Блогът на Петър - Кеш :)

• petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Здравейте, казвам се Петър. На 21г. съм от Варна, уча в Техническия универститет специалност Транспортна техника и технологии - задочно :) За добро или за лошо реших и аз да си направя блог, където да споделям с вас моите покер неволи :) Играя покер от може би година, но на 29.09.2010 се регистрирах в PokerStrategy. Получих началния капитал във FullTilt и малко по-малко разбирах, че досега почти съм си нямал представа от покер. По принцип харесвам турнирната игра, но след като се регистрирах тук и разбрах за СГС на кеш масите, реших да я пробвам. За съжаление бързо ми омръзна и реших да се върна отново към SnG турнирите с 9 човека. Ето графика от малкото игра на NL2:

След като се върнах на SnG нещата вървяха не много добре - един вид тъпчех на едно място, банката се въртеше около една сума. В началото играх на 2 маси, после вдигнах на 3. Тъй като ми беше скучно от няколко седмици реших да пробвам как ще е на 7 маси. За мое учудване нещата потръгнаха. Започнах да усещам малко по малко как не обръщам внимание на "дребните" неща - бед бийт, сък аут и други такива, които допреди това ме изкарваха извън нерви. Другото, което забелязвам е, че когато играя на повече маси се забърквам в много по-малко сложни ситуации.

Целите, които мисля да си поставя са:
      Да играя по минимум 30 SnG 9man на ден (колкото повече толкова повече)
      Да пускам ръце за анализ

Блога смятам да го обновявам всяка седмица със графика и всеки ден с текущия резултат, както и да пусна някой от по-интересните ръце.
      Ето графика за 404 турнира ( от около 205-тия турнир играя на 7 маси):

Ето и графика от началото на месеца:

Като цяло играя през делничните дни, събота и неделя избягвам да играя, може би е просто суеверие, но тогава изобщо не ми върви. От време на време се пускам и на някое МТТ, но рядко се случва ;)
      Ами това е засега ;) Да се надяваме, че бързо ще прескоча 1$ турнири и ще вдигна лимита скоро :)

Поздрави, Петър.
  • 725 отговора
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Здрасти градцки :) Успех с блога , покера и учението(аз също съм завършил МЕИ-то)
      Ще следя блога ти с интерес :) Виждам че си активен във форума за анализ на ръце и от личен опит ти казвам че си на прав път .Колкото до това че тъпчеш на едно място , не трябва да те притеснява изобщо на 1$-те СиГ рейка е много голям и трудно се излиза от блатото , но с упоритост нещата тръгват . :)
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Мерси shipochkin :) Знам, че рейка е голям, но няма как ... Малко остана да прескочим нивото :) (само да не се урочасам, че като се знам какъв съм ... )
    • DilyanDimitrov
      DilyanDimitrov
      Бронз
      Охо, още един интересен блог за СНГ.
      Честит блог и много успехи в покера, ще те следя с интересен.
      И аз съм във Фул тилт сега, очаквам скоро да се засичаме по масите :) Я ти ще качиш нивото, я аз ще го смъкна :D

Поздрави, Дилян
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Диляне мерси за коментара :) Никакво сваляне на лимитите ей :) Аз няма накъде по-долу да отида, така че ми остава варианта да те гоня :) Ти на 2+0,25 ли играеш? Ако да как е хавата там? Има ли голяма разлика с 1$? :) Лошото при ФТ е, че след 2$ идват направо 6$ турнири ... :) Успех :)
    • xfar
      xfar
      Глобален
      След 2,25$ идват тези от 5,50$, а тези, за които ти говориш са 6,50$ но те са турбо.
      Иначе успех с СНГ-тата и дано стигнеш скоро 2,25$ СНГ!!
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Е да ... това не го доуточних :) Играя само Турбо турнирите :)
    • jikev
      jikev
      Бронз
      Ти на 2+0,25 ли играеш? Ако да как е хавата там? Има ли голяма разлика с 1$?

Аз играя на 2,25$6мах, преди това бях в Кеика на 1,10$.
      Разлика няма и в играчите и в движението на банката ми.
      Тия 20% реик изяждат всичко де изкараш! Прескачай ги!
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      jikev по едно време и на мен мина такова нещо през акъла. Лошото е, че в момента разполагам с банка от едва 40buy-in-а за 2$ SnG. С тези 40 buy-in-a няма да преживея downswing от -20би, както ми се случи наскоро при 1$ :) Иначе къде са 10% рейк, къде са 20%. Разликата наистина е голяма.
    • DilyanDimitrov
      DilyanDimitrov
      Бронз
      Аз играя не турбо варианта, на 1$ в Тилта не съм играл, но слаби играчи колкото щеш, но там е работата, че и късмета си казва думата и колкото и да са слаби, 2-3 аутири си излизат всеки ден срещу мен, в момента съм в дилема или за смъкване на лимита или за отказване от покера, та ще видим какво ще стане :P
      Но да не ти спамим темата, хайде успех и очакваме хубави резултати от теб :)
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      DilyanDimitrov никакво отказване :) Успех

