Не'ам нерви!

• xghjhgj
      xghjhgj
      Бронз
      Здравейте!Казвам се Иван.След като преди цели два месеца се представих (след четири години в PokerStrategy),дойде време да направя нещо като блог.
      Защо го кръстих "Не'ам нерви"?Защото в момента наистина немам нерви.А те са много важно нещо в покера.Надявам се блога да помогне за по-лесно преодоляване на тилта.Но ще стигнем и до там ...

Как започна всичко?От 10 годишен се интересувам от спортни залози.Понеже съм прехвърлил средната възраст,да поясня,че спортни залози правя от времето когато "букмейкър" беше неясно капиталистическо понятие,а в БСТ "тото 1" беше с 12 срещи и 2 допълнителни.Та залагайки вече в онлайн букмейкъри,в един форум забелязах "покер секция".Никога до тогава не бях играл покер.Дори не знаех коя комбинация от карти е по-силна.Прочетох нещичко,поне правилата да науча.А най-много ми хареса,че имало безплатни турнири с реален награден фонд.Количествените натрупвания се превръщат в качествени изменения само в комунизма.И за толкова години спортни залози,не съм се превърнал в печеливш типстър.А в покера можело без да влагаш средства да печелиш!По онова време (далечната 2006 г.) имах акаунти в повечето популярни букмейкъри.Избрах си един,изтеглих софтуера и изиграх първият си фрийрол.О чудо!Истина е!От 4000 участници станах 86 (или нещо подобно) и спечелих умопомрачителните 0.17$.Леле,колко съм умен и красив.И това при положение,че фолдвах стрейтове,защото не ги виждах!Лека полека следвайки съветите в малкото литература на български се опитвах да трупам банка.Явно още от тогава "немам нерви".Събирах долар-два и на кеш масите.Резултата е ясен.Не че не исках да спазвам банк мениджмънт,но нямах търпение.Пък и трудно се трупаха центовете.А ние искаме да станем богати веднага!

За днес стига толкова!Ще стане дълго и никой няма да го чете!:O
  • 67 отговора
    • MonsterHand777
      MonsterHand777
      Бронз
      Успех с блога , аз го прочетох :)
      Кажи на какви лимити и какво ще играеш/играл ...
    • pesho55555
      pesho55555
      Бронз
      Успех брат ми.То повечето така сме почнали :f_drink:
    • haltdef89
      haltdef89
      Бронз
      И аз го прочетох, успех в борбата с тилта. И действиетелно, повечето от нас започнаха по този начин.. :)
    • xghjhgj
      xghjhgj
      Бронз
      Първоначално публикувано от MonsterHand777
      Кажи на какви лимити и какво ще играеш/играл ...

Имай търпение!Всичко ще си призная!;) Май тук трябва да изпреваря следващия въпрос :Печеливш играч ли съм?Повечето българи сме печеливши покер играчи!Нали сме почнали от фрийроли.Както казваше Влади Въргала когато бях млад "Алооу,браточка,тука нема балъци,сички сме тарикати!":badteeth: А правим ли разлика между печеливш играч,и издържащ се от покер?Но всяко нещо с времето си ...
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, xghjhgj,

Пожелавам успех на блога ти, а някакви цели ще си поставиш ли или просто ще ги използваш като мотивация?

Поздрави,
    • xghjhgj
      xghjhgj
      Бронз
      Цели и мечти - като пукне пролет!:tongue: В момента се надявам блога да ме извади от тилта.А в бъдеще да ме държи здраво на земята.Сигурно ще съм най-често четящия.За да си припомням минали грешки.И ако може да не ги повтарям.Само,че днес ще ме извините.Изморен съм и не ми се пише.Пък ако някой ми намери кусур - не съм от сръдливите.Нося на градивна и деструктивна критика.
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      Кусура ти е, че искаш блога да "те извади от тилта", което на практика е невъзожно. Единственият, от който зависи тилтът, си ти. Само от теб зависи дали ще се тилтваш или не. В крайна сметка всички могат да се тилтнат в определен момент, но за това пък си има тънкости, от които човек може да се възползва и да спре да тилтва. Наблегни на четенето на статии за психологията на покера, няма да съжаляваш! :f_thumbsup: Ай стига, че да не те тилтна с дългите си постове! :D

