Проблемни чифтове

• twinster
      twinster
      Бронз
      Здрвейте пак съм аз,искам да ви попитам как отигравате така наречените "проблемни чифтове" от 8-ца до Вале.Защото често като имаме примерно 88 или 99 и не ударим сет на флопа има по висока карта от нашите и се чудим дали да бетнем или рейзнем или фолд.Защото дори да е печеливша нашата ръка ние не знаем,и можем да влезнем в капана на упонента,примерно ако аз имам 88 и на флопа има J2Q и некой ме рейзне ще фолдна,но този рейз може да е блъф.Е кажете как се справяте мен лично ми е много трудно.
  • 4 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей! Трябваше в "Общи покер дискусии" да я отвориш темата.

Покет чифтовете са сложни за игра, когато не удариш сета си. Зависи от много фактори - опонента ти пасивен ли е, агресивен ли е и т.н. Ако приемем, че сме срещу непознат, аз ги фолдвам при две или повече оувър карти на флопа. Също когато флопът е опасен и ако дойде един от двата ми аута, може да даде на опонента по-добра ръка...

Примерно държа покет осмици на флоп JQs4 - фолд след с-бета на опонента. Евентуална 8-ца на търна може да му завърши стрейт с Т9, може да държи 89 и да бетва на гътшот (така сме с един аут по-малко), също така има и флъш дроу, т.е оставаме без единият си аут, ако не държим осмица от същата боя. А флопът е точно в рейнджа му.
      Втори пример АК3 - дали е рейнбоу или 2 суитед няма много значение тук, имаме и 2 оувър карти, т.е да плащаме залози, за да чакаме 8 си е -ЕВ, дори и да са на чисти 2-та аута, все пак са само 2.
      Но на флоп А57 рейнбоу, К33, 247, 23Т и т.н. и с-бет от агресивен опонент, според мен може да се плати поне една улица, с цел да намали агресията на търна и да сме в позиция да го флоутнем. Ако имаме и допълнително инфо за него, може дори да стигнем до шоудаун. Неведнъж ми се е случвало.
      Всеки флоп, на който ти си пропуснал когато рейзваш, но е удобен за с-бет (в най-добрия случай Ace high), също е удобен и за с-бета на опонента ти. ;)
      Не може да се конкретизира за всеки покет пеър, как точно да се изиграе, защото факторите за това са много, но дано съм успял да ти помогна.
    • twinster
      twinster
      Бронз
      да,благодаря,само би ли казал какво е c-bet помня,че го четох некъде из статиите но сега не ми се рови да го търся,би ли ми казал.
    • Gmelestiq
      Gmelestiq
      Бронз
      да,благодаря,само би ли казал какво е c-bet помня,че го четох некъде из статиите но сега не ми се рови да го търся,би ли ми казал.

С-бет - continued action bet или казно по нашенски,продължителен залог на флопа след рейз префлоп :)
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Първоначално публикувано от Gmelestiq

С-бет - continued action bet или казно по нашенски,продължителен залог на флопа след рейз префлоп :)
      10x