Моят Блог :)

• Machine1991
      Machine1991
      Бронз
      Неискам да разказвам нищо за себе си, само за моят покер свят.
      Неискам да учасвам в конкурси и прочие.. искам просто да споделям свойте покер преживявания, както и да пиша да проблеми ситуации, в които можете да ми дадете добри съвети. Това е всичко :)

Играя Ръш Покер, Няколко маси, NL5 :)

Целта ми е да се изкача колкото се може по-бързо по лимитите както и да науча още повече стратегии, защото имам планове до лятото да заминем с едно приятелче в Англия, той да изкара едно работно лято там, а аз да играя покер с истински профисионалисти на високи лимити, несмятам че е невъзможно :)
  • 382 отговора
    • Machine1991
      Machine1991
      Бронз
      Изключително съм благодарен на покер стратеджи за статиите и видеата.
      Последните 3 статии които ми помогнаха да подобря коренно играта си и след които досега не съм на загуба от последната -15$ са:

- Таблицата за началните ръце я наизустих, въпреки че в редки случеи е добре да се плати минимален рейз :)

- Научих в пълният смисъл какво значи КОЛ20, в интерес на истината си мислех, че го знам, но съм грешал.

- Статията за шансовете и аутовете.

Евала!

Също и искам да споделя едно мое наблюдение за по-ниските покет ръцете:

- Ако имате ниска или средна готова ръка я фолднете когато:

Не само не сте ударили сет, но и флопът (флопът+търна) е едноцветен, а вие недържите от същата боя, което значи, че дори и да излезе сета, той може да е от същата боя и това да значи още по-големи неприятности!

Това преди беше моя грешка, която я повтарях твърде често, дано това да помогне на някой, дори и във моят не толкова интересен блог :)
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравек Machine1991,

Честит ти покер блог! Надявам се да го обновяваш, често и да ти помогне за подобрението на играта ти.

Успех по покер масите!

Станислав
    • phillllip
      phillllip
      Бронз
      Успех в блога и най-вече успех по масите. Недей си поставя високи цели, защото ще имаш чувството че си паднал от високо дори без да си бил там. Ще се радвам да постнеш някои ръце от ръша или поне да ги споделиш. Аз играя на ръша предимно заради фултили точката която си правя всеки ден и когато не ми се занимава да играя на 3-4 маси. Аз лично си мисля че ръша е много непридвидим и винаги трябва да си готов за най-лошото, докато при ринг игрите нещата са сякаш малко по предвидими. Успех!
    • Machine1991
      Machine1991
      Бронз
      Благодаря ви :) по принцип не си поставям високи цели, но забелязах че доста хора го правят. Искам засега да правя по 10 или повече долара на ден, което е приемливо предвид лимита на който играя.

Наистина се каня да разкажа една история, ако ми обясните и как да поствам снимки ще съм благодарен :)

Историята е следната: Бях в ранна позиция с ръка КQo, която трябва да се фолдне според покер стратеджи, но аз исках да видя поне флопът, така че лимпнах от ранна позиция, но следващият играч влезе олл-ин (и двамата имаме нормален бай-ин, с по 5 долара сме). Аз естествено съм много разумен играч и дори и с АК невлизам олл-ин префлоп, затова реших да фолдна, но преди да натисна фолд ми се плъзна мишката и му платих... преди да се разплача, си казах дай да видим може да изкарам късмет.

Той имаше JJ аз KQo горе долу класическа ситуация и се зарадвах, че имам шанс, но флопът ми удари шамар като донесе 4 9 J търна- 3 и магическият ривър беше 10 с което направих стрейт :) взех му целият стак, той попсува малко на наглийски и това беше :) удвоих си стака заради моята грешка :)

Историите никога не се повтарят! Ние играем на fulltiltpoker.net :]
    • Machine1991
      Machine1991
      Бронз
      еххх каквъ ужасен късмет..

имам 3 3 на масата 10 7 3 оказа се че противникът имал 10 10 загубих около 1 долар
      обаче в ситуацията 7 7 на масата 7 8 9 противникът имаше 9 9 и изгубих цял бай-ин :( 5 долара
      две дами срещу две аса също изгубих :( (около 4 долара) не ми върви нещо

ехаааа играта току-що ми върна всичко :)

рейзвам на 0.40 с покет КК 3-ма ми плащат флопът е 9 К 3
      аз рейзвам на 0.35, един фолдва, втори влиза олл-ин (ри-рейзва ме) с малък стак 1.30, последният му плаща 1.30, аз естествено вместо само да колна 1.30 влизам и аз олл-ин като задължавам последният да плати целият си стак (около 2-3 останали долара) та в крайна сметка, човекът който влезе олл-ин е блафирал с АQ аз съм с КК а другият с 99.. до края избегнах 9 и прибрах пот от 11.25 долара :) и избих горнопосочените издънки :)

хайде бб засега, че отивам да гледам WPT че почва :) утре пак ще пиша :)
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      Чел съм на много места, че е лошо да се поставя за цел печалба на определена сума, защото влияе негативно на играта ти. Например ако играта ти не потръгне ще търсиш по-бързо излизане от дупката с цел тези 10$, което ще доведе до много грешки и прибързани решения. Все пак, ако държиш да си поставяш подобна цел бих ти препоръчал това да е за по дълъг срок например за 1 месец, защото е невъзможно всеки ден да пелечиш тези 10$. Тоест 10$ на този лимит са една средна сума, но в преследването им ти най вероятно спираш когато ги достигнеш, а можеш да загубиш много повече ако не ти се отдаде възможността да ги достигнеш . Ето и другия вариант, ако нямаш поставена тази цел - ако играта ти върви ти можеш да спечелиш повече от тези 10$, но и да се спреш когато не ти върви и губиш, а иначе губиш с мисълта само за тези пари и загубите може да са доста по-големи.

