въпрос за рейк и СП

• lubzdr
      lubzdr
      Бронз
      По съвет на админ-а на форума си свалих софтуер за проследяване на рейк-а, който аз плащам (PokerTracker) и си го следя всеки път, за да съм сигурен, че съм направил поне 50 цента рейк, който би ми донесъл 1СП, което пък от своя страна ми помага за 10СП бонуса и съответно достигане по-бързо до сребърните статии. За вчера (23.10) софтуера ми показва 50 цента рейк, а в сайта са ми начислени само 0.8 точки, което според мен противоречи на основните правила за 2СП на долар рейк. Моля ако някой може да преразгледа случая. Готов съм да предоставя доказателства за думите ми при желание. Благодаря предварително
  • 7 отговора
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей,

Обърни внимание, че проследяващите софтуери не са 100% акуратни - те ти дават само приблизителна информация за платения от теб рейк.

Сигурна съм обаче, че може да се намери лесен начин да правиш поне по 1 точка на ден. Нямаш време да играеш ли? Ако знаем причините, лесно ще можем да те посъветваме какво да направиш, за да си гарантираш, че ще играеш поне по 1 ръка на ден.

Поздрави,
      Надя
    • lubzdr
      lubzdr
      Бронз
      Аз играя повече от една ръка на ден, но просто къде от суеверие, къде от несигурност след като съм спрял печеливша сесия избягвам да сядам да играя отново същия ден. Все пак се опитвам да изиграя необходимия минимум ръце, за да достигна поне 1СП и затова попитах къде и как мога да си следя рейка. Ако наистина няма начин където да си следя коректно рейка ми остава да приема, че залите представят някакви относителни данни със съмнителна достоверност. От доста време работя като крупие и съм сменил няколко казина, включително съм работел и на пасажерски кораби и навсякъде е имало пълна прозрачност какви са ТОЧНИТЕ стойности на рейк-а, които биват удържани от пота. Никъде е нямало ами взимаме между еди колко си и еди колко си, според каквото е настроението ни. Всяка платформа би трябвало да има съвсем точно определени стойности на рейк-а, който бива удържан и съответно е нормално да реша, че една тракер програма, особено таква за която си плаща човек, би трябвало да е наясно с нивата на рейк на отделните платформи и да дава съвсем точни резултати. Иначе просто се губи смисъла от това, да имат графа рейк.
      Не се опитвам да обвинявам никого и не е ЧАК толкова важно дали ще стана "сребро" след 2 дена или след седмица. Въпроса е принципен. Дано не ме разберете погрешно
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей,

Имах предвид по една точка, а не по една ръка, но съм написала грешно - извинявай за което.

Мисля обаче, че трябва да промениш начина си на мислене и да не се поддаваш на суеверия.

В покера не може само да се печели, но трябва да гледаш в дългосрочен план. Понякога ще губиш, но е нужна практика - ако играеш само по няколко ръце на ден, тогава няма как да придобиеш много качества, необходими на добрия покер играч, няма и как да познаваш опонентите си (а това е много важно в онлайн покера), няма как да имаш адекватна извадка от ръце, която да анализираш след това и да подобряваш играта си.

Сигурна съм, че и останалите членове ще те посъветват същото като мен - не спирай да играеш, след като спечелиш някоя ръка, а продължавай да играеш. Никой не би станал успешен покер играч, ако спира да играе след печеливша сесия.