Та ... както казах събота и неделя не обичам да играя, но днес реших да се възползвам от удвояването на StrategyPoints. Изиграх 21 турнира и съм 3 buy-in-а назад. Влизаха ми карти, но просто не издържаха ... много зле работата, изнервих се и реших да спра. Дори като погледна само -3би е добре от цялата работа.
      Ето някои ръце, които ме изкараха извън нерви :)

Играчи:
      Позиция:
      Стак
      MP2:
      3565
      MP3:
      1475
      CO:
      3415
      Hero:
      1015
      SB:
      1530
      BB:
      2500

SnG $ 1.20 (9 Играчи)
      50/100 No-Limit Hold'em (6 Играчи)
      Ръката е записана с: PokerStrategy.com Elephant 0.90.30913.3 by www.pokerstrategy.com

Префлоп: Hero e BU с A :club: , K :diamond:
      3 фолдват,
      Hero рейзва 915 до 1015 (Ол-ин), SB колва, BB фолдва

Флоп: (2130) J :heart: , 5 :heart: , 4 :diamond: (2 Играчи)

Търн: (2130) 4 :heart: (2 Играчи)

Ривър: (2130) 5 :diamond: (2 Играчи)

Краен пот: 2130

Резултати (маркирай, за да се видят):
      Hero показва два чифта, петици и четворки (Ac, Kd) --> (5h, 5d, 4d, 4h, Ac)
      SB показва два чифта, петици и четворки (As, 7s) --> (5h, 5d, 4d, 4h, As)

Hero печели 1065 с два чифта, петици и четворки (Ac, Kd) --> (5h, 5d, 4d, 4h, Ac)
      SB печели 1065 с два чифта, петици и четворки (As, 7s) --> (5h, 5d, 4d, 4h, As)
      Тук да се радвам, че не съм го загубил :) Готино е, когато на ривъра излезе "лоша" карта.

Ето го и другия, на който му върза :D При тази ръка определено сгреших, че не рейзнах префлоп и може би оттам дойдоха и проблемите, но както и да е :)
      Играчи:
      Позиция:
      Стак
      UTG2:
      1600
      UTG3:
      2165
      MP1:
      1110
      MP2:
      1440
      MP3:
      2015
      CO:
      550
      BU:
      970
      Hero:
      1435
      BB:
      2215

SnG $ 1.20 (9 Играчи)
      25/50 No-Limit Hold'em (9 Играчи)
      Ръката е записана с: PokerStrategy.com Elephant 0.90.30913.3 by www.pokerstrategy.com

Префлоп: Hero e SB с T :heart: , T :spade:
      UTG2 колва, 4 фолдват, CO колва, BU фолдва, Hero колва, BB чеква

Флоп: (200) A :spade: , T :club: , 7 :spade: (4 Играчи)
      Hero залага 200, 2 фолдват, CO колва

Търн: (600) 9 :heart: (2 Играчи)
      Hero залага 500, CO колва (Ол-ин), Hero получава обратно залога си без кол

Ривър: (1200) 6 :club: (2 Играчи)

Краен пот: 1200

Hero показва три еднакви, десетки (Th, Ts) --> (Tc, Th, Ts, As, 9h)
      CO показва стрейт до десетка (8s, 5s) --> (Tc, 9h, 8s, 7s, 6c)

CO печели 1200 със стрейт до десетка (8s, 5s) --> (Tc, 9h, 8s, 7s, 6c)

И тук отново срещу същия опонент :) Да му беше излязъл сета добре, ама 2 пъти подред да ме бие със измислени стрейтове ... :D

Играчи:
      Позиция:
      Стак
      MP1:
      1615
      MP2:
      1970
      MP3:
      2010
      Hero:
      1075
      BU:
      1955
      SB:
      1280
      BB:
      3595

SnG $ 1.20 (9 Играчи)
      50/100 No-Limit Hold'em (7 Играчи)

Префлоп: Hero e CO с T :spade: , T :club:
      MP1 колва,
      MP2 рейзва 200 до 300, MP3 фолдва,
      Hero рейзва 775 до 1075 (Ол-ин), 4 фолдват, MP2 колва

Флоп: (2400) T :diamond: , 8 :heart: , 4 :club: (2 Играчи)

Търн: (2400) 9 :heart: (2 Играчи)

Ривър: (2400) J :heart: (2 Играчи)