GL HF! :f_cool:
    • xghjhgj
      xghjhgj
      Бронз
      .... Та обиколих аз почти всички зали към букмейкърите в който бях регистриран.Трупах като мравка - тук центче,там доларче.Научих,че залите са обединени в няколко мрежи и че някои зали имат отделни фрийроли само за техни клиенти.Накрая попаднах на известен английски букмейкър,който ползваше софтуера на "Микрогейминг",но покер залата беше само за клиенти на букито.Май попаднах в рая!Фрийроли на всеки кръгъл час за 100$,и всяка вечер май беше от 21:00 за 1000$!Е,събираха се 7-8 000 маймуни,основно британци и финландци.Но пък първото място си беше не малка сума.Идеално за хора играещи прилично да натрупат сериозна банка.Само че,аз още се учех!И понеже не са ме били като малък да уча английски,можех да чета само оскъдните статии на български преведени от алтруисти.;( Учех се главно от игра.Зарязах останалите зали и се концентрирах тук.А и софтуера ми харесваше.Изчистени маси,без финтифлюшки,само с големи карти (за кьорчо като мене).Аз си продължавах с глупостите.Съберях 20-30$ и сядах на кеш-масите.Опитвах всички формати и установих,че най-спокойно се чувствам на МТТ.Лека-полека букито първо намали кранчето наполовина (50 $ редовните фрийроли и 500$ вечерния),докато за ЧНГ не можах да се регистрирам за вечерния фрийрол.И без речник успях да разбера,че безплатния обяд е свършил.За регистрация се изискваха някакви точки от предишните 24 часа.Бях загубил една година в лутане ....

