За алкохола с любов... (a.k.a вашите пиянски случки)

• moodkiller
      moodkiller
      Бронз

Не може да имаме тема за яденето, а да нямаме тема за пиенето. И понеже до сега пих Узо с компот. :D Не се смейте, бива я комбинацията, особено като си забравил да купиш айрян. Та се сетих да отворя тема за любимият ми порок.
      А вие какво си пийнахте с мезето от другата тема? :D

• 299 отговора
    • twinster
      twinster
      Бронз
      не обичам да меся каквото и да било,само заносвам добрият алкохол (поне в моят случей)

Обичам Дъмпъл и Черен Джак.
      водка само Дацка (но от качествената,не от ментетата които продават масово)
      Бира само Хайнекен или ако няма Туборг или Кайзер.

По съм фен на Уискито :D рядко пия бира,пък водка около 10-15 пъти в годината
    • boyanbozhidarov
      boyanbozhidarov
      Бронз
      Аз съм фен на добрите коктейли. Mojito и Bloody Mary rulzzzzz
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от twinster
      По съм фен на Уискито :D
      И аз така - уиски или домошарка руллззз! :D
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Я да оспамя и тука :D :D :D :D
      Пия каквото ми предложат,без бяло вино. ;)
      Обичам най-много Асеновградски Мавруд :rolleyes: ,не защото съм от Асеновград.Просто от малък дядо ми правеше такова вино и сега другите ги усещам много леки. :P
      Любима ракия-Карнобатска мускатова.
      Мастика-Йени ракъ,Пещерска.
      Водка,каквато има без Аляска,може и да съм случил на менте,ама имам лош спомен.
      Уиски-Джеймсън,имам 2 бутилки в къщи,чакам повод да го награбя,дано да е с някоя далаверка от покера.
      Не пия сливова ракия.
      Бира-Загорка,в Белгия пих и някаква Скоч,поне така я произнасяха,червена,тук не съм виждал.
      Пия тоник или газирана вода.Никога не смесвам алкохол от 2 вида.
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Ако говорим за любими(щото иначе пия всичко без червено вино)Джеймсън с Barry White или вотка с сухо мартини.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от shipochkin
      Ако говорим за любими(щото иначе пия всичко без червено вино)Джеймсън
      Казват, че всичко хубаво започвало с J - Jameson, Jack, Jim, Johnny...
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Първоначално публикувано от moodkiller
      Е черно джони пак става ама трябва да му хванем края като twinster ;)
    • twinster
      twinster
      Бронз
      It is
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Чипазо също не е лошо (уиски с кола) като бях в Испания ме научиха едни пичове :D
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Чипазо също не е лошо (уиски с кола) като бях в Испания ме научиха едни пичове :D
      Джака много върви с кола, понеже е доста сладникав.
      И куба либрето си е класика - ром с кола. :s_love:
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Джака много върви с кола, понеже е доста сладникав.
      И куба либрето си е класика - ром с кола. :s_love:
      нее,нее не меся никога,просто казах че "не е лошо" щото пих 2-пъти чипазо и така иначе не меся...аз го съчетавам с пури. много е приятно особенно след бед бийт
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Да бе, ясно! И аз не обичам да меся. Най-обичам уискито чисто, дори без лед (най-много 1 ледче). Но Джака си върви с кола. Бива я комбинацията. Иначе за разредител, ако ти е суха устата - минерална водичка.
      Те сега са пуснали някакви девин бейби водички, които приличат на бейби "Сачи". :D Пиеш два пъти и се е свършила - специално за заведения!
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Любими комбинации
      *1 черно джони + шотове абсент след всеки 100 млг.
      *2 мартини бианко 50млг. + финалндия класик 100млг. + листа мента (баща ми сам си отглежда ментата и мен много ме закачи да го правя) в една чаша и да "Shaken, not stirred" за феновете на Бонд ;)

Уиски пия със сода или с лед, много рядко с мин.вода. Коли,ред були - глупости не.
      Мартини+водка върви страшно много с манго или червен портокал, но става и чисто.

Освен това съм голям фен на бирата - КАМЕНИЦА, ако няма псувам няколко минути и си взимам Хайнекен.
      Веднага включвам виц:
      Шефовете на Загорка,Пиринско и Каменица се събрали и отишли в един бар. Първият поръчал една Загорка, вторият едно Пиринско. Дошъл ред на шефа на Каменица и той казал "Една кола.". Другите го погледнали много странно и той се обърнал към тях - "Ами вие не пиете бира, реших и аз да не го правя!".

Водка пия все по-рядко последните 3-4 години, а когато няма лев за горните две - J&B. Който твърди, че уиски не питие за маса със скара или агне да опита и после да говори ;) . Ракия пия, но съм изключително капризен - домашна троянска сливова или друга домашна която ми е препоръчана. В заведение много рядко си поръчвам ракия, защото мразя "купешка", но ако се "наложи" - троянска сливова или бургаска мускатова.

Бяло вино - не, червено от време на време. Не съм голям специалист по вината и трудно мога да оценя бутилка за 100 лева, за това скромно, но по много ;) .
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Да бе, ясно! И аз не обичам да меся. Най-обичам уискито чисто, дори без лед (най-много 1 ледче). Но Джака си върви с кола. Бива я комбинацията. Иначе за разредител, ако ти е суха устата - минерална водичка.
      Те сега са пуснали някакви девин бейби водички, които приличат на бейби "Сачи". :D Пиеш два пъти и се е свършила - специално за заведения!
      бейби водичка със биг ценичка
    • Tancuvai
      Tancuvai
      Бронз
      шотове абсент след всеки 100 млг.

Абсент кърти пейзажа , няколко пъти съм се напивал с такова чудо , удря в петите чак :f_biggrin: :f_biggrin: :f_biggrin: :f_biggrin:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      @GramatikovBG, мислех да лягам, ама ти как отвори темата, не е истина просто! :f_mad:

Много си прав за ракията! Като истински ценител и аз наблягам на добрата домашна. Но от "купешките" има някои бисери - Троянска сливова черен етикет (уан ъф дъ фейвърит), но я развалиха напоследък, Сунгурларска гроздова, Сливенска перла, Дядова усуканица (това е блаженство) и Поморийска гроздова, са ми в ТОП ФАЙВ!

Интересно ми е обаче, как варненец обича Каменица? =) По морето най-разпространена е Загорката и нормално Стара Загора да държи по-големи позиции там. Пък и всички там масово пият Загорка. Евала за мнението обаче и аз съм по фен на Каменицата! Въпреки, че в момента избата на Шумен е най-добра - Шуменско специално или Туборг. Бирата се мени всяка година, днес е една добра, утре е друга...
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Легнахте ли си бе пийняци :D :D
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      За жалост... Тия какви пари къртят. 100мл уиски за 10лв, а бутилката е 20лв за литър в склада. Водичка за 0.19ст, айдеее дай 2лв в дискотеката. Трябват пари за бар май! Ама и бар и кафене, и прибирай... :D

Не, теглим Фемили Гай. :D
    • twinster
      twinster
      Бронз
      За жалост... Тия какви пари къртят. 100мл уиски за 10лв, а бутилката е 20лв за литър в склада. Водичка за 0.19ст, айдеее дай 2лв в дискотеката. Трябват пари за бар май! Ама и бар и кафене, и прибирай... :D

Не, теглим Фемили Гай. :D
      аз пък разстривам един фриирол и едно ММТ...във фриирола (тоа дето е за 150$) ги праа луди със 870 К стак съм на първо место 53 човека сме (след малко балона се пука,то нече са кой знае какви пари) :D ама си праа кефа