Donk.bg

• Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Привет на всички колеги и полу такива!
      Вече с някои от вас се познаваме, но за по-непознатите :

Кой съм аз ? И за какво се боря ?

Казвам се Христо (Ицо), на 19 години съм, от гр. Враца (кацат и гарги, уверявам ви!), имам известен опит в играта и повечето от вас са запознати за какво се боря, а именно $0 - $10000 within 12 months -> Impossible (in Bulgaria)? !

Беше ми дадена идея, предизвикателството ми да си остане, само че под формата на блог, та така барабар Петко с мъжете и аз да цъфна при батковците с блог.

Две-три приказки за личния ми живот да кажа... Не уча за момента поради необясними за вас причини, до скоро ходех и на работа и животът беше красив, но в един хубав момент се събудих и се осъзнах, че съм във Враца, която от своя страна се намира във Северозападналия регион на нашата мила страна, който пък е най-развития икономически регион на балканите (естествено) и така нашият хубав град гъмжи от работни места и сега свободното ми време е малко повече от това на целия форум взето на куп.
      Гаджета колко щеш..
      Парите са ми дефицит, тренирам фитнес, ако не фитнес лостове и такива работи, даже за инструктор ставам вече, само документа ми го няма. :s_evil:

От 30.09.2010 год. вечерта, след един фрийрол тръгнах сам по пътя на Българската улеснена версия на не безисвестния boku87.

Играя в покерстарс, като първата печалба беше от фрийрол -> $0.24, както вече споменах. След това се пуснах на два турнира по $0.10 [360 човека] и спечелих единия (с доза късмет), което ми донесе $8.50.

И така от там се почна, аз преминах през много и различни формати на игра, като в момента съм се спрял на кеш игрите. Още съм в пробен период, засега върва бавно и славно, НО сигурно право към дъното, но го приемам за нормално, имайки предвид, че играя от вчера.

Радвам се, че много хора ме подкрепиха в предната тема и също така бих се радвал, ако скромното ми местенце в това кътче на форума на любимите ни Pokerstrategy има известен трафик, за да не си водя монолога пред публика. :f_grin:

Това е за сега.

Успех по масите, а и под тях!

~Best Regards, Ico! :s_love:
  • 2508 отговора
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Това е моментна графика от кеш игрите ми по настоящем:

А ето и ръката, която ме свлече под земята в снощната ми сесия.

И да ме питате защо съм я изиграл така, едва ли ще ви дам смислен отговор..

$0.02/$0.05 No Limit Holdem
      PokerStars
      8 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG lapoly ($5.30)
      UTG+1 kn00per ($5)
      MP1 largo1986 ($5.71)
      MP2 Hero ($12.31)
      CO B! Vercetti ($7.13)
      BTN Marcialmy ($5.05)
      SB Stanana ($5.26)
      BB Marcos Dav ($5)

Pre-Flop: ($0.07, 8 players) Hero is MP2 K:spade: A:heart:
      1 fold, Stanana says "8 9", 1 fold, largo1986 raises to $0.20, Hero calls $0.20, 2 folds, Stanana calls $0.18, 1 fold

Flop: K:club: Q:club: 7:club: ($0.65, 3 players)
      Stanana checks, largo1986 bets $0.47, Hero calls $0.47, Stanana folds

Turn: 6:spade: ($1.59, 2 players)
      largo1986 bets $1.20, Hero calls $1.20

River: 3:diamond: ($3.99, 2 players)
      largo1986 bets $1.95, Hero raises to $3.90, largo1986 goes all-in $1.89

Final Pot: $11.73
      largo1986 shows three of a kind, Sevens
      7:spade: 7:diamond:
      Hero shows a pair of Kings
      K:spade: A:heart:

largo1986 wins $11.10 (net +$5.39)

Hero collects $0.06 (net -$5.71)
      Stanana lost $0.20

Oт утре си поставям и цели.

:diamond: Да се фокусирам върху възможно най-малко редовни инициативи, за да мога да отбележа по-сериозен напредък в дадената област! < - На първо време това ще бъде :

:diamond: Да изигравам поне 5 хедз-ъп снг турнира (4 човека) $2.09!

:diamond: Да не прекалявам с играта на покер и да огранича желанието си за бърза печалба, въпреки че предизвикателството, което съм поел го изисква! <- Тук приемам съвети!

:diamond: Да приемам съвети от всеки, който ме посъветва! Както е казал един колега "Никога не предпочитай собствената си глупост, пред полезния съвет!"

:diamond: Колкото и да се чувствам сигурен, винаги знам, че може и още. В тази насока, да правя постоянни опити за усъвършенстване на дисциплината ми, относно играта!