P.S. На azsumsiaz няма да отговоря сега.Преди да съм приключил с историята и да стигна настоящето,ще ми бъде ужасно трудно да обясня. :O
    • xghjhgj
      xghjhgj
      Бронз
      .....Тъй като това бяха все пак най-достъпните турнири които можех да си позволя (с приличен награден фонд) с банка около 30$,реших да остана основно в тази зала.Неизвестно как успях да си наложа стриктна дисциплина.Сядах на кеш масите,на микро-нивата естествено,докато направя необходимите за следващия турнир точки.Сядах с половин стак и когато се удвоях отивах на друга маса.Като направех точките ставах от кеш масите и чаках турнирите.Банката започна бързо да расте.Междувременно когато някой пуснеше нова статия,установявах,че често сам съм открил колелото.Доживях първия си кеш-аут.Банката продължаваше да расте,а аз теглех два пъти месечно.По онова време бях работещ-беден и доходите от покер надвишиха сериозно заплатата ми.С устойчива четири цифрена банка спокойно играех турнири с 10$ вход и опитвах 20$.(В някаква степен тук отговарям на MonsterHand777 на какви лимити съм играл)Повечето от вас ще кажат,че вариацията е била на моя страна.И ще бъдат прави.Нали вариацията е част от играта.Но имаше и нещо друго - бях дисциплиниран.И в играта,и като банк-мениджмънт.Имаше едно много приятно турнирче - 5$ 1R/A.Рядко го играех защото започваше в 23:00,а аз на другия ден трябваше да работя.Да съм го записал не повече от 15 пъти.Резултата - 1 първо,2 втори места и 5-6 финални маси.Само че,пилците се броят на есен.Май беше през октомври,залата правеше нещо като WSOP,само че,по интернет.Аз вече бях велик и естествено щях да участвам!Грешка първа : Дори и с моята банка участие в турнири с вход 50,75,150$ беше недопустимо.Е,за главното събитие се класирах през сателити.Но пак ми излезе скъпо.Грешка втора:Като работещ през деня се бях ориентирал към по-кратки турнири с 5-8 мин. блиндове и 1500 - 2000 чипа начален стак.Турнирите които трябваше да играя бяха с поне 12 мин. блиндове и 2500-3000 стак.Бях в небрано лозе.Нямах си идея как се играе на такъв турнир.Грешка трета:Нямах представа,какво ме чакаше! .......:O
    • SeLby77
      SeLby77
      Бронз
      Този блог е като някаква книга (автобиография), което си е яко, де. :D Интересна е историята..
    • xghjhgj
      xghjhgj
      Бронз
      ...Естествено участието в тези турнири беше пълен провал.Авантюрата ми струваше 1/4 от банката.Малко свалих нивото,но все още можех да си позволя повечето турнири с които бях свикнал.И тогава разбрах какво е "вариация"!Разбира се,че бях губил ръце като сериозен фаворит,бях чел за дълги серии bad beats.Затова в началото приемах всичко с усмивка.Даже се обзалагах сам със себе си коя карта ще ме "убие",и в повечето случаи познавах.Усмивката изчезна,когато гадостите продължиха месец,два,три.Банката започна сериозно да се топи.Появи се още един проблем.Старичкият ми компютър започна да забива при местене на нова маса.Връщах се в игра колкото да видя как Американ Еърлайнс отлитат към купа ненужни карти,или че съм фолднал "нътс" на търна.Естествено това повлия и на играта ми.Реших,че трябва да спра.Поне докато не изчистя проблемите зависещи от мен.Изтеглих остатъците от банката.Събрах нова компютърна конфигурация.Супер!Вече можех да играя не само на четири маси (на толкова се чувствам комфортно и днес),а в четири мрежи по четири маси.Само че,вече нямах банка.И започнах пак от фрийроли.Играех всичко за което имах време.Без значение мрежата и залата.И печелех!Но нещо се бе счупило.Вече нямах самочувствието на приличен играч.Спечелех ли скромна сума я теглех,и продължавах с фрийролите.Страхувах се!Страхувах се от всичко,но най-много от себе си!....
    • xghjhgj
      xghjhgj
      Бронз
      Писането на "автогеография" се оказа трудна и скучна работа.Четенето предполагам също.Наясно съм,че на повечето от вас не казвам нищо ново.Все пак ми се иска преди да стигна до днешните проблеми,да споделя съществените моменти от преживяното по масите.

