Феникс

• mariq02
      mariq02
      Бронз
      Здравейте приятели. познати и не чак толкова,риби и акули.След вчерашният ден реших че е крайно време и аз да си направя блог, защото е крайно време да тръгна в някаква посока .А сега малко история накратко : на 34 г. от Ботевград съм с 2 деца и се зарибих покрай мъжлето който цъкаше фреероли в Бетфеър ,правеше скромна банка 10-на долара и инвестираше в 0.50 мтт.Аз използвах същата стратегия и имах няколко попадения.После се сещате : теглене, харчене за децата и т.н и пак от нулата,а това изискваше време и нерви и така вече 3-4 години.имаше и скачане по форматите, абе рибешка работа :f_biggrin: и така на 30 декември след шопинга за посрещането на новата година ми бяха останали някакви пари в картата (18 долара) и ги метнах в Старса. Целта ми беше 0.25/90/45 снг до 50 и после миксиране на същите + 1.00/45 . еее стигнах до 48.90 и тогава се появи Ultimate Challenge бонуса .Вече се досещате какво се случи -"Безплатен обяд няма".за 3 дни направих 308 вп на зоом 4 маси(къси рънове по 1 час ) а ми трябват общо 455 за 32 долара.Всичко беше екстра до вчера като банката беше спаднала до 35 долара .ама нали съм инат и като си навия нещо трябва да стане. Е, вчера беше един от ония дни които всички сме имали ,които помним дълго (АА с/у АК-олл-ин префлоп= стрейт до К.... АА/99 =сет 999) и така снощи с последните 15 долара опитах пак и резултат никакъв,на едната маса бях се удвоила почти и ето ти АА рейз 3 кола -флоп А29, бет 2 фолда 1 кол ("екстра "си викам тоя го размазвам) пота вече е добър търна 2каро като завършва ФД кари аз бет- гадината рейз ,викам си " ееее бомба" бутам всичко ,той плати и ...........обръща22 .само видях как почти 9 долара пот се мести към него:f_cry: .Спрях масите погледнах сметката 8.70 ,затворих залата и... ми се насълзиха очите ей така както си седях.много ми беше мъчно разберете .Реших че е крайно време да се промени нещо , мисля че сайта и блога могат да ми помогнат както преди години когато ви открихме -видеата на ПЕТЧОВЕКА / КАМЕН/БАХ които подобриха мтт играта ми на микро лимити и ако не беше тая мизерия да се налага да тегля банките може би да съм на някакъв сносен лимит.

А сега целите от днес 22.01 натам :
      старт 8.70 долара
      1.играя само 0.25/90 защото там ми е най-добре и имам повече финални от който и да е друг формат

2.на 55 долара записваме и по един 1.50 /90 може да е малко агро БРМ но мисля че ще се справя

3. ако ривъра е с мен и стигна 100 ще мислим заедно натам :)

няма да си налагам времево ограничение , по важно е да кача лимит отколкото да се напъвам с 10 маси и да немога да взимам добри решения на финала. Тъй като нямам ХМ ще ви качвам по някоя интересна ръка с БООМ . За сега това, довечера пак че останаха 7 човека до парите и ... късмет по масите
  • 265 отговора
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      :gl:
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      нещата вървят на зле банка 6.49 минкеш на Privilege freeroll ставам за 1 час да си избистря главата :f_confused:
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Трябва да спазваш БРМ. И аз вчера имах мн лош ден, но загубата ми е около 1/20 от банката ми. Няма как да просперираш без БРМ. Освен това бонуса не те притиска, имаш още 3 седмици да го чистиш... Дисциплината е дори по-важна от всички др умения, без нея не става.

Успех!
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Здравей mariq02,

както tacinho ти е дал съвет-ТРЯБВА ДА СПАЗВАШ БРМ.Това е най-важната основа за успех в покера.Блогът ти се очертава интересен.Ще го следя с интерес.

Поздрави,
      Георги
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/12657005_EA6FFAB59D

в момента съм 1/17 а на другия докато ви пишех се удвоих
      http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/12657046_3343451DBF
      http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/12657081_15E430D708
      a tazi na drygiq e gotina
      http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/12657106_BC4646916A

резултата от 1-я турнир http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/12657573_340B947F58 такъв Ху не бях правила отдавна над 30 мин =1 място
      в момента на другия сме 5 човека и все още съм с добър стак

за съжаление АК с/у 44 http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/12657939_DE8FEA196C но все пак 2 място не е зле също
      следобедната сесия ( за мене 2-3 турнира макс на веднъж) завърши екстра, банката порастна на 15.08 долара от 5.40 доколкото си спомням. малка почивка и записвам още 2-3 да видим как ще се справя днес.нямате си идея каква психологическа сила ми даде блога днес следобяд, Благодаря ви че ви има .
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      вечерта приключи с 15.10 отпаднах със http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/12662634_D18F14AE92
      когато си има някой ден неможе да го биеш
      все пак от 4 турнира един в парите като все отпадах с по добрите ръце ...както и да е утре продължавам и се надявам да мина 20
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Eдин съвет - не пиши във форума докато играеш и изключи ФейсБука(ако е пуснат). Можеш да правиш анализ на ръцете си след игра, като си прегледаш хисторито и чак тогава ги споделяй тук много по-голяма полза ще имаш -> няма да пропускаш нищо докато играеш и коментарът ти по ръката ще е по-добре написан .
      Поздрави
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      Добро утро на всички , и дано днес да си утроите банките :f_biggrin: Сга си пийвам кафенцето ,ще закарам децата на училище и ги почвам.А в кръга на шегата ще ви споделя че напоследък като спечеля някаква сума ,не гледам на нея като пари а като бай-ини xD . както ако кажеш на пияница "ще ти дам 5 лева" и веднага подсъзнателно калкулира "5 лева =4 бири" :-D ....
      Много взех да кашлям от тая електронна цигара .Някой ползва ли такава, и ако да каква течност сипва аз минах на Деканг - давидоф може и от това да е

