Ето го и моя блог !

• bgtapaka1
      bgtapaka1
      Бронз
      Моята покер кариера(онлайн) започва с предоставените от вас 50$ с които мисля да стигна доста далеч и да покажа на всички, че това до къде ще я докараме с 50-те долара зависи изцяло от нас! Ще спазвам колкото мога банкрол менеджмънт-а както и да поствам интересни ръце както и банката ми след всеки изминал ден. Играя СнГ 18 или 27 човека като и понякога пускам турбо-тата на по една маса! Рядко играя кеш, но разнообразявам! Нека сега преминем към съществената част на блога!
      Ден 1 Първия ден е абсолютно разочарование като изключим това че съм 10$+ което за тези микро лимити и т.н е добре, макар че не спазвах нищо в този ден. Банката ми е по-голяма с 10 долара благодарение на абсолютен късмет. Вижте какво имам в предвид : http:// Не ми се обяснява на ново..

След ден 1 банката ми е на 60$ което е +10$ :)
      Целите ми до края на месеца:

- Да отделям по 1-2 часа на ден за четене на статии и гледане на видео-материали :)
      - Да играя средно по 8 СнГ-та на ден което ще означава не по-малко от 120 до края на месеца
      - Да анализирам ръце
      - Да ви държа в течение с моето развитие като покер играч
      - Да събирам достатъчно стратеджи поинтс за БГ Ранк-листата всеки месец което е супер офертно за мен
      - Да каня нови приятели в сайта, като това също би ми донесло допълнителни награди към поке банката ми
      - Да изкачвам лимитите без да бързам!
      - Да не се ТИЛТВАМ!

Това е за сега от мен. Утре ще изиграя 8 СнГ или може би 2 пъти по 4, ще пусна някои интересни ръце с които съм се сблъскал и ще помоля за съвети :)
      Поздрави, Никола !
  • 26 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Честит блог, Никола! Желая ти успех!

Научи се да конвертираш ръцете си в подходящ вид за постване ;) (използвай конвертор)
    • bgtapaka1
      bgtapaka1
      Бронз
      За Ден 2 си поставих следната цел:
      - Да изиграя поне 8-10 СнГ турнира, а банката ми да не падне под 55$

Изиграх ги за около 2 часа, като кешнах няколко 3ти места и едно 2ро или нещо от сорт-а. Интересни ръце като цяло нямаше, само една в която ме биха с 1 аут и отпаднах 4-ти. Ръката беше следната: имах KK от СБ и имаше рейз и кол. Аз ри-рейзнах Ол-ин, играча който беше на ББ и той влезе Ол-ин (покриваше ни всички) рейзналия, и колналия и те влязоха ол ин, a шоудаун-а изглеждаше така: A4, A8, AK, KK флопа А43 търн и ривър 5 9 , a aз отпаднах 4-ти, което не беше толкова зле! Банката ми не падна под 55$ като дори се покачи на 69$. За днес незнам дали ще играя повече, но ако го направя ще ви държа в течение :)

След ден 2 банката ми е 69$ - което е +9$ :)

