Stefataa Покер Блог

• Stefataa
      Stefataa
      Сребро
      Здравейте на всички,

Казвам се Стефан на 21 години. От 1 година общо зето играя покер и за тази година съм губещ играч. Считам го за нормално, защото преди никога не съм играл покер и експериментирах с много формати и лимити. Занулих три-четири пъти 20 долара депозит. Затова реших отпреди да почне новата година, да почна блог, за да мога да си следя покер развитието и да съм един печеливш играч през новата година. Много харесвам покера като игра и се надявам да стане нещо като парт тайм работа през 2015. В момента имам 12.76$ в Старса и силно се надявам да ги вдигна до 100 за да закупя HoldEmManager. Имам спестени 50 долара да депозирам ако ми свърши банката, затова мисля да пробвам един агресивен подход да си изградя банкрола, а той ще е НЛ5, тъй като се чуствам по- силен в кеш формата. Разбирам, че е пълно самоубийство с 2БИ, но искам да пробвам за challenge-а, преди да депозирам. Днес по- късно ще изиграя една сесия и ще напиша какво съм направил. Надявам се да пиша много често тук през новата година. Весели празници.:f_thumbsup:
  • 113 отговора
    • chokata
      chokata
      Бронз
      Успех:f_thumbsup: с много игра и постоянство се пробива, ама според мене бутни тия 50 кинта и не се занимава с глупости да губиш време и нерви с 10$ а и ще ти е по спокойно с по дееп бмр.
    • frnk93
      frnk93
      Бронз
      съветвам те да не си профукваш тези 10$,депозираи си 50 кинта + тези 10$ или игрей 2нл с 0.80$ стак.Аз изгубих за 5 дена повече от 70БИ,така че мисля че с 2БИ е абсурдно да се играе но ти си знаеш най-добре
    • Stefataa
      Stefataa
      Сребро
      Банкрол - 13.49$

Благодаря за съветите. Знам, че е абсурдно, но така си реших да пробвам и няма да си сменям решението. За мен е все тая дали ще загубя 2-та БИ и ще сложа още или сега ще депозирам 50 долара. Това няма да влияе на играта ми по никакъв начин. Не мултитейбълвам също. Днес изиграх интересна сесия, където имаше малко суингове, но завърших на печалба, благодарение на един тънък валю бет. Ето я и ръката. Какво мислите?

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      CO (Hero):
      $4.38
      BU:
      $5.00
      SB:
      $5.35
      BB:
      $1.68
      MP3:
      $5.00

Preflop: Hero is CO with A, 2.
      MP3 folds, Hero raises to $0.13, BU calls $0.13, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.33) 8, 8, 9 (2 players)
      Hero bets $0.16, BU calls $0.16.

Turn: ($0.65) 6 (2 players)
      Hero bets $0.29, BU calls $0.29.

River: ($1.23) 6 (2 players)
      Hero bets $0.61, BU calls $0.61.

Final Pot: $2.45.
      Results follow:

BU shows two pairs, nines and eights(9 Q).
      Hero shows a flush, ace high(A 2).

Hero wins with a flush, ace high(A 2).
    • AchillesBG
      AchillesBG
      Сребро
      Здравей!

Аз почнах с около $3 банка в старса нл2 след като затвориха фул тилт и успях да изградя ролл с малко късмет отначалото и много анализи на ръце. С твоята банка 10+50 според мен си започни на НЛ2 и като направиш $100 качи на НЛ5. Също така няма мн смисъл да играеш 1 маса... Дори и без ХУД ако не си, както казваш абслютно нов в покера би трябвало да можеш да следиш опонентите на 2-3 маси. Важно е и залата ти да има добър твърд рб. Бих ти препоръчал някой от скиновете в Microgaming ( Poker Heaven например) или ПКР (там нз как точно стой въпроса с рб, но мисля че има твърд такъв).