...Доста бях чел за играчи които взимат бонуси,изчистват бонусите с печалба и инвестират в нов бонус.Що пък да не пробвам и аз!Избрах си поредното "буки".Пак английско,рекламираше се като "кралете на бонусите".Това щеше да е първият ми истински депозит.Веднага удвоих банката спечелвайки фрийрола за новодепозирали.Да бе,знам.Софтуера подпира току що депозиралите. Ама те и другите в турнира бяха такива.Започнах чистенето на бонуса.Не съм хранел илюзии,че като турнирен играч ще успея да изчистя целия бонус.Но всичко вървеше не както трябва.Не се чувствах комфортно.Мислех повече за точките които ще направя,а не за играта.И тази банка започна да се топи.Слава Богу срокът за чистене на бонуса изтече преди да съм съсипал всичко.Изтеглих първоначалния депозит с малък плюс.Но не беше това което очаквах.Отново загубил увереност,се върнах към всички възможни фрийроли.И пак от форумите разбрах за някакви "балъци",дето давали безплатен начален капитал.Стига бе!Безплатен обяд няма!Къде е уловката?Капана си го бях заложил сам,регистрирайки се във всевъзможни сайтове.Не ми беше останал голям избор.Според всеобщото мнение във форумите "Еверест" била зала пълна със риба.Ами там ще е!Безплатният капитал заедно с минималният депозит не е стабилна банка.Но това можех да си позволя.А и скоро се бях мъчил с избиване на бонус,и бях решил,че не е за мен.Започнах прекрасно.Пак спечелих фрийрола за новодепозирали.Сега вече всичко трябваше да е по ноти.Явно бях взел грешна партитура.Мога да си обясня всеки друг провал.За пропадането в "Еверест" нямам нормално обяснение.Уж правех нещата както трябва.Не мога да се оплача и от софтуера.В крайна сметка нулирах банката.Май в "Еверест" аз бях рибата!...
    • peruzz1
      peruzz1
      Бронз
      Интересно, различно, ще следя с интерес продължението...
    • xghjhgj
      xghjhgj
      Бронз
      ...Отново се върнах към фрийролите.Тук-там останало доларче помагаше да играя и някой истински турнир.Та закачих се на едни турнири "близнаци" в зала към "БосМедия".Затова ми липсват малките зали.В рамките на месец всяка вечер по два турнира по едно и също време,само за залата.Ама нали не знам английски,чак накрая разбрах защо са "близнаци"!Ако влезеш в парите и на двата дневни турнира,залата ти удвоява спечеленото.А аз спуках поне 7-8 балона,и се чудех защо всички се стягат толкова!Все пак бях много доволен!Мернах и един "златен" турнир в зала към "ОнГейм".Класираш се през сателит,и в края на месеца - турнир с 10к гарантирани само за залата с 300-400 маймуни вътре.Супер.Класирането стана от първи опит и зачаках турнира.След около час игра бях някъде около средата по чипове.Реших да видя за какво точно се боря,и до кое място се взимат пари.Стига бе!!Пак нещо съм пропуснал.Не вярвах на очите си.Предишният месец турнира си беше нормален,само дето го видях късно и не успях да се включа.Сега обаче,победителя печели билет за някакъв турнир!И печели нещо само първия!А познайте кога ще го спечеля - никога!!Не го искам вече този турнир!Ама ми е гадно да сит-аутна.Влизам ол-ин с всякаква ръка,за да отпадна.Не помня ръката,но беше нещо като 7-2,8-3,9-4.Е точно сега ли софтуера ще ме подпира!Повторих!Не помня дали потретих,но по едно време се осъзнах.Бях чип-лидер,с два пъти повече чипове от втория.И реших да доиграя турнира.Ей така,без напрежение.Само в края имаше дилема.Оказа се,че и втория и третия взимали стотина долара за утешение.Избрах да се боря за първото място и спечелих.Съдбата беше отредила турнира който не желаех,да се превърне в най-големия ми еднократен успех.Общ пакет на стойност 3000 $.Можех ли да го ползвам?Категорично не!Финансовото ми положение пак беше плачевно.С чифт скъсани дънки и маратонки на 7-8 години не можех да тръгна за Рига.24 часа по-късно залата ми преведе около 700 $ за пътни и джобни.Срам и резил!!Изтеглих ги на момента,все едно ги крадях от някой!И отново заиграх фрийроли и турнири с нисък вход.....
    • xghjhgj
      xghjhgj
      Бронз
      Съвсем малко остана да се прехвърлим в настоящето.Как ще продължа с блога ще решавам в движение.Само за едно съм сигурен.Няма да ви доставя удоволствието да коментирате ръце!:roto2:

