Rock You Like A Hurricane

• GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Започвам този блог за да си пиша в него и да се успокоявам малко след дни като този :)
      Преди 3-4 дни почнах във FullTilt с 100$ банка и постоянно се въртя около нея. Днес обаче вече съм 16$ downfall. Днес загубих с 88 над 10 пъти не знам дали си внушавам, но тези 8-ци са прокълнати, освен това загубих АА и АК :heart: два пъти с/у 88 в ключови моменти от турнира. Най-фрапатната ми загуба обаче дойде на 1,25$ 27 SnG след като бях с 30к чипа с/у около 4к и 6к завърших 3-ти при поредни JJ, AA, KK с/у невъзможни 4 бордови стрейтове и един флъш. След този момент спрях MTT и започнах нормални 1,25$ 9 SnG където навлязоха проклетите 88 и след няколко такива tilt-нах, което ме накара да започна този блог за да се успокоя и спра играта си за днес - което намирам за най-доброто решение. Сега отивам да изпия няколко бири и да гледам националите дано там имам повече късмет :)

FT Bank : 83.48$
  • 432 отговора
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      Успех с блога и по масите :P И аз грайндвам снг във фултилт, така че ще се засичаме често там. Скоро започвам блог, обаче чакам музата да ме връхлети ;)
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Вчера с целия си пиян "акъл" след като се напих и гледах националите се прибрах вкъщи и се наврях още около 30 долара. Днес седнах на компютъра без да си вдигам краката, с кафе, кола и цигари спрях всякаква музика и телевизия и започнах да играя по 4 SuperTurbo 9 seat SnG. Намирам този тип SnG-та за перфектни за мен. ABC poker желязни нерви и много игра на high cards. Всичко се развива на пре-флоп с малки изключения. И така преди малко приключих играта си за днес от 48$ на 127.98$ (към тях имам и отключени 10$). Ще продължа да играя този тип турнира - изключително динамични и без да играеш можеш да станеш 2-ри (случи се няколко пъти :P ) . A oтносно вчерашната ми късна сесия си взех поука и това ще е последната ми игра след консумацията на алкохол.
      Ясно ми е, че няма да постигам такива резултати всеки ден , но тайничко се надявам да продължавам с такива сесии и за напред.

FT Bank 127.98$
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      На какъв лимит ги играеш? Супер турбо не започваха ли от 3$ ?
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      От много време не съм писал, но днес реших да не играя и да допълня малко блога си :) Първо да отговоря на Raisolution - да 3$ и вече от опит мога да кажа - колкото и да са елементарни противниците за тези турнири трябва много по-сериозна банка нещо като 150би би било добре :) Загубих първоначалната си банка, заради глупост, недисциплинирана игра и липса на опит. Заредих акаунта си с нови 100$ и започнах отново. NL5 , в момента продължавам да играя кеш на една, понякога две маси НЛ10 в съчетание със 2xSnG 27 2.25$ . Също така играя daily dollar , ако имам време - 1$ с/у 4.5к играчи за 15к $ награден фонд - перфектно, както и други 1-2$ мтт.
      Последните 3 дни видях всички възможни сък оутс , както и доста жестоки бад бийтс. Изиграл съм 46 снг-та , 2 мтт и около 1200 ръце на нл10 за тези 3 дни имах чувството , че не съм видял нито един флъш или стрейт и си казах, че е невъзможно. Проверих всички сесии и се оказа , че имам 3 флъша и 5 стрейта от които 1 флъш съм фолднал пре-флоп, един флъш на флопа (било е безплатна игра и е излязло рънър рънър) а единия ми стрейт (KJ на флоп 9TQ) 2 алл-ин на самия флоп и аз естествено се включих единия държеше KJ другия 9T и взе пота с Т на ривъра (37$ пот). Както и ми се случи невероятното два пъти да разделя фул хоус :)
      Но като цяло съм доволен от тези 3 дни, въпреки лошия късмет, загубените снг-та при които съм с 3х стака на втория и т.н. завърших тези 3 дни с 7$ загуба и не тилтвах, което ме прави много щастлив.
      O и най-големия карък който ми се случи - има 63 ман снг 2$ супер сателит за 100+9 сателит за 1 million guaranteed. Останахме 2-ма (много е кофти такава разлика в печалбата на 1-вия и втория :( )