:diamond: Редовно да поствам ръце, в които имам дори минимално съмнение, че не са отиграни на 100% правилно!

:diamond: Да бъда благодарен на хората, които обръщат внимание и подпомагат стимула ми да направя нещо!

:diamond: Да си изкажа благодарностите и към екипа на Pokerstrategy :s_love:
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      здравей ицак и честит блог :) Надявам се да постигнеш целта от 10к, която не е никак невъзможна, особенно за период от 1 година :spade:
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Здрасти и успех с блога.Така е по представително ;)
      Един съвет за НЛ5 в Покерстарс....не влизай с 250бб,карай си със 100.Особено с твоя стил на игра ;)
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Честит блог адаш! Време ти беше да си отвориш. :D Записа ли се в промоцията за блог на месеца? Може да спечелиш екскурзия до Гибралтар - има линк в подписа ми. ;)

Браво за фитнеса! Трябва да се тренира и тялото, не само мозъка. Ако това на снимката в Общност си ти - nice six packs ;)
    • primeobj
      primeobj
      Бронз
      Честит блог и успех!

[quote]Първоначално публикувано от Ico0o
      :diamond: Да не прекалявам с играта на покер и да огранича желанието си за бърза печалба, въпреки че предизвикателството, което съм поел го изисква! <- Тук приемам съвети!
      еми най-важното, за да прогресираш е да се обучаваш много и да взимаш правилните решения в дългосрочен план, а не да гледаш бърза краткосрочна печалба. Примерно няколко хиляди ръце са малко, за да си вадиш изводи дали се справяш добре или зле, по-скоро си преглеждай сесиите и ръцете и пускай за анализ.
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Първоначално публикувано от moodkiller
      Ако това на снимката в Общност си ти - nice six packs ;)
      Ако така се справях и във покера... хехехе :s_cool: Аз съм иначе.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Бравоооо!
      Много се радвам, че реши да го направиш като блог.

Ще го следя с интерес и ти пожелавам много успехи :f_cool:
    • JoruX
      JoruX
      Бронз
      Честит блог и успех с поставените цели. Като каза че си от Враца ... нямаше как да не се сетя за едно клипче което ми пратиха наскоро и което не знам как да коментирам така че ти може да хвърлиш повече светлина по въпроса :)

• Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Голяма атракция големо нещо, за жалост не присъствах на сватбата, иначе не беше далече от нас. :D
      То германец се жени за циганка, аз лично тука толкова нестандартни работи съм виждал, че това не ме изумява, но просто ми пълни душата. :)

Ето една интересна ръка, да видим какво мислят скъпите ми колеги.
      Опонента ни е 35/12/ 3.0 агг фактор за 25 ръце.
      Аз лично със широкия му рейндж, предвид това, че е лимпнал в този пот, директно го поставих на Qx, след като ми наби мин рейз след моя, веднага разбрах, че е или Q9 или QT, какво мислите ?

No Limit Holdem Tournament
      PokerStars
      8 Players
      $2.00+$0.20

Stacks:
      UTG diesel966 (4,878)
      UTG+1 yongnan (3,475)
      MP1 Ruslan Zhez (1,235)
      MP2 pinkus25 (4,879)
      CO henrylee25-3 (3,276)
      BTN p3r3zzz (2,680)
      SB Groging (5,045)
      BB Hero (3,121)

Blinds: 100/200

Pre-Flop: (300, 8 players) Hero is BB Q:spade: J:heart:
      4 folds, henrylee25-3 calls 200, 1 fold, Groging calls 100, Hero checks

Flop: 2:diamond: Q:heart: 8:club: (600, 3 players)
      Groging bets 250, Hero raises to 500, henrylee25-3 folds, Groging raises to 750, Hero raises to 1,400, Groging folds

Final Pot: 2,750

Hero wins 2,750 (net +1,150)

Groging lost 950
      henrylee25-3 lost 200
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Днес, като цяло добър ден!
      Ако не бях играл всичките други глупости, даже щях да съм напред, но нали все гледам да спечеля повече.. :f_cry:

Играта ми на кеш върви, поне засега!
      Мисля да се задържа, поне докато не си изгубя банката :f_biggrin:

Точно преди да стана от масата загубих един ол-ин, което не ме зарадва много, но все пак станах от масата, вместо да се върна и да му отмъстя :f_cool: . Така направих, щото преди съм им отмъщавал, по начин, който нещо не допада на мен и на банката ми.

Ето редовната графика за днес:

Такам, ето и една ръчичка, която малко се попрецаках..

