За живота, покера и... уискито с любов

• niksy79
      niksy79
      Бронз
      Такаааа, новата година настъпи, с нея и новите предизвикателства. Повечето от вас добре ме познават, най-вече с няколкото успешни предизвикателства, както и с бързото прахосване на постигнатото :D

Както някои вече предположиха, дългото ми отсъствие на покера се дължи на декемврийския, продължил и през януари запой, и навярно не са далече от истината. Обаче държа да отбележа, че през тия два-три месеца също така поиграх стабилно в една малка, почти неизвестна зала. Резултатът от там не е някъв впечатляващ, но общо взето успя да ми покрие повишените разходи за развлечения и уиски. Но тъй като си спряха СНГ състезанието и ловните турнирни полета опустяха, се изправих пред алтернативата - кеш там, или турнири в Старса. Разбира се, предвид печалния ми опит в кеша, изразяващ се в здрав тилт и щедро раздаване на стакове, реших че е време да се завърна в добрия, стар Старс, където за пореден път да си докажа, че все още бивам в МТСНГ-тата.

И така, изпълнен с оптимизъм, се сбогувах с двайсетината играчи от старата зала, с които си бяхме станали почти роднини, изтеглих всичките си налични авоари, пуснах един петдесетак в Старс, а другите директно към дебитната карта, от където още един петдесетак ще се транформира в шотландско или ирландско уиски, а останалите ще стоят за резерв, в случай че се напия и фалирам в Старса :roto2:

Сега остана да измисля точен план за действие, но като цяло насоката е: яко къртене на ниските нива, докато изградя банка към 1000$, с която да играя 2,5$ 180ки и 3,5 рибай такива, както и някакви ниски МТТ е така за цвят. Бай дъ уей, си купих нов лаптоп преди месец и нещо, на който все още нямам нито ХЕМ, нито нинджа или друг софт, тъй като досега не ми трябваха. Довечера ще седна да настроя всичко, и живот и здраве от утре ги почвам с правата лопата :Д Смятам да захвана наред 0,50$ 45 човека и същия бай-ин 180-ки и така докъм 200$ банка, с която се прехвърлям на 1.5$ турнири, като след този лимит ще играя с минимум 200БИ на ниво, като за 180ките ще гледам да са поне 300.

Давам си 2 месеца от този ден за целта.

Те тва е, може да ми пожелаете успех, па ако съм на кеф и успея да изкарам някой лев, ще почерпя на някоя форумна сбирка.
  • 44 отговора
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей, niksy79

Еми...успех, щом ще черпиш.

Поздрави,
      Иван
    • jeysan
      jeysan
      Бронз
      good luck:s_thumbsup:
    • nikimaus777
      nikimaus777
      Бронз
      ами наздраве тогава :)
    • willyking
      willyking
      Бронз
      Успех и от тук нататък само синьо Джони.. :)
    • chokata
      chokata
      Бронз
      Сега пак за дробче ли ще бачкаме или .:-D ? Успех ще ги биеш ти си им разбираш.
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      тенкю пийпъл, гледам ще има бая да черпя :D

за синьото джони не знам, ама винаги съм искал да опитам някой 17 годишен макалън и ако всичко мине по план, може и да се наградя след някой и друг месец, но до тогава ще дебна промоциите от "аванти" :|

Първоначално публикувано от chokata
      Сега пак за дробче ли ще бачкаме или .:-D ?
      надявам се този път да не е само за това, а и да остане нещо настрани, но със сигурност процент от профита ще замине за... мотивация :-D
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Започваме бавно, но сигурно да катерим нагоре. Снощи ме удари някакъв вирус, който ме свали в нокаут за броени часове и днес чак преди два-три часа успях да се надигна от леглото. Сипах си едно уиски и се пробвах да настроя нинджата, но не успях, не прихваща стойностите на бет-овете, а съм го правил това десетки пъти преди и съм нямал проблем. Докато пипах по настройките изиграх двайсетина турнира, от които кешнах няколко пъти и направих едино второ място на 0,50 180, което ми изби входовете до момента и ме прати десетина долара напред. Като цяло играх вяло и на места недоглеждах, като имах случай в който четири-бет пушнах малък срещу голям блинд с идеята че имам покет десетки, но се оказа, че държа 8Тс, с които по някакъв начин съм взел, но не разбрах как, тъй като масите ми бяха стакнати. Засега спирам играта, че положението никак не е добро и започвам активно лечение:

