Стратегия на малкия стак - FULL TILT POKER

• DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Един единствен въпрос!

Струва ли си да се играе по стратегията на малкият стак в full tilt poker???

edit: Бих желал да ми отговори човек, който наистина разбира перфектно стратегията!!!!!!

Поздрави,
      Митко
  • 19 отговора
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Не, не си струва да играеш СМС в тилта ... :D
      Няма как да се случи поради минималния бай ин от 40ББ, което компрометира стратегията, която пък е оптимизирана за игра с 20-25 ББ.

Поздрави. :f_biggrin:
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Тоест, ако реша да играя кеш игри, аз трябва да почна със Стратегията на големия стак???
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Общо взето е така. Естествено има и други варианти, като СнГ в различните му форми, но като цяла си мисля, че ако отделиш достатъчно време на ФЛ игрите ще имаш доста повече успех с банка от $50...

Успех ...
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей DimitarLyubenov,

Невъзможно е да се играе стратегията в тази зала и LiGuru правилно те е посъветвал. Минималният бай-ин там е 40 големи блинда, а стратегията на малкия стак има условие за 20 големи блинда, което е 50% повече от позволения бай-ин и прави стратегията невъзможна за приложение в тази зала.

Моля да се запознаеш с тази статия: Какво представлява Стратегията на малкия стак?

Поздрави,
      Деси
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Благодаря ти Деси, и на теб също за отговора LiGuru

Запознах се няколко пъти ... или така да се каже "загубих" около 7-8 часа в четене ... и в един момент когато реших да играя видях ... че просто няма как да стане (леко се изнервих) ...

В момента започнах да разучавам стратегията на големия стак ... и явно ще играя по нея :( :( :(

Малко се разочаровах от цялата тази ситуация.

Митко,
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      .
    • qnka88
      qnka88
      Начален
      По мое мнение една стратегия ти служи само и единствено да навлезеш в покера .. Ако искаш да станеш добър покер играч с много отделено време и търпение изграждаш собствен и уникален стил на игра .. както при шофирането инструктора те учи на газ спирачка скорости .. :Д (чек кол фолд реиз ) успех по масите
    • vaiking
      vaiking
      Бронз
      Аз пък да ви кажа играя тази стратегия във Full Tilt Poker и ми харесва. Печеля добре, а и виждам доста играчи там да я ползват (предимно руснаци). Ще ви кажа как практикувам. Придържам се към изискванията на банката за лимита. Проверявам какъв е минималния вход и влизам с него, ако направя сума надвишаваща го с 1/4 напускам масата и се прихвърлям на друга, ако загубя 1/4 от стака си - добавям до минималния.
      Пример: NL10 - минимален вход $3.50, ако падна до $2.60 купувам до $3.50, ако спечеля $4.40 или повече - се изнасям :)
      Да си призная не съм опитвал стратегията в други зали, но ми допада това, че е доста опростена и играя на нея като не ми се мисли и за разтоварване, иначе съм привърженик на фиксирания лимит :P
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      @vaiking
      Тези добавяници/ставане на масата не са измислени като процент от стака ти, а като големи блиндове. Стратегията трябва да се промерни за да се играе с толкова много.
      Поне недей да допълваш като паднеш до 26бб, а до 15 както е в стратегията. Така ще можеш през повече време да си в "правилният" диапазон за тази стратегия...

Best,
      Georgi Nikolov :s_love:
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Първоначално публикувано от vaiking
      Аз пък да ви кажа играя тази стратегия във Full Tilt Poker и ми харесва. Печеля добре, а и виждам доста играчи там да я ползват (предимно руснаци). Ще ви кажа как практикувам. Придържам се към изискванията на банката за лимита. Проверявам какъв е минималния вход и влизам с него, ако направя сума надвишаваща го с 1/4 напускам масата и се прихвърлям на друга, ако загубя 1/4 от стака си - добавям до минималния.
      Пример: NL10 - минимален вход $3.50, ако падна до $2.60 купувам до $3.50, ако спечеля $4.40 или повече - се изнасям :)
      Да си призная не съм опитвал стратегията в други зали, но ми допада това, че е доста опростена и играя на нея като не ми се мисли и за разтоварване, иначе съм привърженик на фиксирания лимит :P
      Определено ти не играеш СМС! :) Може и да е печеливша играта ти, но тя не е СМС.

Там има стриктни правила, които я описват най-точно, а именно парите с които влизаш да играеш.

Поздрави,
      Митко
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Точно така, с 35 големи блинда определено не е стратегия на малкия стак.

Препоръчвам ти да погледнеш отново тази статия, която обяснява принципите на стратегията и кога тя е приложима и кога не.

Поздрави,
      Надя
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      СМС изобщо по мое мнение трябва да се махне , защото никъде не може да се играе , аз също загубих не малко време с нея(поне месец) Ще обясня какво имам в предвид.Четене игра , четене игра и за 1 месец бях на NL50,викам си"това е моята стратегия".И хоп никъде няма повече от 4-5 маси (и то ги има само в пиковите часове), реговете те научават на изуст и всичко приключва.
      vaiking:Не мисля че със СМС може да си почиваш дори напротив.Трябва постояно да следиш с колко блинда си и когато трябва да станеш да изчакаш безплатните ръце(това специално намирам за изключително важно в стратегията), а да следиш това на 6-8 маси мене поне ме натоварваше много.
      Хубава стратегия , но е отживелица!
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравейте,

В момента покер експертите на PokerStrategy.com работят по създаването на Стратегия на средния стак. Тя е адаптация и разширение на СМС. Вече първата статия ССС за напреднали (1) - Основите е публикувана, а след броени дни ще публикиваме и втората статия за ССС.

Поздрави,
      Станислав
    • ZNSPePoNe
      ZNSPePoNe
      Бронз
      Здравейте. За колко напреднали е тази статия за средния стак? Сребро не може да я чете като гледам.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от ZNSPePoNe
      Здравейте. За колко напреднали е тази статия за средния стак? Сребро не може да я чете като гледам.
      В златните статии е.
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей ZNSPePoNe,

Материалите наистина са за статус Злато.
      Статус Злато предполага, че ти играеш на лимити NL100 и NL200. :)

Поздрави,
      Деси
    • ZNSPePoNe
      ZNSPePoNe
      Бронз
      Ясно, аз като съм сребро играя на 2 цента и пак не върви работата :) . Само чакам ръчичките и като дойдат някой красив сет двойки ми одуши тузовете или поповете и само дето съм чакал :) Но това е за друга тема. Ще се оправим. Gus дръж се, идвам през Октомври :)
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Между другото , има тренировки СМС на английската общност в Покер Старс на маси с мин.20бб и макс.50бб.Хубаво ще е HockeyTobi да каже нещо по въпроса .Според мен не би трябвало да има проблем да се играе, а в ПС трафика си е добър.
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравейте,

Да, има такава тренировка в английската общност. Ето на тази страница може да откриете повече информация, а ако знаете английски, може да се възползвате от нея. За съжаление интересът в българската общност е много малък и към момента не плануваме да има тренировки.

Поздрави,
      Деси