Full Tilt No-Limit Hold'em, 2.25 Tournament, 500/1000 Blinds (2 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

BB (t22138)
      Hero (SB) (t18362)

Hero's M: 12.24

Preflop: Hero is SB with A, 9
      Hero bets t3000, BB raises to t22138 (All-In), Hero calls t15362 (All-In)

Flop: (t36724) 5, 2, 4 (2 players, 2 all-in)

Turn: (t36724) J (2 players, 2 all-in)

River: (t36724) 5 (2 players, 2 all-in)

Total pot: t36724

Results:
      Hero had A, 9 (one pair, fives).
      BB had 10, A (one pair, fives).
      Outcome: BB won t36724

FT Bank 240.09$
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      И аз до същия извод стигнах за 3$ супер турботата, поне 150 БИ. Този формат е с най-големите суингове, но ако един път се научи, гарантира доста добри печалби в дългосрочен план, защото дори и по-нисък ROI (в сравнение с турботата примерно), гарантира по-висок hourly rate. Жалко за сателита, дано спечелиш следващия път :s_thumbsup:
    • Psychomachine
      Psychomachine
      Бронз
      след консумация на алкохол мога само стъд да играя, тогава просто размазвам всичко по пътя си
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Много съм бесен на рибите във фултилт - станал съм им нещо като абонат. Плащат ме на всеки две (което може само да ме радва) , да но не ! Не знам как играете с/у хора с vpip ~70 и над 35 pfr , но аз постоянно губя от тях, та искам да попитам и на 5.5 ли са такива играчите и ако да да си махам парите от фт и да се насоча към пс.
      Ясно ми е , че в момента съм в tilt mode , но наистина искам да знам как успявате да играете с/у тези играчи лично на мен това ми е най-трудно.

edit :
      Проблема който осъзнавам е ,че когато забележа лошата си игра предизвикана от поредни ривър сък аути и 90%+ ситуации които губя спирам да играя - което е добре , но на следващия ден седна ли на компа още първата ръка в която съм много напред и загубя ме връща на състоянието ми от предишния ден. Започвам да си мисля, че покера колкото и да го харесвам не е игра за мен, прекалено съм импулсивен и бързо избухвам във всяка игра която играя било то футбол, 9-ка , тенис ..... Мислите ли , че трябва да продължавам да играя или няма смисъл.
      Другото което ми хрумна е вместо да играя когато намеря време - да си тренирам на ICM trainer-a и да ходя веднъж седмично на live турнири или кеш маси, което ще му доставя по-голямо удоволствие.
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Днес се върнах на 9ман снг-тата , защото вариацията на 27 не ми харесва изобщо и постоянните алл-ини на ниските нива не ми позволяват да играя добрите си ръце.
      Започнах с 2х 1-во и 4х 3-то място на 9ман 2.25$ за да завърша накрая с 1.50$ горница + рейк бек от 33 снг-та което е 2% ROI, но съм доволен, че поне не е поредната нощ с -30%. Продължавам и да си мисля за идеята да отида на жива кеш маса или турнир и единственото което ме спира са високите лимити които има ежедневно, но ако издебна нещо като за мен ще се пробвам да видя какво е.

FT Bank 173.18$
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      През уикенда свалих нивота и играх 1.2$ снг-та за да си вдигна малко самочувствието. Изиграл съм 105 снг-та ~10% ROI и вчера направих един мтт 1470 2.25$ завърших на 15-то място и на масата ми имаше българин от Испания, може да е от покерстратеджи не го питах :) Все по-близо стигам до истинските пари и късмета ме вади от истинските пари, както и малко по-сигурната ми игра във финалната фаза трябва да се науча да крада повече и да изигравам ръцете си по-различен начин, защото когато с някой хора на масата сме играли по 200 ръце трудно може да се излъжем.
      Имал доста ръце за анализ, но не искам да флуудя форума, за това ще избера най-трудните ми, а другите ще се опитам да анализирам сам. Когато бяхме останали 23-ма бях 4-ти по чипове с 80к по-малко от чип лидера и дойде тази ръка, която е олицетворение на повечето ми отпадания в мтт.

