КК на балона

• Georgi699
      Georgi699
      Бронз
      Здравейте, преди малко бях изритан от турнир на балона, имах само 6 ББ блайндовете бяха 1/2к, пусна ми КК и за да окача поне тоя на големия блайнд, щото имаше 30 ББ.. мин рейзнах, защото всеки се пазеше да влезне в парите, човека от ББ доплати още 2к и флопа дойде 856, след което той игра алл ин веднага и аз платих, показа ми А5, след което търна разбира се, дойде 5 и ривър J но играта си беше свършила още на търна...
      Въпроса ми е:
      Беше ли грешка да мин-рейзвам и трябваше ли да играя директен алл ин пре флоп?
      Според мен беше все тая, той имаше 30ББ аз само 6 ББ с А5 би ме платил и алл ин, щото може да се опитвам да крада блайндовете и резултата щеше да бъде същия, но това е според мен..., искам да чуя критики и отговори, къде съм сбъркал или никъде не съм сбъркал, просто софта ме крашна...

П.С. Сега погледнах кой е спечелил турнира и същия калитко, къде му пусна търна 5-ца срещу мене е спечелил и турнира... явно софтуера си избира кой, кога да спечели. И не не... не мислете, че казвам за софта, че е ригнат, вече спрях да мисля за това, щото само си вредя на играта...
      2-ри турнир почнах, 2-ра ръка АА, някъв ме рейзва, ри-рейзвам го, той алл ин аз колвам, показва ми КК флопа идва 8АТ, търн 5, ривър 9 и познайте как спечели той? :f_eek:
  • 6 отговора
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей, Georgi699

С мин ресйза с толкова малък стак по-скоро си издаваш силата на ръката. Просто си ги бутай с такъв стак за напред.

Поздрави,
      Иван
    • brofkin1900
      brofkin1900
      Бронз
      то няма каква сила да показва след като тоя на ББ е с 24 ББ ефективен стак. буташ и толкоз, в началото и аз направих 1-2 пъти тая грешка и вече не я правя. ти играеш за да печелиш пари и такава ръка не се фолдва , той има малко аутове и след като е улучил джакпота, това не прави отиграването ти грешно, другия път директно без да мислиш
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Влизаш ол ин, както ти казаха и по-горе. Ако играеш мин рейз / ол ин флоп ще те събират с много слаби ръце, които могат и да фолднат на пуш за 6 ББ, а когато пропуснат борда ще ти хвърлят, затова ол ин е най-добре.
    • Nigh17
      Nigh17
      Начален
      Здравей от мен,
      Като за начало смятам че е доста некомфортно да играеш под 10 ББ, аз лично се чувствам несигурен дори с 15 затова търся удвояване още на около 20. Факта, че си играел срещу пет пъти твоят стак прави играта с рейзове неефективна. Единствената опция както всички казаха е ол-ин. Мисля че ако обръщаш повече внимание на стака си и не допускаш да изпада под 20 или по твоя преценка големи блайнда ще ти осигури по голям комфорт, защото дори да беше спечелил 12 ББ са голям риск за ол-ин тъй като ако не вържеш някоя др ръка скоро пак ще ти се наложи да търсиш същото решение. Късмет по масите и поздрави.
    • yanchevadan
      yanchevadan
      Бронз
      Ама разбира се че не е все тая. Зависи от много неща, но за ББ често ще бъде грешно да плати ол ин с толкова тежко доминирана ръка. Все пак това са 20% от стака му, докато за теб е много по-важно да прибереш блиндове+антета, които са голяма част от твоя стак, отколкото да влизаш в конфронтация, дори с толкова силна ръка. Ходът който си направил е отвратителен и никога не можеш да спечелиш с него, а само да загубиш. Както ти казаха и по-горе, никога не го прави пак.
    • Georgi699
      Georgi699
      Бронз
      Беше все тая дали ще играя ол-ин или с рейз във тоя случай.... човека си имаше голям стак и му пусна А, а моя стак е нищожен..., и ол-ин да бях играл, щеше да ме плати, просто извадих лош късмет, че му върза тройна на търн-а, но определено съм съгласен със мненията, принципно ол-ин е по-добре да се играе и имаме някъв шанс да се фолдват такива слаби А и да обирам блайнодвете и антитата.