Ловувам високо и ниско - СМС блог

• mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      След бурята ще има спокойствие, ето, през облаците блести слънчев лъч. Вече нищо няма да може да ме спре! Сега оставям всички проблеми назад и ще почувствам свободата на душата и тялото си. Започвам пътуването си, отлитам с вятъра...
      Ловувам Високо и Ниско, гмуркам се от небето! Търся нещо повече, отново и отново! Ловувам Високо и Ниско! Понякога печеля, понякога губя - това е само игра, която играя!

Ловувам Високо и Ниско!

Здравейте, това е началото на моят СМС блог.

Начално състояние:

Пари: $235. Ще ги депозирам във FullTiltPoker и ще започна да играя.

Обновяване:
      ше обновявам с информация през около 5000 ръце.

Лимити: ще спазвам съветите на PokerStrategy за bankroll management, затова ще започна на NL25.

Цели: единствените, които ще си поставя ще са да се старая да играя максимално добре, да проследявам всяка сесия и всяка проблемна ръка да споделям във форума за съвет и допуснатите грешки да се старая да не ги повтарям. Монетарни цели няма да си поставям, защото най-често са нереалистични, поради природата на играта, която играем.

Поздрави от мен и късмет!

До първото обновяване!
  • 26 отговора
    • ethanrox
      ethanrox
      Бронз
      Евалата, това се казва отношение към играта.
      Успех.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей mishkagg,
      Изключително много се радвам, че си започнал своя Блог. Сам знаеш колко добре се отразява той на играещият, мотивирайки го в добри и лоши периоди. Ще го следя с интерес.

Поздрави,
      darkonebg
    • bah22
      bah22
      Платина
      Успех и от мене! Само с добра нагласа към играта можеш да успееш! Изглежда обещаващо!
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Ок, поради моята неактивност за последния месец (лични причини - предстои ми сватба на 4 Юли и други), ми се свали ранга. Както и да е, ще си събера точките пак.

Положителното е, че днес играх 1000 ръце във Full Tilt на NL25 и макар break-еven, ми беше забавно. Посвиквам с интерфейса и други такива неща.

Играх и около 50 ръце на NL50 и ми се видя същото като на NL25, но с $280 в сметката ме е страх да играя само на него. Мисля да изчакам да събера поне около $350, за да ми е по-спокойно.

Освен това, засега играя без статистики, трябва да си купя Holdem Manager, със Elephant-a имам проблем, защото ми се скапа ХР-то, а на новия ми Windows 7 Release Candidate, ми генерира нов machine code.

Но всъщност, на тези лимити, не ми трябват много-много статистики.
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Oбщо в последните дни играх малко, около 1500 ръце.

Прецених, че FullTilt oпределено не е за SSS, поради няколко причини:
      - много хора с малък стак по масите, имаше маси, на които бяхме по 4-5 човека, но трима беше нещо нормално.
      - по-грамотни отигравания - често ми плащаха, когато всъщност имаха готова ръка с аутове срещу моята, а не с дроу, както беше нормално в PokerStars.
      - не мога да свикна със софтуера, колкото и да се счита за добър, просто почти всеки елемент от него ме дразни, но най-много това, че не мога да си направя мой филтър за масите (т.е. само на NL25 и да си ги сортирам само тях по размер на пота).

Изтеглих си всичко, освен $0.28, от сметката там и смятам да се пренасоча към мрежата на iPoker.

Яд ме е, че губя много време така, но няма какво да се прави.
    • finchybg
      finchybg
      Бронз
      Да си кажа мнението - пък вече си е твоя работа.
      Ipoker не е много оферта за СМС, защото по незнайно какви причини листите на чакащи са ОГРОМНИ и май са си тайт.
      За СМС най-добрият избор е Bwin (чисто прагматично погледнато).
      Играчите са МНОГО слаби, малките стакове не са толкова много и имаш хубави бонуси.

Като почвах тук в покерстратеджи играх в Меншън (тогава беше в мрежата на Bwin) СМС и беше готино.
    • ZARIAT
      ZARIAT
      Бронз
      Първоначално публикувано от mishkagg
      Oбщо в последните дни играх малко, около 1500 ръце.

Прецених, че FullTilt oпределено не е за SSS, поради няколко причини:
      - много хора с малък стак по масите, имаше маси, на които бяхме по 4-5 човека, но трима беше нещо нормално.
      - по-грамотни отигравания - често ми плащаха, когато всъщност имаха готова ръка с аутове срещу моята, а не с дроу, както беше нормално в PokerStars.
      - не мога да свикна със софтуера, колкото и да се счита за добър, просто почти всеки елемент от него ме дразни, но най-много това, че не мога да си направя мой филтър за масите (т.е. само на NL25 и да си ги сортирам само тях по размер на пота).

Изтеглих си всичко, освен $0.28, от сметката там и смятам да се пренасоча към мрежата на iPoker.

Яд ме е, че губя много време така, но няма какво да се прави.
      Колкото до софтуера само ти може да си прецениш,обаче за останалото мисля че грешиш. За хората с малък стак ако имаше статистики щеше да видиш че от 10 един играе SSS.Останалите просто влизат с минималния бай-ин и това не мисля че е проблем за теб. В крайна сметка онзи дали има 20 или 200 bb теб не те бърка защото ти повече от 20-25 bb не можеш да му вземеш. Нещо повече тези са най-добрите клиенти. Обикновенно са слаби играчи които не са и чували за пот одс и т.н. Нивото за мен е еднакво като старс и просто е невъзможно за 1500 ръце да прецениш дали е по-добре или по-зле. За ipoker нищо не казвам защото е единствената мрежа към която съм алергичен. Освен това си прав че това ниво може да се бие и без HUD ама от личен опит мога да ти кажа,че със статистики и ако знаеш как да ги използваш може да си удвоиш печалбите. Щях да забравя фул тилт ти дава рейкбек , а ipoker не. И това е от значение.
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Ето няколко неща, които да помня:
      1) Винаги ползвай Moneybookers, а не банковата карта!
      2) Винаги ползвай Moneybookers, а не банковата карта!
      3) Винаги ползвай Moneybookers, а не банковата карта!
      и
      4) Винаги ползвай Moneybookers, а не банковата карта!

Явно на FullTilt и на банките, с които работят им отнема повече време (3 дни засега), отколкото на Stars да обработят заявка за изтегляне на $270. Е, да - грешката си е моя. Затова отсега нататък ще знам кой метод на финансиране/изтегляне на пари да ползвам.

Междувременно си използвам времето да чета теория, което е доста полезно и трябва да наблегна и на него повече за напред.

Успях да си разгледам всички изиграни ръце от FullTilt, колкото и да са малко, общо едва 2000. Нямам никакви съмнения, за начина, по който см ги изиграл. Въпреки, че -3,7bb/100 hands, е под очакваната стойност за СМС, хубавото е, че не съм тилтвал. А и 2000 ръце са абсолютно нищо и без това.

А, да - някой ми е изкарал $10 от TAF програмата. Хайде, още няколко човека и да си ги преведа в някоя сметка. Макар и само 5 BI за НЛ50, ще са ми от полза към пътя ми до НЛ100.

Успях да си генерирам нов код за Elephant-a, не без подкрепата на support team-а на сайта.

Сега остава само да си получа парите и да ги депозирам в новата зала, след което да играя толкова добре, колкото мога.

А, да - напоследък се заигравам с ICM Trainer. На около 1000 ситуации изкарвам около 82-85%, което мисля, че не е зле. Може да поиграя и малко S'n'G-та в бъдеще, защото и те са ми интересни.

Толкова засега от мен!

:f_cool:
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      82-85% не е никак добре

Представи си, че ще губиш по един BI на всеки 7 ръце, в които трябва да направиш решение.

Цели се за нещо от типа на 95%+

Плюс това тук става въпрос за решения в такива ситуации, в които противници те ти имат диапазон от ръце, които са горе долу стандартни.

Но истината е, че има доста хора, особено на ниските лимити, които или не разбират въобще ICM или са го разбрали така, че е по-добре да играят без него. Тоест ще има хора, които ще са доста по-tight или доста по-loose.

Best,
      Kukki :s_love:
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Знам, че не е добре. Но мисълта ми е, че не съм чел теория за турнири и просто си пробвам със симулатора. Ще се напрегна да изкарам поне 90%, преди да започна да играя турнири.

Но ако всичко със СМС върви добре, няма да се занимавам много-много с турнири засега.
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Парите ми пристигнаха в сметката днес, вече ги сложих в новата зала. И дори играх съвсем малко, да видя софтуера и такива неща. Също така, малката ми печалба от $8 за 15 минути не ми навреди.

Пробвах се, съвсем за начало, само на 2 маси.

Впечатления:
      - трафикът е голям, има доста маси.
      - интерфейсът е много красив, може би най-красивият, който съм виждал досега.
      - играта върви бързо, около 65-70 ръце на час за маса.
      - играх само около 15 минути, но ми се видя, че има доста потенциални жертви за СМС.
      - ръцете се показват прекрасно в Elephant-a, но не можах да накарам HUD-a да се покаже, може би аз бъркам някъде.
      - не може да се избира стартово място на масата, но ще ми се наложи да свикна с това.