Full Tilt No-Limit Hold'em, 2.25 Tournament, 6000/12000 Blinds 1500 Ante (7 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Hero (Button) (t272742)
      SB (t359356)
      BB (t222566)
      UTG (t149292)
      MP1 (t196064)
      MP2 (t221775)
      CO (t324717)

Hero's M: 9.57

Preflop: Hero is Button with A, J
      4 folds, Hero bets t36000, 1 fold, BB calls t24000

Flop: (t88500) 7, 5, A (2 players)
      BB checks, Hero bets t48000, BB raises to t108000, Hero raises to t235242 (All-In), BB calls t77066 (All-In)

Turn: (t458632) 8 (2 players, 2 all-in)

River: (t458632) 10 (2 players, 2 all-in)

Total pot: t458632

Results:
      Hero had A, J (one pair, Aces).
      BB had A, 8 (two pair, Aces and eights).
      Outcome: BB won t458632

Флопа беше перфектен и направих 1/2 пот рейз за да се опитам да играя за стакове, знаех че дори да има асо то е с нисък кикър при A9+ щеше да пушне пре-флоп. Бях прав , но играта реши да даде чиповете на един от най-слабите играчи на финалните две маси :( Останах с 50к чипа и следващите 2 ръце ги направих 150к, след това платих пуш на ундърдог с покет 9-ки и той удари валето си, след което пушнах КТ от button и същия играч от когота загубих чип лидер пота се събуди от бб с АК след като беше пропилял за 3бб през него 2/3 от стака си.
      Все по-близо съм до парите и все така ми отбягват. Би трябвало да се радвам , че съм направил над 800%ROI от този турнир, но след 5 часа и нещо игра наистина имах големи очаквания.
      Тази седмица се връщам на 2.25, които много се надявам да изкача до края на ноември.
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Koгато една сесия тръгне добре нищое не може да я промени :f_cool:
      42 2.25$ sng и точно 50% ROI. Това едва ли някога ще се повтори, но тайничко си се надявам днес пак да е така :) Това тук е първата ми ръка, от първото снг за сесията - какво повече може да се иска не ми е ясно.

Full Tilt No-Limit Hold'em, 2.25 Tournament, 15/30 Blinds (9 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

SB (t1500)
      BB (t1500)
      UTG (t1500)
      Hero (UTG+1) (t1500)
      MP1 (t1500)
      MP2 (t1500)
      MP3 (t1500)
      CO (t1500)
      Button (t1500)

Hero's M: 33.33

Preflop: Hero is UTG+1 with A, A
      1 fold, Hero bets t120, 1 fold, MP2 calls t120, MP3 raises to t750, 2 folds, SB raises to t1380, 1 fold, Hero raises to t1500 (All-In), MP2 calls t1380 (All-In), MP3 calls t750 (All-In), SB calls t120 (All-In)

Flop: (t6030) 9, 4, A (4 players, 4 all-in)

Turn: (t6030) K (4 players, 4 all-in)

River: (t6030) 8 (4 players, 4 all-in)

Total pot: t6030

Results:
      SB had 3, 8 (one pair, eights).
      Hero had A, A (three of a kind, Aces).
      MP2 had 2, 3 (high card, Ace).
      MP3 had Q, Q (one pair, Queens).
      Outcome: Hero won t6030

И това което ми отбягваше последните седмици. Аз влизох в парите но 80% 3-то място 15% 2-ро 5% 1-во. Вчера почти всяко влизане беше първо място. Тази ръка още повече подобри настроението ми и след това мажех. Психологическата страна на покера е нещо много важно!

