Rush Hour (by nvelev)

• nvelev
      nvelev
      Бронз
      Здравейте,

Няколко пъти вече излъгах, че подновявам блога си, така че се надявам този път да се стегна и да го направя като хората. Реших да започна на чисто и да отворя нова тема - ако някой се интересува, може да потърси стария ми блог (някъде в края на раздела).

Какво играя в момента - Както може би някои от вас знаят, от известно време съм се отдал изцяло на кеш игрите. В момента все още се държа на NL100 ръш покер на къси маси, но от началото на месеца има забележим спад в играта ми и може би съвсем, съвсем скоро ще сваля лимит. Проблемът не е толкова в резултатите, макар че и те са надолу, колкото в майндсета и увереността ми. Разбира се, като добавим и стандартните пропуски в играта, нещата не вървят на добре. Е, ще трябва да ги подкараме... :f_biggrin:

Цели... цели... какви цели? По-скоро неща, които трябва да свърша задължително, а не просто неща, към които да се стремя. Да видим...

До края на октомври:

:spade: Да изиграя минимум 20k ръце до края на месеца.
      :spade: Да публикувам редовно ръце, както тук, така и във форума за анализ на ръце.
      :spade: Крайно време е да прочета целия The Poker Mindset, а не само откъси, когато ми скимне (това може да го пресроча до началото на ноември).
      :spade: Да отделям повече време за учене и анализ, тъй като в момента съм свел тези две неща до минимум и съответният резултат е предвидим.

Имам и една идея за малка рубрика в блога - leak of the week, но за нея по-късно, когато измисля какво точно ще представлява. Към момента името е достатъчно красноречиво... :f_biggrin:

Сега се отправям към масите и по-късно ще гледам да направя първия ъпдейт. Ако не днес, то утре, ако не утре, то отново съм излъгал, че ще поддържам блог.

До скоро и успех по масите! :f_thumbsup:

Поздрави,
      Ники
  • 47 отговора
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      gl, sir
    • EthereaL
      EthereaL
      Злато
      Успех, ще следя блога ти. И аз играя Ръш SH, само че малко по-различен лимит :f_cool:
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Здравей и успех на първо място!

Първоначално публикувано от nvelev
      :spade: Крайно време е да прочета целия The Poker Mindset, а не само откъси, когато ми скимне (това може да го пресроча до началото на ноември).
      Бих искал да те попитам относно този майндсет, какво по точно представлява ?

И друго, гледах видеата ти и любопитството ми напъва да ти задам въпроса в дългосрочен план с тази игра, докъде бихме стигнали ?

Мерси предварително за отговорите, с интерес ще следя блога, особено защото ти предстои интересна борба с лимита.

Успех по масите!
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      Здравейте,

@Ico0o - The Poker Mindset е книга, която се занимава с психологическите аспекти в покера и влиянието им върху играта ни. Колкото до видеата ми и като цяло за покер видеата - те са на даден лимит и показват печеливша стратегия за конкретния лимит или близки на него, както и за конкретния формат. Ако искаш да стигнеш по-далече, винаги трябва да надграждаш играта си и да обогатяваш познанията си и репертоара си. Ако имаш конкретни въпроси по тях, моля те използвай полето за коментари към съответното видео. Благодаря ти!

И така... Малко съм болен (по-скоро се разболявам в момента) и зверски ме боли глава, така че няма да съм много изчерпателен. Поради тази причина и не можах да играя кой знае колко днес, но поне остана време за мача на Манчестър (гледам има фенове във форума).

Нищо интересно и драматично на покер масите. За графики е много рано, но пък може да обсъдим някоя ръка...

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1(BB) Replayer
      SB ($152)
      BB ($109)
      UTG ($149)
      Hero ($144)
      CO ($200)
      BTN ($195)

Dealt to Hero J:spade: J:heart:

fold, Hero raises to $3.50, fold, BTN calls $3.50, fold, BB calls $2.50

FLOP ($11) K:diamond: Q:club: 3:diamond:

BB checks, Hero checks, BTN checks

TURN ($11) K:diamond: Q:club: 3:diamond: J:diamond:

BB checks, Hero bets $8, BTN calls $8, BB calls $8

RIVER ($35) K:diamond: Q:club: 3:diamond: J:diamond: J:club:

BB checks, Hero bets $45

С BB имаме много ръце заедно и бих го определил като солиден редовен играч с малко висок % на видян шоудаун. За бутона нямам достатъчно ръце, но за малкото ръце, които е изиграл е загубил 2 стака и е видял шоудаун в 55% от случаите (50 ръце или 5/10 случая). Ще се радвам да видя какво мислите за ръката и по-конкретно ситуацията на ривъра, разбира се. Колебанието ми беше между залог около 1/2 от пота или пуш. В крайна сметка направих някакъв среден вариант, който ми допада, но все пак не мисля, че е оптимално. Вие сте.

Иначе ми остават 1500 FTP до Black Card и 6 дни за Iron Ман статус - не мисля, че и двете ще са проблем. Ако и Фул Тилт не бяха сменили рейк системата, всичко щеше да е супер, но няма пълно щастие...

До скоро и успех на масите! :f_thumbsup:

Поздрави,
      Ники
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      Здравейте,

Напоследък NL100 върви ужасно (само днес съм 8 стака под EV) и мисля, че толкова ми стига засега... От утре ще поиграя известно време NL50, тъй като трябва да възстановя и нервите си, и самочувствието си и донякъде банката си. Не знам кога отново ще играя NL100, но едва ли ще е този месец.

Честно казано в момента не ми е нито до това да пускам графики и ръце, нито до това да разтягам локуми.

Ще пиша отново след първите 1-2 сесии на "новия" лимит.

Успех от мен и умната...

Поздрави,
      Ники
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей Велев,

Как са нещата на NL50? Надявам се всичко е наред.
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      Здравей Деси,

Наред е, наред е, спокойно. Все още не съм си проиграл банката на NL1000. :f_cool:

Поиграх малко NL50, след което реших да си взема почивка от покера за 2-3 дни и да си изпразня главата един вид... поради това не съм ъпдейтвал и тук. Сега я пълня отново и ще опитам още един път на NL100. Ако и този път не успея да се задържа... е, ще му мисля, като се стигне до там.

Благодаря за интереса.

Поздрави,
      Ники
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Няма "ако". Правиш нов шот, много позитивна нагласа и всичко си идва на мястото. Успех!
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от GramatikovBG
      Няма "ако". Правиш нов шот, много позитивна нагласа и всичко си идва на мястото. Успех!
      +1.

Браво за подновяването на блог активността, Ники! :f_biggrin: Успех с НЛ100!
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      Здравейте,

Имах проблеми с компютъра последните дни (изгоряло дъно, разправия с гаранционни сервизи и тн.) и последните дни от октомври, както и първите дни на ноември не можах изобщо да играя. Подвизавах се на един стар лаптоп, който става единствено за Интернет, филми и белот... :f_biggrin:
      Добре, че поне си бях направил Iron Man дните за миналия месец. Смятам, че почивката ми се отрази много добре и сега съм готов да се върна масите с повече мотивация и свежа глава.

Колкото до целите, които си поставих за края на миналия месец:

:diamond: Да изиграя минимум 20k ръце до края на месеца. - (Успях да изпълня това въпреки проблемите и неактивността последните дни).
      :diamond: Да публикувам редовно ръце, както тук, така и във форума за анализ на ръце. - (Публикувах изключително недостатъчно ръце и на двете места...)
      :diamond: Крайно време е да прочета целия The Poker Mindset, а не само откъси, когато ми скимне (това може да го пресроча до началото на ноември). - (По-назад съм отколкото ми се иска, но пак е нещо - ще наваксам.)
      :diamond: Да отделям повече време за учене и анализ, тъй като в момента съм свел тези две неща до минимум и съответният резултат е предвидим. - (Не можах да вляза в необходимия ритъм, не можах да играя достатъчно, не съм изпълнил това, точка.)

Голяма шарения... :) За мен това си е провал (макар и до някаква степен продиктуван от обстоятелствата). Ще видим този месец как ще се представя...

До края на ноември:

:spade: Да изиграя минимум 60k ръце до края на месеца (за ръш не е кой знае какво, но нека това е минимума).
      :spade: Да не поглеждам баланса си по-често от 1 път седмично (ако мога и повече, ще е чудесно, но понякога става неволно...).
      :spade: Да довърша The Poker Mindset и да избера нещо подобно по темата за след това (приемам препоръки).
      :spade: Да публикувам редовно ръце, както тук, така и във форума за анализ на ръце и/или да дискутирам такива с играчи извън форума.
      :spade: Да отделям повече време за учене и анализ, тъй като в момента съм свел тези две неща до минимум и съответният резултат е предвидим. v2.0

Стига толкова ;) Успех.

Поздрави,
      Ники
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      :spade: Да довърша The Poker Mindset и да избера нещо подобно по темата за след това (приемам препоръки).
      http://www.amazon.com/Peak-Performance-Poker-Revolutionizing-View/dp/0984143483

Не съм я чел, но съм гледал видео поредица от авторът и много ми хареса. Възнамерявам да е следващата.

П.П. glhf с целите
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      Благодаря и за предложението, и за пожеланието ;)
    • Kalinimal
      Kalinimal
      Бронз
      Здрасти,

Аз имам коментар относно ръката, която си публикувал. Когато имам много силна ръка, показал съм агресия и са ми платили, на ривъра след дълъг размисъл правя много нисък залог с цел да си помислят, че имам слаба ръка и ме е страх да заложа за стойност. Това го ползвам разбира се срещу точно пределен тип агресив опоненти и те често ме рирейзват, дори и да нямат нищо. Рибките често влизат директно ол-ин. Ти разбира се си изиграл ръката пак добре, макар че на този борд, ако нямат флаш или фул ще ти платят много рядко овърбета.
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      Здравейте,

Един кратък ъпдейт, ако има заинтересовани.

Последните 2-3 дни съм доволен от играта си, но ми се иска да правя по-голям обем през уикенда. Масите са доста по-приятни и има какво да се вземе от опонентите... :f_biggrin:

Все пак не знам докога времето ще е що годе приятно за разходки и се радвам, че се възползвах от това. Жалко, че ни се разпадна компанията за футбол - сега условията са екстра.

За съжаление (по-скоро ваше) няма да публикувам графика, тъй като продължавам да играя "на тъмно". Знам, че е дъвкано много пъти, знам и че съм го казвал и преди, и съм го ползвал и преди, но няма лошо още един път да си кажа - :f_thumbsup: за този подход.

Ето една ръка, ако някой иска да си каже мнението. Моето ще ви го кажа малко по-късно.

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1(BB) Replayer
      SB ($162)
      BB ($112)
      UTG ($47.85)
      UTG+1 ($139)
      CO ($100)
      Hero ($103)

Dealt to Hero 8:diamond: 8:club:

fold, UTG+1 raises to $3.50, fold, Hero calls $3.50, fold, BB calls $2.50

FLOP ($11) Q:diamond: Q:club: J:club:

BB checks, UTG+1 checks, Hero checks

TURN ($11) Q:diamond: Q:club: J:club: 8:heart:

BB bets $1, UTG+1 calls $1, Hero raises to $9, BB calls $8, UTG+1 folds

RIVER ($30) Q:diamond: Q:club: J:club: 8:heart: 9:club:

BB bets $10, Hero raises to $35, BB raises to $100 (AI), Hero ...

Опонентът е непознат, но имам няколко ръце с него. Ето статистики.

VPIP: 23.6 / PFR: 6 / Agg F: 3.5 / Agg %: 32 / WTSD: 22 (10 ситуации).
      На търна помисли и колнал след 2-3 секунди, а на ривъра пушна 2-3 секунди преди да му свърши банката.