Успех по масите :f_cool:
    • Machine1991
      Machine1991
      Бронз
      Първоначално публикувано от gunnerboy22
      Чел съм на много места, че е лошо да се поставя за цел печалба на определена сума, защото влияе негативно на играта ти. Например ако играта ти не потръгне ще търсиш по-бързо излизане от дупката с цел тези 10$, което ще доведе до много грешки и прибързани решения. Все пак, ако държиш да си поставяш подобна цел бих ти препоръчал това да е за по дълъг срок например за 1 месец, защото е невъзможно всеки ден да пелечиш тези 10$. Тоест 10$ на този лимит са една средна сума, но в преследването им ти най вероятно спираш когато ги достигнеш, а можеш да загубиш много повече ако не ти се отдаде възможността да ги достигнеш . Ето и другия вариант, ако нямаш поставена тази цел - ако играта ти върви ти можеш да спечелиш повече от тези 10$, но и да се спреш когато не ти върви и губиш, а иначе губиш с мисълта само за тези пари и загубите може да са доста по-големи.

Успех по масите :f_cool:
      Дам, има логика в думите ти. Мерси за съвета, така май ще направя.
    • Machine1991
      Machine1991
      Бронз
      такааа, за днес почваме добре- с два попа загубих два пъти както и с два асака един път, но съм без загуба, че и с 5 долара + от следната ръка -

банки- моята 3-4 долара, О1-2долара, О2-4долара, О3-2долара.
      аз съм с ръка- КК, опонент1- АJ, опонент2 -А2, опонент3- KJ.
      в тази ситуация всички сме олл-ин префлоп, най-интересното е че опонент2 имаше почти цял бай-ин и го заложи на А2 пики, неразумен човек

флопът- J 9 7 търна- 7 ривъра- 7 пота- 11,32 :)

за този момент добре + това спечелих и един сит ен го сателит :) по късно ще продължа да играя вече знаете за какво се боря +10/ден :)
    • Machine1991
      Machine1991
      Бронз
      пффф днес ме спукаха от бой по масите, затова мисля да прекратя за днес на -3 долара, за да не стане по зле отново :(

утре мисля да се стягам и да направя нещо съществено, защото беше много лош ден, не си спазих нормата 10долара/ден :(
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Първоначално публикувано от Machine1991
      пффф днес ме спукаха от бой по масите, затова мисля да прекратя за днес на -3 долара, за да не стане по зле отново :(

утре мисля да се стягам и да направя нещо съществено, защото беше много лош ден, не си спазих нормата 10долара/ден :(
      Е ти ако я спазваш всеки ден... ехеее работа мечта, на тия лимити.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Според мен тази норма само ще те обременява и няма да си способен да играеш спокойно най-добрата си игра. Затова си преосмисли целите. ;)

Поздрави,
      Ицо
    • numpaf
      numpaf
      Бронз
      Първоначално публикувано от Machine1991

По-неподходяща от тази цел надали можеш да си зададеш. Опитай с нещо, което не е свързано с парите. Брой ръце например.
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      Ще е добре да конвертираш ръцете, за да можеш да получаваш адекватни съвети за играта си :) Още един + би било поставянето на графики. Лично за мен това са най-интересните неща в покер блоговете :f_cool:
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Ako имаш поне 20 БИ за лимита който играеш пробвай да не си гледаш банката цяла седмица, а само да се стараеш да играеш определен брой ръце и естествено да мислиш и анализираш играта си ежедневно.
    • Machine1991
      Machine1991
      Бронз
      Благодаря за съветите :) някой може ли да ми каже как да правя графики и да конветвам ръцете си?
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Статистики и графики
      Безплатна- http://bg.pokerstrategy.com/software/9/
      Плантена 15 дена пробни- http://www.holdemmanager.com/
      Платена 30 дена пробни- http://www.pokertracker.com/
      Сайтове за конвертиране - http://poker-tools.flopturnriver.com/Hand-Converter.php
      - http://weaktight.com/
    • Machine1991
      Machine1991
      Бронз
      мерси за сайтовете само това с конвентирането трябва да имам регистрация ли?

какъв е смисъла от показване като просто и ясно мога да ви опиша как се изгаври с мен фулл тилт :) както винаги

флопът е А 8 6 офсюит са
      аз съм с 6 6 опонентът ми влиза олл-ин с 4.20 банка, аз му плащам с моята банка 10.80
      за моя радост той нямаше 8 8 или А А, имаше само AQ

флоп- А 8 6 търн- Q ривър- A пот- 8.20 за него :)

фулл тилт бате, това е :)
      затворих си очите, че загубих с две аса срещу АК, но прекаляват понякога :)
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Не е много полезно да плащаш с 66 в тази ситуация
    • mainacity
      mainacity
      Бронз
      Първоначално публикувано от ibordd
      Не е много полезно да плащаш с 66 в тази ситуация
      Надявам се да се шегуваш , в случея е идеалната ситуация .......