Пътеводител на новака

• ibalistix
      ibalistix
      Начален
      Колеги,
      препоръчайте ръководство (или друго) за начинаещия, не разбиращ нищо от покер. Видях доста статии тук, но реда им е такъв, че има много непознати неща в тях (например статията Какво представлява стратегията на Големия стак).
      Трябва ми насока и ред в който да започна обучението си (а тук има много интересни неща) постепенно.

Благодаря предварително за насоките!
  • 10 отговора
    • pseal
      pseal
      Бронз
      Статиите за начален статус са идеални за начинаещи. Вместо да си губиш времето да търсиш книга, прочети ги пак, и ако не разбираш нещо, питай във форума :)
    • ibalistix
      ibalistix
      Начален
      Аз имах предвид точно тези статии, не търся книга (имам един pdf Време е за ПOКЕР).
      Интересува ме конкретно с коя статия да започна, и в какъв ред да ги следвам, за да не се омотая.
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Здравей ibalistix ,
      като за начало ще трябва да поясниш и кой формата на покер си избрал /ако си избрал де / . Например Sit and Go или Кеш масите , но-лимит, фиксет лимит и т.н. Статиите сами по себеси са доста различни спрямо това какво искаш да практикуваш , но щом наистина си много начинаещ аз ти препоръчвам да прочетеш най - напред тази статия тук , след което вече можеш да задаваш въпросите си за конкретен формат на покера .
      Надявам се да съм попмогнал , но ако не...то колегите ще го направят !

Успех
      Пламен Георгиев
    • ibalistix
      ibalistix
      Начален
      Ето веднага изскочи нещо което не ми е понятно:
      - какво е Sit and Go ?
      - какво е Кеш маса ?
      - което е за предпочитане за начинаещи (ако има значение) ?

без лимит и фиксиран лимит вече разбрах какво е.
      Посочената статия я гледах във вид на видео.
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Първоначално публикувано от ibalistix
      Ето веднага изскочи нещо което не ми е понятно:
      - какво е Sit and Go ?
      - какво е Кеш маса ?
      - което е за предпочитане за начинаещи (ако има значение) ?

без лимит и фиксиран лимит вече разбрах какво е.
      Посочената статия я гледах във вид на видео.
      Мамина душичка златна :) .
      Сит ен го е турнирния форамат , а кеш масите ...то се подразбира - играеш с парите си . Каква е твоята идея като цяло ... смяташ да получиш начален капитал от сайта или мислиш да депозираш собствени средства ? Бъди малко по конкретен/а за да се разбираме по добре :) . Между другото можеш и да ни кажеш как се казваш или да се представиш тук

Поздрави !
    • pseal
      pseal
      Бронз
      СнГ не е точно турнирен формат... Това са малки турнирчета с ограничение на броя играчи, който започват след запълване на масата. Турнирът започва в определен част и лимитът играчи обикновено е доста голям - няколко хиляди. И в двата случая си купуваш чипове с входната такса за турнира. Т.е., ако изгубиш, губиш само входната такса.

При кеш игрите сядаш със собствени пари. Тук можеш да изгубиш всичките пари за кратко, тъй като няма ограничения колко пъти можеш да презаредиш. :D

Тъй като май съвсем нищо не разбираш, всяка зала предлага маси с виртуални пари. Разбира се играта на тях е далеч от реалния покер, но поне ти е безплатно самото навлизане в играта.

Това кой формат е по-подходящ не може да се каже, защото всеки сам избира според своите предпочитания, така че, след като научиш основните правила, пробвай и двата формата, за да видиш кой ще ти допадне.
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Здравей ibalistix!!! :heart: :heart: :heart:
      Преди 1 месец и аз бях като теб,из форума има доста тъпи мои теми и мнения.Ако искаш може да ме послушаш.Аз не бях играл никога тая игра. ;(
      Първо прочети темите за теста,реши го и вземи началния капитал. :rolleyes: :rolleyes:
      След като го минеш и вземеш капитала ще ти се отключат и темите за статус бронз.Свали си таблиците,които са ти дадени и се стреми да играеш по тях.
      По мое лично мнение,ако искаш да играеш кеш почвай фикс лимит,има по- малко риск да профукаш парите. ;)
      Междувременно цъкай из безумните фрее турнири да те поочука играта.Там ще се сблъскаш с такива бедбийтове,че ще почнеш да плачеш тука,но хич да не ти пука,това е само една игра... ?( ?(
      Почвай да питаш в темата Мислиш, че въпросът ти е глупав? Задай го тук!
      Успех!!!
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей ibalistix,

Бих ти препоръчала следните статии преди да започнеш с даден покер формат:

1. Правилата за игра на Texas Hold'em Poker
      2. Покер терминология за начинаещи
      3. Кой вариант на Hold'em е най-добър за теб?
      4. Формат на примерните ръце - ще ти помогне да разчиташ примерните ръце в статиите
      5. Всички статии от тези за начинаещи за формата, който си избрал.

Естествено, можеш да си избереш и други статии. Отиди в раздел Други: цък.

Поздрави,
      Деси
    • ibalistix
      ibalistix
      Начален
      Много благодаря за насоките.
      Инак по питането: казвам се Иван, на 31 години съм от Варна (java, oracle developer). На принципа съм "питай по-разбиращите и по-добрите от теб каквото не ти е ясно, за да може след време те да питат теб" ;)
      Абсолютно начинаещ съм и чета насам натам правила, термини и др., но ми трябва точно определена схема по която да започна обучението си, за да науча играта качествено в близък план (1-2 години).
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей,

За начало започни със статиите за статус Начален и Бронз. Имай предвид, че трябва да ги прочетеш поне 3-4 пъти. След всеки 1000 ръце си струва да ги прочетеш отново, защото ще откриеш изречения, на които не си обърнал внимание при предното четене.

Разглеждай форумите за анализ на ръце и публикувай свои ръце там. Задавай въпроси и не се притеснявай, че си начинаещ.

Успех по покер масите!

Станислав