По ръката - на търна бетни поне $0,55. Ривъра е ок б/ф с такъв размер.
    • Stefataa
      Stefataa
      Сребро
      Благодаря за мнението и съветите. Рб - реикбек? Обмислях да депозирам 50-те долара в някоя друга зала, където са по софт кеш игрите, но още не съм сигурен. Иначе тези 10 долара ще си ги врътна с НЛ5 и после 50-те долара евентуално ще почна гринда от НЛ2. Знам, че това е против всякакъв БМ , но ми е интересно какво ще се получи, а и губя само 10-те в случая и после сериозно ще отиграя 50-те долара. :f_thumbsup: Очаквайте ъпдейт утре. Отивам на кафенце.
    • Stefataa
      Stefataa
      Сребро
      Банкрол - 19.17$

Доста готина 1 часова сесия, която завърши със стакване на един донк. Иначе бях напред към два долара и нещо преди това. Гледам да играя TAG стайл, като балансирам рейнджа си с блъфове. Използвам и SPR стратегия след флопа, да не се вкарвам в огромни потове с маргинални ръце. Това е една ръка с въпросния донк, който играеше доста ръце и бетваше атресивно след флопа. Специално за тази ръка, не мисля, че някога би блъфирал на търна или да валюбетва ТП, за това мисля, че фолд е ок.

Преиграй ръка

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $5.00
      SB:
      $5.59
      BB:
      $3.63
      MP2:
      $4.45
      MP3:
      $4.36
      CO (Hero):
      $6.82

Preflop: Hero is CO with K, K.
      MP2 raises to $0.15, MP3 folds, Hero raises to $0.50, BU folds, SB calls $0.48, 2 folds, MP2 folds.

Flop: ($1.2) 8, T, J (2 players)
      SB bets $0.35, Hero calls $0.35.

Turn: ($1.9) 9 (2 players)
      SB bets $0.70, Hero folds, SB gets uncalled bet back.

Final Pot: $1.9.
    • Vengeance166
      Vengeance166
      Бронз
      Доколкото знам рейкът на микролимитите в ПКР е скандален - 15-20бб/100, вярно и играчите са скандални, но може би е по-лесно ще ти е на някакви снг турнири, ако има с по-ниски входове, където не щават така с рейка.
    • Grand0man
      Grand0man
      Бронз
      ΠΚΡ е ок, даже и със скандалният си рейк. Аз играя там и няма ядове да се вдига банката.
      По ръката ри-рейз на флопа, иначе фолд на търна е ок
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Той човека доколкото разбрах играе в PokerStars ......

Stefataa успех с блога и целите , с постоянство и мотивация всичко се постига :f_thumbsup:
    • Stefataa
      Stefataa
      Сребро
      Банкрол - 24.06$

Днес направих две едночасови сесий и бяха успешни. :f_cool: Основно печалбата ми дойде от фул хаус вс трипс. Всички други ръце бяха стандартни също. Много по- често мисля, че почнах да уцелвам добрите спотове за блъф, а не да блъскам напосоки като преди. Мисля да погледам сега файнал тейбъла на SharkCage-a и да лягам. Приятна вечер от мен и успех утре по масите. :f_drink:
    • Stefataa
      Stefataa
      Сребро
      Банкрол - 24.47$

Реших да поиграя за 40 минути днес преди да изляза. Първоначално бях назад, но се получи една супер странна ръка. Вилайна беше току що седнал.

Преиграй ръка

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      SB:
      $5.25
      BB:
      $4.30
      MP3:
      $6.20
      CO:
      $4.98
      BU (Hero):
      $3.02

Preflop: Hero is BU with J, 9.
      2 folds, Hero raises to $0.13, SB calls $0.11, BB folds.

Flop: ($0.31) J, T, J (2 players)
      SB bets $0.15, Hero calls $0.15.

Turn: ($0.61) 2 (2 players)
      SB bets $0.30, Hero calls $0.30.

River: ($1.21) T (2 players)
      SB bets $0.60, Hero raises to $2.44, SB calls $1.84.