PokerStars
      6 Players

Stacks:
      UTG max_field119 ($4.29)
      UTG+1 hawaiiJim808 ($6.09)
      CO suckedoutWTF ($9.85)
      BTN Hero ($5)
      SB kukujken ($5.02)
      BB MasterWinky ($2.70)

Pre-Flop: ($0.07, 6 players) Hero is BTN J:club: Q:spade:
      1 fold, hawaiiJim808 calls $0.05, suckedoutWTF calls $0.05, Hero raises to $0.20, kukujken calls $0.18, 1 fold, hawaiiJim808 calls $0.15, suckedoutWTF folds

Flop: A:diamond: 7:heart: 7:diamond: ($0.70, 3 players)
      kukujken checks, hawaiiJim808 checks, Hero bets $0.45, kukujken folds, hawaiiJim808 calls $0.45

Turn: 6:club: ($1.60, 2 players)
      hawaiiJim808 checks, Hero bets $1, hawaiiJim808 goes all-in $5.44, Hero folds

Final Pot: $8.04

hawaiiJim808 wins $7.87 (net +$1.78)

suckedoutWTF lost $0.05
      Hero lost $1.65
      kukujken lost $0.20

И още една..

тук на приятелчето статса е 41/6, че на предната забравих да погледна.
      По-скоро фолднах заради дроуа, не че се сетих, че има сет.. Почти никога немога да разпозная сет :s_confused:

PokerStars
      6 Players

Stacks:
      UTG gnagflow835 ($3.18)
      UTG+1 BentleyDream ($1.81)
      CO pehlevanidi ($4.26)
      BTN Hero ($4.93)
      SB pedromig7 ($4.43)
      BB I.Pasyev ($1.94)

Pre-Flop: ($0.07, 6 players) Hero is BTN Q:diamond: Q:heart:
      3 folds, Hero raises to $0.15, pedromig7 calls $0.13, 1 fold

Flop: 10:diamond: 3:spade: 8:diamond: ($0.35, 2 players)
      pedromig7 bets $0.05, Hero raises to $0.30, pedromig7 calls $0.25

Turn: 6:spade: ($0.95, 2 players)
      pedromig7 checks, Hero bets $0.75, pedromig7 calls $0.75

River: 7:club: ($2.45, 2 players)
      pedromig7 checks, Hero checks

Final Pot: $2.45
      Hero shows
      Q:diamond: Q:heart:
      pedromig7 shows three of a kind, Eights
      8:heart: 8:club:

pedromig7 wins $2.33 (net +$1.13)

Hero lost $1.20

Като цяло от днешния ден имам голям напредък, довърших и една книга за 6-макса, в която пишеше за всички по-интересни работи в покера.
      Подобрих си играта с продължителен залог и пот контрол, както и check behind-a.

Като гледам как върви, не мисля, че ще имам проблеми да се задържа на НЛ5, но искам да ме посъветвате, паралелно с това днес изиграх 2-3 хедз-ъп турнира, като се пробвах на горното ниво.

Така и стана тя, както си и мислех!
      Размазах ги и там, но разбирасе 2% понякога са доста голяма сила :s_cry:

Чудя се дали да не направя нов опит отново, утре.
      Днес 2 турнира на 6,25 хедз-ъп ме върнаха доста, пак ще кажа, че доминирам и там, незнам дали утре да не си ги докарам до редовна сесия от 10 турнира, като ми остават още 8, от които трябва да спечеля 3, или пък да изиграя един, който трябва да спечеля за да покрия мини сесията..

Направих и един дийп рън на МТТ 2,20 6-макс, като влезнах в парите, но гепих само към 5$-чета, за да ми извади 'машинката' 4 9 суитед, след 4бб префлоп рейз. Изобщо не се ядосах, а това трябва да се отбележи, въпреки че се целех във финалната маса на това турнирче.

Ами, като цяло това беше краткия обзор на днешния/вчерашния ден.
      Сега си пускам един филм с Арнолд Шварценегер и започвам да си вярвам, че наравно с това, как някой ден ще се изхранвам от покер, ще стана като него. :f_grin:

Успех по масите!
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Някой ден наистина ще станеш като него - стар и свлечен, та затова не бързай! :)

Относно първата ръка - рейза префлоп ти е много малък 4ББ, а имаш и двама лимпъри. Абсолютно ненужен с-бет на такъв флоп, срещу толкова много опоненти. Просто няма какво да изгониш. Нито покет пеър ще фолдне тук. Нито Ах, а всяко Ах се играе от рибата. С-бет се прави, когато си в хедс ъп ситуация на флопа. Понеже срещу един опонент ако направиш с-бет и не държи Асо, ще му е много трудно да продължи на такъв флоп.
      Като цяло, ако се чувстваш несигурен да рейзваш с такава тъка, можеш да оувърлимпнеш и ти, тъй като ръката ти е много добра в пот срещу много опоненти. (разбира се блиндовете трябва да са по-скоро пасивни за такъв ход)