Full Tilt No-Limit Hold'em, 2.25 Tournament, 250/500 Blinds (3 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

SB (t2850)
      Hero (BB) (t4580)
      Button (t6070)

Hero's M: 6.11

Preflop: Hero is BB with 4, 4
      Button bets t2000, 1 fold, Hero raises to t4580 (All-In), Button calls t2580

Flop: (t9410) 4, 9, A (2 players, 1 all-in)

Turn: (t9410) 5 (2 players, 1 all-in)

River: (t9410) 4 (2 players, 1 all-in)

Total pot: t9410

Results:
      Button had 5, 5 (full house, fives over fours).
      Hero had 4, 4 (four of a kind, fours).
      Outcome: Hero won t9410
    • ZARIAT
      ZARIAT
      Бронз
      Виждам че си направил и ти блог и нещата вървят добре :) Омръзна ли ти да играеш кеш? Извинявай че не те потърсих за турнира обаче си имах малко проблеми и почти не бях пускал компютъра 15 дена,а и като го пуснех най-малко съм мислел за покер :( Успех с блога и с покера :s_biggrin:
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Aми нещата вървят ок. Писна ми малко кеш играта или по-точно снг-тата ми доставят по-голямо удоволствие въпреки вариацията и бед бийтовете, които се получават при слаба игра на протвиниците. Пробва ли ниските нива на PLO :s_biggrin: ?

През последните 3 дни съм изиграл 117 снг-та -8.27% ROI. Като добавим и рейк бек-а таки седмица ще съм на + което винаги е добре, но от тези 117 снг-та имам 24 4-ти места при доста от които отпадам много кофти, но какво да се прави. Видях, че има 3 нови снг статии за моя статус и мисля да ги разгледам. Също така имам 2 дни в един от които трябва да направя 50 точки за да вляза в IronMan , който ще ми свали от rake back-a , но предполагам, че няма да е толкова много и по-добре да играя във freeroll-a от колкото да се отказвам от него :) Другата промоция този месец от ФТ не ми хареса (може би защото още нищо не съм спечелил от нея :P ) , но никога не съм имал късмет в жребии, тото и т.н. като се добави, че и повечето участници имат много повече tickets oт мен най-вероятно и в турнирите няма да попадна. Ще почакам и ще видим.
      Успех по масите!

P.S. Забравих да добавя , че имам и 23 3-ти места , което също е малко кофти , но поради малката разлика м/у 2-ро и 3-то винаги играя за 1-во, което в зависимост от ситуацията не винаги е правилното решение. Понякога изчаквате ли играч с малко чипове да отпадне хвърляйки добра ръка за този етап на турнира, за да не се набучите на чип лидера ?
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Да пусна един ъпдейт в блога.
      Като играч, който вече е губил банката си и след като играя турбо формат на снг-та реших да спазвам по консервативна банк от 100би, за това се върнах отново 1$, което е и изпитание за моята дисциплина, която в началото куцаше ужасно много, но сега усещам подобрението.
      От последния пост до сега съм изиграл едно мтт в което влязох минимално в парите и 189 снг-та с -2.08 ROI. Oбщо взето ако играех в зала без рейк бек последните седмици вместо да добавям по 4-5би щях да губя :)
      21 1-ви
      24 2-ви
      31 3-ти
      23 4-ти
      Трябва да подобря играта си при heads up и да разгледам последните си 100 4-ти места отново за да видя къде са ми грешките. Изкарал съм си Sage таблицата и в много от случаите имам възможност да я използвам, което и ще направя за да видя ще има ли разлика в 1-ви и 2-ри места. Също така трябва най-накрая да изхвърля няколко ръце от рейнджа си в ранната/междинната фаза. Надявам се да поствам повече ръце и съм си казал, че от време на време ще слагам и ръце при които грешката е видна и УЖАСНА за да има някой, който разбира повече от мен и има повече от опит да ми се накара за да си взимам истинска поука!

