SP въпрос

• 5 отговора
    • niksansbg
      niksansbg
      Бронз
      Реално много ти се разминават и няма никаква корелация между SP и FTP точките, и двата вида точки получаваш за генериран рейк на масата, като за 1$ получаваш 2 SP точки и 8 или 10 не си спомям точно.
      Но заедно с това получаваш доста повече FTP точки заради happy hours и в момента тече и take 2 ако и в него си се включил.
    • lubzdr
      lubzdr
      Бронз
      Наясно съм, че ФТП от happy hours и take 2 не влизат, но както прочетох в друга тема, в Iron Man страницата се изписват точно реалните ФТП точки и аз от там гледам. Та бих желал все пак някой, който е наясно колко точно ФТП точки се присъждат за 1$ рейк и се наема да сметне какво е съотношението FTP vs. SP ще съм му много благодарен. Или поне да микаже 1$ рейк на колко ФТП и на колко СП се равнява .. аз сам ще си направя изчисленията
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей lubzdr,

Наистина няма връзка между Full Tilt Points и StrategyPoints - причината е, че за Full Tilt Points се взима предвид общият рейк, платен в ръката от всички играчи на масата, а за StrategyPoints значение има само този рейк, който ти лично си платил.

Ето как се изчислява броят Full Tilt Points:

Докато играеш, автоматично събираш така наречените Full Tilt Points (FTP). Броят на FTP, които можеш да спечелиш в една ръка, зависи от рейка (комисионната за покер залата).

Кеш игри: За всеки долар рейк, който бъде взет при кеш игра с истински пари, цялата маса получава 10 Full Tilt Points и те се разпределят по равно между всички играчи, на които са били раздадени карти в ръката. Примери:

* На кеш маса девет играчи получават карти в дадена ръка и от пота се взимат $1,80 рейк. Значи масата получава 18 Full Tilt Points. Тези 18 точки се разпределят по равно между всички играчи, значи всеки от тези девет играчи получават по 2 Full Tilt Points.
      * На къса маса при шест играчи в ръката и рейк $1,80 на масата се полагат 18 Full Tilt Points. Така всеки играч получава за тази ръка по 3 Full Tilt Points.
      * В една хедс-ъп игра, в която двама играчи участват в ръката и рейкът е $0,40, масата получава 4 Full Tilt - по 2 точки за всеки играч.

Моля обърни внимание, че могат да се раздават и половинки точки. Ако например двама играчи участват в ръка, където рейкът е $0,50, всеки играч ще получи по 2,5 точки за тази ръка.

Турнири: За всеки 1 долар, платен като такса за турнир на много маси или за Sit & Go, получаваш 10 Full Tilt Points. Няма ограничение колко точки можеш да получиш за един турнир.

Ако например играеш турнири с бай-ин $10 и $1 такса (fee), ще получиш 10 точки. Ако турнирът е с бай-ин $200 и такса от $16, ще получиш 160 точки.

Имай предвид, че точките се начисляват едва след като ръката или турнирът са приключили.

А ето и каква е връзката между платения от теб рейк и StrategyPoints:
      $1 рейк = 2 StrategyPoints

Поздрави,
      Надя
    • lubzdr
      lubzdr
      Бронз
      Благодаря за изчерпателния отговор :) Само още един доуточнителен въпрос ... има ли начин да разбера от някъде, колко рейк съм платил съответния ден, защото имам желание да чета статиите за сребърни юзери и гледам да правя поне по 1 СП на ден. За момента не мога да отделям по цял ден за тексас и желая да правя поне минимум рейк за по 1 точка, за да се възползвам от бонуса и да мога по бързо да стигна среброто. Гледам досега, че около 7ФТП обикновено са ми достатъчни за поне точка, но искам ако има вариант по-точно да се ориентирам, за да не стане така за няколко стотни от точката да пропусна и бонуса (така или иначе ми се налага да правя минимум 5 ФТП на ден по време на Тейк 2). Благодаря отново за отоговра и се надявам, че не Ви затормозявам много с въпросите си :)
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      В такъв случай не ти остава друг начин, освен да използващ проследяваща програма (tracking software).

Тези програми ти показват колко рейк си изиграл, пазят всички изиграни от теб ръце, показват ти статистики за другите играчи на покер масите и т.н.

Те се заплащат, но всяка от тях има тестова версия, която може да се използва няколко седмици или месец безплатно.

Примери за такива програми са Poker Tracker, Hold'em Manager и др.

Поздрави,
      Надя