Micro Monster план!

• xfar
      xfar
      Глобален
      Добре дошли в блога на xfar!

За мен и покера

Здравейте!
      Аз играя от доста дълго, но в последно време много бях занемарил покера и играех като типичен пропаднал комарджия, защото се бях нещо разскапал и нямах желание да се фокусирам в/у играта ми. Така сега вече изцедих всичките ми покер акаунти от всичките сайтове и излезах с около 180$ с който смятам да започна към върха. Аз не съм много по кеш играта и предпочитам СНГ и МТТ.
      Цели

С този банкрол като гледам ще е най-добре да започна от 5$ Снг и 1-2-3$ МТТ, знам че е малко на ръба на bankroll management-a, но мисля че ще компенсирам с концентрация и по-малко грешни отигравания. Като целта ми е да стигна 11$ СНГ и 5-10$ МТТ до края на годината (може би края на Януари ако нещата не върят както трябва).
      Естествено като всеки начинаещ имам нужда от съвет: От няколко дена се изяждам от мисли в коя зала ще е най-добре да започна да играя? Мислех в Старс-а, защото има голям избор от МТТ и СНГ варианти, както и е голяма залата и турнирите са с големи наградни фондове, но там играчите са на много високо ниво, което ме притеснява, а и рейкбек системата им е доста неприятна ( Поне за мен е 750точки за бонус от 10$ което отнема доста време).
      Много ще ми е приятно ако ми помогнете с избора на зала, защото според мен това играе много голяма роля особено за начинаещ като мен!
  • 39 отговора
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Успех с покоряването на лимитите :) Избери си зала, която ти е най на сърце. Все пак рейкбека си е рейкбек :) Лично при мен имаше един момент, където добре, че беше рейкбека, за да задържа банката си по-нормална.
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Здравей, раздвам се че СиГ блоговете стават все повече .От първия пост се вижда че подхождаш сериозно и ти пожелавам успех с поставените цели.
      Относно банкрол мениджмънта наистина е на ръба но мисля че това е въпрос на избор и психологическа нагласа , аз лично съм в другата крайност -вдигам ниво с 100 и падам когато станат 80.
      За ибора на зала.ФТ не мога да коментирам играл съм и там но основно играя в Старса.Не е вярно че е Старса няма рейкбек.Аз също играя на 5$-те и ще ти дам конкретна информация.Не съм мулти-тейбъл играч играя на 4-6 маси(не мога да играя когато ми се застъпват) с около 2 часа на ден игра на ден се правят 750 фпп за олоко 20-25 дена това означава че ако си Силвърстар а на 5$ няма как да не станеш *1,5= 1500фпп на месец или около 15% рейкбек(ако ги теглиш на по 2500 за 50$ става малко повече).Така че не е ,като без да няма изобщо!Иначе за структурата на блиндовевете на повечето им допада ФТ , за мене е въпрос на свикване.
      Надявам се съм бил полезен :) Успех.
    • xfar
      xfar
      Глобален
      @ petarvalchev Благодаря за пожеланията, надявам се че ще се справя с избора на залата!
      @shipochkin Искрено благодаря за отделеното време! Тази информация ми беше наистина много полезна и това като че ли наклони везните към ПокерСтарс(защото до сега четох блога на GramatikovBG и той беше обяснил на дълго и нашироко, защо е избрал ПС пред ФТ.