Краен пот: 2400

Hero показва три еднакви, десетки (Ts, Tc) --> (Td, Ts, Tc, 9h, Jh)
      MP2 показва стрейт до вале (7s, 7d) --> (Jh, Td, 9h, 8h, 7d)

MP2 печели 2400 със стрейт до вале (7s, 7d) --> (Jh, Td, 9h, 8h, 7d)

И има още доста такива, но няма смисъл да го поствам.
      Утре нямам намерение да играя ... :)
    • mainacity
      mainacity
      Бронз
      Виждам че доста хора играем в тилта СНГ , но това на 1,20$ 9 човека е просто доста тъпчене според мен . Приятелката ми взе 50$ от тук и започка като теб , но като гледах как се мъчи на тия 9 човека и казах да играе само 27 и 45 човека , е нещата за момента са доста по добре , удвой си банката за 76 турнира което е доста добре . Просто според мен е добре да опиташ тези 7 маси който играеш в момента но на 27 и 45 човека , ако играеш ABC покер без проблем ще згазиш нивото за около 10-15 дена . Отностно играчите няма разлика между тези на 1,20$ и 5,50$ например , успех с блога и с играта . ;)
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      mainacity Мерси за съвета ;) Понеделник може да пробвам една сесийка от 4-5 турнира за 27 и 45 човека (2 за 27 и 2 за 45) да видя как е хавата и там :) Наградата за 1во не е лоша и при двата формата :)
    • ackata
      ackata
      Бронз
      Аз напрао ти казвам да ги зарязваш тия снг на една маса, защото е изключително трудно да правиш редовен профит с тях. Вариацията е убийствена. И аз почнах с тях и около 3 седмици тъпчех на една място, а напраа десетина долара печалба за един ден и на следващия си отиваха. Докато тези за 27 и особено 45 човека са си направо златна мина. Ако те хване вариацията и изгубиш десетина бай ина, после правиш едно първо място и си на печалба пак. От както ги почнах почти съм нямал губеща сесия :P
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      ackata мерси за коментара :) Все пак мисля, че вариацията при 45man е доста по-голяма от тази при 9man. Смятам да продължа да играя основно 9man, а ще пробвам да добавям и някое 45man. Примерно както сега играя горе/долу 30 sng 9man на ден може да добавя и 5 45 man да видим как ще потръгне :)
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Здравейте :) Качих масите с 1 и вече играя на 8 :) Днес изиграх 56 турнира. Смятам да спра за днес, защото вече ми писна :D . Като обем съм много доволен, като резултат не чак толкова. В началото вариацията ме удари доста стабилно и по едно време бях -9би, но за щастие малко по малко успях да изляза на +6би за деня. Тъпото е, че имам адски много 2ри места, като на голяма част то тях в решаващите ръце бях фаворит и опонента си удряше картата на ривъра (2 пъти на различни турнири ми се случи аз да съм с AQ, опонента с А5 и 2та пъти му дойде 5ца на ривъра :D ). Както и да е :) За сметка на това пък имах доста ръце, при които опонентите ми влизаха ол-ин с дроуове и не им излизаха :D Регистрирах се за IronMan да видим и там какво ще стане :)
      Ето графиката за деня (не е кой знае какво ама ... )

Eто и една интересна ръка :D Действията на опонентите оставям без коментар :) Имаше и още една подобна, но не мога да я намеря.
      Играчи:
      Позиция:
      Стак
      UTG2:
      1470
      UTG3:
      1470
      MP1:
      1545
      MP2:
      1470
      MP3:
      1470
      CO:
      1650
      BU:
      1455
      SB:
      1470
      Hero:
      1500

SnG $ 1.20 (9 Играчи)
      15/30 No-Limit Hold'em (9 Играчи)

Префлоп: Hero e BB с T :spade: , 7 :heart:
      2 фолдват, MP1 колва, MP2 колва, MP3 колва, CO колва, BU фолдва, SB колва, Hero чеква

Флоп: (180) 9 :club: , 8 :club: , 6 :spade: (6 Играчи)
      SB чеква,
      Hero залага 180, MP1 фолдва, MP2 колва, MP3 колва,
      CO рейзва 1440 до 1620 (Ол-ин), SB фолдва, Hero колва (Ол-ин), MP2 фолдва, MP3 колва (Ол-ин), CO получава обратно залога си без кол

Търн: (4740) 3 :heart: (3 Играчи)

Ривър: (4740) 6 :diamond: (3 Играчи)

Краен пот: 4740

Hero показва стрейт до десетка (Ts, 7h) --> (Ts, 9c, 8c, 7h, 6d)
      MP3 показва чифт шестици (Kc, Tc) --> (6s, 6d, 9c, Kc, Tc)
      CO показва два чифта, деветки и шестици (Jc, 9s) --> (9c, 9s, 6s, 6d, Jc)