Втората ръка си я изиграл много добре! :s_biggrin:
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Абе, аз първата я качих да ми се посмеете. :f_eek:

Щото явно не бях обърнал внимание, че съм срещу 3-ма на флопа. :f_confused:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Избра ли си любим формат най-сетне? Знам, че е трудно! :D
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Адаш, спрях се на 6-макс НЛ 10, ЗАСЕГА.
      Ако продължи, както досега, там ще си и остана, честно казано. :s_biggrin:

Днеска съм малко напред, което ме радва.
      Затова реших да отпразнувам победата със приятели, малко празника ми дойде в повече, горе/долу колкото да спечеля Sunday Million, ама нема нищо, добре че не влезнах да играя в тва състояние, щото щяха да ми се сринат сичките ......... работи. :f_love:
      Лека нощ!
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Цели/мели сичко отива подяволите в един хубав миг, в който банката ми спадна до 90$, в момента съм на кръстопът и се чудя какво да правя...Все бях виждал лош резултат, ама всичко да се срине за един ден, те това вече..
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Тая вечер скачам на съндей 1/4 милион, че днеска си спечелих един вход и мисля да приключвам тая работа с предизвикателството веднъж за винаги. :s_evil:
      Днес ме разцепиха от побой на кеш, в момента съм дийп рън в 1,10$ мтт.
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Горе долу се върнах в играта... след голямото ми разочарование.

За утре си поставям ОГРАНИЧЕНИЯ!

Да седя само на една кеш маса и да не играя нищо друго целия ден!!!

За предпочитане е да запиша около 500 до 1000 ръце за утрешният ден!

Незнам как да го напиша за да го спазя, но всячески ще се опитам, тъй като резултата е на лице, а ако не играех всякакви други глупости, за които буквално си ПРЪСКАМ ПАРИТЕ, че нали много съм ги начукал. :f_eek:

Ще си водя монолога докато не се откажа от покера, поне тук мога да се видя, един вид отстрани. :s_cry:

Отпаднах на Sunday 1/4 million малко преди балона, което естествено не успя да ме зарадва достатъчно и не ме спря да изиграя и следващия турнир, като пълен кретен.

Днес даже си прегледах и след втората сесия всички губещи ръце, е още ми е малко трудно сам да си правя анализ, но се опитвам, колкото мога(един господ знае кога ще мога) :f_confused:

Доволен съм от това, даже го отчитам като напредък.

Прочетох и още 2 статии, за утре мисля да направя същото.

Специални благодарности към mishkagg

Първоначално публикувано от mishkagg
      Ok, почетох малко от книгата и там пишеше, че е добре човек да си гледа all-in ситуациите, за да види дали бие лимита, на който играе. И по-точно - да си гледа equity-то, когато парите влязат в пота и картите се покажат.

Та си отворих HEM-а, направих си филтър All in On Turn or Before - True, заредих го и зачаках. За 10000 ръце, тези ситуации са малко, 48, но все пак има много интересни.

Свърших и е тая работа, че както си четох ми стана интересно, от около 20-тина ръце излезна около 55%, от което съм доволен като цяло.

Ако някой случайно прави sweat и реши, че няма да съм пречка, нека да спомене, защото имам желание да видя как и защо..

П.П. Адаш вече си избрах NL5 SH, за втори път седя малко повече време на една маса и резултата е на лице, ако не бях толкова глупав, че да не виждам къде имам успех, ами да търся повече пари, може би банката ми сега щеше да е х3.

Надявам се да си спазя ограничението, ако не някво наказание, но немога да си измисля!!

Успех по масите! :heart:
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Здравей!

Бих искал да ти дам съвет да не гледаш толкова много на парите като на пари, а като на блиндове. Наистина е трудно в началото, но се свиква. :s_cool:

А относно това да играеш на 1 маса цял ден никак не ми харесва. Първо, че 7-8 часа пред компютъра не са никак добре за здравето, второ че ще се измориш и ще започнеш да допускаш грешки и трето, че на една маса е скучно. Убеден съм, че с HUD можеш да се справиш на 2-4 маси с добър table selecting.

Поздрави.
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Под цял ден не визирам 7-8 часа без да ставам от компа, разбира се!
      Имам доста работи в ежедневието си, които са достатъчно важни, че да ме отделят от покер заниманието ми за 2-3 часа.
      Визирам това, че играя с почивки, гледам да не се претоварвам психически, все пак така казват професионалистите, че трябва - така и правя.