ами започвам ги ,нещо бавно се записват. още е рано , но не ми се играят 45/
      изключи ФейсБука
      Ице не си губя времето да кисна във ФБ ..аз съм от онези малко % жени които се опитват да се борят и да помагат на мъжете си а не само да им четът и дуднат.имам една комшийка седи до 2-3 ч. да си пише -не работи никъде с 1 дете ,разведена... добре че са мама и тате иначе така ще мре като куче. А ще ми обясниш ли тва с хисторито че моя е на работа ?
    • Tanatos123
      Tanatos123
      Бронз
      Добро утро,аз се мъча тук с такава цигара и Деканг вече месец.Само дето си пуша и нормални цигари де :) .Не кашлям,но определено ми е сухо в устата,особено сутрин,ефект не виждам и ще я махна май.......Иначе успех на масите ти желая и успешна 2015 .
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      Благодаря и успех и на тебе .4етох някъде че ти пресъхва след като драстично намалиш цигарите затова аз постоянно цокам вода, лимонада ,сок ... абе все има нещо за пийване :) :f_drink:

ефект не виждам
      ефекта е че си икономисваш много вредни елементи които тютюна поема по време на разтежа си ...като гъба е . с е-цигарата дърпаш пара и никотин който също е вреден ама в големи количества .аз изпарявам максимум 2 мг на ден даже 3 за 2 дни като пуша и някоя виктори с кафето , абе доволна съм ако не е кашлицата (под 6 цигари съм сега)
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      един мини ъпдейт от сутрешния рън
      4 турнира - едно2 място и 3 загуби едната беше на балона АА вс А5 даде му 55JK8 сложих му бележка на тоя "....."
      демек съм 15 б-и напред :) а има време до довечера. ставам да направя обяд на ученика и почвам 2 рън банка 17.10

в много силна серия съм :banana: но ме заболя главата
      банка 21.13 сега ще пия кафе и ще почивам до 17.00. Много съм доволна от играта днес ,с изключение на един турнир който семи-блъфирах и ме хванаха .:fouet: .
    • Drakona32
      Drakona32
      Сребро
      Ако дигнеш банката ти препоръчвам да не теглиш пари,за да може да качваш лимитите,защото на тези нива си е губене на време.
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      Ако дигнеш банката
      Да, идеята е такава да играя на един сносен лимит, а не да седя все на микро. Тази вечер дали от 2 дена емоции (+/-) , дали от преумора нямам хъса а и някак се поуспокоих, и затова играя само 2 .Гледах се в покерлабс за тази година имам 20 % ИТМ добре ли е за сега или ? 23 от 90 е малка извадка ясно е .Предполагам включва всички турнири и ПЛО
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/12679704_C818354DF5
      така отпаднах и от 6-я последен турнир за вечерта ..спирам че ръката ме тилтна на 6 места от парите ..утре пак
      банка 20,38
    • VEGATA
      VEGATA
      Бронз
      Защо не залагаш на търна?
    • gbachiyski
      gbachiyski
      Бронз
      То беше трапване , то беше чудо.А тоя малоумник си лимпна JJ срещу почти цяла маса.Длъжна си поне на търна да заложиш, имаше дроуове които биха ти платили (кари, 67 , всяка 8х, или J , дори 46 и 47 ).Иначе, кофти тръпка.
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      ооо то не е само валета няколко пъти засичам хора и Аса лимпват. а един съм си маркирала той си е редовен с тия номера.по ръката сега : По принцип избягвам да играя квото и да е от сб ,зависи от масата де като в този случай. не залагам защото този зад мене беше много разхайтен ама ....както и да е важно е да вървим напред.те такива лимпъри рано или късно самите карти си ги наказват ,те са като парите :) трябва да се уважават.
      (не обръщайте внимание на малките букви след точките то е от клавиатурата и някой път не включва)предполагам на другия съкаут ще се оправи :mdr:
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      Нищо интересно от първия рън за днес .Децата са у дома и не играя оптимално ,но все пак едно 2 място не е лошо :) .Важно е че банката расте
      25.61
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      Вечерния рън беше не много добре .На Privilege фрийрола завърших на 165 или 156 не помня и добавих 1 долар към банката ( пуш с АJ с 11 бб голям стак ми плати с К7 офф. беше тилтнат че му биха валетата, обаче си го изкара на мене:fouet ) . А на снг ме постригаха лошо в началото и до балона кретах със 10 бб ама все пак взех 5 место .. Зоомнах 50 ВП набързо на ПЛО8 понеже там е по безопасно и банката скочи на
      32.14 долара .
      Вървим нагоре :)