EthereaL + блог = failblog

• EthereaL
      EthereaL
      Бронз
      Здравейте,

казвам се Добрин и съм на 22 години, в момента живея в Пловдив. Реших да започна блог за да се мотивирам, да споделям и да следя прогреса си (евентуално) . С покера се запознах чрез този сайт преди точно 2 години, преди това не знаех даже правилата и си мислех, че си е просто хазарт. Започнах да чета и да се уча, получих началния капитал в Старс и започнах да пробвам различните видове покер. Започнах с FL но бързо се прехвърлих на NL. Там играх СМС но също не се задържах. Спрях се на СнГ, по-специално турбо с 18 човека. Играта ме запали много но тогава работех, учех пък и играех доста игри и в началото не отделях много време. Първата година имаше големи периоди, в които изобщо не играех и в края имах рол около 100$ и все още нищо не знаех за играта. Тогава започнах наистина да се развивам и да вниквам в тънкостите. Започнах да играя много повече време и на повече маси. За 5-6 месеца изкачих няколко лимита и натрупах доста знания. След това заради други задължения отново имаше голям период, в който играех много малко (от март до септември тази година) , макар да имах голямо влечение и да мислех много за покер :f_love: lol. В началото на септември изтеглих целия си капитал, и депозирах 600$ в ФТП. От тогава играя доста но се прехвърлих на Ръш, защото е много добър за чистене на бонуси =) . Започнах с NL10FR, но от няколко дни играя SH (като батковците) и съм много доволен от промяната. Смятам скоро да се установя на NL25. Относно това, каква банка бихте ми препоръчали?

Мисля, че това е достатъчно като за първи пост. По-късно ще постна и нещо за целите ми и как се движа изобщо.

Ако си прочел глупостите по-горе, благодаря много и успехи на масите :s_love:
  • 69 отговора
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Честит ти блог !
      Относно ръша гледай да си с доста по-консервативен БРМ защото всичко става доста бързо ,както понякога печалбата така и загубите .
      Аз лично се убедих за себе си, че е по-добре да си играя 10-12 маси, но не с нитовете от ръш, отколкото 4ръш(20 нормални)
      Каквото и да решиш ти пожелавам много успехи !!!
    • Gack00
      Gack00
      Бронз
      yay ще се радвам да следя блогчето.Имаш голямо желание, така че успехите няма да закъснеят.И не си пускай 4 ръш маси 6макс :D :D :D наведнъж.Дано да имаш и повече време за игра.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Честит блог! И дано опровергаеш заглавието! :s_biggrin:
      Много негативно почваш - фейлблог...

Поздрави,
      Ицо
    • EthereaL
      EthereaL
      Бронз
      Благодаря :f_love:

@Gack00 Надявам се да е така. В момента играя 2 ръш маси и макар на ФР да се спрявам и с 3, на SH нямам намерение все още да увеличавам броя. И започни да ъпдейтваш по-често твоя блог!!!

@moodkiller Ще направя всичко възможно.

Сега смятам да прочета някоя статия и в 19:00 обратно на масите за happy hour.
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Здрасти!

И аз се чудя за банка за SH и ето какво измислих: качвам ниво на 30 входа, слизам ако изгубя 5 входа.

Пример: качвам НЛ25 на 30 х 25 = 750, слизам, ако изгубя 5 х 25 = 125, т.е. на $625.
    • EthereaL
      EthereaL
      Бронз
      @mishkaqq Добре звучи. Но усещам, че на моменти играя на scared money, тъй като не можеш да си позволиш да загубиш няколко стака без да слезнеш на нов лимит. Но съвсем скоро и този лимит ще надвием, дерзай :f_grin:
    • Kleshto
      Kleshto
      Бронз
      Здрасти!

Честит блог! Ще го следя. Пожелавам ти супер много успехи. Очаквам с интерес да видя целите - краткосрочни, дългосрочни и т.н. Аз също играя къси маси от скоро и ако искаш можеш да погледнеш моите цели в блога ми.
      Идеята на mishkagg за управлението на банката ми допада много. Може да я взаимствам. :)
    • Kleshto
      Kleshto
      Бронз
      Един съвет.

Смени заглавието на блога. Вкарая в името позитивна енергия. Вкарай добра енергия и в играта си и във всичко което правиш. Например моето предложение е EthereaL + блог = Екскурзия до Гибралтар. :)
    • EthereaL
      EthereaL
      Бронз
      ЦЕЛИ

1. Да изчистя ФДБ
      2. Да прочета всички статии за Злато
      3. Да гледам повече видео материали
      4. Да премина на NL25SH Rush
      5. Да съм активен във форума за анализ на ръце

Не съм си поставял конкретни дългосрочни цели, но те са общо взето еднакви за всеки покер играч :s_cool: .
      Поставил съм си някои дневни задачи и се опитвам да изпълнявам тях.

Дневни цели:

- Да правя по 250 ФТ точки на ден и съответно да стана Iron Man
      - Да чета по една статия и да гледам по едно видео всеки ден
      - Да поствам ръце за анализ. Стремя се да поствам ръце, които по някаква причина не съм бил сигурен как да отиграя в момента.

@Kleshto Мерси много. Не съм настроен негативно, спокс :P .

Сега започвам вечерната си сесия, след това вероятно ще пиша за дневната ми покер рутина ;)
    • EthereaL
      EthereaL
      Бронз
      Току що приключих с играта за днес. Изиграх около 3600 ръце. В началото на вечерната сесия имах една интересна ръка:

Full Tilt Poker $0.05/$0.10 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 971555
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

CO: $5.31
      Hero (BTN): $8.54
      SB: $33.74
      BB: $4.00
      UTG: $20.36
      MP: $5.29

Pre Flop: ($0.15) Hero is BTN with 9 :heart: 9 :spade:
      UTG calls $0.10, 2 folds, Hero raises to $0.50, 2 folds, UTG calls $0.40

Flop: ($1.15) J :club: T :club: 2 :spade: (2 players)
      UTG bets $1.15, Hero raises to $3.80, UTG calls $2.65

Turn: ($8.75) J :heart: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $4.24 all in, UTG calls $4.24

River: ($17.23) K :club: (2 players - 1 is all in)

Final Pot: $17.23
      Hero shows 9 :heart: 9 :spade: (two pair, Jacks and Nines)
      UTG shows 2 :club: Q :club: (a flush, King high)
      UTG wins $16.09
      (Rake: $1.14)

Не ми се случва често но на УТГ все едно му виждах ръката.

Започнах вечерта много зле и загубих 5 стака за 30мин. След това се концентрирах и в края на сесията бях с 1 стак в зелената зона. В последно време обръщам прекалено много внимание на резултатите, което много ме дразни. В края на всяка сесия си гледам банката :( . Когато грайндвах СнГ в старс изобщо не гледах в Cashier и тъй като играех много маси изобщо не забелязвах дали за даден ден губя или печеля, което определено ме предпазваше от ненужно напрежение и тилт. Ще трябва да обърна внимание на психологическата част от играта.
      Утре смятам отново да видя как са водите на NL25, дано този път посрещането е по-топло.

Лека нощ и до утре :)
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      И аз не си гледам банката, всъщност не съм я гледал от поне един месец. И се чувствам прекрасно така! :)

Наистина, спри да я гледаш, пет стака, два стака, три стака - все тая - щом си имаш банка, просто се концентрирай на играта.

Поздрави!
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Много хубаво, но ти играеш over rolled ;) .

Пфф, наистина много забравям в последно време. Влязох да пожелая успех с блога и покера като цяло, а само отговорих на Георги :D .
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Здравей!

Успех с новия блог и покера като цяло. :s_cool: :s_cool:

Ако искате като правите sweat може да ме викнете някой път. Имам какво да науча.

Поздрави, Пламен.
    • EthereaL
      EthereaL
      Бронз
      Днес не играх толкова много, но поне покрих 250 точки за Айрън Мен. Реших да спра защото започнах да се разконцентрирам. По-рано ходих на концерта от турнето на The Voice и Coca Cola, голяма глупост :O . Още не съм си прочел статията за днес и смятам сега да го направя. След това ще гледам и третата част от серията "Да видим ривъра" на kukki. Ако случайно прочетеш това - супер добри са, благодаря. Препоръчвам ги на всеки, които не ги е гледал. Вече съм изчистил над 300$ от ФДБ, става по-бързо от колкото очаквах.

Това е засега, чао и hf
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Във ФТ бонуса е супер приятен за чистене. :f_biggrin: Пък и ти дават 4 месеца. Което сравнение с други покер зали си е голямо предимство.
    • EthereaL
      EthereaL
      Бронз
      @moodkiller Наистина условията за ФДБ са много добри.

Преди малко станах. Току що гледах NaDa vs TLO, старата школа има какво да научи за sc2 от новите играчи :f_biggrin: . Сега започвам да играя. Довечера ще играя The Daily Dollar & BLT, но дотогава има време. Успех в деня за МТТ :)
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Първоначално публикувано от EthereaL
      третата част от серията "Да видим ривъра" на kukki. Ако случайно прочетеш това - супер добри са, благодаря.
      Благодаря за коментра, надявам се помагат.
      Чак добри не са, защото са правени шесте за един ден, но идеята е хубава и някои от тези дни мога да ги прегледам и да постна някои грешки, които съм допуснал в тях :f_p:
    • EthereaL
      EthereaL
      Бронз
      @kukkiwonBG Супер са си. За мен е много полезно да слушам начина ти на разсъждение по време на ръката. Не толкова конкретните отигравания. Подписите ти във форума също са много добри :) Трябва да направиш една тема-компилация :f_p:

Приключих обедната сесия по-рано от предвиденото, но заради някои странични фактори успях да се тилтна и след като буквално подарих няколко стака реших да си дам почивка.
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Може ли да дадете линк за тези клипчета, тъй като не мога да ги намеря, ако не са за злато естествено.