Стокова Борса

• 45 отговора
    • iivanoff
      iivanoff
      Бронз
      Не, но живот и здраве се надявам да стъпя на инвестиционния пазар и да реализирам добри постижения :s_cool:
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Първоначално публикувано от iivanoff
      Не, но живот и здраве се надявам да стъпя на инвестиционния пазар и да реализирам добри постижения :s_cool:
      аз ся съм се разирибил и мисля да вкарам 1000 лв. :s_biggrin: :s_biggrin: :s_biggrin:
    • twinster
      twinster
      Бронз
      някой ако разбира да споделя
    • numpaf
      numpaf
      Бронз
      И с какво смяташ да търгуваш, ако не е тайна :) ? Имаш ли някакви теоретични познания по материята? Защото както и в покера, ако не знаеш основите, ще си загубиш банката. ;)
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Първоначално публикувано от numpaf
      И с какво смяташ да търгуваш, ако не е тайна :) ? Имаш ли някакви теоретични познания по материята? Защото както и в покера, ако не знаеш основите, ще си загубиш банката. ;)
      е разбира се...във всяко начинание е така,ако не знаеш правилата на играта...няма как..знам ги,знам ги-колко да ги знам...бегло.

Мисля с акции
    • numpaf
      numpaf
      Бронз
      Аха... значи горещо ти препоръчвам да започваш да четеш. Акциите се търгуват на капиталовите пазари, на фондовите борси. На стоковите борси се търгуват стоки - пшеница, ечемик, горива, такива работи ;) .

Предполагам знаеш, че трябва да си намериш брокер, да си откриеш сметка при него. За хора, които си нямат никаква представа предполагам, че търговия на FOREX пазара (търговия с чужда валута) или с финансови инструменти като фючърси, опции, ще е по-лесно разбираемо.
    • baraban2000
      baraban2000
      Бронз
      Първоначално публикувано от numpaf
      На фондовата борса е по-трудно да си загубиш цялата банка от колкото при покера. Ако си инвестирал в някакви акции, обикновено тяхната цена пада или се вдига с даден процент, но е малко вероятно цената им да стане 0, тоест да си изгубиш инвестицията на 100%.

На форекс пазара е друга историята :-)
    • twinster
      twinster
      Бронз
      ем раздуите за FOREX :D
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей baraban2000,

Виждам, че се интересуваш от фондови борси и т.н, но все още не си се представил във форума ни. Бих желала да те поканя да го сториш тук: Представи се.

Поздрави,
      Деси
    • xXGuardXx
      xXGuardXx
      Бронз
      Аз също съм решил да заиграя на борсата със злато, но това ще стане евентуално от ноември или най-рано средата на октомври, когато ще тегля потребителски кредит.

Насочил съм се към редактирано или редактирано но ако знаето други добри споделете.
    • SashoPe
      SashoPe
      Бронз
      На трейдъра и аз съм цъкал. Зарибяващо е - купуваш си златце, отваряш си компа на другия ден след работа и опа - вземаш си една седмица отпуск :D
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      толкова лесно звучи... :D
    • NRGBlaze
      NRGBlaze
      Бронз
      Не съм пробвал стоковата и фондовата, но на Betting Exchange сайтовете е на същия принцип. Единствените разлики са че търгуваш със спортни залози вместо с определена стока или валута, което означава че пазара е по-динамичен и можеш да участваш с доста по-малка сума.

Иначе можеш да влизаш и излизаш от сделките когато решиш като всяка нормална борса.
    • bmwteam08
      bmwteam08
      Бронз
      Преди време съм работил като брокер в Трейдвил. Ако някой има въпроси относно Форекса, да пита. Ще помагам с каквото мога.

П.С. Манете ги тия редактирано. Те са маркет мейкъри. Тфа е се едно да депозираш в някоя покер зала от Африка с 20 човека трафик.
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      лол раздвижването по тази тема идва точно когато и аз започнах да се интересувам от тези неща .

