To be or not to be... poker player!

• Cyberius
      Cyberius
      Бронз

Първо - Добре дошли на първите читатели.

Стартирам този опит за блог малко със смесени чуства, хем ми се иска и аз да съм като някой други "блогъри" тук (визирам разбира се успелите такива), хем малко се страхувам че по скоро има опасност да стана поредния (но не последния) опитал се да направи нещо и провален от собствен мързел, грешки, нерешителност и др. все такива "качества".

Но както е казал поета:
      "Между действието и бездействието няма никаква разлика. Изключая, разбира се, резултата."

Е, ще се опитам... пък каквото излезе.

Сега за начало.
      Мисля да наблегна на FL - оказва се че за момента като че най ми подхожда като игра. Спасява ме от основните ми грешки (скъпоструващи разбира се), а именно - ОВЪРПЛЕЙ на силна ръка... тук поне загубите са лимитирани :) Другото което не мисля да оставям настрана е MTT и по малко S&G турнирчетата.

И за протокола: банка в ПС - 50$ (пък да видим до кога)

За финал на този импровизиран увод още малко мъдрост:
      "Винаги взимай най-доброто от хората. От един вземи акъл, от друг – вежливостта, а на трети – парите."
  • 19 отговора
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Привет и честит блог !

Чудесно е че си харесал формат , но ти препоръчвам да се концентрираш изцяло върху фикс лимита или снг .Така ще напреднеш най-бързо .
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Здравей!! :heart: :heart:
      Аз също съм се насочил към ФЛ.Ще ми е интересно да следя блога ти. ;)
      П.п.Само в не играй тогава в Еверест,там можеш да загубиш всичко в една ръка :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :tongue:
    • twinster
      twinster
      Бронз
      А при мен е обратното при Фикс Лимита,не мога да взема максимално много от противника :D затова жуля само без лимит :D

Айде успех и от мен
    • numpaf
      numpaf
      Бронз
      Здрасти и от мен! :f_cool:
      Напоследък ми прави впечатление, че малко по малко се увеличават FL играчите, което може само да ме радва. Има изгледи да се заформят интересни дискусии във FL секцията :) . Гледам, че си се регистрирал доста отдавна в Poker Strategy, как се развива кариерата ти досега?
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Първоначално публикувано от misko69
      Здравей!! :heart: :heart:
      Аз също съм се насочил към ФЛ.Ще ми е интересно да следя блога ти. ;)
      П.п.Само в не играй тогава в Еверест,там можеш да загубиш всичко в една ръка :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :tongue:
      Това с Евереста нещо не го разбрах (поне аз ) :f_o:
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Успех в играта най-вече!
      Успех и с блога, ще го следя с интерес, както повечето тук. :spade:
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Ами в Евереста след ривъра няма лимит-можете да се надцаквате докато ви свършат парите.Онзи ден бях свидетел на такава игра,ако я намеря ще ти я покажа,голямо шоу,на масата на 0,10$ имаше над 3$ :P единия имаше флъш,но другия показа стрейт флъш ?(
    • numpaf
      numpaf
      Бронз
      Залогът си е лимитиран, но е премахнат капа. Това важи само в heads-up ситуации. Доколкото разбирам е стандартно правило във FL, но само в Еверест съм го виждал приложено.

П.П. Оспамихме блога на човека, за което се извинявам.
    • Cyberius
      Cyberius
      Бронз
      Първо искам да поблагодаря за всички добри пожелания - надявам се този блог да спомогне за допълнителната ми мотивация и дисциплина (това е и основната причина да го направя)

@ibordd - ами по принцип мисля да е основно FL, за сега с тази цел ще поизоставя S&G-тата. Само MTT не мисля да ги занемарявам, просто погледнато реално това ми е любимата игра, но искам и нещо което да не се играе задължително по 2-3-4-5 и повече часа :) Все пак и на работа ходя.

@misko69 - ами според мен това че няма Cap е само + при един дисциплиниран играч :) Все пак ще рейзвам докато онзи плаща ако имам нътс монстър разбира се :) а иначе само на колл ще го карам до шоу-даун-а.

