18 man turbo , 3 left AA

• hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      PokerStars No-Limit Hold'em, 3.5 Tournament, 400/800 Blinds 50 Ante (3 handed) - PokerStars Converter Tool from http://poker-tools.flopturnriver.com/Hand-Converter.php

SB (t9,248)
      Hero (BB) (t11,634)
      Button (t6,118)

Hero's M: 8.62

Preflop: Hero is BB with A, A
      1 fold, SB raises to t1,600, Hero calls t800

Flop: (t3,350) 8, 10, 7 (2 players)
      SB bets t1,600, Hero raises to t9,984 (All-In), SB calls t5,998 (All-In)

Turn: (t18,546) 9 (2 players, 2 all-in)

River: (t18,546) A (2 players, 2 all-in)

Total pot: t18,546

Results below:

SB had 6, Q (straight, ten high).
      Hero had A, A (three of a kind, Aces).
      Outcome: SB won t18,546

Лошия е слаб г/д редовен, а другия е пасивна риба. Срещу повечето си противници бих пушнал префлоп. Реших да слоуплейна, но се получи кофти. Какво мислите има ли смисъл от слоуплей тук ? Срещу какви противници е ОК да слоуплейна и срещу кои не, в тази ситуация ?

Поздрави.
  • 15 отговора
    • Georgi699
      Georgi699
      Бронз
      Аз бих слоуплейнал със АА, ако играя срещу тайт играч, иначе тука все пак сме 3-ма останали, имам АА никъв шанс просто да му колна рейза и да му позволя да удари нещо на флоп, може да има 76с+ или да краде, от тази позиця му ри-рейзвам без да се замислям до към 4-4,5к и ако колне, поне си е платил за да види флопа, а това си е чист подарък, ако беше го ри-рейзнал, щеше да фолдне и да не те вземе по тоя грозен начин. Грешно си изиграл ръката.
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Автора, ако си търсиш резултатно ориентирано мислене, то горния пример е най - явния евър. Все пак си мисля, че мнение по ръка се дава като се абстрахираш от резултата, а не само на базата на него. А и мнението на средностатистическия донк е, че трябва да рейзнем, за да фолдне, а ние искаме да го накараме да си играе с траша :) 1 път е ударил, следващите 5-6 няма да удари :)
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Мен не ме интересува ,че сега ме е събрал. Искам да знам кога да слоуплейна и кога не. В случая третия противник е пасивна риба, която на Хедс ъп съм я бил със сигурност, затова реших да хитрея срещу този. Мин рейз с идея да фолдне всичкия тоя траш и да се индюсне с пуш с ръце които доминирам също е ОК според мен : 66+ АТс+ АJо+ . Нека ако някой по-компетентен е видял темата да драсне няколко реда за слоуплейа. :f_drink:
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Кол е ок тук с QQ+. И в същата ситуация можем да 3-бет пушваме срещу този с поне 60-70%, аз бих го направил и с почти всеки две - при наличието на един по-малък стак ще ни колват доста тайт.
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Niksy79, тук е грешно да ре-стилваш супер широко, пък всеки 2 си е абсурдно, поне според мен. Опонента ще ни колва с около 10-12 % от ръцете. И ако изгубим почти сигурно ние отпадаме на 3 място и губим пари ,защото имаме по-шорт риба. Много вариативно ми се вижда.
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от hrstoilkov
      Niksy79, тук е грешно да ре-стилваш супер широко, пък всеки 2 си е абсурдно, поне според мен. Опонента ще ни колва с около 10-12 % от ръцете. И ако изгубим почти сигурно ние отпадаме на 3 място и губим пари ,защото имаме по-шорт риба. Много вариативно ми се вижда.
      Ами ако отваря от блинда с 60-70-80% и колва само с 10-12% от ръцете, тогава е задължително с всеки две, ако колва да кажем с 20-30% вече може да стесним диапазона. На 18-ките имам доста изиграни турнири на лимити до 15$ и съм отиграл най-разнообразни стилове, но този, поне при мен, работеше добре. Вярно, това беше преди две-три години, сега може играта вече да е по-различна, но все пак, ако някой отваря широко и колва тайт, и при положение, че има един по-къс стак, си е задължително да го експлоатираме здраво.
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      При стаковете на двата блинда 14,5 срещу 11,5 - според мен двата варианта са колл или пуш. 3-бет с такъв стак според мен е доста очевидно че имаме силна ръка. Имайки АА в такава ситуация ние винаги ще искаме да се стакнем с по-слаба ръка, за да извлечем максимална стойнос. Мисля че слоъплайя е ок, просто сме извадили лош късмет постфлоп. Тове е по-вариативното отиграване, което обаче би ни донесло и повече стойност. Директен пуш мисля че би колвал доста рядко.
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Общо взето в този формат има три ключови места, където е нужно да подходим с по-голяма агресия: преди финалната маса, когато сме десет човека, много хора ще игратя по-тайт за да стигнат финалната маса. След това на балона, където ситуацията е сходна - ако имаме един малък стак и ние сме с най-много чипове е задължителен пушът с всеки две всяка ръка, а ако не сме в подобна изгодна позиция е нужна яка преса на по-малките от нас стакове. И третото място е при трима човека, когато сме с най-голям стак, трябва да притискаме здраво средния, който ще чака малкия да отпадне и да стигне до хедс-ъп. Поне това са нещата, до които съм стигнал след доста експерименти на този формат:)
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Никси, аз имам още неясноти в някой ситуации, просто към момента гледам да играя по-ниско вариативен покер. Изцяло 18 ман турбо зареждам и определено ще трябва да взема някой друг час коучинг за по-сложните ситуации.
      Пак казвам стандартно бих си го пушнал на този лимит има достатъчно слаби играчи ,които да колват с А8с примерно, просто реших ,че ситуацията е не лоша и за слоуплей, който не обичам да правя. Изпитвам някаква неувереност като слоуплейвам (говоря за КК/АА префлоп) ,защото после ме е яд как ръка ,която ако съм я пушнал ще ми фолднат буклука , с който ме събират и турнира продължава. QQ никога няма да ги играя бавно тук.

