Въпросите - от мен! Отговорите - от вас! ;о) /SNG&MTT/

• DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз

Здравейте,

Казвам се Димитър Любенов и съм на 24 години. В момента живея в София и работя в една финансова институция вече 5 години.

До момента съм се занимавал полу-професионално (2години) с футбол и професионално (4 години) с кикбокс. Поради една или друга причина в момента тези неща са просто минало .... и хоби.

Реших да създам този блог, за да подобрявам покер играта си с ваша помощ. Към момента той едва ли би бил полезен на някои от вас, но занапред се надявам да стане :)

Като малък съм играл покер, и след това в университета, но както става ясно е било абсолютна аматьорщина. От няколко дена, се опитвам да играя вече на друго ниво (в интернет покер залите) и по точно в FTP.
      Бяха ми дадени 50$ от PS и като цяло от там се почва всичко.
      Започнах да чета статиите, да гледам клипчетата и да се опитвам да ги разбера нещата.

Четох, гледах, мислих ... и започнах да играя, а така и официално започва всичко от тук на там в този блог.

Насочил съм се към SnG NL
      Играя няколко дена и като цяло не си харесвам играта ... прекалено агресивна е, а съответно на ниските лимити като 1 долар това е доста пагубно. Опитвам се да се контролирам, но като цяло обичам да съм малко по-агресивен (надявам се това да не ме "погуби").

И така в края на всеки пост мисля да задавам няколко въпроса, на които бих искал да ми давате отговор (ако можете разбира се). Така много начинаещи играчи ще могат да прочетат и разберат основни неща, които по една или друга причина ни липсват.

Въпроси:

1. От къде бих могъл да извадя подробни статистики за играта си? Има ли интернет сайт, или трябва да инсталирам програма?

2. СнГ с 6 човека или 9 е по-добре да се играе?

3. Какви настройки е най-добре да се направят за да се вижда най-ясно играта на таблата?

Ще се срещаме по масите ;)
  • 12 отговора
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      1. От къде бих могъл да извадя подробни статистики за играта си? Има ли интернет сайт, или трябва да инсталирам програма?

Можеш да използваш Elephant, Pokertracker или Holdem Manager. И трите програми имат безплатен тестов период, който ще ти даде общо ~2 месеца използване. Има и сайтове с които можеш да следиш това, но не знам дали мога да ги "рекламирам" тук.
      Освен тях бих ти препоръчал да изтеглиш ICM trainer и Equilator от
      http://bg.pokerstrategy.com/software/

2. СнГ с 6 човека или 9 е по-добре да се играе?

Като за начало 9man снг ще е много по-добре, защото ще влизаш в по-малко проблемни ситуации.

3. Какви настройки е най-добре да се направят за да се вижда най-ясно играта на таблата?

Не съм сигурен дали те разбрах, но от FullTilt клиента>Options>
      Four color cards
      Auto muck hands
      Auto center
      Display bet amounts
      Display pot total
      Highlight bet amount
      Display table on action

Toва са неща, които предпочитам да държа включени. Не знам кое как е по подразбиране.

П.П. Публикувай колкото се може повече ръце за анализ, като заедно с публикацията на ръката напиши статистиката, която имаш/ако имаш, как ти се е струвал играча, някакви бележки etc. и твоето мнение относно нея. Къде ти се струва, че е грешката, кое,как и защо си направил...

Успех с блога и по масите,
      Граматиков :f_love:
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Gramatikov беше изчерпателен .Аз само мога да ти пожелая успех!
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Здравейтеееееее люда земни и неземни (тези дето печелят многооо) :)

Така, време е за малък Ъпдейт на новинитее и да последват няколко въпроса.

Но преди всичко това искам да Благодаря на Граматиков за изчерпателните отговори - Благодаря ти човеко! ;) Всичко написано от тебе ми помогна особенно много.

Така, преди няколко дена мрънках в новината за бед биитс, че не ми върви играта ... в смисъл, просто не върви .. и те това сие ;(
      Но след обстоен преглед на статиите отново, цъкане с трейнъра, слончето анд со он ... резултата е на лице!
      След лошият даунсуинг от 15 долара ... за един ден при наличен капитал от (50$) при игра на СнГ 1$ ... всичко си дойде по местата, дори се импруувнах и играя вече на 2 маси супер успешно.

Постопих агресията си, ... на тези нива е абсолютно излишна и това ми помогна много.

Играя предимно СнГ 9 човека, за сега ... на Турбо, но ми се струва адскиии бавно всичко :( :( :(

Ръце за анализ ще публикувам от следващият път, защото за съжаление в работа няма слончето ... и нямам необходимият софтуер за да го направя. Селектирал съм си няколко ръце и ще ги поста, защото определено имам няколко въпроса относно отиграванията...

И така тинтири минтири ... да си питам аз! :)

1. Как мога да получавам пари от този рейкбек ...?

