Има ли такова животно

• misko69
      misko69
      Бронз
      Здравеите покер маниаци!Има ли такава тактика да попрочета някъде-значи в турнирчетата на малките блиндове ако няма рейз преди мен плащам за всяка картинка.На пота аллин ако е добра ръката или хвърлям???Днес в едно турнирче станах 8-ми така.Късмет е разбира се.
      Между другото с тая стратегия СМС вчера с отворена таблица и всичко по нея отидоха 6 доларчета за 15 минути!!!Добре,че днес ги избих в турнира,даже съм отгоре!!
  • 11 отговора
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей misko69,

Ако играеш по стратегията на малкия стак, моля да отнесеш коментарите си тук: цък. Mishkagg с удоволствие ще те посъветва. За SNG & МТТ моля пиши тук.

Поздрави,
      Деси
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Ааа не,не искам,все пак тая игра я пляскам от една седмица.Много сложно ми се вижда с тия таблици.По скоро мисля,че с практиката ще се понауча.Главно темата ми е по въпроса има ли такава стратегия???
      Абе така и така съм пуснал тема да питам и още нещо,трудно ми става като сме малко играчи-двама още по-трудно,ще поразгледам статиите............
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей misko69,

Стратегиите, по които работим, са в тази секция. Разгледай коя ти допада най-много и дискутирай в правилните покер форуми. :) С не искам няма да стане, а със собствена стратегия и практика рискуваш покер банката си, а след време ще решиш да пишеш в тези форуми, а ние не искаме това да стане, когато вече си изгубил една банка.

Решението си е само твое. От общността и екипа ни може да разчиташ на помощ, но те моля да пишеш в правилните стратегически форуми.

Поздрави,
      Деси
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      пич на голо като четеш таблицата и стратегията едновременно без никви покер умения няма да стане седни учи малко гледай клипчета чети статии и играй на най-ниския лимит докато трупаш опит. И си избери един вид игра. Ако играеш всичко няма да стане твоята. Аз примерно играя НЛ(кеш тейбъл предино, но имам опит на СНГ И МТТ също) и чак след 2 години и много опит сега започнах да изучавам ФЛ, допълнително като това подобрява играта ми и на НЛ. С некви твой измислени стратегии няма да стане използвай стратегиите които са написани тук, които са изпробвани от много хора от които 90% са били печеливши. С твои измислици като тази глупост която видях което си играл на МТТ-то просто обожавам такива рибоци като теб да им вземам парите, е неска точно с подобие на твоята тактика един ми подари 6 евро за 10 мин.(щях да му взема и повече но ми беше малък стака)
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Значи мерси за отговорите :) .Разбрах за какво ми говорите :rolleyes: .Извинявам се,ако не съм в правилния форум,все пак отгоре пише Въпроси - начинаещи! ?( Не мислете,че съм някоя лапетия дето си няма време и си играе на майтап.На 41 години съм,електроинженер,добър дори доста в шаха,капитан на Българския отбор в сайта Шахманиак,където играем с над 50 отбора от цял свят,но това съм го казал в представи се!Достатъчно съм интелигентен за да прочета статиите и т.н.О.К. ще продължавам да си търся четива сам,просто исках да ме насочите в нещо подобно.Да,това за което съм питал е нещо като СМС,но....
      Извинявам се още веднъж за глупавата тема.Може да я изтриете.
      Между другото мисля,че добре се оправям с банката...Играя само на най-ниските или във свободни турнири,най-много за по 1 долар.
      Лека вечер и успехи по масите.
      Митко.
      Между другото съм веселяк и майтапчия и така си и пиша,но тука май не вървя... ;)
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      покера прилича на шаха, колкото много се учи за шаха толкова и за покер но както в шаха и в покера интуицията помага. Тука лапетии няма и всички сме сериозни хора не сме седнали да играем покер да убиваме време кат нямаме ко да правим. Все пак незнам какво за теб са лапетии щот аз както съм на 21 най вероятно съм лапе за теб
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Хм,мисля,че това,което си добавил при редакцията щеше да ми е предостатъчно като отговор.Мерси много. =) =) =)
      П.п.Относно лапетиите не съм споменавал за години и т.н.Извинявам се ако някой се е обидил,но говорех сам за мен....
      Уф,между другото не мисля а и не се надявам с покер да си изкарвам прехраната,просто го играя за удоволствие,пък ако падне нещо,добре дошло.
      А и си признавам,да риба съм,слаб съм,продължавам да чета.. ;)
      http://bg.pokerstrategy.com/strategy/mtt/
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      никой не се е обидил просто аз примерно 14-15 годишни ги имам за лапетии. И както аз слагам за тях спокойно можеш и ти да ме сложиш за лапе щот ти като си бил на моята възраст аз съм пълзял под масата. не е задължително да си вадиш прехраната с покер много от хората си вадят допълнитъелни пари чрез покера. е аз наскоро си дръпнах хубава сумичка и ще направя едно купонче с колегите и некой първокуирснички които сме набелязали
    • rumenpenevps
      rumenpenevps
      Начален
      Първоначално публикувано от pokerspike
      покера прилича на шаха
      ..ха ха , тази глупост ми осмисли вечерта..
      ..иначе ,такова животно няма,като твоята стратегия..и не препоръчвам игра на малките лимити,ако играете за пари ...
      ..ако на чек или кол,реагирате с ол ин ...ще си имате проблеми съвсем скоро..
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей misko69,

Шахът помага на един покер играч да се усъвършенства по-бързо. Ето какво казва Иво Донев по точно тази тема:

"Това е много интересен въпрос. Аз познавам много шахматисти, които са преминали от шаха към покера поради единствената причина, че в шаха за същия труд заплащането е минимално, въпреки че шахът е един много симпатичен спорт и факторът на късмета е само 2-3%, а в покера може да достигне 20 или 30% (особено в края на всеки турнир, когато блиндовете са много високи). Сега въпросът е защо шахматистите са успешни в покера: Повечето от тях са успешни, защото, когато играеш шах, с течение на годините ти се учиш на дисциплина, да изчисляваш вариантите, да оценяваш позицията, противника си и ситуациите и да търсиш най-правилното решение. А тези стратегически елементи могат да се използват в покера, затова и много успешни шахматисти преуспяват в покера - има много примери, че шахът помага на покера."

Към цялата новина: цък.

Относно въпросът ти, да. Това е тема за начинаещи. Тя обаче не се обслужва от треньорите и покер дискусиите се водят в определени форуми, към които съм те насочила.

Поздрави,
      Деси
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Мерси Деси :) ,Румбата може да я прочете тая статия....
      Иначе сега като попрочетох още малко се спрях на СГС,а като ме мързи в турнирите ще дебна по стратегията от МТТ,май така беше..
      Благодаря Ви много!Все пак темата беше полезна за мен.Вече няма да пиша в нея-ще питам в съответните подфоруми! :rolleyes: