Размисли и страсти

• twinster
      twinster
      Бронз
      Та предлагам тук да размишляваме (не че има какво толкова) защо държавата ни върви толкова стремглаво надолу,вместо да се оправяме лека по лека,защо хора образовани със висше стоят без работа и прочие,дерзайте.
  • 4 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      @twinster, добра идея за тема. Аз мислех да направя нещо подобно, може би с друго заглавие. Само ме притесняваше факта, че ще е доста песимистично настроена.

Айде като за начало (и без това се чудя къде да се оплача) - Защо всички приятели ми се обаждат да им върша някакви работи? Днес един, утре друг, понякога по двама-трима. Е че и аз си имам личен живот. :( Все по рядко се обажда някой да те покани на маса, ама като има нещо за вършене първо на моя телефон се звъни!
      Пък и ми е писнало да върша чужди работи, аз супер рядко звъня за услуги, а някои хора прекаляват. :f_mad:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Защо всичко върви стремглаво надолу. Ами много просто! Като онзи виц, в Ада край казана с българите нямало дявол за пазач, защото нямало нужда, който тръгне да излиза, другите го дърпат обратно вътре...
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Първоначално публикувано от moodkiller
      @twinster, добра идея за тема. Аз мислех да направя нещо подобно, може би с друго заглавие. Само ме притесняваше факта, че ще е доста песимистично настроена.

Айде като за начало (и без това се чудя къде да се оплача) - Защо всички приятели ми се обаждат да им върша някакви работи? Днес един, утре друг, понякога по двама-трима. Е че и аз си имам личен живот. :( Все по рядко се обажда някой да те покани на маса, ама като има нещо за вършене първо на моя телефон се звъни!
      Пък и ми е писнало да върша чужди работи, аз супер рядко звъня за услуги, а някои хора прекаляват. :f_mad:
      Може би защото не са ти приятели,а може би познати...аз поне съм видял доста неща и през доста съм минал,затова правя много голяма разлика от познати и приятели.
      Едно от любимите ми неща,който ми носят голяма радост,е да свърша услуга на приятел,и да е доволен от това което съм свършил,но на ПРИЯТЕЛ не на познат.
      Защото съм имал случей,когато трябваше да върна до една седмица 10 бона,и всеки ми вика "ооо брат сори,няма от къде да извадя толкова пари",отидох при един много близък приятел и се засмя и каза "сядай ся тука да пием по едно уиски аз ще ти обадя какво ще направим" помислих си "този пиян ли е",а той ми каза,отивам да пусна обява че продавам колата ! и още тогава ми стана ясно какво ще "правим" както и да е продадохме я,и всичко се нареди.Дори момчето се раздели с приятелката си заради тази си постъпка но него му беше хубаво,че ми е помогнал в труден момент.и аз съм му адски благодарен-разбира се му върнах всичко до стотинката,и сега и сега дори и пиян да съм в 4 сутринта да ми се обади ще отида !
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      Първоначално публикувано от moodkiller

И при мен беше така. По принцип в училище не слушах много, в горните класове не съм се борил за отличен успех, общо взето не си давах зора. Но станеше ли въпрос за проект или задача по специален предмет - винаги аз правех по 3-4, за да отърва кожите на приятелчетата. В 12 клас ми се случи да проектирам 5 къщи за една седмица - тогава поне имаше парично възнаграждение :f_cool: След това се научих да си ценя труда - ако знам, че някакъв дришльо ми се обажда да му свърша услуга, при условие, че няма да получа нищо в замяна, та дори и старание от негова страна - не се занимавам. В момента имам 5-6 приятеля, но знам, че ако съм на 100-200км извън града и им се обадя да ме вземат, ще го направят ;)