Значи моят проблем е, че незнам как да използвам нито този "СЛОН" на pokerstrategy, а за Holdem Manager/Pocker tracker не мисля че в момента си заслужава да дам 1/3 от банкролла си за покер софтуер. Незнам за това също ще искам мнение
      П.П Естествено забравих най-същественото! Вече мога да се похваля, че прочетох всичките бронз теми (дори и тези които не са за СНГ/МТТ) и сега съм като първокласник без книжка за четене, а толкова искам да напредна и да науча някои неща преди да започна с играта, която тъй и тъй ще се забави, защото дебитната карта която ще е само за покер трябваше да е готова вчера, но съдбата отреди това да се случи в понеделник, така че до тогава има много време. Сега сигурно ще си направя и блога на английската страница също (Ах колко искам да съм известен:) )) :f_love: :f_biggrin: )
    • palavIVO
      palavIVO
      Бронз
      Първоначално публикувано от shipochkin
      Здравей, раздвам се че СиГ блоговете стават все повече .От първия пост се вижда че подхождаш сериозно и ти пожелавам успех с поставените цели.
      Относно банкрол мениджмънта наистина е на ръба но мисля че това е въпрос на избор и психологическа нагласа , аз лично съм в другата крайност -вдигам ниво с 100 и падам когато станат 80.
      За ибора на зала.ФТ не мога да коментирам играл съм и там но основно играя в Старса.Не е вярно че е Старса няма рейкбек.Аз също играя на 5$-те и ще ти дам конкретна информация.Не съм мулти-тейбъл играч играя на 4-6 маси(не мога да играя когато ми се застъпват) с около 2 часа на ден игра на ден се правят 750 фпп за олоко 20-25 дена това означава че ако си Силвърстар а на 5$ няма как да не станеш *1,5= 1500фпп на месец или около 15% рейкбек(ако ги теглиш на по 2500 за 50$ става малко повече).Така че не е ,като без да няма изобщо!Иначе за структурата на блиндовевете на повечето им допада ФТ , за мене е въпрос на свикване.
      Надявам се съм бил полезен :) Успех.
      Успех с блога и в покера като цяло....
      за зала мисля ФТ или Покерстарс....заради повечето турнири....
      Имам и въпрос....и към двамата с shipochkin....
      играя в Старса и в момента имам 1500 фпп...,снощи станах и силвър стар....тези точки гледам вип стеллар награда....за 750 са 10$ ,за 1500 - 20$ ли са или пак 10$ докато не достигнат за 50$ точките ....
      Нещо не ми стана ясно какво точно се получава ,а и това ли е рейкбека на залата да питам.... :s_o:
    • xfar
      xfar
      Глобален
      За рейкбека до колкото знам е това, но ето в този сайт е обяснено много добре в този сайт. На ангклийски е, затова ако имаш затруднения можеш да ме питаш :)
    • xfar
      xfar
      Глобален
      Междодругото току-що влязох в акаунта си в Покерстарс и имам една МНОГО лоша новина - акаунта НЕ ми е тракнат към Покерстратеджи, това автоматично означава че всичките материали които ще мога да гледам ще са само тези на бронз. Сега ще прегледам пак в сайта да видя дали не се бях регистрирал от тук, защото нямам много спомени и ще ви пиша.
      П.П Съвсем го омацах... Като си въвдох ника в покерстратеджи го обърках и сега на мога да го сменя...
    • whiteJaul
      whiteJaul
      Бронз
      Здравей! :) Аз също играя СиГ и МТТ.Препоръчвам ти 888 ще откриеш доста приятни турнирчета и опоненти :) успех от мен :)
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Първоначално публикувано от xfar
      Междодругото току-що влязох в акаунта си в Покерстарс и имам една МНОГО лоша новина - акаунта НЕ ми е тракнат към Покерстратеджи, това автоматично означава че всичките материали които ще мога да гледам ще са само тези на бронз. Сега ще прегледам пак в сайта да видя дали не се бях регистрирал от тук, защото нямам много спомени и ще ви пиша.
      П.П Съвсем го омацах... Като си въвдох ника в покерстратеджи го обърках и сега на мога да го сменя...
      Ако във ФТ си тракнат през pokerstrategy естествено че е по добре да играеш там.
      @palavIVO .Не се нарича рейкбек но на практика е същото.При достигане на 750фпп получаваш награда от 10$ които можеш да купиш срещу 1фпп точка .Ти ако не си купувал 10$ с 1500 изчакай да станат2500 за да купиш 50$ аз така правя.
    • xfar
      xfar
      Глобален
      Ако във ФТ си тракнат през pokerstrategy естествено че е по добре да играеш там.