...Някъде по това време от PokerStrategy предложиха нов начален капитал във ФулТилт.Добавих и аз скромна сума,колкото да играя спокойно на евтините турнири,и за някакъв бонус.Явно бонусите не са за мен.Пак мислех как да направя обем,за сметка на играта.Естествено от банката не остана нищо.Продължих да играя с дребните остатъци от банки в няколко зали с променлив успех,докато дойде есента.Световната криза вече беше преминала,но в България всичко закъснява!Един ден шефа ни събра и каза :"Нещата не вървят и с някои от вас ще се разделим!".Разделихме се културно,като и днес когато се видим си стисваме ръцете искрено.Вече имах сериозна дилема : Дали да си намеря веднага не много добре платена работа,или да опитам да се концентрирам върху покера?Избрах покера.Пари настрана нямах.Само останки от предишни банки в 4-5 зали.Но пък имах време.Вярвам,че през този период извадих най-доброто от покер играча в себе си!Играех максимално съсредоточено,намалих до минимум глупостите.След 20-на дни 30% от играчите в редовните турнири вече имаха освен цветова индикация,и бележка защо са я получили.(Все още не ползвам помощен софтуер)За съжаление събирането на банка се оказа трудна работа.Почти всичко изкарано отиваше за покриване на разходите.Винаги е имало спор дали банката е съвкупност от средствата във всички зали,или всяка зала е със самостоятелна банка.Смятам,че второто е правилно.С малки изключения.;) Приемането на обща банка ми позволи да кача леко нивото.Но не играех всички възможни турнири.Внимателно приех банкмениджмънта за разтегливо понятие.Имаше турнири на които не се чувствах комфортно и ги избягвах въпреки наличието на 150 входа запас.Но пък и такива за които ми бяха достатъчни и 50 входа,и ги играех спокойно.Това продължи 8-9 месеца.Успявах да се издържам от покер.Без излишни глезотии,но и без лишения.Дори успях да запазя непокътнати помощите от бюрото по труда.После ми предложиха работа.По-добре платена от предишната,и по-доходоносна от "професионалната" ми покер кариера!Работата беше тежичка,така че покера остана на заден план.Имаше вечери в които заспивах преди да съм гледал "Сънчо".Но макар и по-рядко продължих да играя....
    • xghjhgj
      xghjhgj
      Бронз
      ...Парите от покера вече не бяха жизнено необходими и се опитвах да събера банка,която да ми позволи по-висок вход на турнирите.Не беше лесно.Играех доста по-малко и често уморен.Пък и вече се работеше нов закон за хазарта,и не ми стискаше да задържа по-сериозна сума.През годините си изградих нещо като правило - ако парите за покер са повече от тези в картата теглех поне до изравняване.Помагаше ми да играя по-спокойно.И така без гръмки успехи,но с растяща банка мина около година.Това което очаквах стана.Започнаха да прилагат новия закон.Естествено закона беше създаден за да е в помощ на потребителите.:censored: Влезе ли сайта в черния списък,до три дни решение на съда и кръц.Чаках залата да влезе в списъка и тогава теглех.Веднъж стомна за вода,втори път ...Третата зала ми върна любезен и-мейл,че трябва да верифицирам сметката.Да бе!Теглил съм доста пъти и то по-големи суми от там.Може би причината беше.че заявих за теглене всичко налично.Докато подготвя документите интернет операторите резнаха достъпа.Добре,че в България не всички спазват закона.Намерих приятел ползващ подходящ интернет и оправих нещата.Но вече и дума не можеше да става за игра!Нямаше да съм спокоен и това щеше да ми влияе.Опразних всички сметки и зачаках.Чаках година и половина.От PokerStrategy предложиха начален капитал в PKR.Отказах.Щеше да ми е трудно да играя оптимално,мислейки за възможността да загубя спечеленото по независещи от мен причини.Може би сгреших.Поне щях да играя.