Като цяло съм с много добро впечатление от iPoker мрежата. Дано да върви всичко гладко и да мога да направя по-бързо рол за NL100.

Тази седмица нямам идея дали и колко ще играя пак, а от Понеделник (най-накрая) ще изляза в отпуска до 3 Август. Предполагам, че от тогава ще играя "много", поне за моите стандарти.

Чао-чао засега!
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Ето последното от мен за Юли:

Графика:

От тези ръце 360 играх днес. Беше интересно и полезно.

Първо играх малко на NL20, за да свикна с HUD-a на Holdem Manager, след това се пуснах на NL50, където първата сесия играх малко над 320 ръце и бях назад с $1.5, т.е. нищо. След това ми скимна да поиграя и ми се случи тази ръка:

Known players:
      Position
      BB

0.25/0.5 No-Limit Hold'em (8 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy Elephant 0.67 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is SB with A:club: , K:club:
      6 folds, Hero raises to $2.00, BB calls $1.50.

Flop: ($4.00) 6:heart: , 8:club: , J:club: (2 players)
      Hero bets $3.00, BB raises to $6.00, Hero raises to $9.80 (All-In), BB calls $3.80.

Turn: ($23.60) 7:heart:
      River: ($23.60) 3:club: (1 players)

Final Pot: $23.60

Results follow:
      Hero shows a flush, ace high (Ac Kc)
      BB shows a flush, jack high (Tc 9c)

Hero wins with a flush, ace high (Ac Kc)

Време беше да спечеля най-после с АКs. :f_cool:

Toлкова от Юли!

Пожелавам ви много успешен месец и чао, до Август!
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Първите 300 ръце за Август ми донесоха -2,5 buyins, нищо невероятно.

Без статистики няма да играя занапред, защото като си разгледах ръцете ми се видя, че има няколко. където, ако имах статистики, много по-точно щях да определя дали да залагам всичко или да се откажа.

Някои от тези дни ще су купя HEM и ще продължа да играя.
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Ok, слязох надолу един лимит и сега играя на NL20. Купих си HEM и изгубих 10 BI на NL50, затова ми останаха около $200 в акаунта в залата и около $60 в картата за покер.

Мисля да изиграя поне 50000 ръце на NL20, да свикна съвсем с HUD и да събера повече увереност, за да се върна на NL50.

Ръце засега: 2000/50000
    • bnight
      bnight
      Бронз
      Доста сериозна задача си си поставил дано да имаш време да я изпълниш за сравнение за Август имам 3000 ръце с общо -128 ББ. Дано да имаш повече късмет от мен. Но при мен първите 1500 ръце не знаех за какво става дума :) Чак сега започвам да си правя играта. Иначе незнам защо се отказа от Fulltilt като според мен поне software-a им е светлинии години пред останалите.

Желая ти доста успехи в покера.
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Предполагам, че ще мога да играя около 4000 ръце за седмица, т.е. за 2 месеца ще съм готов. А и просто искам да експериментирам с някои неща през тези 50000 ръце.

Не знам за ФулТилт, никога не съм го харесвал, просто ме дразни и това е, нямам основателна причина, но не ми харесва.
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Днес ми скимна да поиграя малко Sit and go. Напоследък се заигравам с ICM трейнъра и правя редовно по около 90%-92% за 500 ситуации и реших да пробвам.

Сложих си $50 в ПокерСтарс. След девет $1-Sit'n'go и един $1-MTT за 27 човека спечелих $13. Не знам дали е защото хората на този лимит са идиоти, заради късмет или заради няколко правилни отигравания. Предполагам, че е смес от всичките неща.

Хубаво е от време на време да играя и турнирчета и мисля да го правя.
    • finchybg
      finchybg
      Бронз
      Здрасти mishkagg,

няма нищо лошо в това да сменяш формата на игра - важно е да ти доставя удоволствие да го практикуваш. SNG лично за мен са много интересни и приятни. Покерстарс пък е идеален избор за SNG играч.

Късмет и keep us updated ;)

Поздрави,
      finchybg
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      3400 ръце, - 6 buyins. Нищо невероятно тук.

Дадох си малко ръце на видео за мнение, което за мен беше полезно.

Трябва ми база данни за NL20 в iPoker. Чудя се дали да си купя. Мога и да питам в английския форум, може някой да има.

Доволен съм, че вече мога спокойно да играя на 10 маси, което за някой може да не е много, но за мен беше малко сложно да свикна на това. Ако мога да ги докарам до 15, ще е чудесно. Но има време за това.
    • 1
    • 2