ОК ли е кола тук ?

• 5 отговора
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Трябват ти 32% за да е +ЕВ. С/у пуш с около 36% рейндж (аз с толкова бих те пушвал горе долу) имаш 34.1% което значи че е +ЕВ;
      На др въпрос не мога да отговоря;
    • Stefataa
      Stefataa
      Бронз
      Заслужава си, като се има предвид и баунтито и, че играча влиза с огромен рейндж. Много хора тука биха фолднали веднага gg :f_thumbsup:
    • dgfhrt
      dgfhrt
      Начален
      Снап кол, въобще не ти трябва да мислиш за рейнджа му. Аз съм колвал с J3o, T5o срещу малкия блинд с 10бб. И хората не спират да ти се хилят и да те нареждат, пък не могат да сметнат 2+2. Човека има 4х първоначалното баунти + широк рейндж от СБ. Забравил си и да споменеш колко е баунтито, но в случая няма значение.
      А за втория ти въпрос, на мен нещо не ми е ясно. Какви са тези 15бб? Ако говориш за баунти турнир, трябва да знаеш баунтито и рейнджа му. А за тези 15бб, ако имаш предвид големината на стака му, май в повечето случаи ще е фолд. На мен не ми се вярва, че питаш подобно нещо. Добре е да уточниш какво е това "<15BB".
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      dgfhrt ,
      С <15 ББ имам предвид ,че ако аз съм с такъв стак трябва ли да фолдвам или трябва да е още по-малък ? лошия е с 4,5ББ баунтито по спомен мисля, че беше 2-3$ . За конкретната ситуация и аз бях почти сигурен ,че си е кол. По-любопитно ми е дали ,ако съм с по-малък стак трябва да колвам или става много вариативно и къде трябва да е границата ми с какъв стак най-малко трябва да колвам това ми е въпроса :)
    • dgfhrt
      dgfhrt
      Начален
      Трябва да си сметнеш екуитито. Като баунтито се дели на две. Като не смятаме , че може да станеш първи, това го игнорираме. И може вече да си смяташ каква "компенсация" получаваш от баунтито. Примерно, ако първоначалния стак ти е 2к чипа, едно двойно на първоначалното баунти ти дава нужната "компенсация". В смисъл равнява се на входа ти, разделен на две или на 2 к чипа. Ако си влязал в 11+1 $, 5$ са твоите 2к чипа. Може да ги смяташ и в пари, все тая. Ако примерно си с 10 к стак, когато имаш 40% екуити, значи "фриролваш" за чиповете. Трябва ти баунти 10$/2=5$, за да ти даде тези 2к, които губиш с кол. Стана ли ясно?! :f_biggrin: Вече добавените пари от антето и блиндовете, допълват картинката. Още ти намаляват нужното екуити. Примерно, ако имаш 35% екуити, на теб ти трябва "компенсация" от 15% х2=30% от ефективния стак, за да си на нула. Вече, ако имаш по-голямо от нужното екуити, си на печалба. Но не трябва да се увличаш в някви такива гранични плащания, защото ако си с малък стак , вече се бориш за оцеляване и не покриваш другите. Не можеш да правиш пари от баунтита. Както и не можеш да правиш някакви точни сметки по време на игра, все пак никога няма да знаеш точния му рейндж, дори и да имаш точния процент от еди си коя позиция. Ти не знаеш точните ръце, правиш само предположения. Гледаш там приблизително, да не си вътре много с кол или с фолд. Съжалявам, че не мога да обяснявам добре, но тва е положението :f_biggrin: .