Блогът на Kiril92 -->Rush NL10

• kiril92
      kiril92
      Бронз
      Nека първо се представя: Казвам се Кирил от София на 18 год. Покера съм го научил как се играе от преди 6 год. и през тези 6 год. сме играли с приятели със стотинки .
      От както съм се регистрирал в сайта съм изчел по 1 път статийте от Сребро и Бронз .

Проблема в играта ми е че като вкарам пари и просто немога да играя на ниски лимити от сорта на NL10 и винаги сядам на маси NL25 и в началото може и да дръпна с 20-30$ но след това ги губя.
      Този навик ми е много лош и в момента се стремя да го преодолея.

Сега пак вкарах 20$ и за момента сичко върви добре и играя на NL10 по СМС :)

До сега играх НЛ10 2ч. и резултата е - 8 ББ
      По едно време бях + 2-3 стака но накрая нещо почнах много за се тилтвам (мисля ,че това беше думата :rolleyes: ) и реших да стана от масите ,че се усещах как почвам да лимпвам със всяка ръка .
      За тези 2 ч. съм изиграл 454 ръце , като играх на 4-5 маси .Изиграните ръце ми се виждат малко за това време или не са малко ?
  • 43 отговора
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Здрасти !

Честит блог първо!

Не разбрах нещо като съвет ли искаш, но все пак ще ти го давам (отзивчив човек съм кво да правиш).

До колкото разбирам си кеш играч и си решил и сега да застъпиш кеша, даже и си добър и печелиш. Дотука много добре.
      Най-важната част на печелившия покер играч е банкрол мениджмънта, това е което искам да ти кажа.

Съветвам те да прочетеш нещо за него, което ще те надъха да си опъваш краката на според чергата, а не да излизат от коленете на долу :s_biggrin: .
      Това съвсем сериозно!
      Ако не си спазваш банката, колкото и да ги биеш, никога няма да си печеливш покер играч, ако това те устройва - ок, можеш да продължаваш да ги мажеш.

С 20$ банка бих те посъветвал да си преглътнеш достойнството и да направиш няколко хиляди ръце на НЛ2, като видиш, че можеш да бъдеш дисциплиниран се качи на горното ниво и почвай да ринеш парите с лопатата.

Е айде, че май се отплеснах и може да не ти се чете толкова.

Успех по масите! И ни дръж в течение. :s_grin:
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      VPIP 17%
      PFR 9%
      Open raise 12%
      2 bet 13%
      3 bet 2%
      Limp reraise 13%
      Limp fold 75%
      Fold 81%

Това ми е статистиката след днешната ми 2 ч. игра.
      Тази статистика добре ли е за СМС играч или трябва да променя нещо в играта си ?
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Здрасти и успех с блога.
      Сега относно статистиките мисля че за СМС е много, много луз отделно VPIP и PFR е добре да са почти една до друга.Все пак това е само 2 часа игра , може и да ти е влизала карта.Иначе за СМС 30 бай-ина са ОК,така че айде да не е НЛ2 ама поне НЛ5.
      Успех с СМС добър начин за изграждане на банка и дисциплинираност(ако мога така да се изразя :P )
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Честит блог и много успехи!
      Адаша добре те е посъветвал за банкрол мениджмънта - ако не го спазваш, просто пропадаш. Качваш ли се с малко пари на по-висок лимит - пропадаш. Играй нещо за което имаш банка. Трябват ти поне 25-30 входа за кеш игрите, смятай го както искаш, но на НЛ10 идваш леко къс от към стакове. ;)
      Успех!

Поздрави,
      Ицо
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Вече банката ми е 50$ след като получих 10$ бонус където чистя в момента ,5$ от НЛ10 и 15$ от Бадуги.
      Иначе това с високите лимити и малката банка го знам и тази грешка съм я правил мноооог мнооого пъти за което съжалявам .
      До сега играх покер :) но мисля да си лягам ,че да не взема да почна да губя .
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Днеска съм игреал около 2-3ч. НЛ10 и резултата е - 3ББ . По едно време бях дръпнал със 60-70ББ ама имах кофти серия и в една ситуация платих 2$ като без да искам цъкнах кол иначе мислех да избягам :(
      Изиграх 1 турнир Buy-In: $1.00/$0.10 USD отпаднах след 40 мин. игра :( .
      Изиграх и един СНГ Buy-In: $1.00/$0.10 USD 90 човека и завърших на 6 място и спечелих 4.72 .