Целите ми за ден 3 не мисля, че ще се различават от тези за днес!
    • bgtapaka1
      bgtapaka1
      Бронз
      НЕ, ЧЕ НЯКОЙ МИ ЧЕТЕ БЛОГА НО АЗ ЩЕ СИ ИЗЛИВАМ ДУШАТА! ЗНАЧИ ПРОСТО СЪМ ОТВРАТЕН ОТ СОФТУЕРА НА ФУЛЛ ТИЛТ , ДНЕС НЕ СЪМ СПЕЧЕЛИЛ И ЕДИН ПРОЦЕНТ ОТ ФЛИПОВЕТЕ. НЕЗНАМ ПЛОД НА КАКВО Е ТОВА НО ПРОСТО СЪМ БЕСЕН. KK МИ ПАДНА ПОНЕ 3 ПАТИ ОТ Ах МАЛКИ ЧИФТОВЕ МИ БИЕХА ОУВЪР КАРТИТЕ И ОУВЪР КАРТИТЕ МИ ПАДАХА ОТ МИЗЕРНИ ЧИФТОВЕ. ИМАМ ЧУСТВОТО ЧЕ ЦЕЛИЯ СОФТУЕР Е ПРОТИВ МЕН ОТ 20 ФЛИПА ДНЕС НЕ САМ СПЕЧЕЛИЛ И ЕДИН, А ТОКУ ЩО ОТПАДНАХ С АА ОТ АQ НА БАЛОНА. ВЛЯЗОХ КАТО ЧИП ЛИДЕР НА МАСАТА, НО ЧАКАЙКИ ДОБРАТА РЪКА ЕДИН ОТ ИГРАЧИТЕ (срещу който се изправих) ВЕЧЕ МЕ ПОКРИВАШЕ С 3-4 ББ. ОТ СБ МЕ РЕЙЗВА А АЗ С ПОКЕТ АСАТА СЕ ДАДОХ ОЛ-ИН ТОЯ ШОУНА AQ А ФЛОПА МИГНОВЕННО МУ КАЦНА JQQ ТЪРН-ПИ*КА, РИВЪР - Ху* ... ПРОСТО НЕЗНАМ КАКВО СТАВА И ДО КОГА ЩЕ Е ТАКА ЗАГУБИХ САМО 2.25 ОТ БАНКАТА СИ НО НЕ МИ Е ЗА ПАРИТЕ А ЗА ВСИЧКИ МИЗЕРНИЦИ, КОЛИНГ СТЕЙШЪНИ, МАНИАЦИ, И Т.Н. РОДЕНИ С КЪСМЕТ ИДИОТИ! ИМАМ ЧУСТВОТО ЧЕ СОФТУЕРА ИМ ПОМОГА В ВСЯКА ЕДНА СИТУАЦИЯ. ИГРАЯ ПЕРФЕКТНО ДО ФИНАЛНАТА ФАЗА, И ТАМ ПРОСТО МЕ Е*АТ С ВСЕВЪЗВЪЗМОЖНИ ИДИОТЩИНИ....... И ВСЕ ПАК

БАНКАТА СЛЕД ТОЗИ ДЕН Е 66.82 КАТО НЕЗНАМ ДАЛИ ЩЕ ИГРАЯ ПОВЕЧЕ ЗА ДНЕС ! ТОВА Е ОТ МЕН ЗА СЕГА...... :)
    • bgtapaka1
      bgtapaka1
      Бронз
      Изиграх още 5 СнГ-та по 2.25$ на 1 маса :) Взех 2 2-ри места което е 10.80. За вложените 11.25, 10.80 означава 45 цента загуба :D но съм доволен, че поне натрупах малко точки и опит :) За сега банката ми е : 66.37 и незнам дали ще играя още , но ако го направя ще ви спомена какво се е случило !
    • boyanbozhidarov
      boyanbozhidarov
      Бронз
      [quote]Първоначално публикувано от bgtapaka1
      За Ден 2 си поставих следната цел:
      [COLOR=red]- Да изиграя поне 8-10 СнГ турнира, а банката ми да не падне под 55$[/COLOR]
      [/quote]Ако мога да изкажа едно мнение ..... не си поставяй цели нещо да НЕ се случва, защото по този начин сам се навиваш точно това да се случи. Вместо това си постави цел например "Банката ми да достигне ..... ". Не знам дали си ме разбрал точно какво имам предвид. Надявам се, че съм ти бил полезен.

