Усещате ли как ставаме по-богати ?

• 17 отговора
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Мда ,освен това днес заредих гориво на 1.85 :profit: :profit: :profit:
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      Ей, добре, че си оставих 80$ в Старса:)
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Аз заредих за 1.80 с 8 стинки отстъпка на Петрол :)

Иначе не знам дали ставаме много богати, след като повечето стоки извън ЕС са в долари, така че ръката от едната страна дава, а от другата взима :)

А изводът е - ще взема да си изтеля банката и да чакам по-лоши времена за долара, за да вкарам малко пари в сметката :f_ugly:
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      YeeJr,
      Ако караш дизел, внимавай с нафтата на петрол. На баща ми му замина нафтова помпа и дюзи на един нисан 2004г.
      Поздрави
    • AwaysRemember
      AwaysRemember
      Бронз
      Първоначално публикувано от YeeJr
      А изводът е - ще взема да си изтеля банката и да чакам по-лоши времена за долара, за да вкарам малко пари в сметката :f_ugly:
      въпросът е дали сега е правилния момент да се тегли банката, та после да не те яд долара ако долара продължи да расте
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Аз обръщам банката в рубли. Все пак рублата е единствената валута в света, обезпечена с танкове.
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Здравейте,

$ ще обърне посоката до месец-два.Иначе следва паритет EUR/USD, а от това не печели никой.Рублата се обезценява злобно:s_drink:

Искрено ваш лаик във форекса,
      Георги
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Първоначално публикувано от hrstoilkov
      YeeJr,
      Ако караш дизел, внимавай с нафтата на петрол. На баща ми му замина нафтова помпа и дюзи на един нисан 2004г.
      Поздрави
      На тази цена едва ли е заредила дизел.Горивата в България ПО ВСИЧКИ БЕНЗИНОСТАНЦИИ са под всякаква критика,така че рискът го има навсякъде.Италиянските бензин и дизел например, дори цветът им няма нищо общо с този на нашите.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравейте,

Не, на бензин карам, но предната, която също карам от време на време, е дизелова и до сега съм нямала проблеми нито с дизел, нито с бензин - не мисля, че горивата в България са чак толкова зле, ако човек зарежда от големи бензиностанции на големите вериги. Иначе проблемът по-често е в това, че караме предимно стари трошки, вероятно излезли от някоя морга в чужбина, добре замаскирани, за да се продадат в България. Такова дърво беше по-предната ми кола, но тогава имах пари само за нея - все пак ме кара 2 години преди да започна да я правя.

Но това е съвсем отделна тема на разговор :)

Но не мога да не изразя безкрайното си съжаление за хората, които взимаха кредити в швейцарски франкове, защото сега направо са на гребена на вълната с поскъпването на швейцарския франк. Затова човек трябва 3 пъти да мисли, преди да вземе кредит в някаква чужда валута :)

Поздрави,
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Работя в автосалон и определено колите не са ''добре замаскирани'',а са си в реално състояние.Десетките колеги около мен също не ''замаскират'' колите.Ако знаеш какво конкретно търсиш и имаш поне общо понятие от автомобили няма опасност да си вземеш '' стари трошки, вероятно излезли от някоя морга в чужбина'' .Няма как да купим кола за 2-3к лева,която чисто нова струва 25-30к и да не дадем и стотинка за да я постегнем.

Поздрави,
      Георги
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте,

Да - наистина рано или късно всичко ще си дойде отново на мястото, като не пречи да се порадваме на "промоцията", докато я има.

Относно горивата, зз съм на същото мнение като YeeJr - че не са зле като цяло - с това уточнение, че трябва да се подбират конкретни бензиностанции и да не се разчита до толкова на вериги такива. Причината е, че много от бензиностанциите са франчайз и просто "използват" марката, за да продават горивата си - което не значи че проблем с една бензиностанция = всички от тази марка са проблемни.

От 8 години зареждам на конкретни бензиностанции от няколко различни марки и никога не съм имал оплаквания. Основно зареждам дизел (за който колите уж са по-капризни), но ми се налага и бензин да заредя понякога и отново - не съм имал проблеми.

Даже последните 5 години, в София зареждам основно от една No Name бензиностанция на Сточна Гара, която постоянно е с около 10 стотинки под другите - никакви проблеми с нея, а относно някакви съмнения за това дали ме "цакат" с количеството - едно зареждане до горе стига от София да отида до Синеморец, да навъртя около 100 километра по морето и да се прибера без да зареждам отново.

Поздрави,
      Александър
    • zdravko29
      zdravko29
      Начален
      Добре че паднаха горивата, че да ги покараме тия коли. :f_biggrin: :f_biggrin:
    • Georgi699
      Georgi699
      Бронз
      Първоначално публикувано от zdravko29
      Добре че паднаха горивата, че да ги покараме тия коли. :f_biggrin: :f_biggrin:
      Така, така.. :f_drink: :f_drink: :f_drink:
    • meto66
      meto66
      Бронз
      горивата падат,долара се вдига...за сега сме доста добре :f_drink:
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      .
    • yanchevadan
      yanchevadan
      Бронз
      Първоначално публикувано от AnimeWatch
      Здравейте,

$ ще обърне посоката до месец-два.Иначе следва паритет EUR/USD, а от това не печели никой.Рублата се обезценява злобно:s_drink:

Искрено ваш лаик във форекса,
      Георги
      Това изобщо не е сигурно, особено след изборите в Гърция. Доларът е бил по-скъп от еврото и като гледам пак натам отиват нещата. В последно време се случват всякакви странни неща. Франка вече мина еврото и гони британския паунд, рублата тотално се обезцени, а петролът се срина на половин цена. В такава среда абсолютно всичко е възможно, та изобщо не си правете каквито и да е планове в тая посока.
    • Grand0man
      Grand0man
      Бронз
      Аз да Ви посъветвам да зареждате от Круиз, те са на Сакса, които пък са дилър на гориво и много от веригите зареждат от тяхната база.
      Затова на тези бензиностанции горивото винаги е по - ниско и то много преди да падне на останалите.

Пример от 2 седмици бензина там е на 1,82, а по веригите още не могат да го догонят.

Относно дизела, с тези хубави цени, ако спра на някоя верига да зареждам си слагам от по - скъпото им гориво.
      Впауър и т.н.. Цената пак е сносна, а неща да ми замръзва дизела.