2. Струва ли ви се нагласен ФТП ... софтуера?

3. Къде могат да се гледай лаифстриимс на покер турнири или добри играчи? Има ли нещо такова?

4. Защо толкова несправедливо се смятат тези покерстратеджи точки ... тоест, ако не играя 1 месец ще съм 0 ... (или аз се бъркам нещо?)

Поздрави, и отново искрени благодарности на Граматиков за полезните съвети.

Ръце ще публикувам следващият път .. даже ще сложа и някой покер виц :D :s_biggrin:
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей DimitarLyubenov,

Защо не използваш секцията от форума - Въпроси на начинаещи или пък секцията за Full Tilt покер.

Естествено, няма проблеми да си задаваш въпросите тук, но покер блога е по-подходящ да си следиш развитието като покер играч и да споделяш твоите впечатления от играта, опонентите и покер залите.

Поздрави,
      Станислав
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Привет,

Защото основната цел на този блог е точно тази, да съдържа неща полезни на всички начинаещи и мен, на едно място, където лесно ще мога да намеря това което търся.

За тази цел предпочитам всички въпроси и всичко относно развитието ми да е събрано на едно място :)

Ако е в някакъв разрез с политиките и правилата на сайта - ще преместя въпросите си в другата тема.

Поздрави,
      Митко
    • mainacity
      mainacity
      Бронз
      1. Всеки петък се превеждат парите от рейкбека в акаунта ти .

2. Няма нищо нагласено в никой софт според мен просто варияцията в тилта е "може би" малко по-голяма , това го отдавам на прекалено многото полуидиоти който играят на нива до 5,50$

3. Има доста сайтове за гледане но не мисля че мога да ги пиша тук . Гледай филмчетата тук , всеки който ги прави е достатъчно добър играч за нивото ти .

4. Ако искаше да качваш по бързо статус може би трябваше да избереш зала в която точките се правят по бързо , примерно еверест . Аз бях злато в еверест и еуропокер но в тилта просто не мога да мрадна от среброто колкото и много да играя .

Успех в развитието ти , блога ти ще бъде доста полезен за много хора добра идея да го направиш в този му вариянт .
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Здравейтеее,

Дойде време за ново обновяване на блога ми :)

За съжаление в работата имахме страшно много работа и след това се прибирах уморен ... а това следователно води до могъщ душ, хапване ... и някой други неща (в зависимост от фазата на измореност :П)

Та точно поради тази причина нямах много време за игра за съжаление .. но пък реших да се запозная и междувременно със СМС. При което останах АБСОЛЮТНО разочарован... при положение, че аз играя само в ФТП а там тя не е приложима! С разочарование го разбрах това след четене по порядъка на 7-8 часа ... но както и да е надявам се тази информация да ми е била все пак полезна.

Днес ще инсталирам триал версията на слончето за да го разуча и евентуално да играя с него.
      Днес също трябва вече да стана със статус сребро .. тоест ще имам много за четене и гледане на клипчета, така, че по-скоро ще играя само събота и неделя.

Няма да поствам резултатите си до сега както и наличността ми в банката на този етап. Нямам намерение да се съсредоточавам в увеличаването и а в подобряване на играта СнГ.

Такаа... за сега само това ще напиша защото трябва да се работи :)

Имам и няколко въпроса и една констатация този път, но преди всичко това бих искал да благодаря на mainacity за полезната информация която ми предостави.
      Мерси майна! :) дано не се обиждаш на този термин ... но ако си от плд не би трябвало :)

Да си дойдем на думата за въпросите:

1. При какви условия имам право на рейкбек?

2. Кога се очаква да ми преведат бонуса от 100 точки, за това че съм се регистрил в moneybokers?

3. Кой са печелившите играчи в този стил СнГ (говоря за Българи, регистрирани в сайта)?

Констатация:

1. Ако сте решили да играете СМС, НИКОГА НЕ ИСКАИТЕ БОНУСА ВИ ДА БЪДЕ ПРЕВЕДЕН В ФТП! ТАМ ПРОСТО Е НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ПОЛЗВА ТАЗИ СТРАТЕГИЯ.

Благодаря за пореден път на mainacity, както и на всички които четат писанията ми.
      Съвсем скоро ще почна да поствам ръце и различни статистики.

Митко,
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Още повече харесвам идеята ти за този блог и наистина се надявам новите играчи да го четат. След време ще дава отговор на повечето въпроси, които ги тормозят.

Първоначално публикувано от DimitarLyubenov
      Няма да поствам резултатите си до сега както и наличността ми в банката на този етап. Нямам намерение да се съсредоточавам в увеличаването и а в подобряване на играта СнГ.
      :f_thumbsup:

1. При какви условия имам право на рейкбек?
      По време на регистрация във FTP (и не само) трябва да използваш маркетингов код от pokerstrategy, а след това да въведеш покер ника си тук. Всичко е описано много добре ТУК. РБ във ФТП се изплаща всеки петък спрямо rake-a, който си направил предишната седмица от вторник до понеделник (може и да греша, някой да ме поправи).