Забравих да кажа, че се класирах за бронзовия Ironman freeroll. На 31-ви се наложи да играя на сила за да го направя, дано си струва.
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Последните 3 седмици бяха голямо изпитание за мен и съм доволен, че се разминах с доста незначителн тилт - изиграх 2 3.5$ super turbo sng, на които станах 2-ри и 3-ти ударих си един шамар (не го приемайте буквално) и спрях компютъра. Винаги започвах weekend-a добре и завършвах +/-2% ROI. Единственото ми спасение беше RB, които ми донесе 15би на 2.25$. Разглеждах големите ръце (ръцете с които печелих чипове, губех чипове или напусках турнирите) и не намирах сериозни грешки, а при такъв ROI явно имаше много такива при това в пропуснати пушове, опити за кражба или инвестиране на малко чипове в лоши ситуации, които иначе биха ми помогнали в по-късна фаза. Това, че не намирах сериозни грешки още повече ме изнервяше, защото за 592 снг-та не беше възможно да нямам сериозни пропуски, а да съм brake even. Трябва да преглеждам сесиите си от-до, защото не искам да продължавам с такава игра. Днес най-накрая влязох в добър heater - 36% ROI , което малко охлади страстите ми. Постнах няколко ръце от балона, в които не бях сигурен, но анализите на nvelev ме успокоиха и може би това ми даде повече увереност + това, че днес сетовете идваха. Последните 3 дни бях видял 1 сет, а днес около 10 :) Това с ниския ROI си го обеснявам освен с вариацията и с големия rake на 1.20$. Върнах банката си на 200$ и отново съм на 2.25$, но и да падна под 100 реших да продължа на тях и БРМ ви вече да не е 100 би, а 70 поне за тези лимити. Просто не искам ако падна под 200$ отново да се връщам на тез кошмари високо рейкови 1.2$ снг-та
      Piece of Ivey промицията - Абсолютно нищо, както и очаквах. Number of tickets earned: 2716. Не очаквах и нещо невероятно то нея, но поне едни 5$ да не хвана - голямо нещастие. Също така не попаднах и в 30к 50к$ gtd +1% турнира. Take2 промоцията беше по-хубава - поне за мен :) Все пак влязох в брозновия турнир 10к$ gtd 1.2к играчи този месец. Надявам се там да се побера на едно от по-челните места, след като повечето от играчите ще са ми познати до някъде.
      Също така вчера влязох в bwin да пусна няколко мача от УЕФА за един приятел и ми останах 2$ с които си пуснах един 30 man турнир и спечелих първото място 10.5$ или нещо от сорта, които ще сложа на United с/у Челси. Не съм го споменавал до сега, но аз съм огромен фен на United от 1997 година (бях на 10) и доста често при тяхна загуба си пускам Self Exclusion във FT, защото знам какви глупости ще направя. Btw сега много ми се играе, но отново съм спрял играта си за 12 часа, защото излязох да пия няколко с приятели и ме беше страх, че ще се прибера в късните часове пълзейки и ще седна пред компа.
      Успех на масите!

Edit: Малко по-дълъг се получи този пост и ме мързи да го преглеждам за граматични/правописни грешки в този късен час. Съжалявам ако има такива.
      2nd Edit: Също така съм на 4-то място в 1$ снг класацията на ФТ въпреки, че с моята банка това не е много за хвалба.
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      7-ми , 8-ми, 9-ти и 10-ти. Не знам какво да кажа след тези дни. Всичко започна много добре.
      Full Tilt No-Limit Hold'em, 2.25 Tournament, 20/40 Blinds (9 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

UTG+1 (t1410)
      MP1 (t1545)
      MP2 (t1455)
      MP3 (t1455)
      CO (t1500)
      Hero (Button) (t1450)
      SB (t1370)
      BB (t2040)
      UTG (t1275)

Hero's M: 24.17

Preflop: Hero is Button with Q, A
      5 folds, CO calls t40, Hero bets t160, 2 folds, CO calls t120

Flop: (t380) Q, J, K (2 players)
      CO bets t600, Hero raises to t1290 (All-In), CO calls t690

Turn: (t2960) 10 (2 players, 1 all-in)

River: (t2960) 5 (2 players, 1 all-in)

Total pot: t2960

Results:
      Hero had Q, A (royal flush).
      CO had 7, A (flush, King high).
      Outcome: Hero won t2960