Hero печели 4740 със стрейт до десетка (Ts, 7h) --> (Ts, 9c, 8c, 7h, 6d)

Утре мисля да отида до банката и да сложа пари в картата, за да депозирам около 100$. Целите ми с този депозит са 2:
      1. Да започна да изчиствам бонуса от 600$ малко по-малко. Като ги смятах горе/долу мисля, че ще мога да докарвам около 15-20$ на седмица само от бонуса, което е добре. А и времето за изчистване на бонуса е до Януари 2011, затова мисля да се възползвам максимално
      2. Тук вече ще ви помоля за съвет. След като депозирам 100$ ще имам банка, която е достатъчна за 2$ SnG. Та какво мислите вие, дали направо да се мятам на тях след депозита или да продължа да играя на 1$, докато кача нивото както трябва :D . Също така как мислите, че е по-удачно за преминаване към по-висок лимит.
      - както сега играя 8 маси наведнъж, да ги направя 4 по 1$ и 4 по 2$
      - направо да се мятам на 8 маси по 2$
      - да намаля масите на 4 по 2$ наведнъж и да започна постепенно да ги увеличавам.
      Ясно, че за всеки е индивидуално, но за първи път качвам лимит и е добре да чуя съвет на някой, който е минал по този път :)
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Днес изиграх 32 турнира, с което си покривам целта за деня. Имах възможност да изиграя и още, но в последните 8 турнира просто усетих как започнах да правя доста глупави грешки, не бях концентриран и реших, че е време да спра за днес. От тези 32 турнира съм +7би. Така малко по-малко се доближавам до необходимата банка за 2$ СнГ. Рейкбекът, който ще получа в петък ще ме доближи още повече :) Другата седмица най-вероятно ще депозирам 100$, за да имам стабилна банка за 2$ SnG и да не се притеснявам от даунсуинг. Очаквам мнения, относно въпроса ми в предния пост за преминаване към по-висок лимит :)
    • mainacity
      mainacity
      Бронз
      Според мен недей да качваш преди да си го бил нивото . Депозирай си щом си решил но изчакай и си доиграй на това ниво , на 2,25$ нещата са горе долу същите така че не барзай а свикни с играта . Добре е да почнеш на по-малко маси на новото ниво а може и да ги миксираш но аз предпочитам да намаля масите и да качвам всеки ден по 1-2 . А къде и защо се записваш за това нещо Ironman , ако може и да обясниш какво е точно че не съм в час нещо .
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Първоначално публикувано от petarvalchev
      След като депозирам 100$ ще имам банка, която е достатъчна за 2$ SnG. Та какво мислите вие, дали направо да се мятам на тях след депозита или да продължа да играя на 1$, докато кача нивото както трябва :D . Също така как мислите, че е по-удачно за преминаване към по-висок лимит.
      - както сега играя 8 маси наведнъж, да ги направя 4 по 1$ и 4 по 2$
      - направо да се мятам на 8 маси по 2$
      - да намаля масите на 4 по 2$ наведнъж и да започна постепенно да ги увеличавам.
      Ясно, че за всеки е индивидуално, но за първи път качвам лимит и е добре да чуя съвет на някой, който е минал по този път :)
      Здравей.
      Мисля че няма никакви проблеми да качиш от 1$ СиГ до 2$СиГ като депозираш средства след като имаш такава възможност дори мисля че е по добре(аз ако мага да се върна назад бих го направил).Разликата в играчите е минимална .Говоря конкретно от 1$ до 5$ , като естествено не от 1 на 5 :) но едно ниво че и две няма проблеми.Виж от 5$-те до 10$ има доста голяма разлика в нивото на играчите
      За броя на масите .Да може да ги намалиш съвсем в началото докато се настроиш , но когато усетиш че всичко е ОК пак си ги вдигни.Аз лично не съм привърженик на играта на повече от 8 маси поне до СиГ -30$ тъй като предимно се учиш до тогава .
      Игра на два лимита в един формат СиГ не ми допада :)
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Мерси за отговорите :)
      mainacity Ами незнам дали е точно записване ама ... от касата цъкаш на My Promotions и после даваш на IronMan :) Като правиш определен брой FPP на ден получаваш някакъв статус. Според този статус получаваш медали, които пък може да обмениш за нещо ($). Освен медали може да получиш и билети за турнири.

shipochkin мерси за мнението :) Значи ще започна с 4 маси на 2$ да "опипам" :)

Дай боже другата седмица да е наред, че тия от Ц*Б нещо си правят та*ак и започвам на 2$ :)