Въпросче :)

• scottyrosen
      scottyrosen
      Бронз
      Здравейте, пиша в този подфорум понеже съм от начинаещите, както е упоменато в заглавието на подтемата;)

Четох доста темички относно тези $50, но все пак не ми стана ясно това, на което търсих отговора, а то е следното..

Дадохте ми $50, да предположим .. че съм ги направил $80 (играя real money в fulltilt, с тези 50 долара, не съм превеждал мои пари), и въпроса ми е кога, как и колко парички мога да изтегля..

Също така чета и за някакво изчистване на точки, какво ще рече това? ;д
  • 34 отговора
    • pitbulbg
      pitbulbg
      Бронз
      Може да теглиш бонуса от $50 + всички печалби след като спечелиш 1 000 Full Tilt Points.
      За да можеш да теглиш от fulltilt, трябва първо да депозираш
    • scottyrosen
      scottyrosen
      Бронз
      т.е един вид излиза, че трябва да се депозират 10 ли 20 $ там колкото е минимума в fulltilt масите за да мога да тегля 50-те долара + квото съм направил отгоре;) НО тогава трябва да имам само 100 full till points, а те как се образуват, докато играя в турнири само, имам предвит на кеш маса или на play money фрииролите ? :)
    • pitbulbg
      pitbulbg
      Бронз
      Как събираш Full Tilt Points?

Докато играеш, автоматично събираш така наречените Full Tilt Points (FTP). Броят на FTP, които можеш да спечелиш в една ръка, зависи от рейка (комисионната за покер залата).

В една нормална кеш игра получаваш 1 Full Tilt Point за всеки $1 рейк. Тъй като максималният рейк, който Full Tilt Poker удържа, е $3, можеш да спечелиш максимум 3 FTP в една ръка.

За всеки $1, платен за входна такса / комисионна за турнири или Sit and Goes, получаваш 7 FTPs.
    • scottyrosen
      scottyrosen
      Бронз
      т.е тези хиляда ще имам да ги сабирам ехе.. ;) или просто аз не си го обеснявам както трябва това което ми казваш, значи за покер залата се изяснихме, играя само в фултилт, примерно някой път играя в кеш маса 0.05/0.10 блиндове, някой път в 0.5/1, т.е при всеки заложен от мене долар, получавам по 7 фтп ? ;д или кажи речи 10 игри като сложа по долар = 70 фтп ли как ? ;д Моля те дай ми някакъв пример с някакви числа оринтировачно за да добия действителна представа :) бтв, от 77, станаха 92$ :) :)

Успех по масите!
      scotty
    • jikev
      jikev
      Бронз
      Не се коси!
      С това управление на банката няма да има за дърпане след седмица...
      Е виж на линкчето долу един много кадърен колега като теб кво го сполетя!
      http://bg.pokerstrategy.com/forum/thread.php?threadid=6583
    • yolov
      yolov
      Бронз
      Здравей, scottyrosen,

Тези 1000 FTP трябва да бъдат генерирани, за да имаш право да теглиш началния капитал. Трупаш FTP не от $, заложени от теб на кеш маса, а от рейка, който залата прибира. Рейкът е определен % от пота (но никога повече от $3 във FullTilt) и е комисион на залата, затова че предлага хазартни игри.

За да получиш 1 FTP, залата трябва да прибере $1 от пота -> не знам точно колко % е рейкът в тази зала, но за целта на примера да приемем, че е 5%. От сумата във всеки пот - залата прибира 5%, но никига повече от $3. Пример - потът е $25, 5% от $25 отиват за залата = $1.25; ти печелиш пота > $25 - рейка = печелиш $23.75 но получаваш и 1.25 FTP.

Това е. Има и някои други подробности около рейка, например че под определен размер на пота рейк не се взима, но това не е толкова важно за момента, по-нататък сам ще го разбереш.

Относно управление на банката - надявам се че със $100 не играеш NL10, защото за този лимит ти трябват поне $200. С този статус имаш достъп до доста статии и видео материали, които ще са ти от полза.

Поздрави,
      yolov
    • Bibitooo
      Bibitooo
      Бронз
      A някой може ли да ми каже ,колко рейк трябва да генерирам,за да мога да тегля от началния капитал в 888poker .
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей,

За да изтеглиш началния капитал от 888poker, трябва да разиграеш $5000 на покер масите, като всеки долар от началния капитал може да бъде залаган многократно.

Аз обаче не препоръчвам веднага да теглиш, а по-скоро да се стремиш да трупаш банка, за да можеш да се изкачваш по лимитите.

Поздрави,
      Надя
    • Stiliyan1975
      Stiliyan1975
      Бронз
      Нека и аз се включа с въпрос: Как точно се изчислява колко долара са разиграни по масите? За турнирите и SnG ясно, но ако играеш ринг?
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Трудно е да го изчислиш, но ако пишеш на отдела за обслужване на клиенти на 888poker, те ще могат да ти кажат докъде си стигнал с изчистването на бонуса :)

Поздрави,
      Надя
    • scottyrosen
      scottyrosen
      Бронз
      Благодаря за отговорите ви :) Аз просто го дадох за пример това за нл10 ;д не мога да си позволя с едва 90 $ да играя на най големите блиндове хаха :) Но сега се пак като прочетох отговора от модератора, виждам, че тези 1000 фтп доста бавничко ще ги направя.. като че ли по лесно ще е да вкарам минимума за фултилт залата и да събера 100 фтп, че да направя теглене.

Имам още 1 не маловажен въпрос, ако кажа на приятел да се регне и за ник да напише моя, играта ще ми добави 100 $ до колкото разбрах, т.е да кажем че имам 90, ще станат 190 ?.. и да речем че съм събрал 100 фтп (тва + и ако съм направил минималния депозит, примерно 10$) т.е стават 200, колко мога да изтегля = 200 ? или по малко =)

И още 1 въпросче, като ми се пратят тези 100 $, мога ли да пратя 50-те примерно на някой (разбирате че става въпрос за този който се е регистрирал през ник-а ми, като връщане на услугата) :) :) ?
    • yolov
      yolov
      Бронз
      Въпросът ти е малко сложен и ще е дълго за обяснение.

Накратко:

За Покани Приятел - това е бонус, който получаваш от PokerStrategy в PokerStrategy (за разлика от рейкбека например). За тази промоция има изискване - трябва да имаш поне $50 от Покани Приятел, за да можеш да теглиш от тази промоция (или да поискаш да ти бъдат преведени в някоя от залите, в които играеш).

Освен това - тези 1000 ФТП не се правят толкова бавно, колкото си мислиш ;)

Поздрави,
      yolov
    • scottyrosen
      scottyrosen
      Бронз
      Т'ва не го разбрах ;п видях, че ще ги получа в сайта, и от там трябва да си избера 1 от залите и да ги депозирам ;) т.е от тези 100, само 50 мога да си вкарам в сметката на фултилт, да говорим в сифри, имам 100, депозирам 50 от 'приятел' стават 150, правя минималния депозит примерно 10 $, = 160, да речем и че имам 100 фтп = мога да изтегля 160-те ? Или си живея в голяма заблуда хахах :)

А това, че ми каза за лесното правене на 1000 фтп, само възбуди любопитството ми.. понеже аз такъв начин не намирам, все пак съм начинаещ. ;)
    • yolov
      yolov
      Бронз
      Първоначално публикувано от yolov
      ... тези 1000 ФТП не се правят толкова бавно, колкото си мислиш...
      Правят се с редовна игра. Ако играеш веднъж на седмица по час-2, няма да е бързо. Не съм казал "лесно", обаче.

