DoN

• ninjaflash
      ninjaflash
      Бронз
      Здравейте,мисля че въпроса ми е глупав,но все пак секцията е за начинаещи,така че да попитам.Играя ДоН в 888 ($1 + 10) и се старах да следя как играят противниците ми,но в действията им в голяма част от случаите нямяше никаква логика (К7о-рейз,АА-лимп и т.н),затова започнах да играя повече маси,старая се да играя най-добрите ръце,но тъй като блиндовете растът бързо понякога се случва да нямам толкова добри ръце а вече съм в етапа на пуш или фолд,какво бихте ме посъветвали,тъй като като пушвам не знам срещу какво се изправям (62 или АА)

не ме съдете строго нов съм в покера :)
  • 7 отговора
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Я дай примерна ситуация в която си пуш-фолд в ДоН.Не че няма но ако гледаш статиите за обикновени СиГ има съществена разлика.
    • ninjaflash
      ninjaflash
      Бронз
      ами когато стакът ми е сериозно застрашен А6 + КJ,KQ + всеки чифт,
      бях забравил да допълня,когато казах за липсата на логика
      К7о-10 човека,една от първите ръце (блиндове 10-20) от ъндърдагън рейз 70
      АА-от бутона само един човек в ръката-липм
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Имам в предвид с колко ББ си ти с колко ББ са опонентите и колко на брой са.
    • accetone
      accetone
      Бронз
      Мога да те посъветвам 2 неща
      1. Пази си чиповете за наистина силните ръце, в които играеш.
      2. В 90% от случаите когато си с АА или КК ще се намери някой да ти плати олина. Погледни 1

И винаги смятай, колко човека ще отпадат преди теб, ако си в парите не се хвърляй с каквото ти падне. Също така когато имаш много чипове не е твоя работа да отстраняваш други (стига да не си с АА, КК, ДД и АК като АК не е кой знае каква сила при 6 човека на масата)
    • SeLby77
      SeLby77
      Бронз
      Аз също играя ДоН в 888 на същия лимит. :)

Прочети статията за ДоН, ако не си.

Не се притеснявай, че има хора, които рейзват още в началото с K7o. Остави агресивните и лууз играчите да се елиминират. Бъди tight и чакай добрите ръце. Търпението е много важно нещо в този тип турнири. Когато блиндовете се покачат, опитай кражби, но само срещу tight играчи, лууз играчите ще ти плащат твърде често, а не това целиш.

Успех по масите! :)
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей ninjaflash,

Добре дошъл във форума!

Ако държиш по-подробна дискусия на темата си, може да я отнесеш към покер форума, който се занимава с дискусии за SNG и МТТ. Можеш дори да се анализират твой ръце и да ти помогнат с играта нашите опитни анализатори.

Виждам, че за първи път пишеш във форума. Предлагам ти да се представиш във форума тук: цък. Може да спечелиш награда. :)

Поздрави,
      Деси
    • ninjaflash
      ninjaflash
      Бронз
      Благодаря за коментарите.
      да отоговоря на въпроса за блиндовете ,играя тези ръце,когато имам по-малко от 8 големи блинда и са останали 6-7 човека
      Деси,благодаря за предложението,просто исках да проверя дали стратегията ми е правилна за ДОН,играх СНГ преди това,но турнир за 10 човека продалжава час и половина понякога и повече,а това ми се струва мн време за турнир,при положение,че играх само на 1 маса и се насочих към ДОН,харесва ми концепцията за 30-40мин или си взел пари или не .
      Ще съм ви благодарен ако ми предложите някое четиво,осве това в сайта за ДОН(прочел съм го няколко пъти) искам да подобря играта си възможно най-много

поздрави