Ще празнувате ли Хелоуин?

• StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Хелоуин (Halloween) се чества в нощта между 31 октомври и 1 ноември. На български празника е известен още и като Вси светии.

Древните келти празнували своята Нова година - Samhain (Самхейн). В края на октомври те прибирали последната си реколта. Те вярвали, че в нощта срещу Нова година се отваря границата между мъртвите и живите и сенките на починалите през изминалата година навестяват земята, в търсене на живи тела, в които да се вселят.

За да се предпазят от сенките, хората гасели огъня в огнищата и се опитвали да изглеждат колкото се може по-страшно - обличали животински кожи и глави, надявайки се да изплашат привиденията.

Източник: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%83%D0%B8%D0%BD

PokerStrategy.com ще организира фирмено парти в едно от пещерите на Скалата (The Rock). Сега ще ви покажа и костюма на Надя...
  • 13 отговора
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Ето го костюма на Надя:

Аз и препоръчах ето това, но не ме послуша за съжаление :D

Аз съм си харесал Darth Maul, но едва ли ще си намеря точно такъв костюм

• twinster
      twinster
      Бронз
      аз нямам нужда от костюм,и във нормален вид пак ще ги сплаша :D
    • MuTsTz
      MuTsTz
      Бронз
      В училище една година се маскирахме, получи се доста забавно, ако някои иска може да изнамеря някоя снимчица :)
    • numpaf
      numpaf
      Бронз
      Аз ще се маскирам като покет аса :s_evil:
      А един приятел ми каза, че ще се маскира с едно кило домашна ракия, пък каквото излезе.
    • primeobj
      primeobj
      Бронз
      аз мисля да съм с маска 255.255.255.0, така че трудно ще ме познаете
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от primeobj
      аз мисля да съм с маска 255.255.255.0, така че трудно ще ме познаете
      Или да изпиеш 1л водка, да си махнеш главата и да се правиш на Астор. :D (колко са изобретателни приятелите ми от фейсбук)
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      За щастие аз не съм си свалял маскировката от последния хелоуин, така че пак ще го празнувам.

ПС. А ако взема някое добро място на някой от турнирите тази неделя аз самият ще съм вси светии или както се пише
    • DIMIKER
      DIMIKER
      Бронз
      намерих си подходящ костюм като покер играч
    • sergo233
      sergo233
      Бронз
      DIMKER,насериозно е една дума,брат :D
    • DIMIKER
      DIMIKER
      Бронз
      Първоначално публикувано от sergo233
      DIMKER,насериозно е една дума,брат :D
      това е цитат и несъм му обърнал внимание .Мерси че ми каза ще го поправя :f_thumbsup:
    • misko69
      misko69
      Бронз
      :tongue: Че ще се маскирам,ще се маскирам.Колебая се между домашната гроздова на баща ми,на дядото,червено вино или Джеймсъна ;) Последното съм си обещал да го отворя като спечеля втория си турнир.Ако даде господ покер може и да му излезе късмета ;)
    • whiteJaul
      whiteJaul
      Бронз
      Първоначално публикувано от StanislavI
      Хелоуин (Halloween) се чества в нощта между 31 октомври и 1 ноември. На български празника е известен още и като Вси светии.

Древните келти празнували своята Нова година - Samhain (Самхейн). В края на октомври те прибирали последната си реколта. Те вярвали, че в нощта срещу Нова година се отваря границата между мъртвите и живите и сенките на починалите през изминалата година навестяват земята, в търсене на живи тела, в които да се вселят.

За да се предпазят от сенките, хората гасели огъня в огнищата и се опитвали да изглеждат колкото се може по-страшно - обличали животински кожи и глави, надявайки се да изплашат привиденията.

Източник: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%83%D0%B8%D0%BD

PokerStrategy.com ще организира фирмено парти в едно от пещерите на Скалата (The Rock). Сега ще ви покажа и костюма на Надя...
      интересни обичаи Станислав.Ако се замислиш малко,как така ще изплашиш с грозотия и тъмнина нещо грозно и тъмно.Наистина датата и прехода в порталите не е случаен както за тъмните така и за светлите...има и други обичаи за това време обаче,мисля че 'е е безсмислено да се споменава за тях все пак си имаме хелуин......шаман(самхейн)...а за вселяването или по точно обладаването също има какво да се каже..и то за съжаление не е от "мъртви"души.успех по масите в скалата :Р
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Ето няколко от снимките от партито за Хелоуин