Поздрави,
      yolov
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Първоначално публикувано от scottyrosen
      Т'ва не го разбрах ;п видях, че ще ги получа в сайта, и от там трябва да си избера 1 от залите и да ги депозирам ;) т.е от тези 100, само 50 мога да си вкарам в сметката на фултилт, да говорим в сифри, имам 100, депозирам 50 от 'приятел' стават 150, правя минималния депозит примерно 10 $, = 160, да речем и че имам 100 фтп = мога да изтегля 160-те ? Или си живея в голяма заблуда хахах :)

А това, че ми каза за лесното правене на 1000 фтп, само възбуди любопитството ми.. понеже аз такъв начин не намирам, все пак съм начинаещ. ;)
      Ще се опитам да ти обясня за какво точно иде реч, защото виждам, че не си хванал основната идея.

До сега ти обясниха какво е рейк, но аз ще го повторя защото това е същината.

Няма да пиша за кеш маси, защото вече не го схвана адекватно.

Давам ти пример с турнирите с определен вход - $1 + 20с или $1.2

Както виждаш входа за турнира, който отива към наградния фонд е $1, но отделно плащаш и такса за турнира от 20 цента (реалната печалба на залата).

ФулТилт ти дават по 7 точки за всеки един долар платен като такса за игра - "рейк"
      Следователно ти трябва да изиграеш 5 турнира с вход $1 + $0.20 за да получиш тия 7 точки, защото за точките има значение само колко си платил на залата 5 х $0.20 = $1 = 7ФТП.

Ето как можеш да събереш 1000 ФТП и да сметнеш колко трябав да играеш за да може да теглиш началния капитал

1000 ФТП = $146 рейк
      $146 = 730 турнира с вход $1.20 ...

Ако играеш по 15 турнира на ден за около 48 дена ще имаш нужните точки, което не е много време.

Относно депозита и 100 ФТП, трябва да разбереш, че това се отнася за парите, който са над тези $50 и са свързани с твоя депозит.

Ако ти депозираш $10 то след това ще можеш да теглиш само тези $10 + горницата, т.е. $50(начален капитал) + $10(депозит)+ 40$ (печалба) можеш да изтеглиш депозит + печалба =$50.

Покани приятел

За покани приятел ти не получаваш директно $100. За да освободиш целия бонус поканения трябва да генерира определени Покерстратеджи точки (ПСТ). След което ти ще получаваш на етапи определените пари, ето как става.

15 StrategyPoints = $10
      100 StrategyPoints = $15
      5000 StrategyPoints = $75

Ако поканения играе във ФулТилт турнири, за всеки 7 ФулТилт точки (ФТП) той ще получава по 2 ПСТ.

След като поканения събере първите си 15 ПСТ ти ще получиш по твоята сметка в Покерстратеджи и първите си $10, когато поканения събере 100 ПСТ, ще получиш още $15 по същата сметка и т.н.
    • scottyrosen
      scottyrosen
      Бронз
      Мерси! Може да заключвате темата, ако сметнете за ненужно бъдещотото постване :)
    • scottyrosen
      scottyrosen
      Бронз
      Още едно въпросче изникна ;) Значи, имам вече 102.. фтп точки, въпроса ми е, колко е минимума за депозит в фултилт покер залата? И след като направя трансфер - изтегляне на пари, тези 102 фтп запазват ли се т.е мога ли да тегля пак понеже вече съм ги направил (генерирал) или за всяко едно теглене от моя страна е нужно да правя по 100 фтп ? ;д

Поздрави, scottyrosen

Успех по масите;)
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей scottyrosen,

Не е необходимо отново да правиш 100 точки, това важи само за първото ти теглене.

Колкото до минималната сума за депозит, много често тя зависи от избраната от теб опция за депозит, затова ти препоръчвам да пишеш на Full Tilt Poker (те поддържат и български език) и да ги питаш.

Поздрави,
      Надя
    • scottyrosen
      scottyrosen
      Бронз
      Благодаря, за бързият отговор Наде:) Ще го изиграя както подобава ;)

успех по масите;) :club: :diamond: :heart: :spade:
    • 1
    • 2