Когато започна да се коментира нов закон за хазарта прецених,че Pokerstars са най-вероятен кандидат за лиценз при подходящо облагане.Исках да изчакам взимането на лиценз и чак тогава да се регистрирам.Трудно ще обясня защо.Май и това беше грешка.Така сам си отрязах възможностите за игра.Времето минава неусетно.Pokerstars очакваха издаване на лиценз и пак щях да играя.Точно навреме от PokerStrategy предложиха отново начален капитал в PKR.Този път приех.За да свикна отново с играта.И защото вече ужасно много ми се играеше.Началният капитал с минимален депозит както обикновено и турнири с минимален вход.Я,аз не съм забравил как се играе.За около месец началната банка беше удесеторена!Сигурно и софтуера ме е подпрял като новобранец,защото нещата позабавиха ход.:badteeth: Така си осигурих и стартова банка за Pokerstars!Идааа! :sfishy:
    • xghjhgj
      xghjhgj
      Бронз
      ...Та изтеглих аз 90% от събраното в PKR и депозирах част от него в Pokerstars.Дали сгреших при избора на бонус?Все още ми е трудно да преценя.Избрах 100% бонуса.Чисти се на части,така че "колкото повече - толкова повече".;) Мислех да приема доста консервативно управление на банката.Регистрирах се за първия си МТТ.По стар навик по някое време проверих за какво се боря.Опаа!Май съм се регистрирал за фрийрол.Боря се със 7-8 000 магарета,пари взимат доста повече от стандартните 10% и ако не си в първите 5 едва си покриваш входа.Доста странна пей-аут структура.Много по-различна от това на което съм свикнал.Стремежът да съм в местата с по-сериозни печалби водеше до безумни отигравания и глупави отпадания.Банката започна да се топи и това допълнително ме изнерви и влоши играта ми.Направих си един експеримент.Отворих едновременно Pokerstats и PKR.За около седмица играх в двете зали турнири с подобен вход.Странно!В Pokerstats банката намаляваше,а в PKR макар и бавно растеше.Вече виждам доволното лице на хората твърдящи,че Жокерстарс е ригната.:mdr: Само че,разлики имаше.Турнирите бяха с различен брой участници и различна пей-аут структура.Трябваше да намеря своя формат в Pokerstats!Вече се съмнявах и в избора си на бонус.За около месец игра на МТТ бях далече от освобождаване дори на първата част.В търсенето на правилния формат имаше и един немаловажен страничен фактор.Като работещ човек не можех да си позволя турнири с продължителност повече от 3-4 часа.В същото време исках да направя и обем заради бонуса.Уф,пак се забърках с бонуси и мисля за тях,не за играта!;( Опитах СТТ 9 човека турбо.Като игра - приемливо.Като обем ми изглеждаше бавно.Банката растеше ,но с миниатюрно темпо.По-бързо,по-бързо - хипер-турбо!Само че,пълно щастие няма.Постигнах обем,като в един момент започнах да играя до 9 маси и се чувствах комфортно като натоварване и банка.Но пък като игра турнирчетата вървяха на по-висока скорост отколкото съм свикнал.Някак си се приспособих и към скоростта и банката започна да расте с прилични темпове.Е,да расте,да расте - колко да расте!Бях стопил наполовина депозираното.Май уцелих правилния формат.Къде с игра,къде с обем възстанових и дори увеличих депозираното.Освободих около 30% от бонуса.И тогава дойде черната седмица.Или бяха две.Големите ми чифтове падаха от по-малки.Високите аса задължително губеха от ниски.Банката осезаемо се топеше.Ръката която сложи точка на играта и началото на блога -от ранна позиция с десетина блинда виждам JJ и бутам всичко.Плащат ме двама.Не коментирам имали ли са основание да платят.Така са преценили,така са направили.Обръщат се картите - единият държи J7,другият 77.Този с J7 не можа да спечели.Мигах минутка - две срещу монитора.Доиграх по безумен начин останалите отворени маси и реших да спра за известно време.

