Блогът на HaTcHeRy

• HaTcHeRy
      HaTcHeRy
      Бронз
      ЗДРАВЕЙТЕ!!!
      Супер е това, че сега ще си имам мое лично пространство в което ще събирам голяма информация за това как да подобря играта.
      Сега цъкам на НЛ2 във покерстарс но след прочитането на блогът на moodkiller установявам, че трябва да спра заради големите входни ББ,защото колкото и късмет да имам със СМС няма да се получи работата. :f_p:
      Започнах с 10 долара спечелени от турнир и след 4 дена игра съм си на същото ниво.Явно ще трябва да по спечеля повече парички от покани приятел за да започна лимити на който входната такса е 20 ББ както казва СМС.Интересна игра е покера особено когато знам,че някой мои приятели се издържат само със пари от покер,това ме надъхва да подобря играта си и да победя лимитите.Като за начало може да ми кажете как да се снабдя със holdem manager,за да започна да следя статиските на ръце и ... прочие.
      ОО и я ми обеснете подробно как мога да си изтегля пари от сметката ми "покани приятел" през moneybooker.Имам карта Viza elektron във евро.Ако ми напишете как да се регистрирам ще съм ви много благодарен :) .Е толкова за сега от мен лягам да спя,че тежка нощ беше.

• 35 отговора
    • misko69
      misko69
      Бронз
      http://bg.pokerstrategy.com/moneybookers/ тук е описано,дори ако се регистрираш през pokerstrategy дават 100 StrategyPoints ;)
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей HaTcHeRy,

На този лимит все още не ти трябва Hold'em Manager, която дори струва пари и към момента ще възлиза на по-голямата част от покер банката ти. След като натрупаш 1000 Strategy Points, ти ще получиш лиценз за Elephant, нашата безплатна програма, която е чудесна за начинаещи играчи.

Имаш 30 дни, в които програмата ще бъде безплатна за теб, а и можеш още сега да я пробваш: цък.

Поздрави,
      Деси
    • HaTcHeRy
      HaTcHeRy
      Бронз
      Нека да започвам с целите които трябва да си поставя до края на този месец за да мога да се развивам,пък и парички трябва да се вадят.

1.Да се опитам да избягна маскимално тилта.DONE

2.Да не играя парите си все едно са чужди.DONE

3.Да играя 2 сесии по 2 часа на ден.DONE

4.Да побликувам подозрително изиграните ръце от съответните сесии.DONE

5.Да следя всички тренировки за СМС,СГС.DONE

6.Да премина от бронз към сребро.DONE
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Честит блог и успех! :club:

Поздрави,
      Ицо
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      За moneybookers: регистрираш си през техния интерфейс visa картата, те си имат процедура за одобрение. След като я преминеш успешно, ще можеш да движиш пари от и към тази карта.

За теглене от ps.com към moneybookers: не съм теглил, но предполагам, че ps.com ще ти искат mb.com акаунта и като го въведеш, ще пратят там пари и толкова.
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Първоначално публикувано от mishkagg
      За теглене от ps.com към moneybookers: не съм теглил, но предполагам, че ps.com ще ти искат mb.com акаунта и като го въведеш, ще пратят там пари и толкова.
      Точно така, работата става до 24 часа, аз лично съм доволен.
    • HaTcHeRy
      HaTcHeRy
      Бронз
      Това ми се струва много трудно зашото играя с малка банка и когато загубя започвам да се ядосвам че след още малко и вече няма да мога да играя.Дори да знам, че не винаги се печели има моменти в който започвам да играя ръце който не струват нищо.

Другият ми проблем е можеби най-сериозният за мен и това е, че смятам за блъф всеки залог сложен на масата срещо мен.Ако някой има същият проблем нека да сподели как се е отървал от него.
    • HaTcHeRy
      HaTcHeRy
      Бронз
      СЕСИЯ 1

12:00-14:00

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
    • HaTcHeRy
      HaTcHeRy
      Бронз
      Ето и първите ми резултати,сега някой веж нека ми обясни в/у кои неща трябва да наблегна.