И на следващото снг :
      Full Tilt No-Limit Hold'em, 2.25 Tournament, 20/40 Blinds (9 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

UTG+1 (t1605)
      MP1 (t1740)
      MP2 (t1515)
      MP3 (t1455)
      CO (t1425)
      Button (t1375)
      SB (t1460)
      Hero (BB) (t1380)
      UTG (t1545)

Hero's M: 23.00

Preflop: Hero is BB with A, 6
      3 folds, MP2 calls t40, MP3 calls t40, 3 folds, Hero checks

Flop: (t140) 5, 2, 3 (3 players)
      Hero checks, MP2 bets t80, MP3 calls t80, Hero calls t80

Turn: (t380) 4 (3 players)
      Hero checks, MP2 checks, MP3 checks

River: (t380) 4 (3 players)
      Hero bets t160, 1 fold, MP3 raises to t1335 (All-In), Hero calls t1100 (All-In)

Total pot: t2900

Results:
      Hero had A, 6 (straight flush, six high).
      MP3 had A, 7 (straight flush, five high).
      Outcome: Hero won t2900

Тези две ръце сложиха началото на ада. Явно това 2$ снг вариацията/късмета/шанса каквото и да е не ме допуска да го бия и постоянно ме сваля на 1$. 187 снг-та -10.31 ROI. Нямам никаква представа как се получи това.
      33 4-ти места масово при 71%/28% няколко случая QQ+ с/у траш с който ме плащат, но нали за това са 4 бордовите флъшове и стрейтове не са съвсем без шанс :) 2 пъти отпаднах на балона и с 7-8к стак -напълно необяснимо. А влизанията ми в парите масово 3-ти места пак при 70-80% за мен ситуация. За тези 178 снг-та попаднах два пъти в cooler-и всичко останало беше coin flip-ове в моя полза или 3 аута + бордови флъшове/стрейтове за противиника. А даже с 12к стак успях да стана 2-ри в едно от тях (това ако не е постижение не знам).
      За няколко дни ще спра да играя и после пак трябва да гриндя 1$ където малко по-малко ще се побъркам :f_cry: .
      Видях, че има ново мтт видео за сребро и сега мисля да си го пусна.

Имам огромна молба към Raisolution , LetchLord или някой от анализаторите. Да ви пратя логовете за да прегледате сесиите ми. Предполагам, че това ще е от полза и за вас да подобрите играта си и ще е от ОГРОМНА полза за мен, защото постоянно не виждам грешките :( Ясно ми е, че искам много и ще разбера, ако не ви се занимава.

Успехи по масите!
    • LetchLord
      LetchLord
      Бронз
      Здрасти, съжалявам да чуя, че не вървят нещата на $2 SNG... аз като си спомня също имах трудни времена на тях в началото и бях break-even доста време, но сега ми се струват доста леснички... Не мога да си обясня как точно съм се adjust-нал. Може би съм намалил loose push-овете доста, защото на това ниво call-ват доста по loose.

Нямам нищо против да пратиш няколко HH-та, аз мога да кажа аз как бих изиграл ситуациите, но не гарантирам, че е най-правилния начин. Може ако и другите са навити да направим по подобие на колегите от английския форум една дисекция на твоите турнири :s_biggrin:
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      И аз съм навит да прегледам. Ако искаш ги качи в някой сайт за ъплоад като транзит и пусни линка, да стане най-бързо :)
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      @ LetchLord, Raisolution благодаря ви много.
      http://tranz.it/load.php?id=mPAZjgLaEOsD5hjZ415287 Това е линк за ранната ми сесия от 9.11.2009г.