Това е набързо написана моята история като покер - играч..По-нататък ще се прехвърлим в настоящето.Ще споделя мнението си за тилта,за управлението на банката и други дребни нещица.Има няколко зададени въпроса в началото на блога,на които ще се опитам да отговоря.Надявам се да има и още коментари,защото монолога е скучен.:welcome:

П.С.Честита Баба Марта на всички!Да сте живи и здрави!
    • xghjhgj
      xghjhgj
      Бронз
      И така спрях да играя за две-три седмици.Отдавна исках да напиша нещо като блог тук.Моментът беше подходящ.Хем разполагах с време за писане,хем нямаше да се отдалеча толкова от покера.

Първоначално публикувано от azsumsiaz
      Кусура ти е, че искаш блога да "те извади от тилта", което на практика е невъзожно. Единственият, от който зависи тилтът, си ти...Наблегни на четенето на статии за психологията на покера, няма да съжаляваш! ...
      Надявам се azsumsiaz все още да хвърля поглед на написаното.Вярно е написал съм, че искам блога да ме извади от тилта.Все пак нямам дар слово на писател и често се изразявам неясно и мисля едно,а пиша друго.От тилта щях да изляза след кратка почивка.Това съм го разбрал през годините игра.А блога трябваше да ме държи близо до покера.И да ми напомня грешките които съм правил преди.Още не съм препрочел статиите които препоръчва azsumsiaz.Някой ден и за това ще намеря време.Но пък ще си кажа защо "лекувам" тилта с почивка.Аз съм съвсем обикновен човек.Със своите дребни радости и неволи.Опитът ме е научил,че когато съм притеснен или изнервен от ежедневните проблеми не е добра идея да играя.Е,това невинаги се получава.Дали желанието за игра надделява,или проблемите са скрити някъде в подсъзнанието и не съм ги усетил,но ми се случва да играя разсеян.В такива моменти ако не получа помощ от картите банката тръгва рязко надолу.Приемам това за "тилт",макар и не породен директно от играта.Колко дълга да бъде почивката в такава ситуация трудно мога да преценя на момента.Обикновено спирам докато не реша,че вече странични фактори не влияят на играта ми.Повече коментари във форума предизвиква тилта причинен от игра.Като нормален българин разбирам от всичко!:badteeth: На всеки от нас се е случвало асата да паднат от 72о,или на магарето да излезе един от двата аута.Защо обаче веднъж отминаваме бед-бийта с усмивка,а следващият път ни кара да треперим от яд и да вършим глупости?При мен отговорът на въпроса се крие в размера на банката.Ако ударът на съдбата не е увредил сериозно банката всичко е в реда на нещата.Когато обаче след подобно нещастие банката остане празна,софтуера е ригнат,дилъра е ...,а противника идиот!Дали е така?Причината за празната банка винаги е в нас!За да не си опразня портфейла,ако усетя притеснителни щети спирам с играта и правя преценка на ситуацията.Какво точно преценявам ще пиша следващият път.Сега се получи дълго и объркано.:sorry:
    • xghjhgj
      xghjhgj
      Бронз
      Време е за още объркани мисли.Стигнах до моментите когато банката е намаляла сериозно и трябва да установя защо.В повечето случаи намаляването на банката при мен се получава след влошаване на играта.Колкото по-рано се усетя,че играя като идиот толкова по-рано ще спра.Външните фактори които ме разсейват са от всякакво естество и не винаги успявам да преценя проблема за да спра навреме.Затова се стремя да поддържам по-консервативна банка.Само че,това ми е малко трудно ... За толкова години съм депозирал само три пъти.И установих,че депозита заедно с последващия бонус за чистене,се оказва един от външните фактори които водят след себе си влошена игра.Което пък води до смаляваща се и дори изчезваща банка.С малки изключения,започвайки от нулата стигам до запас от стотина входа на ниските нива и всичко нагоре се тегли почти мигновено.Такава беше ситуацията.Така че,когато банката започне да се срива ми липсва съвсем естествен ход като сваляне на ниво.Пък и не съм сигурен,че ще помогне.На ниското ниво в такъв момент ще продължа да играя безумно.Така играейки почти винаги с банка за ниските нива се опитвах да нагодя банк-мениджмънта към ситуацията.В основен фактор се превърна вида на турнира и способността ми да печеля в този турнир.Турбо и ри-бай турнирите изискваха по-голям запас.Така пише и в книгите.В тази графа съм добавил и S&G турнирите.Там количеството на постоянните играчи е твърде голямо и дори да съм им равностоен печеля прекалено малко за да има смисъл.Дори бях спрял да играя S&G. По гадния начин разбрах при играта си в PokerStars,че тук трябва да добавя и турнирите с много участници.Може би още не съм се научил да ги печеля,може би многото участници ми действат депресиращо,може би пей-аут системата ме изнервя.Факт е,че за момента не ги играя.И ако започна ще е след събирането на доста консервативна банка.Турнирите в които се чувствам уверен пък играя с доста свободна интерпретация на банк-мениджмънт.И така странно или не, за МТТ банката се движи между 30 и 200 входа.Засега оцелявам.:roto2: