Split

• mariq02
      mariq02
      Бронз
      Някой ще ми обясни ли кога се разделя пота защото току що избеснях ..в ФТП играя в турнира за 150 долара останахме 100 4овека аз сьс 200к 4ипове влизам с QJ кари 1 плаща на флопа пада Q66 викам си и да има дама делим оба4е после паднаха 77 и той рейзна аз платих и пота стана 190к извади QK ясно ще кажете по добьр кикьр ама аз като имам А7 защо ми сплитва с някой с А3 ? обяснете 4е направо ще се махна от ФТП ...писна ми да вкарвам стотинки и 1 ден вьрви 5 дена зле
  • 10 отговора
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Споко Миме ;) ,пийни водица ;) и дай да витим ситуацията със А7 и А3 :tongue:
      http://bg.pokerstrategy.com/strategy/others/244/1/
      Една покер ръка се състои от 5 карти, не четири, не седем, а точно 5. Но ти имаш само две карти. Останалите три можеш да си избереш от общите карти. Може дори да се случи така, че да не се наложи да използваш своите две карти. Може да вземеш само една от своите и четири от общите карти или дори може да кажеш, че всички общи карти образуват твоята покер ръка. Единственото изискване е картите да бъдат 5.
    • pseal
      pseal
      Бронз
      Пота се дели, като имате еднакви по сила най-добри 5 карти
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей mariq02,

Покер софтуерите обикновено (дори никога) не грешат за това кой да бъде победителят в ръката.

Възможно е да си пропуснала нещо от протичането на ръката. Мога да ти препоръчам следващия път, когато имаш съмнения, да си запишеш номера на ръката и след това да я намериш в историите на ръцете си, които покер софтуерът пази на компютъра ти.

След това можеш да конвертираш ръката си на тази страница и а я публикуваш във форума. Тогава ще можем да ти кажем какво е станало :)

Поздрави,
      Надя
    • jikev
      jikev
      Сребро
      В твоя случай никой не обясни, та:
      Ти имаш - QQ77J
      Врага - QQ77K

Когато са ниски аса, както е при теб сте раздели защото стеимали например А(АКТ8) в скобите е флопа и 7-та ти не важи!
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      ясно зна4и при ниски А ако кикьрьт е по мальк от най ниската карта на флопа се дели, и на врага сьщо де: А4 vs А5 /А896Т/ например
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Първоначално публикувано от mariq02
      ясно зна4и при ниски А ако кикьрьт е по мальк от най ниската карта на флопа се дели, и на врага сьщо де: А4 vs А5 /А896Т/ например
      Да, точно така. В случая, просто кикъра не участва изобщо в ръката, която съставяш. В горния пример, който си дал, и двамата ще имате: ААТ98
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      сега докато тренирах Рьш покер ми се слу4и това http://img815.imageshack.us/i/mente.jpg/ демек ме бие с дама кик.
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      сега докато тренирах Рьш покер ми се слу4и това http://img815.imageshack.us/i/mente.jpg/ демек ме бие с дама кик.
      В случая той има AAJJQ, а ти имаш AAJJT. Тоест наистина, биете с дама кикър.
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      ok извинявайте 4е ви изгубих времето разбрах ве4е и мерси 4е помогнахте на заблудената "овца" :)
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      ok извинявайте 4е ви изгубих времето разбрах ве4е и мерси 4е помогнахте на заблудената "овца" :)
      Не е нужно да се извиняваш. Ние сме покер училище и помагаме както на начинаещи, така и на покер професионалисти. Ако имаш и други въпроси не се колебай да питаш.

Поздрави,
      Станислав