейте.

@Negreanu - мерси за хубавите думи. Успех и на теб!

В интерес на истината за първите 3к ръце не съм никак доволен от играта си. В понеделник направихме sweat session с Negreanu, и когато той игра имаше един доста "добър" играч, който доста му помогна да си вдигне банката ($30 стак на НЛ4 FTW!).

Когато аз играх обаче, след някои наистина изумителни ръце загубих. Така беше и вчера и затова реших днес да не играя, а да анализирам ръцете си и опонентите си, защото е доста срамно за мен да съм 1 БИ назад срещу тези играчи, заради отчаяните си действия понякога.

Hero (SB) ($10)
      BB ($12.05)
      UTG ($10.76)
      MP ($22.58)
      Button ($1.94)

Preflop: Hero is SB with K, J
      UTG bets $0.30, 1 fold, Button calls $0.30, Hero calls $0.25, 1 fold

Тук опонентът от СО играе 29/14 за 7 ръце, затова го приспадаме към непознат.
      Малкия стак е пълна риба и главно заради него колнах префлоп.

Flop: ($1) 7, 6, 9 (3 players)
      Hero checks, UTG checks, Button bets $0.50, Hero calls $0.50, UTG calls $0.50

Първоначалния ми план беше да играя ч/к. Сега обаче откривам грешка в отиграването си на флопа. СО чеква, а той никога няма да чекне силна ръка тук.
      След малкия залог на шорт стака трябваше да рейзна и да вкарам ол-ин шорт стака, за да не позволя на СО да плати със слаб чифт или дроу, защото линията ч/р срещу двама на този борд е доста силна.

Turn: ($2.50) J (3 players)
      Hero checks, UTG checks, Button checks

Тук смятах, че шорт стака ще си вкара парите и аз мислех да рейзна. Мисля, че тук трябваше да заложа 2/3 пота, защото опонентите ми могат да чекнат ръце като 7х, 9х, ФД, стрейт дроу и да видят безплатен ривър.

River: ($2.50) 7 (3 players)
      Hero bets $1.75, UTG raises $9.96 (All-In), 1 fold, Hero calls $7.45 (All-In)

На ривъра си удрям флъша и залагам 3/4 пота. Получавам пуш. Не мисля, че СО ще има фул хаус тук, тъй като всеки сет или два чифта той щеше да изиграе доста по-агресивно. Много възможно е да преиграва 7х или по-слаб флъш, затова смятам, че единствената ръка, която ме бие от диапазона му е нът флъш.

SB ($9.45)
      BB ($10.65)
      UTG ($8.56)
      MP ($6.51)
      Hero (Button) ($9.80)

Preflop: Hero is Button with J, A
      UTG calls $0.10, MP (poster) checks, Hero bets $0.50, 2 folds, UTG calls $0.40, MP (poster) calls $0.40

MP е 87/19 за 52 ръце, а СО е 59/18 за 36 ръце. Лесен изолационен рейз срещу двамата.

Flop: ($1.65) 9, K, A (3 players)
      UTG checks, MP checks, Hero bets $1.25, UTG calls $1.25, 1 fold

Флопът ми носи топ чифт, както и доста дроус, с които съм сигурен, че ще платят, както и с всеки чифт. Лесен залог за стойност 3/4 пот.

Turn: ($4.15) 4 (2 players)
      UTG checks, Hero bets $3, UTG calls $3

На търна излиза още един дроу, а картата е балнк, затова още един залог 2/3 пота и при подходящ ривър ще заложа отново, а при лош трябва да фолдна.

River: ($10.15) Q (2 players)
      UTG bets $3.81 (All-In), Hero calls $3.81

Ривъра излиза доста лоша карта. Флъша оцели, JТ оцели, има изключително много два чифта комбинации. Тук трябва да фолдна.

SB ($9.79)
      BB ($24.20)
      Hero (UTG) ($11.42)
      MP ($9.55)
      Button ($14.20)

Preflop: Hero is UTG with A, K
      Hero bets $0.30, 1 fold, Button calls $0.30, 2 folds

Опонентът ми играе 25/19 за 16 ръце.

