Какво ще рече "рейк"

• 5 отговора
    • yolov
      yolov
      Бронз
      Здравей,

Рейкът е комисион, който покер залите събират. Това е тяхната печалба. Обикновено рейкът е определен % от сумата в пота (ако говорим за кеш маси) - мисля, че във всяка зала процентът е различен, но никога не надвишава определена фиксирана сума. Това означава, че във всички (или поне повечето) зали - рейкът е % от пота, но не повече от (да кажем) $3. Практически пример: Потът е $100, рейк в залата: 5%, но не повече от $3. 5% от $100 са $5, но в случая, залата ще вземе $3, вместо $5. Ако рейкът е по-малко от $3 (при по-малък пот), ще се равнява на 5% от пота. Разбира се, давам тези 5%, но не повече от $3 просто за пример.

Поздрави,
      yolov
    • IvanSh1
      IvanSh1
      Злато
      Благодаря много, а и още нещо - предполагам в турнирите няма рейк ? И дали ще мога да събирам strategy points играейки турнири ?
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Първоначално публикувано от IvanSh1
      Благодаря много, а и още нещо - предполагам в турнирите няма рейк ? И дали ще мога да събирам strategy points играейки турнири ?
      Има рейк и в турнирите.
      Пример:турнир с вход 1+0.20-1 е вхоа за турнира,а това 0.20 е комисионната,която залата прибира от всеки участник
      Можеш а трупаш стратежи пойнтс играейки турнири.
      Поздрави,
      Митко
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей IvanSh1,

Митко правилно те е посъветвал. Ще трупаш точки и от турнирната си игра. Как се начислява рейк при турнирите зависи от самите зали. :) Може да намериш тази информация на сайта на залата, в която играеш.

Поздрави,
      Деси
    • IvanSh1
      IvanSh1
      Злато
      Мисля, че ми стана ясно, мерси отново :)