Вчера и днес са дните ми без игра, но малко ме засърбяха пръстите и за това си пуснах един H.O.R.S.E freeroll. Много е забавно само дето много хора си нямат представа какво играят и на Razz един с full house ме псуваше 2 минути, че мамя :) А след royal flush-a или str flush-a, с които взех по-нисък str flush си мислех, че по-добра ръка едва ли ще видя. Да но на този freeroll се случи, ако не по-добра то поне подобна:

Maлко повече съм я намалил : за low имам А2345 а за high стрейт до 8-ца което е нутс на този борд. Единствената по-силна ръка на PLO може да е стрейт флъш до 5-ца.
      едит: е няма да е единствената по-силна ръка, но ще е единствената по-красива лично според мен :)
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      Здрасти GramatikovBG (как се казваш между другото :) ) !
      Започнах да ги преглеждам и в този пост ще ти пускам коментарите на всеки турнир, който прегледам. Като цяло в началото добре играеш, общо взето по таблиците, но в пуш/фолд изпускаш доста +ЕВ пушове. Пусни ICM и потренирай. Аз лично използвам метод, който прочетох от един от най-добрите СНГ играчи в сайта miskokvo:
      :spade: 100 ситуации 5-9 играча. Целиш се над 96% ( и за долните)
      :heart: 100 ситуации 4ма.
      :diamond: 100 ситуации 3ма.
      :club: 100 ситуации хедс ъп.
      Той пишеше, че тренира и плащане от ББ на пуш от СБ, но аз лично нз как да го наглася това на трейнъра.
      Та ето го и скромния коментар. Ако има нещо, питай :)

СНГ 116556995

#32 - Доста спорен минрейз, защото не можеш да платиш, ако някой рестийлне. Може би поне 2,5 бб трябва да е рейза, за да изглежда по-достоверно, че имаш силна ръка. А най-добре фолд префлоп, за да имаш повече чипове в пуш/фолд фазата.
      #37 - Ако не беше пушнал играча до теб, ти си пуш за стийл.
      #44 - Директно пуш, под 13бб си. С този рейз им даваш шанс да пушнат и да те накарат да им подариш 300 чипа.
      #46 - Фолд, само неприятности може да доведе този лимп. Друга възможност е рейз 300 с цел кражба на блайндовете.
      #49 - Добър кол!
      #53 - Много добра възможност да се върнеш в играта. Пуш!
      #57 - Задължителен пуш. Пеъри + Аx, Kx, Qx, Jx, Tx + още някои добри ниски конектори!
      #62 - Кол. Асо срещу пуш от СБ, а и си на 5бб. Идеална ситуация.

СНГ 116557011

#9 - Аз бих бетнал търна 2/3. Все пак пеър+нътфлъш дроу срещу играч, който лимпва.
      #21 - Според мен фолд на флопа е по-доброто решение. Но виждам, че играча, срещу който си, е много лууз, така че може би си имал и рийд тук.
      #30 - Фолд префлоп.
      #68 - Пуш. Срещу шортстака трябва да пушваш голям рейндж тук, защото все още имаме фолдекуити. Не трябва да го чакаш да отпадне, пушни му да се мъчи :)
      #81 Рейз ли? Ако те платят, винаги кажи речи ще има овъркарта и ще стане неприятно. Директно пуш.
      #89 Фолд префлоп.
      #96 Пуш.
      #104 Пуш. Асо или картинка на СБ с под 10бб е пуш. Тук даже си на 5, така че и по-лууз трябва.
      #108 Пуш. Същото като 104.
      #120 Пуш. Същото :)

СНГ 116557021

#12 Аз съм фолд. Прекалено скъпо започва да става гоненето на сет, а и играчите на по-късна позиция започват да рейзват по-лууз с напредването на турнира.
      #17 За пуш си е.
      #31 Всеки две карти пуш.
      #43 Пуш.

СНГ 116557062

#9 Хубава ръка за кражба, рейз около 150. Но не е задължително естествено да се прави.
      #43 Трябва да пушнеш. Блайнда вече е прекалено голям. Все пак си УТГ (MP) и биха те платили по-тайт.
      #45 Бих пушнал всеки две. По-добре с 46о, отколкото да ни изядат блайндовете.
      #51 Пуш.

СНГ 116559371

#39 Бих пушнал. ББ ще ни плати с всеки две и е доста вероятно Q7 да го доминира.
      #56 Пуш. Ако минат през тебе блайндовете, до там си. К4 е последната надежда тук :)