Въпроси за Moneybookers

• Chavdar
      Chavdar
      Бронз
      Не знам дали това е най-правилното място да ги поставя, но ще се пробвам. Регистрирах се в Moneybookers чрез PokerStrategy. Идеята ми е да го използвам вместо кредитна(дебитна) карта за транзакции. Въпросите са следните:

Как да заредя Moneybookers с пари? Мога ли да ида направо в подходяща банка и там да приведа сумата или трябва да си изкарам карта и да го направя чрез нея? Ако е второто, то какъв е смисълът от Moneybookers, да не говорим, че го избрах, защото не понасям карти?

Може въпросът да е глупав, но аз не съм особено сведущ във финансовата област. Винаги са ми плащали на ръка или, както е сега, парите ми постъпват в сметката в ДСК - обикновена, с банкова книжка.
  • 1 отговор
    • finchybg
      finchybg
      Бронз
      Здрасти,

не се притеснявай, няма глупави въпроси.
      Особено пък от човек, който също като мен, не понася карти :)

В мънибукърс ще намериш IBAN за сметката им в България (в райфайзен банк е). Открий си акаунт при тях (препоръчително в долари или във валутата, в която ще играеш) и след това направи превод от твоя банкова сметка към тяхната.

Oт менюто Upload funds горе си избери Bank transfer и там са ти дадени необходимите данни.

За да теглиш след това към банковата ти сметка ще ти искат верификация, която става например като им изпратиш документи за самоличност. Има и други методи.

От там нататък всичко е много лесно и удобно.

Поздрави,
      finchybg