Блог: Покер от нулата :)

• 0oKio0
      0oKio0
      Бронз
      Може би сте чели в представянето ми, може би не...
      Играя покер вече две седмици. До днес играх само в фейсбук и разкъквах на безплатните чипове в Покер Старс(за да свикна с програмата им).
      Вчера се регнах на фриирол... Всъщност играх 3фрии рола едновременно.

На единия отпаднах супер тъпо(това повече никога няма да се повтори!) не разбрах как влезнах в ол ина просто. А винаги не влизам ол ин, преди балона, освен ако нямам нътс. Ако има по висока ръка, фолдвам. Просто много ме е яд.

Останаха два... на единя влезнах в парите, но малките пари все пак. И както бях чип лидер(на моята маса) и 30ти в класирането, пак нещо се ус*** и си излезнах супер тъпо от турнира... Вместо да си чакам по таблицата три пъти чекнах некви средно високи конектори от ББ и толко пъти така се увлякох, че загубих сумати чипчета.
      Затова смятам да си цъкам само по таблицата докато не ми дойде акъла в главата.

но...
      "Фрийрол
      985 играчи
      $200.00 USD добавени към наградния фонд от PokerStars
      Общ награден фонд: $200.00 USD
      Турнирът е започнал 28/09/2009 21:00:00 EET [28/09/2009 14:00:00 ET]

Уважаеми(а) 0oKio0,

Завършихте турнира на 121ви място. По вашата сметка за игра с истински пари беше кредитирана награда в размер на 0,28 USD."

Йеах! Направо се изкефих маскимално...
      Абе лъжа ви, имах шанс да стигна доста по-напред ако си играех правилно. Грешките си ги виждам всеки път, ама си викам ФОЛД, ФОЛД!!! А после, абе тоя дали ще се откаже ако 3бетна сега на флопа\търна\ривъра дирекно?

Но все пак се зарадвах и на тия стотинки и се надъхах повече за натам. Колкото по правилно играя, толкова по-добре играя. Просто наистина има карти които не знам как да ги играя. :\

И с тия 0.28 си купувам билетче за СНГ... само дето кой ти гледа че СНГто е за 90 или 45 човека- не видях. Играх уж стегнато, но като станах чип лидер, пак нещо се умазах... 4ти в временното класиране... и на балона аут... отпаднах 9ти... Първите 7 взимат :\

И така... Днес първата печалба, първото зануляване и първото суупер тъпо отпадене 30сек след началото(адски ме е яд!)

Цели:

-Да видя как да си намеря НЕМ! - Ще си го взема за 15дена, после ще си го купя.

-ICMто- да правя 99% от 1000 опита за дадено ниво

-Да си следвам табличката, възможно най-точно. От ББ чек\фолд!

-Като съм чип лидер, да си се кротвам на задника!

-Класиране по-напред от 121во и 9то място

Някои спряха да си показват банката, затова пък други тепърва започват с нея.

$0.02 USD :]
  • 5 отговора
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      Здрасти 0oKio0 ! Честит блог!
      Интересно начинание, но ти препоръчвам да минеш теста и да вземеш 50те $, тези фрийроли просто не са си работа. Аз на бг фрийрола просто се отчайвам вече какви неща виждам... А иначе от целите ти не съм съгласен единствено с тази - "-Като съм чип лидер, да си се кротвам на задника!" Много невярно, чиплидера трябва да е активен, особено около бъбъла, когато всички чакат да влезнат в парите, той трябва да се възползва от това и да ги краде постоянно.
      Успех :P
    • 0oKio0
      0oKio0
      Бронз
      Докато си чакам парите решиш все пак да разкъкам платформата, че да не се окаже после, че има някви фатки дето не ги знам, или не мога да борявя с нея добре.

Например докато се чудя на пот с който съм с силен(А Q) дроу флъш К 4 х , колко да заложа... 1ББ, че да влезнат повече риби в пота(6човека), 3ББ за повече кеш, само да чекна че да наизкачат повече карти и евентуално чек-рейз... все пак е дроу ръка...
      фолднах :\ автоматично. Естествено едната от двете ми направи флъша...
      Но след това пък масата ми се отблагодари с две поредни КК, с които първия път взех страшно много чипове. Втория път си помислиха, че блъфирам и взех 2ма :\

Затова си мисля, че ако играя само по таблицата, в началото ще имам по-голям успех отколкото. Ако играя по таблицата и като натрупам чипове почвам да ирая ръце на които никога не знам къде им излиза края. Но пък като се замисля, тия ръце мога да ги играя единствено когато съм чип лидер :\ Но понеже нещо не изчислявам аутовете, пък и пре много блъфове хващам, някой път се набивам зверски...