      @palavIVO .Не се нарича рейкбек но на практика е същото.При достигане на 750фпп получаваш награда от 10$ които можеш да купиш срещу 1фпп точка .Ти ако не си купувал 10$ с 1500 изчакай да станат2500 за да купиш 50$ аз така правя.
      За ФуллТилт си имам причина да не играя при тях и ще се придържам към това. Добре, а има ли някакъв вариант аз да играя в Старса и тук ранка да ми се дига, за да мога да чета статиите? Защото сега видях 888 но там трафика е много малък и незнам колко на често започват снг-тата.
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      а има ли някакъв вариант аз да играя в Старса и тук ранка да ми се дига, за да мога да чета статиите?
      За съжаление няма такъв вариант.
    • whiteJaul
      whiteJaul
      Бронз
      888 за МТТ инак и СиГ си имат часове с голям трафик,но не мога да ти кажа точно кои,мисля,че е различно.Има турнир за 2000$ гарантирани всеки ден с 3$ вход и рядко се сабира максимума от 500 човека,също и 800$ гарантирани всеки ден с 3$ вход рядко се събират повече от 180 човека,което е добре за вариацията :)
    • lmfaonelo44
      lmfaonelo44
      Глобален
      Браво, искренно ти пожелавам да вървиш само нагоре. Наистина придържането към банкрол маниджмънт-а ще е в голяма полза за първите по-сериозни крачки в твоята покер кариера!
    • xfar
      xfar
      Глобален
      Първоначално публикувано от lmfaonelo44
      Браво, искренно ти пожелавам да вървиш само нагоре. Наистина придържането към банкрол маниджмънт-а ще е в голяма полза за първите по-сериозни крачки в твоята покер кариера!
      Благодаря ти много за пожеланията, надявам се че ще се справя с банкролл мендиджмънтта. :D
    • comemoar
      comemoar
      Бронз
      Всъщност не е точно така, когато достигнеш 750 точки, получаваш 10$ автоматично, но ако влезе в техния вип магазин, можеш да си купиш още 10$ за 1 точка. Като цяло, ако смяташ да играеш стабилно, по-добра оферта за "рейкбек" няма, да не говорим, че сам чувал/чел, че суперновите им достигат до 80% 90% рейкбек
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Първоначално публикувано от comemoar
      Всъщност не е точно така, когато достигнеш 750 точки, получаваш 10$ автоматично, но ако влезе в техния вип магазин, можеш да си купиш още 10$ за 1 точка. Като цяло, ако смяташ да играеш стабилно, по-добра оферта за "рейкбек" няма, да не говорим, че сам чувал/чел, че суперновите им достигат до 80% 90% рейкбек
      Грешиш, само тези, които си купуваш срещу една точка, само тях взимаш.
    • palavIVO
      palavIVO
      Бронз
      Извинявам се ,че му спамя блога на момчето....но така и не разбрах точно колко ще взема....
      достигнах 750 Впп се наричат...а не Фрр....и не съм Взел нищо....
      сега съм достигнал 1500 и ги минавам и пак пише 10$....
      Чак срещу 5000 ВПП точки пише 50$ във Вип Стеллар Reward...
      Та въпроса ми е (а вие от опит да ми отговорите)....ако сега си продам 1500 ВПП за 1 ФПП колко ще взема - 10 $ или 20 $ ....или както ме съветваш да чакам чак 5000 за да спечеля 50$....
      Ей това не го схващам колкото и да се напрягам....
      Благодаря предварително....
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      @PalavIvo
      2x 10$ :spade:
    • xfar
      xfar
      Глобален
      Първо да отбележа колко съм сериозен! Вижте - 7:20 сутринта е, а на мен първата ми работа е да влеза в покерстратеджи :) )). Нищо де сега искам да ви попитам нещо много важно!
      Вчера се посъвтвах с няколко човека къде да започна, но колкото хора толкова и мнения. Няколко човека ми казаха давай в онгаме, обаче се разтърсих в интернет и там МАСОВИ оплаквания от крашване, бавене, и лош съпорт заради новия софтуер. В покерстарс ВСИЧКО е перфектно с изключение на това че там има грайндери на 1-2$снг и МТТ, който си живеят на нова, но не дигат лимитите а само циклят на тези лимити и съответно ми казаха, че там нивото на играчите е 11 по десетобалната, а примерно в онгаме е 6/10 и в фуллтилт е 7,5/10. Фултилт има подобни турнирни вариации като старс, но там не мога да се регистрирам, заради някакви простотии и въобще не ми е лесно, тоест най-добрият вариант отпада. Кажете ми, какво да правя, да се жертвам ли на тегавия софтуер на онгаме или да се хвърля в ръцете на американските грайндъри, който ги има дори на 1-2$
    • accetone
      accetone
      Бронз
      Когато не можеш да победиш някого, присъедини се към него!
    • 1
    • 2