Благодаря за коментарите и успех на масите! :f_cool:

Поздрави,
      Ники
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Да си кажа аз 'експертното' мнение, че ми стана интересно. :D
      Няма какво да коментирам как си я изиграл, щото според мен си е стандартно, а опонента бих казал, че е с AQ, с оглед на много слабите залози, които прави.
      Или пък евентуално тъпо изиграно QJ(като иска да не те изгони от ръката), в което силно се съмнявам като гледам PFR - 6.
    • venci63
      venci63
      Бронз
      Неговият 1/3 бет на ривъра е или блокиращ, или имитира такъв, а държи монстър. Понеже на такава дъска всичко по-слабо от фул не е монстър, предпочитам само да колна ривъра. Той няма да плати рейз, ако неговото е стоп-бет.

Както си го играл, съм фолд на пуша му, макар че одс около 1 към 3 не е лошо. Но ти само колваш префлоп и рейнджът ти е основно чифтове и SC. Мисля, че той ще пушне само с фул, а ти имаш най-слабия.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от Ico0o
      а опонента бих казал, че е с AQ, с оглед на много слабите залози, които прави.
      Аз дори и рейндж не мога да му определя с тази странна игра, ти пък даже на ръка го сложи. :) Според всичките tells, които имаме, държи от силна ръка, която бием до нътс. Подобни слаби играчи обичат да слоуплейват и да правят малки залози, когато са много силни. Лошото в случая е, че много рядко чакат тайм банката си, обикновено действат светкавично, окрилени от добрата си ръка и точно това може да се тълкува като опит за трап. Плаща огромен рейз на търна с лекота, това трябва да ни говори за някакъв тежък слоуплей.

Предпочитам само кол на блокбета на ривъра. Q8, QJ, JJ, Q9, 99, стрейт флъш... не са малко ръцете, които ни бият. Освен ако нямаш виждане за опонента, че е тотална ливада. След пуша му имаме много тежко решение за фолд.
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      Здравейте,

Първо да си кажа мнението за ръката, която публикувах последния път.

С този малък залог на ривъра опонентът често опитва блокиращ залог със стрейт или флъш. Предвид статистиките му и играта на предните улици не мисля, че тук той има само трипс. Но дори да включим някои такива комбинации в диапазона за подобен залог, то остава фактът, че той ще фолдне всички тези ръце срещу моя рейз и следователно няма стойност в него.

Очаквам да направи по-голям стойностен залог с по-висок фул хаус, но не е изключено да поставя капан, както може би е направил това още на търна. Друг факт е, че с много от тези ръце ще пушне, след като очаква понякога да рейзвам малкия залог с по-слаба ръка.

Правилното отиграване на ривъра е кол. Колкото до моето действие - имах лесен фолд след този пуш.

Иначе нещата с NL100 на този етап вървят що годе добре. Имам проблеми срещу някои от по-агресивните редовни играчи и чувствам, че губя доста пари без шоудаун срещу тях, особено когато ме удари и по-сух период от към карти. Колкото до обема, на този етап също съм доволен - изиграл съм около 15k ръце за малко по-малко от седмица, като определено не играх, колкото ми се иска през уикенда.

Играта в ръш и предполагам като цяло във Фул Тилт е коренно различна през нощта и през уикендите в сравнение с нормалното EU време за игра. Както каза darkonebg - съвсем различна динамика на играта. Опитвам да играя повече ръце в тези часови пояси, тъй като определено има повече стойност в опонентите.

Стига толкова засега. С някои от вас ще се засечем на тренировката довечера, за да вгорчим живота на Камен.

Поздрави,
      Ники
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Иначе нещата с NL100 на този етап вървят що годе добре
      Радвам се, да го чуя!

Стига толкова засега. С някои от вас ще се засечем на тренировката довечера, за да вгорчим живота на Камен.
      Може да се включа в началото да ти помогна, но после има дерби в Манчестър, което ме подсеща, че през деня трябва да играя повече.