Уж се бях научил, ръка в която не мога да си представя колко ръце ме бият и как би ги играл някой ако ги имаше, да ги фолдвам... ама нали съм риба и се увличам, понякога да гоня една маргинална ръка с семи блъф... И за две ръце съм чип лидер, за една съм долу :\ Щото имам Две Двойки, а ме завлича стрейт... Глупава работа, яд ме е на мене си. Досега от нито една игра не съм имал игра дето да не съм могъл да я спечеля, винаги отпадам супер тъпо...
    • neelton
      neelton
      Бронз
      Поздравления за блога и много успехи и само напред! :P
    • 0oKio0
      0oKio0
      Бронз
      А блога се казва от нулата, не защото ще направя от 0-1М.
      А защото сега започвам, и това са мислите ми от първите седмици игра. Едва ли не имам чуството, че съм най-новия играч от всички които играят покер :(
      Та ако някой в бъдеще прохожда може и да му е интересно как за започва : )))

Още си чакам началния депозит на Покер Стратеджи и докато го чакам цъкам фриироли. И на ICMто...

В неделя за всички беше зле, за мен беше перфектна. Финална маса на фриирол и спечелени 1.75 USD. След много дисциплинирана игра. Два пъти хвърлих висок чифт, заради А на флопа, а другия път готов стрейт... После се оказах прав за преценката си но е много трудно да хвърлиш КК или QQ. Но ФТ на тур който играчите бяха супер тайт, за първи път ми се случва... Иначе забелязах проблем когато чекирам от ББ със странни карти, просто не знам как да ги играя много често те ми умазват нещата, решавам че сет е добра ръка, но се оказва че не е толкова добра. Или просто се увличам да чекирам при нормален рейз до края само да видя картите на опонента си да го видя кво толкова рейзва. И в повечето случаи се изненадвам от силна ръка. т.е съм бахти рибата. Хем знам че е малко или рейз или фолд. в чекването рядко имало смисъл. Но знам ли, мъча се да трупам опит със странни карти.
      !!!Задължително трябва да забелязвам кой играе от ББ, щото този тип обикновено влиза в пота с супер странни карти например така ББ ме взима след 4бет, 4бет, 4бет аз съм с JJ на флопа 692 рейбоу, търн 9, ривър 4, и ме взимат с 92о. Но реално ако бях помислил кой ми колва бетовете, при положение, че съм бетнал толкова трябва да има останали само уж силни карти, макър че и А9 също е лоша ръка, но пък кой би плащал за асо.

Играта е доста трудна :\ сега попрочетох някви неща за пот оддс, +ЕВ, - EВ и се опитвам да мисля...
      Мислих си че 85-88% ICMто е добре от 1к опита, но после като си разглеждах ръцете, се оказа че не е толкова добре, сто и кусур ситуации съм взел грешното решение, а реално пари се губят от грешни решения. Така че ми се вижда мъничко, може би 95-98% е прилично ниво. Лошото е, че цъкам ситуации преди балона. Т.е където ми е проблема сега. Но има още доста с 3ма, 2ма. Където ICMто според мен е дооста по-важно и може би там показва силата си. А за балона важи само за отделни ръце :\ знам ли. Още не мога да преценя.

Опитвам се да играя агресивно, но агресивния начин за начинаещ е ... плашиш рибите, но средните риби ги привличаш и те хапват. Знам ли, обикновено грешката заради която отпадам от турнири ми е ясна, и понякога имам чувството, че е единствена. Но явно просто не виждам предишните малки грешчици на които съм бил на косъм. Но досега все още нямам отпадане което да го целя като невъзможно или че са ме надиграли. Всеки път вината си е моя. Не съм догледал нещо, не съм сметнал нещо, направил съм кол вместо рейз, който после ми изяжда главата (дал съм безплатна карта на дроуващ, и тая безплатна карта после ми излиза през носа)...

Цели:
      -По стабилна игра!
      -Поне 92-93% ICM - мда намалих ги но по-добре малки стъпки, отколкото невъзможно големи :)
      -НЕМ :) надявам се до края на месеца да го имам
      -Да науча или да си направя таблица на процентите на различните дроуве. И да си ги смятам
      - Да играя вече с реални пари. (фрии ролите някак си са ми малко като в ФБ)
      - Да чета повече анализ на ръце (тия дни прочетох някои и там видях как един тип фолна QQ на огромен пот. После четох анализ)
      - Като чип лидер да съм много тайт. (Знам че ме посъветваха и навсякъде пише че като си чип лидер да притискам малките стакове. Но простто в толкова много ситуации от които просто не проумявам как съм се забъркал се замесвам, че доста често губя половината и повече стак в 2ръце 0.о)

Просто в тая игра няма късмет. Почти всеки път когато мисля, че имам нужда от късмет, той не идва. Когато играя правилно печеля... явно тва е покера :Р

