My first time... in $4,000 Guarantee MTT

• niksansbg
      niksansbg
      Бронз
      Здравейте,
      Най-накрая реших да направя и аз собствен блог.
      Та ето и информация за мен:
      Казвам се Николай Добрев, 22 години. По настояще съм студент магистър Генно и клетъчно инженерство в Биологически факултет на СУ, завършил съм бакалавър Молекулярна биология в същия факултет. Моят роден град е далече на североизток-Силистра.
      Отдавна си мислех да си направя блог, но след като вчера участвах в един турнир с бай-ин 26$ - $4,000 Guarantee MTT и стигнах до финалната маса. реших да го споделя с общността.
      Как започна всичко?!!!

Преди месец влязох в един СнГ турнир от серията Steps с вход 1$ където се класирах за следващия етап и така отново и отново докато спечелих билет за Step 3 което се равнява на 26$ бай-ин. Тогава спрях и си помислих че нямам достатъчно опит за да продължа и така до вчера, когато се събудих с желанието да играя с билета си и бях с нагласата, че ако играя че бъде в турнир $4,000 Guarantee. Турнира започна в 10:00 и аз няколко минути след това се регистрирах и започна борбата. Играх изключително тайт като направо сам си се учудих какви ръце фолдвах понякога. Да спомена играх без статистика нещо имах проблем с pokertracker. След като доближих до балона (бяха се регнали 162) 18 човека бяха в парите аз за определено време бях 1-ви. Като играти продължи ....
      Стигна се до ситуация в която много хора не биха фолднали АКо, аз бях в късна позиция когато рейзнах, и получих 3-бет от тайт играч който найстина си мислех че държи АА или в най-добрия случай КК, но аз просто фолднах. Просто не исках на се озова на флопа в ситуация която незнам какво да правя и да съм малко или много обързан към пота.
      След още малко игра ето ме на финалната маса е за жалост влязох като 9, като бях шорт стак 13-14ББ и просто чаках ръка с която да опитам да се удвоя.
      И ето тя дойде имаше пред мен рейз и аз 3-бетнах алл-ин с JJ колнаха ми с AQo, и за моя жалост излезе Q на борда.
      Това беше края 9-място и 90$.
      Така завърши първия ми турнир с по-голям бай-ин.

Искам да изкажа моята благодарност на bah22 един от треньорите от общността. Участвах в две от неговите тренировки на живо за МТТ подобни бай-инове и естествено по-големи. Участието ми в тези тренировки със сигурност ми е помогнало да развия усещане за играта в МТТ.

P.S.Скоро ще се опитам да публикувам някои от по-интересните ръце от турнира, но първо ще помоля от съпорта на ФТП да ми ги пратят по мейла, тъй като играх от друг комп, и не ми беше отбелязано да запомни ръцете на компа.
  • 6 отговора