Flop: ($0.75) 2, K, 5 (2 players)
      Hero bets $0.50, Button calls $0.50

Turn: ($1.75) 2 (2 players)
      Hero bets $1.25, Button raises $4, Hero calls $2.75

Картата на търна не променя много ситуацията от флопа. На този търн бих заложил отново с всеки покет чифт, флъш дроу, поп.
      Единствените двойки в диапазона му са А2с и 22, което прави 2 комбинации, тъй като аз имам асото купа а долу има две двойки. Друга ръка, с която би рейзнал за стойност е 55, което са 3 комбинации. От друга страна аз мисля, че той би ме рейзнал тук с голяма част от диапазона си, поради причнита, че аз самия няма да имам достатъчно добра ръка, за да продължа напред. Често може да ме рейзва с всеки поп и всеки флъш дроу.

River: ($9.75) Q (2 players)
      Hero checks, Button bets $9.40 (All-In), Hero calls $6.62 (All-In)

На ривъра мисля, че диапазонът му е поляризиран между пропуснат дроу и KQ, A2s, 22, 55. Реално точно на този ривър мога да фолдна, но ми трябват 29% и решавам да колна.

SB ($14.52)
      Hero (BB) ($10)
      UTG ($23.15)
      MP ($10)
      Button ($12.86)

Preflop: Hero is BB with 4, 7
      1 fold, MP calls $0.10, 1 fold, SB calls $0.05, Hero checks

СО е 100/33 за 4 ръце, а СБ е 36/0 за 90 ръце.

Flop: ($0.30) 6, 3, K (3 players)
      SB checks, Hero checks, MP checks

Turn: ($0.30) 6 (3 players)
      SB checks, Hero checks, MP checks

River: ($0.30) 5 (3 players)
      SB checks, Hero bets $0.25, MP raises $9.90 (All-In), 1 fold, Hero calls $9.65 (All-In)

На ривъра стрейта ми излиза. СО е доста агресивен постфлоп и очаквам да заложи всичките си фул хаусове/трипс на флопа или на търна. На ривъра единствената ръка, с която може да играе по този начин за стойност, която ме бие е 55, а той може да има 24, 47 за сплит и рандом блъф.

Сега мисля да изгледам поредицата Microstakes Maniac, тъй като изглежда има някакъв проблем с тракването ми към PokerStrategy, който тепърва ще отстранявам.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Относно тракването, аз бях забравил да си дам ника тук при последното сменяне на зала. Пиши на отдела - Иван е на линия! :D

Някои от ръцете, които си постнал хич не ми харесват, но и ти си забелязал грешките си.
      Особено #1 - колът префлоп, липсата на рейз на флопа и бет на търна...
      Колът на пуша в последната ръка също не ми харесва, при положение, че имаме пеър на борда и всичко изглежда като един масивен слоуплей. Плюс това не си длъжен да се правиш на Рамбо в лимпнат пот.
    • BattleHunter
      BattleHunter
      Бронз
      от сега мога да видя следващата ти стъпка - отиваш във FullTiltPoker със 600$ банка и кръшваш nl25 :D

но наистина, това е точно пътя по който аз започнах 50$ в кейк -> 225$ в BetFair nl10 =)

това на страна изглежда че наистина доста мислиш над отиграванията които правиш и в повечето ситуаций достигаш до напълно правилните заключения, което е гаранция, че ако този път успееш да спазваш правилна банка и си постоянен, ще стигнеш доста напред

успех в BetFair ;)
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      @moodkiller - ами аз уж си написах ника. От отдела за обслужване на клиенти ми казаха да пиша на BetFair. Сега им писах и да видим какво ще излезе.

@BattleHunter - дано наистина скоро успея да направя $600. Но не мисля скоро да се местя във Fulltilt, просто мисля, че има достатъчно риба в другите сайтове, където мога да я ловя. Хубаво е да видиш, че някой вече е успял да премине през тези, които мен ме тормозят тези дни...

Утре мисля да се запиша на фрийрола за депозирали.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Както има приливи, така има и отливи... Рано или късно ще ги смачкаш, но е въпрос на време.
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Прави си, Ицо. Да се надяваме, че приливът ще дойде скоро, защото определено не беше днес.

Тръгна доста добре, но после рибите ме убиха. Просто не мога да ги накарам да фолднат ръцете си и това си личи по червената линия.

Днес чух една много хубава песен. По принцип не си падам много по рока, но тази песен много ми хареса! Много хубав flow.

Сега ще се отдам на гледане на South Park. Въпреки, че е анимация, това е филмче за възрастни и горещо го препоръчвам на всички, които искат да убият времето с нещо забавно за гледане. Има 14 сезона, но последните са най-интересни. Ето тук може да го гледате без да теглите.