Привет

• GenchoTM
      GenchoTM
      Бронз
      Привет , казвам се Генчо . Играя тексас от около 6 месеца , синът ми ме научи и зариби. След известно време играейки с неговите акаунти ме накара да се регистрирам. Получих вече първоначалния капитал. Опитах на кеш маса 0.01/0.02 , но ме понатупаха. Вложих 0.50 $ за едно сателитче и вече съм класиран.
  • 26 отговора
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей Генчо,

Добре дошъл в bg.PokerStrategy.com! Надявам се да се забавляваш както на покер масите, така и във форума.

Между другото днес има фрийрол във Full Tilt за $1000. Мислиш ли да се включиш и ти?

Поздрави,
      Станислав
    • GenchoTM
      GenchoTM
      Бронз
      Дам , само не знам от колко е и нещо не мога да го открия да се регистрирам за него.

П.П. Или аз почвам да откачам или наистина това са бед биити....

Имам ръка 66 на флопа А 8 6 , няма реиз , аз реизвам , плаща ми само 1, на търна К аз реизвам пак , получавам ри-реиз , аз влизам алл-ин , пича вади 8 8

Това което четох тук... с рейз на висок чифт повечето плащат , ето и пример . В конкретния случай бях реизнал с 4 блинда и половина префлоп.
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Този фрийрол ще се състои днес, 15 септември, от 17:00 GMT (20:00 бълг.време). Паролата и подробностите около турнира ще бъдат обявени на страницата ни във Facebook през същия ден. Прочети тази новина за детайлите.

Относно ръката QQ... колко бетна на флопа? Може би не си бил достатъчно агресивен и си му дал добри шансове за кол...

Между другото, можеш да използваш конвертора на ръце - http://bg.pokerstrategy.com/poker-hand-converter/ за да покажеш най-точно какво точно се е случило.

Поздрави,
      Станислав
    • GenchoTM
      GenchoTM
      Бронз
      Бях бетнал 4 блинда при блинд 25/50 - тоталния ми бет беше 225 , не знам къде мога да извадя конкретния хед хистори . Но след като се отвори флопа директно играх бет пот , той ми плати , на търна пак бет пот и той нямаше достатачно чипове да плати и влезна ол-ин
    • GenchoTM
      GenchoTM
      Бронз
      Ето и процента от доста за мен полезната програма

• SvetlanaKaleva
      SvetlanaKaleva
      Бронз
      Добре дошъл,
      няма нужда да се ядосваш, няма непобедима ръка.
      Например тази ръка със QQ срещу T9s ще губи 1 от 5 пъти при алл ин преди флопа.Обръщай внимание на твоите отигравания, взимай правилните решения и не се влиай от резултата, успехът несъмнено ще дойде.
    • BulDawg
      BulDawg
      Бронз
      кви 4 блайнда??! :f_o:
      на такъв покет QQ при 25/50, си влизаш поне с 60-70% от стака, ако ти е жал за ол-ин ;) ....сичко друго рискуваш кол и загуба както се е случило, при тоя флоп спатии вече и да влизаш ол-ин е късно, поне според мен такива покети се играят основно на пре-флоп :s_cool:
      при тая ръка QQ и флоп 844 и то 2 спатии, сякъв друг бет освен ол-ин е огромна грешка, ти си заложил пота и това ти е било грешката, макар че при тоя стак той е щтял да ти колне сичко, ама се пак, поне да го стреснеш малко, че имаш фул :D :s_cool:
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Първоначално публикувано от BulDawg
      на такъв покет QQ при 25/50, си влизаш поне с 60-70% от стака, ако ти е жал за ол-ин ;) ....сичко друго рискуваш кол и загуба както се е случило, при тоя флоп спатии вече и да влизаш ол-ин е късно, поне според мен такива покети се играят основно на пре-флоп :s_cool:
      при тая ръка QQ и флоп 844 и то 2 спатии, сякъв друг бет освен ол-ин е огромна грешка, ти си заложил пота и това ти е било грешката, макар че при тоя стак той е щтял да ти колне сичко, ама се пак, поне да го стреснеш малко, че имаш фул :D :s_cool:
      Мисля, че говориш пълни глупости. Прочети статиите най-добре.
    • SvetlanaKaleva
      SvetlanaKaleva
      Бронз
      Трябва да ги прочете, определено :)
    • BulDawg
      BulDawg
      Бронз
      той очевидно е играл като робот точно по вашите статии и резултатът е очеваден :D :D ...вие сериозно ли твърдите че тоя покет дами е изигран правилно, ако е така аз май няма нужда да чета повече постове тука от "стратези" :D :s_biggrin:
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей GenchoTM,

Ще се радвам да публикуваш ръката тук: цък, за да можем да я обсъдим професионално. Мисля, че ще ти е много полезно, а и на останалите тук.