Банка:
      2 USD
    • 0oKio0
      0oKio0
      Бронз
      Така, така... вече съм с СРЕБЪРЕН статус : ))) обаче :\
      Обаче, много лошо нещо играя :(
      За първите два дена се удвоих от 50 на $100. Като играех качвах масите и лимитите постепенно... Игреех главно турнири с 27 и 18 човека. И често стигах до парите, като винаги си пусках и една маса с 9 човека. Постепенно от 2 ги направих 4 маси. И така докато един ден свалих 10 надолу. Свалих лимитите, направих ги 3 маси. Така се задържах на едно ниво. Често ми се случваше на 3 маси по едно и също време да играя в парите и ми беше доста тежко... Но продължих да подам с по 10 долара на ден :( на 40 долара банка махнах турнирите и сега играя само с 9 човека. Почнах по-усилено да чета и да мисля що така все на балона отпадам... Просто, винаги там супер редовно 4ти отпадам... Почнах да цъкам усилено ICMто, но засега мога само 90% да направя, което е малко... Супер често ми се случва, цяла игра да съм играл супер стабилно и за две грешки си отивам... Но проверих в края на деня с ICMто и видях, че тилта си оказва огромно влияние, средно съм на 86-89% в тилт падам до 70%(което вече е все едно си хвърлям парите на вятъра) Вчера паднах на 25долара банка : (((( А виждам че играя с супер балъци, плащат безумни неща с най-нисък чифт, плащат(даже се и набиват алл-инн с тоя чифт) на флъш 0.о
      Но точно тия балъци не рядко ме взимат заради мои си грешки.
      Вчера премислих основно пак играта, препрочетох си ститиите, принтирах си таблците.(попринцип играя само по таблиците, отколоня ли се стават супер стабилн проблеми).
      Сложих си стоп лос на 4 турнира за сесия. Играя само на една маса. Тренирам си шансове, аутове и т.н да смятам и напредвам доста. В интерес на истината разбрах защо се удвоих. Просто играех много смело и не виждах разни стрейтове, дето от болезнен опит почнах да ги виждам. Та залагах супер агресивно и явно в повечето случаи отсреща не са имали нътс. Но с всяко слизане надолу почнах да откривам някви интересни неща. Лошото е че веднъж например имам фул хаус и някъв тип ми слоуплейва каре. Друг път имам флъш с К... но се оказва че друг има флъш с асо, на трети му излиза фул хаус. Едни блъфират супер тъпо (силно) с нисък чифт, а обаче на масата има дроу за стрейт който ме бие и аз фолдвам. Лека полека почвам да разбирам кога, какво става... Ама аз като реша да слоуплейна няква ръка, картата която ме бие излиза на ривъра. Когато реше да играя агресивно, някои играе по агресивно. Проблема с тоя ББ почва много да ме дразни и мсиля, че някъде трябва да се напише начинаещите да не играят от ББ и СБ освен ако нямат ръцете то таблицата : )))
      Още не съм си взел НЕМ, нещо още не ми е ясно точно за кво са ми тия статистики там. И как ще ми помогнат, само ще се вкарвам в по трудни ситуации с тая повече информация :\ А пък ми се иска да имам малко по стабилна банка сега с тия 25долара е малко кофти. Повече време ще тренирам и по-малко и по-задълбочено ще играя. Не ми се иска да си загубя банката :\
      Но поне вече съм сребро, а гледам че има доста статии за сребро. Нещо се чудя дали НЛ е по-добре, седиш си чакаш си да ти дойде ръка, няма балон... няма да седиш 40мин за един турнир и в най-добрия случай да се опеториш :\ Но си ме кефят МТТ и СНГувете и ми се иска в тях да стана добър, но нещо нещата добре започнаха... Виждам че мога да играя добре, но и в ICMто гледам че много често много време отговарям без грешка и после имам 3 грешни в рамките на 5-6задачки... Което си е нещо като мини тилт... После се оправам... И сгреша ли скоро пак, пък стават 5-6 от 10...
      Направо се чудя дали на не минавам на турнирите на 0.25 или 1.1 ДоН
      Сега играя главно 1.2 СНГ и обикновенно гледам да си пуна поне два пъти с 18 и 27 човека :) Днес е първия ден от три-четири дена в който излизам на нула след цяла нощ игра. И вместо да си излезна на 26 долара, реших да изиграя още два турнира и пак на двата отпаднах 4ти!!! И сега съм на 23 но със СРЕБЪРЕН статус :) )) и ще имам възможност да чета и преосмисля наново играта си.

Цели:
      1. Стоп лос на 4входа
      2. Да си прегледам играта
      3. Да прочета новите статии и да гледам новите видеа
      4. ICM машина!
      5. Ей тва стрейтовете как ме изяждат само!!! Да внимавам много за най-високия възможен стрейт на борда!!!
      6. Дроус и аутовете да ги знам без пищови.
      7. Най-главното... Да си увелича банката, на поне някакво по-стабилно ниво от 50 долара :\

Покера се оказа доста трудна игра. А в началото изглеждаше толкова лесно. Де*** м**** с***** е** в г***** и т.н!
      Голема рибка съм начи, много ме е яд!!!

Банка: 23 USD