Проблема е обаче че не знам откъде е най-добре да започна защото в нета има толкова много инфо и нз доколко всичко е точно .

Както и да е изгледах 1 поредица (The ascent of money) u започнах да чета по малко от този сайт - редактирано какво ви е мнението ?

Има някои неща които изобщо не са ми понятни засега :D но не вярвам да е трудно да се научат ако имаш желание .
    • bmwteam08
      bmwteam08
      Бронз
      регистрирайте се в редактирано и си отворете демо акаунт. Хората там са много любезни, ще ви направят персонален уебинар да ви научат как да търгувате, дават безплатни материали за четене и въобще правят всичко, каквото поискате от тях. А и съпорта им е на ниво.
    • terapio
      terapio
      Бронз
      Ок. А къде може да се намери повече инфо за хора като мен , който си нямат и понятие за всички тези неща и термини? Малко вероятно е да се занимавам с това, защото ми звучи сложно, но ми е интересно да разбера повече.
    • bmwteam08
      bmwteam08
      Бронз
      казах ти. редактирано
    • sunseeker84
      sunseeker84
      Бронз
      Ще се опитам да синтезирам основните насоки, свързани по темата.

Ако говорим за различни борси за търгуване, трябва да разграничим Българската Фондова Борса - акции на български компании, FOREX търговията (Foreign Exchange) - валутната търговия и т.нар. фючърси (злато, сребро, петрол, газ) , стоковата борса (индустриални ресурси и житни култури) и акции на глобални компании (т.нар. CFDs - contracts for difference).

Различното при Forex e т.нар. margin търговия с leverage- например вкарваш 200 лв в Trader, а те ги превръщат в 20 000. Тоест използва се финансов лост, който умножава средствата по 100 - това е предпоставка за печалби, но и за неусетно зануляване.

Аз лично засега имам демо сметки в следните платформи: Trader.bg (Финансова Къща Евър), Benchmark.bg (Инвестиционен посредник Бенчмарк) и FXPro.com (седалище в Кипър, може би са ви познати като спонсор на фланелките на Астън Вила и Фулъм). От трите изброени Trader има най-добре разработен дизайн и навигация, Бенчмарк имат най-добри уебинари, а FXPro имат най-детайлна информация за т.нар. пипс-ове (цифрите след десетичната запетая).

Ходил съм на две идентични обучения на Trader, които са въведение във Forex търговията и бяха интересни, защото лектор беше техния главен дилър с 10-годишен опит в областта.

Като последователност бих препоръчал следното:
      1) Решете дали искате да се занимавате с това - има доста прилики с покера (носи риск, но и възможност за печалба, изисква много търпение, постоянство, ограмотяване и методичност)
      2) Изберете къде да вложите парите си - БФБ или FOREX
      3) Изберете при кого да вложите парите си - лицензиран инвестиционен посредник.
      Някои от тях имат платформа в интернет, от която да търгувате самите вие, при други трябва да отидете на място в техен офис и да им поверите средствата си, за да ги "въртят" те.
      4) Образовайте се поне няколко месеца и решете с какво да търгувате - валутните двойки са сравнително по-стабилни, докато златото и петрола са динамични и крият по-голям риск и съответно възможност за бърза печалба
      5) Вкарайте ЛИЧНИ средства - не взимайте пари назаем от познати или кредит от банка, защото това ще отприщи двете основни негативни емоции - страх и алчност
      5) Винаги използвайте чакащи поръчки - ограничавайте потенциалните си загуби в съотношение 1 към 3 спрямо печалбите. Така при почти еднакъв брой губещи и печеливши сделки, шансът да сте на печалба в дългосрочен план е по-голям.

Като цяло има технически и фундаментален анализ. Техническият се състои от различни инструменти, например графики за изминали периоди, които показват определени сигнали и тенденции, а фундаменталният е свързан с финансови новини и икономически събития, които влияят пряко върху случващото се на борсата.
      Надявам се този постинг да не е прекалено дълъг и да ви е бил от полза!...