• alxndr1
      alxndr1
      Бронз
      Само водата незнам за какво ти е? :s_p:
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      GL!
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от alxndr1
      Само водата незнам за какво ти е? :s_p:
      за хидратация :Д
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      днес поиграх по-доволно от предните дни, ама файда няма никаква, освен че поиграх любимата игра напълно безплатно :Д

• chokata
      chokata
      Бронз
      Няма аналгин няма аспирин, цоцни 2-3 биралгина всичко е ток:f_drink:
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от chokata
      Няма аналгин няма аспирин, цоцни 2-3 биралгина всичко е ток:f_drink:
      биралгин след два-три дни, кога ми се оправи гърлото, дотогава на по-силни... антибиотици :f_drink:

Днес не бях на работа, но въпреки това не успях да оползотворя времето както трябва и поиграх сравнително рехаво, с две сесийки по два-три часа, но за сметка на това резултатът е по-добре от вчера. С нинжата не можах да се оправя, така че я заебах и си карам с настройките на Старса, установих, че съвсем спокойно се играят 15-20 маси без помощен софтуер, като единственото неудобство е, че трябва ръчно да зареждам и да следя за сит-аути.

Гледах си и статистиките от днес и вчера, и не знам дали защото играя на повече маси, или не са ми идвали достатъчно добри ръце, но съм заприличал на същински НИТ :Д

• petnik1979
      petnik1979
      Злато
      На какъв монитор ги отваряш толкова маси ?
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от petnik1979
      На какъв монитор ги отваряш толкова маси ?
      играя ги стакнати и не ми е нужен голям монитор, иначе съм с 22ка, като втори към лаптопа.
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      днеска имам оферта за парти, така че набързо седнах да поразцъкам за час-два квото направя, доде изпия две-три уискита да подгрея. Супер идиотски ръце, тилтнах се за пръв път на СНГ-та от не знам колко време, принципно това ми е специалитета на кеша :D Изгърмях като на сватба пет-шест турнира, ама успях да направя едно четвърто и едно първо място на 180ките, с известна доза късмет и мога да ви кажа, чеееее ще се пръсна тая вечер, след няколко дена боледуване и не знам колко седмици станаха вече къртене за една класация, днес ще се накажа как си трябва и то съвсем редовно - навън, не като някой битов алкохолик, както обикновено :D

за пет дни, банката се удвои(има и рима дори) :-D

хайде със здраве и наздраве! :f_drink:

• YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей и успех, предлагам следващото ти предизвикателство да е: да не прахосам всичко от предното предизвикателство :)

Успех,

Елена
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от YeeJr
      Здравей и успех, предлагам следващото ти предизвикателство да е: да не прахосам всичко от предното предизвикателство :)

Успех,

Елена
      Това го имам на идея, общо взето при всеки успех си казвам, че този път няма да направя като предния, но засега без особен резултат. Сега обаче се надявам да е по-различно и най-сетне да съм си взел поука от предишните грешки, нищо че уча изключително трудно и бързо забравям тежките уроци на живота:) ) Да се смята, че това е втора точка от предизвикателството:

1. Да започна да харча след като се закрепя на желаните лимити
      2. Да не харча повече, отколкото реално изкарвам
      3. Да не базирам тегленията и харченията си на бъдещи прогнози и сметки без кръчмар :Д
    • MrDifferent
      MrDifferent
      Диамант
      Здравей,

и аз като теб съм се ориентирал към multitable SNG-тата и в момента съм на 2.50 180man. Колко BI мислиш, че са ти необходими за този формат? 200 стигат ли? Защото аз започнах с 180 BI и сега съм 40 БИ назад ама знам, че това е напълно нормално. Освен това си казал, че като вдигнеш банката смяташ да се прехвърлиш на 3.50 Re-buy... тях как ги играеш? С двоен стак ли почваш и винаги ли правиш адд-он?

Освен това ако искаш да коментираме ръце и т.н. мисля, че бихме имали полза един от друг и може да разменим skype-ове.

Благодаря. :) :f_drink:

Regards,