2. Кога се очаква да ми преведат бонуса от 100 точки, за това че съм се регистрил в moneybokers?
      Нямам точен спомен, но не мисля, че беше повече от 7 дни след регистрацията.

3. Кой са печелившите играчи в този стил СнГ (говоря за Българи, регистрирани в сайта)?

nvelev, Raisolution, ethanrox (в момента играе кеш), neelton (в момента мисля, че не играе), Letchlord (в момента миксира Rush и mtt sngs)

Със сигурност има и още много, но не съм запознат с тяхната игра.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Здравейтееееееее,

Преди малко писах около 30 минути ... днешният ми блог и незнайно как го изтрих :s_cry: :s_cry: :s_cry: ... всичко изчезна :s_cry: :s_cry:

За това сега ще бъда много по кратък (реве ми се :s_cry: )

Започвам ... :D
      На кратко, не съм писал тези дни защото бях абсолютно разочарован от играта си и от резултати.
      За един де нуспях да загубя 1/3 от банката си, а на следващият още толкова ... което ме доведе почти до ФАЛИТ.
      Бях решил с останалите малко пари да изиграя един голям турнир СНГ и каквото стане.

За моя радост се отказах от това и си наложих много силен мениджмънт на нервите :s_evil: и това даде резултат :)

За 4 дни успях не само да си върна всичките загуби, но и да вдигна банката си повече от предишният път, много съм доволен от играта си и резултатите естествено.
      Успявам да вляза от 10 турнира в 9 от тях в парите, което е много добре, но идва друг проблем не успявам да се справям с играч, когато сме само двамата (HU).

Също така си забранявам да използвам каквито и да е статистики по време на игра.
      Искам да се науча сам да преценямва играчите спрямо това което следя от играта им. С тези статистики ще ми закърнее само мозъка :f_cool: .
      Ще започна да ги ползвам след като стигна СНГ 5$!

Благодарности на GramatikovBG, отново!

Така сега да си задам въпросите:

1. Как успявате да работите и да играете, при положение, че имате сериозна приятелка, как успявате да отделяте и време за нея ... на мен нещо не ми се получава? :)

2. Как мога да подобря играта си когато останем само 2-ма човека в турнира? (70% от ситуациите губя и оставам 2-ри - а аз не се примирявам с вторите места) :s_cool:

3. Има ли генерални разлики от играта при СНГ 9ман и 6ман?

4. Правят ли се някакви срещи на играчите, които са в София?

Благодарности на всички, които четат писанията ми!

Митко,

Дано пак не натисна esc - че ще се самоубия този път :D :s_cool:
    • LetchLord
      LetchLord
      Бронз

1. Как успявате да работите и да играете, при положение, че имате сериозна приятелка, как успявате да отделяте и време за нея ... на мен нещо не ми се получава? :)
      Хахах, това е мноооого проблемна тема :D Общо взето и на мен трудно ми се получава - напоследък опитвам да ставам сутрин рано преди работа да поиграя. Вечер и без това повечето дни съм уморен от работа, та отделям вечерта за приятелката :) Уикендите също гледам да балансирам - покер/приятелка, ноооо горе-долу зависи от нея, че реша ли да играя покер в събота вечер има много кавги и сърдене.

Плана ми е да я заведа на ексурзия в чужбина (Париж примерно) с покер пари, тогава надявам се ще си промени отношението към покера :P

Успех ти желая!
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Майкооо... чак сега виждам, че това е покер блог. :D Както си го кръстил, помислих, че е питане в "Покер дискусии".

Честито и много успехи ти желая!
      Относно приятелката - не смесваме двете неща! Скъсай я, за да може да се развиваш като покер играч! :D (това е в кръга на шегата, да не хванеш да ме послушаш)

П.с. Между другото, ако не искаш да ти пречи по-време на сесия, може да пробваш тактиката на човека от промоцията във фейсбук - да й купиш едни скъпи ботуши с пари от покер, после ще те оставя на мира с надеждата да изкараш пак за някакво подаръче :)
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз

4. Правят ли се някакви срещи на играчите, които са в София?

Здравей,
      поздравления за блога!

Относно по-голямата част от въпросите ти мисля, че с времето сам ще намериш баланса. Относно покер въпроса само с игра и учене ще започнеш да надиграваш ХУ съперник. Имидж, ИСМ, риидинг, но най-важно е да определяш точния диапазон и да правиш +ЕВ пушове и колове.

За срещите мисля, че скоро време ще има подобно нещо, но нещата за сега са малко не ясни и зависят от възможностите за провеждането им и естествено от самите потребители.

Поздрави,
      Ли