Интересно тази сесия добре се проточи,играх естрикно по стратегията и се опитвах да защитавам блиндовете.
    • boyanbozhidarov
      boyanbozhidarov
      Бронз
      Моето мнение:

1. Извадката е твърде малка, дори няма 1к ръце.
      2. Играеш твърде tight, нещо от сорта на 16-18/12-14 е ок за микролимитите.
      3. AF ти е твърде висок (6.0) .... в някои случаи е по-добре само да колнеш.

П.П. ти играеш шортстак, а аз съм супер заблуден ..... забрави за това което съм написал :f_confused: :f_confused:
    • HaTcHeRy
      HaTcHeRy
      Бронз
      е все пак играя СМС немога да играя всевъзможни ръце,значи трябва да увелича ръцете но това ще развали стратегията.
    • HaTcHeRy
      HaTcHeRy
      Бронз
      искам да попитам какво показва total big blind и big blind/100 hand
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Ако играеш смс трябва да играеш на пълни маси а не със 7 човека , бб/100 е колко блинда си спечелил/загубил за 100 ръце , тотал мисля че се сещаш какво е .
      ръката с А3 не можах да разбера защо си толкова доволен че си се вкарал с А хай на флопа ???
      Статистиките са ок за смс, а сега стига си висял във форума и играй . Когато направиш 10 000 ръце постни пак статистики и тогава може да се изяви някаква критика.
    • HaTcHeRy
      HaTcHeRy
      Бронз
      ей,ама вие сте златни бре :f_cool:
    • HaTcHeRy
      HaTcHeRy
      Бронз
      моля ви се приятели помогнете ми .От 3 седмици играя на нл2 с $17 и немога да ги направя повече.Точно когато направя по 0,40; 0,50 цента печалба на 2 те маси
      ,изгубвам $1,$2 и после пак ги наваксвам.Немога да разбера каква ми е грешката.Явно нямам winreit.Какво трябва да направя.
      -Изпитвам ,че играя слабо когато колвал залог със s-karti. от междина позиция както казва СГС.
      -Изпитвам ,че играя слабо при ударен топ пеар.
      Забелязъл съм че 70%от ръцете които са суитед и трябва да колна когато има кол (по СГС), ме вкарват в проблемна ситуация.
    • JoruX
      JoruX
      Бронз
      чети статиите "Как да играем дроус" докато не си сигурен че разбираш всичко... през това време най добре стесни кол диапазона си с карти от една боя до АJs+
      относно случаите когато си с топ пеър ... трябва да усвоиш бет/фолд линията което в началото може да ти е много трудно. Когато ударш топ пеър залагай за стойност и защита, но бъди готов да фолднеш на момента ако опонента демонстрира агресия на повече от една улица. Дори когато опонента те чек/рейзне още на флопа веднага трябва премислиш ситуацията отново..... дали опонента е агресивен или не има ли дроус на борда и тн. На НЛ2 и НЛ5 чек рейз линията в 95% от случаите означава много силна ръка.
    • HaTcHeRy
      HaTcHeRy
      Бронз
      благодаря,за помоща веднага ще препрочета необходимите статии (бет/фолд)...
    • HaTcHeRy
      HaTcHeRy
      Бронз
      По случай слабата ми игра на дролс,реших да си помогна като предварително си направя груби изчисления и подготвя ситуации в които преди флопа ще играя пасивно дролс според пот шансовете и шансовете защото смятам, че те са причината да губя пари от колкото да печеля.

смятам, че в тези 2 случая е добре да се колне залог от $0,02.

Целта на това е да не пресмятам всеки път преди флопа дали си залужава да играя или не ,а да знам кога си залсужава да играя при съответно колнали играчи.
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Искам да ти дам нещо като съвет, вместо да пресмяташ пот шансове префлоп, което е абсолютно безмислено.

Ако ще ги играеш тези С конектори, играй ги от късна позиция, когато имаш да речем пот шансове 3-3.5:1 префлоп.
      За пример ще ти дам : Оупън рейз + 2 кола, тогава може и ти да колнеш от късна позиция.

На флопа вече си пресмятай пот шансовете :)

Опитам се само да помогна, не да се изхвърлям или да се правя, смятам, че ще ти бъде полезно инфото, макар че си има статии за тази работа.

Успех по масите!
    • 1
    • 2