Защо не трябва НИКОГА да махате очи от покер-масата?

• waymore80
      waymore80
      Бронз
      Здравейте, първо да си вържа гащите - под "никога" разбирайте възможно най-малко, но каквото е пропуснато се наваксва от опцията за hand-replay.

Та, защо?

Защото... аз най-обичам с примери да разяснявам логиката си. Сега предстои да ви споделя малко от моята покер-логика.

Ето и ситуацията: аз съм "BB" на нива NL50 ($0.25/$0.50), на "BUTTON"-а един играч "лимп"-ва (плаща BB), check. Имам 68о. Флопа е златен: 646 дъга. Тук по-важното от това, че пота е $1.25 е - противника. А именно: редовен играч, който рядко "лимп"-ва. Стаковете са без значение.

Цел: изгради голям пот, според противника. Противника е изиграл преди няколко ръце силна ръка по следния начин: прави "бързи решения", когато има направена ръка, тоест плаща бързо, за да се направи на слаб (това е общоприето - като играеш бързо си слаб, но само ако е играч тип "риба", силните играчи го играят на още едно под -ниво това нещо).

Какво направих аз? Нямайки какво да губя - бет $1. Кол. Тоест за мен той има 4. На търн-а пада още една 4 и очите ми светнаха! Бет $3 (правя големи залози (pot $3.50) сякаш искам да го изгоня (или поне искам така той да си помисли), защото шанса да имам 6 е много малък... пък камо ли да го бет-вам по този начин... много малко хора го правят (играят ги бавно, с което ще спечелят 2-3 блинд-а). Супер бърз кол! Аз вече съм на 101% сигурен, че той е с по малкия фул-хаус, тоест има 4. На ривър-а не се затваря флъш-дроу-а от търна - пада 2. Пота е $9.50. Бет $9, кол и противника сваля 42s (може да му е любима ръка... знам ли... добър играч иначе за сесията като цяло).

Така че, ако не бях гледал какво се случва в предните ръце ИЗКЪСО - нямаше да спечеля толкова пари.

Благодаря, ако сте стигнали до тук, и ви е било интересно.
  • 25 отговора
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      ty sir, may we have another.
    • minka84
      minka84
      Бронз
      Има логика.Подкрепям.
    • Ivan95
      Ivan95
      Бронз
    • N0pr3s3n7
      N0pr3s3n7
      Диамант
    • nsavov
      nsavov
      Бронз
      Добра логика. Ето върху какво може да помислиш:
      Ако си сигурен че е с ниския фул - овърбет 15-20.
      А противникът ти щом казваш че е добър сигурно е мискликнал :)
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      Браво, легенда! И да не ги похарчиш на едно място!

• koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      What the fck is goin on ? Кво става в тоя форум .... А и още 1 въпрос, след като видя резултата ли знаеше, че има 4-ка? Кво му пречи да е имал другата 6-ца?
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Първоначално публикувано от nsavov
      Добра логика. Ето върху какво може да помислиш:
      Ако си сигурен че е с ниския фул - овърбет 15-20.
      А противникът ти щом казваш че е добър сигурно е мискликнал :)
      Той едва ли е имал такъв стак :nh :nh
    • chokata
      chokata
      Бронз
      Първоначално публикувано от koi4inka
      What the fck is goin on ? Кво става в тоя форум .... А и още 1 въпрос, след като видя резултата ли знаеше, че има 4-ка? Кво му пречи да е имал другата 6-ца?
      Първоначално публикувано от waymore80

очите ми светнаха!
      Аз вече съм на 101% сигурен
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      Първоначално публикувано от waymore80
      Флопа е златен: 646 дъга

Противника е изиграл преди няколко ръце силна ръка по следния начин: прави "бързи решения", когато има направена ръка, тоест плаща бързо, за да се направи на слаб (това е общоприето - като играеш бързо си слаб, но само ако е играч тип "риба", силните играчи го играят на още едно под -ниво това нещо).

Тоест за мен той има 4. На търн-а пада още една 4 и очите ми светнаха!

искам да го изгоня (или поне искам така той да си помисли), защото шанса да имам 6 е много малък... пък камо ли да го бет-вам по този начин... много малко хора го правят (играят ги бавно, с което ще спечелят 2-3 блинд-а).

Бет $9, кол и противника сваля 42s

Благодаря, ако сте стигнали до тук, и ви е било интересно.

• waymore80
      waymore80
      Бронз
      разбира се, че преди да покаже... това ми е една от най-силните черти - виждам нещата преди да са станали и чета ръцете много добре.

6-ца за мен не може да има (не не може ами шанса е прекалено малък), а ако има голяма работа. няма смисъл да играя с мисълта, че има 6. играе се с мисълта, че ПЕЧЕЛИТЕ!!!

да овърбет... веднага след като бетнах ми мина през главата, че трябваше... другия път :) стаковете бяха дълбоки

П.П. какво да става с форума? не е ли тук мястото на тази тема?
    • freax0r
      freax0r
      Бронз
      Два въпроса.

1. Защо си мислиш, че шанса да имаш 6 е малък, след като си в лимпнат пот от ББ?
      2. Ако ги нямаше тези наблюдения щеше ли да си фолднеш ръката?
    • waymore80
      waymore80
      Бронз
      1. да мълък е... хайде сравни го на борд с една 6 тогава не е малък. прав си, че има вероятност, както е с 4 да е и с 6, но това се случва много рядко по мои наблюдения.

2. нямаше да фолдна тази ръка на този борд никога, разликата е, че спелих 5 пъти пове пари, заради наблюденията ми. и знам, че някой ще каже "не казвай никога", но след липнат пот съм си с "нътс", въпреки че 44 ме бият, но аз знам, че той няма 44, нито QQ (поправка ривъра беше Q оф суут), този играч ги играе по различен начин и най-вече с в разликата в бързината.
    • freax0r
      freax0r
      Бронз
      Мисълта ми е, че бих търсил максимално валю с тази ръка без значение дали имам рийд или не. Един вид рийда не ми е определящ в този спот. И няма как да взема 5 пъти по-малко поради липса на наблюдения.

Отделно, че като си от ББ нямаш рейндж и имаш всички боклуци. В тоя ред на мисли има подходящи спотове за 3 барел блъф срещу лимпър от СБ, понеже не може да те сложи на ръка.
    • waymore80
      waymore80
      Бронз
      разбира се, но по начина, по който аз играя (нали има различни стилове) можеше и да не спечеля толкова ако не бях сигурен, че има 4 :)

this is me I was talking about all that time :P
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      Трябваше да спечелиш повече щом си сигурен, че има 4.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Аз не разбрах какви точно наблюдения,имат значение тук. Имаме трипс в лимпнат пот бих играл бетпот/бетпот/бетпот без никаква мисловна дейност.
    • waymore80
      waymore80
      Бронз
      концентрирате се върху грешния акцент.

НИКОГА НЕ СВАЛЯЙ ОЧИ ОТ ПРОТИВНИКА ;) that`s my massage.
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Всъщност какъв е акцента? Имаш дъ нътс в лимпнат пот и 3 пъти потваш, ако има нещо ти плаща, ако няма не ти плаща, твоя рийд (ако въобще го има) няма абсолютно никакво значение, защото от него не му зависи ръката.
    • 1
    • 2