Как да се държим срещу такъв играч?

• Nigh17
      Nigh17
      Начален
      Здравейте на всички, пише Ви една риба която отскоро играе freeroll-и и вчера й се случи нещо странно. Не съм мн опитен но почти винаги завършвам в топ 1000. Вчера по време на поредния freeroll всичко вървеше добре, бяха останали около 5000 играча, няколко смени на масите, аз със един ме лош стая от 15000 при блайндове 100/200. Бях чип лидер, играех пасивно, избирах картите си преценявах ситуацията и тогава се случи нещо. До мен, от мое дясно застава 30 000 стая. Няколко думи за него, играеше около 60-70% от ръцете си, НИКОГА НЕ фондова (за двадесет и пет мин. фолдна само веднъж), никога не изгуби showdown, изключително агресивен, използвайки чип лидерството си за да създава напрежение над останалите стокове най големият който бях аз, на половината на него. Как играеше той: винаги три бет в префлопа ако реши да играе, на флопа прави стабилен рейз от 1000 до 5000 като малките стакове най-често фолдваха, а тези които се закачаха или отпадаха или оставаха с едва няколко bb. Аз лично бях на позиция и през това време стигнах със 3 ръце до хедсъп, и загубих два пъти от това че удари нещо с gunshot, и веднъж от флъш с тройка и седмица та като цяло играеше ужасно слаби ръце. Въпросът ми е как се играе срещу такъв тип играч, ако съм пропуснал някаква информация ще отг на въпросите. За финал ще кажа че за двайсет и пет минути игра той успя да удвои става си и то срещу мн по ниски стакове от неговия, играта беше тексас холд Ем нл, 6 макс.
  • 8 отговора
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей ,

Добре дошъл във форума ни! Аз се казвам Борис и съм модератор тук.

Срещу такъв играч изчакваме добра ръка -> силен чифт -топ пеър/овър пеър или по силна ръка и се стакваме .Не блъфираме срещу него щом като никога не фолдва.

Надявам се да бъдеш активен във форума и те каня да се представиш на общността ни - ТУК

Поздрави,
      Боби
    • Grand0man
      Grand0man
      Бронз
      На фрирои няма стрятегии, може да е решил да види какво ще стане или да не му се играе или да му оравят сви*ка :) все тая, няма стратеия ;) . Все пак чакаш монстър и си ол ин префлоп
    • Georgi699
      Georgi699
      Бронз
      Първоначално публикувано от Grand0man
      не му се играе или да му оравят сви*ка :)
      +1 :coolface:
    • AspenK
      AspenK
      Бронз
      По думите ти които прочетох това е Манияк ето тази статия ще ти помогне да се справиш с проблемните ти опоненти: http://bg.pokerstrategy.com/strategy/bss/2259/1/
      Поздрави,AspenK
    • mdatanasov
      mdatanasov
      Бронз
      Такива ги има и по кеш масите,моята стратегия срещу тях е да съм още по-агресивен от тях,като добре трябва да прецениш ръката си и ситуацията,след като трибетва често префлоп го изолираш с 4бет.Понякога ще ти се наложи да 4бет-фолднеш ако те пушнат,но това е част от играта
    • Nigh17
      Nigh17
      Начален
      Факта че беше няколко пъти моят стак плюс това че не го хванах да блъфира правеше агресията невъзможна. Мисля че просто трябваше да играя на сигурно, когато той участваше в дадена ръка и да играя само силни ръце.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Първоначално публикувано от AspenK
      По думите ти които прочетох това е Манияк ето тази статия ще ти помогне да се справиш с проблемните ти опоненти: http://bg.pokerstrategy.com/strategy/bss/2259/1/
      Поздрави,AspenK
      +1 и +1 за Grand0man за това, че във фрийролите няма стратегия. Обикновено и аз така играя - много агресивно, докато отпадна, но често се случва късметът да ме погали сериозно.

Успех на масите

Елена
    • lolftw
      lolftw
      Бронз
      То тия са най - готините.. Седиш и си чакаш някоя силна ръка , оставяш го до ривъра да си бетва , а там се буташ ол-ин и така ..