Провери си Full Tilt папката с ръцете (в C:\). Ако не си записвал историите си досега, бързо започвай. :) Иначе, можеш да изискаш от залата историята от този турнир по турнирно ID.

Поздрави,
      Деси
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      той очевидно е играл като робот точно по вашите статии и резултатът е очеваден :D :D ...вие сериозно ли твърдите че тоя покет дами е изигран правилно, ако е така аз май няма нужда да чета повече постове тука от "стратези" :D :s_biggrin:
      Приятел, ти се шегуваш нали? ?(
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
    • BulDawg
      BulDawg
      Бронз
      Първоначално публикувано от StanislavI
      Относно ръката QQ... колко бетна на флопа? Може би не си бил достатъчно агресивен и си му дал добри шансове за кол...
      ето човека ви го обесни, ако мислите че аз се шегувам или пък ''определено имам нужда от още 4етене" както се изразиха някой :) ....мноо ясно че не се шегувам напълно сериозен съм....ок да приемем че правилно е рейзнал 4x както е в статийките :D ...после като типичен робот залага пота :D ...в тая ситуация това е типична грешка!...тва е класическа ситуация за пуш/фолд, НО при положение че има само един опонент, флопа е бъкан с дроуове, има малко повече стак от противника и държи QQ при флоп 844, просто е длъжен да влезе ол-ин при тези обстоятелства които споменах, а той залага пота :D , еми мноо ясно че оня ше колне, човека си гони флъш и си го хваща :s_cool: , дори и да приемем че опонентът му е щял да колне и ол-ин с надежда за флъш, той е длъжен да го натисне на мах при тоя флоп, щото на търна пада и К и вече положението му се отежнява стабилно, така че съм си напълно прав в мойто твърдение :s_biggrin:
    • GenchoTM
      GenchoTM
      Бронз
      Направих си изводите и осъзнах , че грешката е моя ... просто неправилно отиграна ръка , но все пак то е фрий рол , а там плащат и на 2 7 и им връзва :) мерси за съветите и коментара на ръката на вс. :)
    • BulDawg
      BulDawg
      Бронз
      Първоначално публикувано от GenchoTM
      Направих си изводите и осъзнах , че грешката е моя ... просто неправилно отиграна ръка , но все пак то е фрий рол , а там плащат и на 2 7 и им връзва :) мерси за съветите и коментара на ръката на вс. :)
      по-принцип не е болка за умиране ;) ...но между другото щом е било на фрирол даже, подобни покети се играят директен префлоп ол-ин :D , както каза там се плаща и на слаби карти, аз над дами винаги влизам ол-ин, само от валета надолу рейзвам :) :heart: :diamond: :club: :spade:
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Ами да, наистина имаш нужда от четене. Това да влагаш 70% от ската си префлоп, а не да пушнеш е доста голяма грешка. Както и да пушнеш с 25ББ префлоп с монстър ръка срещу един лимпър не е добре, тъй като той ще фолдва доста често и ще губим стойност от слабите му ръце, с които би ни колнал рейз.

Когато рейзнем префлоп с 4 ББ потът става 9ББ. Имаме 21 ББ и пушът тук би изглеждал идиотски с нашата ръка. Залог от около 5-6ББ е доста по-добър, тъй като на търна ще можем да го вкараме ол-ин и ще ни плати с доста по-широк диапазон.

Щом мислиш, че е удачно да играеш така, се обоснови и тогава давай съвети на новите играчи как да играят. Така най-много да ги "научиш" на някой неща, които са изключително грешни и те да следват твоят пример.
    • BulDawg
      BulDawg
      Бронз
      Първоначално публикувано от kymupa
      Когато рейзнем префлоп с 4 ББ потът става 9ББ. Имаме 21 ББ и пушът тук би изглеждал идиотски с нашата ръка. Залог от около 5-6ББ е доста по-добър, тъй като на търна ще можем да го вкараме ол-ин и ще ни плати с доста по-широк диапазон.
      рибка си ти, и то рибка-робот :D :D ....кви 5-6ББ залог, къв търн бе :D , той на тоя флоп 844 (флъш дроу), вече е почти губещ, тука вече за търн да се вижда е абсурдно да се говори, камо ли за некви залози 4-5-6-7ББ :D :D , на тоя флоп има само една цел - да не допуска опонента до търн! Демек влиза ол-ин, ако го е шубе чак тогава може да мисли за залог и да чака реакция :f_cool: но на тоя флоп най-вероятната реакция е ол-ин на опонента специално в тая ситуация. така че ако го е шубе от ол-ин се примирява с евнтуалната загубата и си чеква най-кротко, щото ако оня влезе ол-ин и не е готов и той да влиза ше загуби и залога си, който пак казвам е напълно излишен :s_biggrin:
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравейте,

Моля да се въздържате от лични обиди и нападки. Благодаря ви

Станислав
    • 1
    • 2