Изиграл съм 580 ръце на НЛ като играх на 4-5 маси .
      Как мога да видя колко пари имам за изчистване в Покерстарса ?
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Реших да запиша 1 СНГ rush poker турнир с Buy-in 4 + 0.40 $ в началото тръгнах добре удвойх се и след още някоя друга игра направих 15 000 .Държах ги толкова докато стигнахме финалната маса и там бях с най-малкия стак :( но с някакъв късмет 2-ма отпаднаха .
      Стратегията ми беше само при високи карти да влизам ол-ин или при чифтове и да чакам да се бият помежду си .
      И така и стана останахме 5 човека и бях 4-ти след като се удвойх с 99 с/у А 2 .
      после отпаднага още 2-ма и останахме 3-ма играчи като аз бях със 13 000 а блиндовете 2500/5000 .
      Бях на големия блин със 4 7 с. и реших да влезна ол-ин защото имах останали 5 000 с които за никъде нямаше да съм.
      За жалост един плати (това се очакваше) с А 5 с. и така ме би с висока карта .

Но съм много доволен от резултата това ми беше едва 4-5 СНГ турнир и завърших на 3-то място с награда от 70 $ ;)

Нещо снимка не мога да кача .Много съм радостен :) .
      Днеска също така играх и Ръш покер около 4-5ч. и резултата беше + 40$ .
      Имах много интересни ръце като 2-пъти имах КК и гъбех по 10 $ с/у 10 5 като на ривъра му идва 4-та карта от 1 боя и прави флъш ... .
      За 20-25 ръце ми бяха дошли АА КК QQ JJ AA KK QQ JJ и в крайна сметка с тези ръце бях на загуба всички бягаха и на едната ми КК един плати и ме би .. .

Edit: http://www.bulpics.com/images/guest/p21693.jpg
      eto snimka
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Браво, все така да ти върви! :club: Само че тези 4.40$ турнири, не са ли ти малко високи за банката?

Поздрави,
      Ицо
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Мда високи са но това беше единичен случай. Спечелих 45 $ от ръш покера и си казах ,че 5 ще отидат за 1 СНГ турнир и така .
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Дотук добре, отсега нататък можеш да направиш наистина голяма стъпка.

Ако решиш да го направиш ти пожелавам успех.

П.П. Голямата стъпка си има подзаглавие (банкрол мениджмънт).

Честито за печалбите!
      Успех за напред!
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Минавам за момента на Ръш покер .че ми харесва :) .
      Изиграх вчера вечерта още 3-4 СНГ с бай-ин 1.10 $ но без успех .
      Кажете колко трябва да ми е банката ,че да играя определени СНГ 2,20 ; 4,40$ или турнири ?
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Първоначално публикувано от kiril92
      Минавам за момента на Ръш покер .че ми харесва :) .
      Изиграх вчера вечерта още 3-4 СНГ с бай-ин 1.10 $ но без успех .
      Кажете колко трябва да ми е банката ,че да играя определени СНГ 2,20 ; 4,40$ или турнири ?
      Най-много 2% от банката ти трябва да е бай-ина (без рейка)

Тоест трябват ти поне 100$ за да играеш 2$ турнири
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Аз имам 190$ което означава ,че спокойно мога да играя 2-3 $ СНГ и турнири :) .

Чакам да получа точките от Fултилта тук за да мога да си взема лиценза за Слона ,че да почна да играя на кеш маси със статистика

До момента резултата е + 20$ като по едно време бях + 50$ но за жалост много лошо паднах 2-3 пъти със чифтове АА и КК и един път имах Флъш дроу

Като мисля за днеска да не играя повече Ръш и кеш маси, а да направя 3-5 турнира или СНГ
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Така да играеш няколко формата не е най-добра идея между другото.
      СнГ, МТТ и кеш не вървят заедно в комплект.
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Първоначално публикувано от Ico0o
      Така да играеш няколко формата не е най-добра идея между другото.
      СнГ, МТТ и кеш не вървят заедно в комплект.
      Би ли споделил защо не се съчетават трите вида игра ?

Сега изиграх 2 СнГ без успех
      2 МТТ като единия беше Ръш с вход 1 $ на него влезнах в парите но отпаднах :( със АА с/у АА !!!!
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Хубаво е да се концентрираш върху един формат и да усъвършенстваш уменията си върху него, за да имаш по-големи успехи.
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      До сега играх СМС кога да премина на СГС ?
      От СМС съм прочел статийте от Начален и Бронз и съм ги разбрал. Малко Аутовете,шансовете и потшансовете малко са ми мътни но ще ги препрочета още 1-2 пъти .

И имам въпрос към играчите на Ръш покер как го играето него ? Смисъл таблицата за началните ръце на НЛ ли използвате или играете както ви дойде (чифтове и високи карти )?
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Първоначално публикувано от kiril92
      До сега играх СМС кога да премина на СГС ?
      Когато направиш 25 БИ за дадения лимит и когато си сигурен, че си готов. ;)
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      За ръш ти препоръчвам 30+ БИ !