@numpaf - кариера - каква ти кариера, до скоро покера просто го играех, без никаква идея, четене и анализ :) де факто последните 2-3 месеца само чета, гледам разни сесии и дриги видеа и си инсталирах Poker Tracker 3. А за сега съм 50/50 - няма големи печалби, но поне няма и осезателни загуби. А виж от тук нататък ще ви държа в течение :)

А сега за новостите :)
      Първо най хубавото е че ми пристигна и покер-сета дето си поръчах от Амазон. 300 чипа, 11 грамови - мисля да мобилизирам няколко приятели да поцъкваме и офф-лайн.

Вчера - няколко MTT, реших все пак че мога да отделя няколко часа, а не обичам да смесвам игрите. В началото си избирам дали ще играя кеш маси или турнири, просто според мен така по лесно се концентрираш в играта. В ПС бех в един сателит за RCOOP за 1$ (там играя само тези по 0,5$ и 1$, просто не смятам да рискувам банката си за една игра). Все пак успокоението е, че ми струваха само турнирни $, които предната седмица изкарах от един сателит за 1/4 милион-а (влязох с 2$ и излязох с 11$).
      Днес за съжаление съм на английски, та може дори да нямам време да пусна довечера компютъра. Но ако съм в настроение мисля да пробвам 2-3 маси за около час все пак.

А иначе ето и днешната порция мъдрости :s_biggrin: :
      "Опит е името, с което много хора наричат грешките си."
    • Cyberius
      Cyberius
      Бронз
      Както вчера писах (и де факто се оказа така) нямах време за игра. Но нека използвам днешния пост да кажa 2-3 думи за мен, както и да се опитам да набележа няколко малки краткосрочни цели за до-края на ноември.

За мен...

Казвам се Кирил, на 35 от София. Работя в застрах.компания. В тази конкретно от 2 год. а по принцип в бранша вече около 7-8 (кога минаха!).
      С покера за първи път се сблъсках на едни импровизирани покер-вечеринки у един приятел преди около 3 г. Играехме на 20 лева Бай-ин със блиндове 10-25 ст. Тогава един от присъстващите сподели че редовно играе в интернет, и аз си казах - защо пък не. Регистрирах се в началото в около 5-6 сайта (още си мислех че бонусите и промоцийте са много лесни за вземане/избиване), като играех доста безидейно (според сегашните ми разбирания, а и според общоприетите такива). Играх така около 4-5 месеца, след това за около 2 год. прекратих играта.
      И така до преди 3 месеца, когато един приятел ми изпрати линка за ПокерСтратеджи. И ей ме тук.

Цели:

:spade: Игра на поне 2000 ръце на FL, на лимити от 0,02$-0,04$ до 0,05$-0,1$ (играя в няколко зали в които не винаги има искания от мен лимит). Като поне 1000 да са във PokerStars (все пак там основно ще се фокусирам и ще осъществявам най сериозен мониторинг.
      :spade: Пускане на поне 10 ръце за анализ до края на месеца.
      :spade: Прочитане на минимум 10 статии от раздел стратегии.
      :spade: Гледане на поне 3 видеа по темата.

Знам че целите са малко ниски, но за начало - биват :s_biggrin:

И за край, малко мъдрост:
      Малко ромче пита баща си:
      - Тате, защо облаците са толкова високо?
      Баща му отговаря:
      - Не знам.
      - Тате, а защо птичките отлитат през есента?
      - Не знам.
      Намесва се майката:
      - Хайде, стига си питал, пречиш на баща си!
      А бащата й се сопва:
      - Стига ма, нека пита, за да знае!
    • Cyberius
      Cyberius
      Бронз
      Малко история...

Реших - като за ново начало да хвърля последен поглед назад. Хем да видя колко съм бил зле, хем да избегна донякъде повторение на грепките :)

Та, ето ми статистиката за FL за последните няколко месеца (ДО ВЧЕРА):

Графиката представлява следното (САМО за месец Октомври/САМО в Старса) :s_mad: :

Разбира се бих се радвал на коментари и забележки... дори и да се повтарят с мойтесобствени изводи - би затвърдило поне мнението ми. :s_biggrin:

Малко по късно очаквайте резултата от вчерашната мини-сесийка (166 ръце) с няколко показани!