Поздрави и успех!
    • bgtapaka1
      bgtapaka1
      Бронз
      Пуснах още 4 СнГ по 2.25 9ман. На 3 отпаднах като на едното дори се бях удвоил. 4-тото все още го играя като сме 4 човека и съм 2ри по стак!
      Ето някои интересни ръце:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$80/$160 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BU:
      $4070.00
      SB:
      $1200.00
      BB (Hero):
      $2460.00
      MP3:
      $1740.00
      CO:
      $4030.00

Preflop: Hero is BB with K, K.
      MP3 folds, CO raises to $480.00, 2 folds, Hero raises to $1,120.00, CO raises to $3,440.00, Hero calls $1,340.00.

Flop: ($5980) 4, T, A (2 players)

Turn: ($5980) Q (2 players)

River: ($5980) 8 (2 players)

Final Pot: $5980.
      <br />
      <b>Notice</b>: Undefined index: resultBB in <b>/var/www/v4.main/v2010.11/html/cache/smarty/templates_c/%%ED/EDB/EDB54A5B%%hand_history_ajax.html.php</b> on line <b>138</b><br />

А другата е пълен смях !

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$100/$200 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      CO (Hero):
      $2690.00
      BU:
      $2600.00
      SB:
      $755.00
      BB:
      $4560.00
      MP3:
      $2895.00

Preflop: Hero is CO with A, A.
      MP3 folds, Hero raises to $1,000.00, BU folds, SB calls $655.00(All-In), BB folds.

Flop: ($1955) 4, 6, 2 (2 players)

Turn: ($1955) 3 (2 players)

River: ($1955) 5 (2 players)

Final Pot: $1955.
      <br />
      <b>Notice</b>: Undefined index: resultBB in <b>/var/www/v4.main/v2010.11/html/cache/smarty/templates_c/%%ED/EDB/EDB54A5B%%hand_history_ajax.html.php</b> on line <b>138</b><br />

ПС: На последното СнГ сме 3ма вече кешнах ще се постарая за нещо повече :)
    • BriscoBest
      BriscoBest
      Бронз
      Според мен си се тилтнал лошо от загубите които си понесъл, след което си тръгнал на избиване, като си качил нивото на 2$ което не говори добре за управлението на банката ти. Късмет поне че си влязъл в парите на двудоларовите турнири иначе загубите за днешния ден можеха да са ти още по драстични. Съвет от мен е ниога да не търсиш моментално възвръщане на загубените пари особенно в състояние подобно на днешното ти. Казвам ти го като човек, който от скоро се е преместил на ниво, 2$ СНГ но с разликата, че бях достатъчно търпелив докато изградя така нужната ми банка за това ниво, а именно 120$. И в момента ежедневно се убеждавам коклко важна е била тя да бъде такава. Успех и бъди по здържан с управлението на банката си.
    • bgtapaka1
      bgtapaka1
      Бронз
      Да мерси за съветите :) Сега пуснах 3 СнГ 1.1 9ман и паднах две 6-ти места и едно 5-то като отново загубих всичките си флипове като JJ vs AK, AK vs TT, 22 vs AQ но както и да е сега пуснах още 4 СнГ след които мисля да лягам :) Ще напиша какво е станало в момента банката ми е 49.37, но играя в 4 СнГ-та :) Успех !
    • Te0dor
      Te0dor
      Бронз
      .
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Ти го съсипа! :D
      Но е прав! Имаш много работа Никола, както всички нас... ;)
    • bgtapaka1
      bgtapaka1
      Бронз
      Ами в тези 4 СнГ които ми бяха за последните станах на 2 4-ти едно 5-то и 9-то място, като имаше ненормални рице АА vs A2 на флопа кацат 22К след тва АК vs 23 флопа е 44А търн 8 ривър .......... 5 :) Но както и да е трупам опит и точки ако не друго. А младежа отгоре искам да го попитам къде виде неправилна игра :) И как да си променя мнението за всички тези идиоти като съм изключително прав ... и доста хора ще ме подкрепят, че дори когато играеш правилно е възможно да губиш. Та аз ги разчитах толкова добре и просто винаги бях на 1 карта от победата :) Затова и изписах всичките тези работи, но и ми олекна. Точно заради това съм направил блога си :) За отдушник на всичките тези нерви които ми създават сладурите от ФиллТилт. Просто това за флиповете го потвърждавам, значи имам QQ от СБ рейз 4 ББ той се набива аз колвам, той шоува А4 (което даже не е флип а съм напред в 80% от ситуациите) но разбира се още флопа му обръща асо.