Поздрави,
      Надя
    • lubzdr
      lubzdr
      Бронз
      Под печеливша сесия нямам предвид една печеливша ръка и предполагам това е станало ясно. Играя на 1/2c маси и там отнема доста повече от няколко ръце, за 50c рейк. Но все пак дискусията се отклонява от конкретния ми въпрос - наречете ме педантичен, но искам да знам с точност рейк таксата, която ми се отчита. Не очаквам да стана покер играч за 1 месец или за 1 година, но мисля че е нормално в началото човек да си има някакви цели които си е поставил - таван на загубата на сесия, която може да си позволи, както и таван на печалбата, която за него е приемлива. От тази гледна точка - кога и по-колко ръце на ден ще играе някой би трябвало изобщо да не подлежи на коментар - основното мото от началните уроци - КОНТРОЛ НАД БАНКАТА и 100% ВНИМАНИЕ НА МАСАТА (пред монитора) са може би основни причини, поради които даден играч, решава кога е време да спре.
      И пак казвам - не ми е това проблема. Оценявам, че 10-те бонус точки са подарък и не сте задължени с нищо да ги давате, но те по един или друг начин ме карат да продължа една сесия, дори когато усещам, че не съм на 100% в играта, само защото това е единствения начин да стигна по-бързо до статиите за напреднали. По този начин е нормално да се чувствам подведен, при положение, че съм прекарал 30-40 мин допълнително без да съм на 100% само за да достигна до споменатия минимум за достигане на бонуса и после да видя, че някак си вместо да имам 1 точка имам 0.8 (това са 20% разлика ... колкото и да е приблизителен резултат в тракера, това е чувствително несъответствие)
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей lubzdr,

За съжаление няма контролен панел, където на живо да виждаш колко рейк и SP си генерираш от дадена сесия. Покер залите ни изпращат отчет веднъж на ден или по-рядко и ни обновяваме нашия сайт.

Както колежката ми те е посъветвала, недей да разчиташ и да вярваш на софтуера за статистика. Най-малкото той не отчита бонуси и промоции, а те променят размера на твоя рейкбек.

Това, което бих те посъветвал е да не се чувстваш длъжен да играеш само заради бонус или StrategyPoints, a играй повече когато си в добра кондиция и ти върви и недей да играеш изобщо, когато не си във форма.

Поздрави,
      Станислав
    • lubzdr
      lubzdr
      Бронз
      Благодаря за отговора :) Както споменах не се интересувам толкова от рейкбека (някакви си центове в момента), а от достигането ми на ниво в което да прочета статии за по напреднали :) Иначе бонусите не мисля, че имат връзка с рейка, а само с генерирането на ФТП, които пък нямат връзка със СП както вече разбрах :) Още веднъж, поста ми не е с цел заяждане, а защото се почувствах ощетен :) Не от Вас, а от ФТ :) Ще ми е обеца на ухото, а иначе не е нормално тракинг софтуера да не отчита правилно рейка, защото това е нещо фиксирано :) но здраве да е:)

Само още един допълнителен въпрос ... рейк се отчита само от печелившите ръце или от всички ръце, в които си вложил сума подлежаща на рейк, защото все пак той се взима от пота на победителя, но човек, вкарал пари в пота също може би има право да му бъде отчетен рейк ... малко е подвеждащо и бих желал да получа повече информация, ако е възможно :)
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Първоначално публикувано от lubzdr
      Само още един допълнителен въпрос ... рейк се отчита само от печелившите ръце или от всички ръце, в които си вложил сума подлежаща на рейк, защото все пак той се взима от пота на победителя, но човек, вкарал пари в пота също може би има право да му бъде отчетен рейк ... малко е подвеждащо и бих желал да получа повече информация, ако е възможно :)
      Рейкът се взима от победителя в ръката, но рейкбек се дава на всички участващи. Различните покер зали имат различни тълкувания за понятието участващи и от там произлизат следните видове рейк:

1. Рейк за раздадени карти (Dealt rake): Рейкът взет в края на всяка ръка се разпределя поравно между всички играчи, на които са били раздадени карти.

2. Опростен рейк от инвестиралите в пота (Simple contributed): Рейкът взет в края на всяка ръка се разпределя поравно между участниците, които са инвестирали пари в ръката.

3. Пропорционален рейк от инвестиралите в пота (Weighted contributed): Рейкът взет в края на всяка ръка се разпределя пропорционално между участниците, които са инвестирали пари в ръката, в зависимост от количеството на инвестираните от тях пари.

Ако имаш още въпроси, питай :-)

Поздрави,
      Станислав