А за настроение:
      - Иванчо, защо вчера не беше на училище?
      - Водих кравата на бик.
      - Е не можа ли баща ти?
      - Можеше, но по-добре е на бик.
    • LetchLord
      LetchLord
      Бронз
      Първо - поздравления за блога и успехи ти желая!

Второ - ти трябва да се ебаваш с нас? 257 ръце за Октомври? За толкова ръце, не можеш да правиш кой знае какви изводи...
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей Cyberius,

Честит блог и успех по масите! :)

Поздрави,
      Деси
    • Cyberius
      Cyberius
      Бронз
      :s_biggrin: :s_biggrin: :s_biggrin:

@LetchLord - е чак "ебавам".... толкова имам - толкова поствам... има една част която е по други сайтове (около 500 ръце на 888, и около 2 500 на ФулТилт - покрай промоцията Тейк2)... ама ако нищо пък не значат - нищо не коментирай :s_biggrin: Иначе мерси за пожеланията!
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Да, нищо не значат.
      Около 10 000, след което може би ще може да се даде едно описание на играта ти.
      Поне за НЛ е така, за Фиксед може и да стоят нещата по друг начин. :spade:
      Успех по масите!
    • Cyberius
      Cyberius
      Бронз
      11.11.2010 г.

Сесийката (може би трябва да кажа мини-сесийката, че май в хиляди трябва да се говори за да те вземат на сериозно :s_biggrin: ) мина добре... на 3 маси за около час. Толкова време имах за съжаление. В началото малко надолу, докато вляза в ритъм, а после и на едната маса се появи един юнак с около 80 VP$IP и ме дотира с около 1$ :s_biggrin:

А ето и две интереснички ръце (смятам) :s_cool: :

1)
      PokerStars Limit Hold'em, $0.10 BB (9 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Preflop: Hero is MP1 with A, 9
      2 folds, Hero raises, MP2 (poster) calls, 5 folds

Flop: (5.4 SB) K, J, 4 (2 players)
      Hero bets, MP2 calls

Turn: (3.7 BB) 3 (2 players)
      Hero bets, MP2 calls

River: (5.7 BB) 2 (2 players)
      Hero bets, 1 fold

Total pot: $0.57 (5.7 BB) | Rake: $0.02

2)
      PokerStars Limit Hold'em, $0.10 BB (8 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Preflop: Hero is BB with 10, 4
      1 fold, UTG+1 calls, 1 fold, MP2 calls, CO calls, 2 folds, Hero checks

Flop: (4.4 SB) J, J, 10 (4 players)
      Hero bets, UTG+1 calls, 1 fold, CO calls

Turn: (3.7 BB) 7 (3 players)
      Hero bets, UTG+1 calls, CO raises, Hero folds, UTG+1 calls

River: (8.7 BB) A (2 players)
      UTG+1 checks, CO bets, 1 fold

Total pot: $0.87 (8.7 BB) | Rake: $0.04

И разбира се малко умности:
      "Нито едно пътешествие не е опасно за онзи, който маха от брега."
    • Cyberius
      Cyberius
      Бронз
      В крачка...

Само за протокола - ще драсна по детайлно какво се случва до няколко дни.
      На работа е адска лудница, сега покрай нови закони и наредби за застраховането - навсякъде е шаш и паника.
      Иначе последните дни - вечер, понаправих около 500-1000 ръце все пак. За времето което имам за покер - това си е постижение :s_biggrin:

И нека спомогна малко за целостното ви "помъдряване" :s_biggrin: :
      "Ако се озовеш в Рая без съответните качества за това, има опасност там изобщо да не ти допадне"
    • Cyberius
      Cyberius
      Бронз
      Малък ъпдейт...

Последните дни едвам намирам по някой час да цъкна покер. В работата е ужас, а за капак се хванах да изгледам всички сезони на Хаус :s_biggrin:
      Все пак за последните дни имам около 1000-1500 ръце, но за съжаление доста са на 888, което значи че няма да го има в графиките които ще постна в скоро време.

Но вместо графики и мъдрости, днес има това:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей Cyberius,

Добър блог си направил. Ако желаеш можеш да се включиш в състезанието за "Най-добър покер блог". Наградата е екскурзия до Гибралтар. Остава само още един месец!
      Успех по масите! :club:

Поздрави,
      Ицо