Този ден беше изпълнен с много нерви и адреналин :D :D но банката ми падна до 49.27$ което е около -10$ . Утре пак започвам от 0-та хаха :Успех на всички ! :s_cool:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Успех и на теб!
      И не гледай нещата ден за ден, а в дългосрочен план, спазвай Банкрол мениджмънт и се учи, и успехите сами ще дойдат.
    • Te0dor
      Te0dor
      Бронз
      .
    • bgtapaka1
      bgtapaka1
      Бронз
      Пак благодаря много за съветите, никой не ме е засегнал. Гледам на всички тези пост-ове като съвети от по-опитните от мен играчи! За днес ще гледам да изиграя поне 15 СнГ като от 49$ ще си поставя за цел да достигна поне 60$. Смятам да играя 1.1 9man както и някои 18,27man. В бъдеще мисля да поствам графики и т.н. но за това начално ниво мисля че е излишно, ще ви инфирмирам в всичко което се случва с моята покер банка! Отново благодаря за съветите и разбирането, че всеки започва от някъде!
      Поздрави, Никола! :s_biggrin:
    • SvetlanaKaleva
      SvetlanaKaleva
      Бронз
      Не трябва да си поставяш цели за достигане на някаква банка през деня.По-добре си постави за цел, да играеш максимално концентрирано и да взимаш правилните решения, до колкото е възможно.В тези СНГ турнири вариацията е голяма, даунсуйг от 20БИ дори на тези лимити е нещо нормално и трябва да се научиш да го преодоляваш.Няма как всеки ден да си на печалба, играй правилно и ще печелиш в дългосрочен план.
    • bgtapaka1
      bgtapaka1
      Бронз
      Full Tilt No-Limit Hold'em, 2.25 Tournament, 25/50 Blinds (9 handed) - Full-Tilt Hand Converter from HandHistoryConverter.com

Button (t1485)
      SB (t1555)
      BB (t1620)
      UTG (t1440)
      Hero (UTG+1) (t1685)
      MP1 (t1185)
      MP2 (t1175)
      MP3 (t1720)
      CO (t1635)

Hero's M: 22.47

Preflop: Hero is UTG+1 with K:spade: , K:heart:
      1 fold, Hero bets t1685 (All-In), MP1 calls t1185 (All-In), 6 folds

Flop: (t2445) 10:spade: , 10:club: , A:club: (2 players, 2 all-in)

Turn: (t2445) Q:diamond: (2 players, 2 all-in)

River: (t2445) 2:club: (2 players, 2 all-in)
      Hero is: K :spade: :heart: K :heart:
      MP1 is : A :heart: Q :heart:

Total pot: t2445

Не е зле,а ? Някой ще може ли да ми даде нормален конвертор за ръцете в СнГ.. навсякъде всичко е за кеш ! :(
    • bgtapaka1
      bgtapaka1
      Бронз
      Искам най-официално да ви се похваля на всички. Днес от 18 СнГ-та до момента. За първи първи пъв влязох в флип който спечелих. JJ vs AK и ми издържаха, това не ми се беше случвало от доста време. Мисля, че напредвам. ХА ХА ХА
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Конвертор

От предложените,които намерих тук,този ми изглежда най-добър и подробен :)
    • bgtapaka1
      bgtapaka1
      Бронз
      Мерси много! Ще поствам "интересни" ръце... да видите за какво става въпрос просто нереално, но каквото - такова! :f_grin:
    • 1
    • 2