Final Pot: $6.09.
      Results follow:

Hero shows a full-house, jacks full of tens(J 9).
      SB shows two pairs, jacks and tens(K 8).

Hero wins with a full-house, jacks full of tens(J 9).

Не му разбирам логиката :f_biggrin:

Имам и един друг въпрос. Срещу същия играч, тъй като съм СБ му рейзнах 3-4 пъти, като се фолдна до мен и той на 2 пъти ме 3бетна. 5-ия път бях с девятки и пак ме 3-бетна, само му колнах и ч/ф на A,2,4r . Как трябва да играя срещу такъв играч, може би 4бет или да си колвам и да чакам валю ръка, която ще ми се изплати за всичките фолдове? Специално за девятките , много маргинално ми се стори да го 4бетвам.

Както и да е, ще играя и една сесийка вечерта, като се прибера и ще ъпдейтна. :f_drink:
    • Grand0man
      Grand0man
      Бронз
      Трябвало е още на търна да го превъртиш.
      Срещу такива игравш само ръце с които си готов да се стакнеш префлоп ;)
    • Stefataa
      Stefataa
      Сребро
      Банкрол -21.22$

Последните 2 сесий за годината бях малко кард деад и не прецених някой спотове оптимално, но не може без даунсуйнгове. Пък и запазих спокойствие и не загубих цял бай ин. Мисля, че менталнатната игра ми е на ниво. :f_biggrin: Както и да е, приятно изкарване на Новата година. :f_drink: Тъй като имам изпити на 5,7 и 9 мисля да си взема една почивка от покера да поуча и да се върна по- силен отвсякога на 10 януари. :f_thumbsup:

Не прекалявайте с пиенето днес. :f_biggrin:

ПС: Имах време за още една сесия и смъкнах до 15.10$ :f_confused: Не играх добре. Определено ще си почина до 10-ти.
    • Stefataa
      Stefataa
      Сребро
      Банкрол - 28.17$

Все пак реших да играя. Дори и вчера разцъках. :f_biggrin: Много успешни сесий, определено голям ъпсуйнг. Само напред и нагоре през 2015. С почти 6 БИ мисля, че имам шанс да си билдна банкрола до 150$ за следващия месец и нещо. Като реша да почна този чалъндж ще пиша. Може да измислим някой проб бет с някой. :f_drink: Досега гледах видеотата на BattleHunter и бих казал, че доста ми помогнаха да мисля повече за всяко решение, а не да ги правя автоматично. Това е от мен засега. Очаквайте ъпдейт скоро.
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Здравей Stefataa ,

препоръчвам ти да обърнеш внимание на спазването на банкрол мениджмънт и подобряване на дисциплината.Това са основите за успех.Неспазването им в голям процент от случаите води до зануляване.Успех!!!

Поздрави,
      Георги
    • Stefataa
      Stefataa
      Сребро
      Благодаря. Замислих се и наистина ще смъкна на нл2, да ми е по спокойно.
    • Stefataa
      Stefataa
      Сребро
      Банкрол - 35.26$

Ще започна да ъпдейтвам през седмица, като и ще качвам интересни ръце тогава. Смъкването на НЛ2 ми се отрази добре. Почнах и да играя на 2 маси също. Това е от мен за тази седмица. :f_drink:
    • Bero63
      Bero63
      Бронз
      Последните 2 сесий за годината бях малко кард деад и не прецених някой спотове оптимално, но не може без даунсуйнгове. Пък и запазих спокойствие и не загубих цял бай ин. Мисля, че менталнатната игра ми е на ниво. Последните 2 сесий за годината бях малко кард деад и не прецених някой спотове оптимално, но не може без даунсуйнгове. Пък и запазих спокойствие и не загубих цял бай ин. Мисля, че менталнатната игра ми е на ниво.
      Дано ти послужа за мотивация, да мислиш все така! Е да си дойдем на думата... Все още нищо не си видял и е твърде рано да мислиш за менталната игра. Гледай си картите първо.