ЕДИТ:

Напълно съм съгласен за трите места където трябва да пресираме. Една идея при 10 лефт внимавам повече, но балон и 3 лефт са ми най-агресивни . 4 лефт съм по зашит, защото това е мястото ,което не го искам като съм в парите.
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      А, и да ти кажа, не са кой знае колко слабите играчи вече на 3,50/7$, но за сметка на това има доста добри играчи. Ако си горе-долу добре с руския, в руската секция има няколко много добри блога за 18man, доста от руските регове на 7$ играят паралелно и на 3,50-ките. Тях трудно ще ги експойтваш, но е добре да провериш в тракерите хората с които редовно играеш и съм сигурен, че ще се изненадаш какви машини има:) ) Но пък спокойно може да се съсредоточиш върху реговете с нисък или нулев профит, те обикновено играят "на сигурно", и по-трудно ще се адаптират към твоята игра.
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Да в шарк-а ги търся винаги. Печелившите регове са около 6-9 % РОИ за 5000+ игри . Аз с тях не се заигравам, освен ако нямам добри рийдове над играта им. А въпросните по-слаби регове и тях ги отбелязвам с друг цвят, като това са хора ,които не им е основен формат 18 ман 45 ман, главно МТТ играчи решили да разнообразят или някой ,който се мисли ,че е доста добър ,но в същото време ми прави добри пари на мен :f_drink: . Нямам много бройки все още. За около 20-22 игрови дни последния месец и половина съм направил това:

[img] http://prikachi.com/images.php?images/963/7957963Y.jpg [/img] (почнах ги при минус 96 $ нататък )

Като се стремя постоянно да подобрявам играта си и се надявам да не е само един добър рън. Този месец ще гледам да дигна обема поне до 600-700 турнира . За сега съм с 18.2 % РОИ , което е високо за формата и в дългосрочен план надали ще се задържи.
      Ще правя ъпдейти в блога - The fish и ще се радвам ,ако се включваш с коментари.

Поздрави.
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Ами успех, ще поглеждам в блога ти! Иначе имай предвид, че форматът е доста вариативен и суингове от 30-50 входа не са много редки, а такива от 15-30 входа са едва ли не ежедневие. Аз на 3.50 също нямам голям обем, тъй като имах късмета да рънна добре за къде 600-700 турнира:

Чак на седмиците видях другото лице на вариацията, там рой-ят ми падна на 5-6% май беше и огромни суингове, доближаващи 100 входа и в двете посоки.

Тогава обаче, беше все още благо да се играят тия турнири, половината ми играчи бяха в зелено, наскоро... май беше миналата година пак пробвах формата и нещата не бяха така розови, както в началото :Д
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      И аз съм чувал ,че има доста регове, но ще видя, за сега нищо страшно има достатъчно слаби и дори играчи ,които нямат идея какво правят. Гледам да играя предимно когато в старс са 150 000+ онлайн това е главно вечер. Сутрин като са 50 К то само редовни. Преди да почна да миксирам 3.50 със 7$ ще взема коучинг от Анто. Спазвам по-дълбока банка за да играя изцяло 7$ не мисля по-малко от 150 БИ ,за да се чувствам комфортно, до тогава плана е да ги миксирам .

ЕДИТ определено ми харесват финиш позициите ти. И аз се стремя към нещо такова 1 най много , след това 3ти ,2 ри и най-малко 4ти места.
    • chokata
      chokata
      Бронз
      18 ман вече не са това което бяха преди 1-2години, бият се с много обем но не и c по висок от 8-10% рой което пак си е Ок.
      Според мен са за пълнеш и да ти намалят вариацията останалото за pб/бонуси/статуси....60$ + са доста трудни за игра а 200$+ слаб трафик,
      tnotmotnotgw, ги беше прогнозирал преди 2-3 години и прав излезна . GL :f_drink:
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      На мен целта ми е да бия добре 3.50 $ и след това 7 $ . Ако не тръгне на 7 $ ,може да увелича обема на 3.50 $ , зависи каква е разликата в нивото на играчите.