Amatiorche

• Amatiorcho
      Amatiorcho
      Бронз
      Здравейте, за пореден път се опитвам да си направя блог и да съм ДИСЦИПЛИНИРАН,защото това ми пречи най-много!!! Наскоро станах втори във ПКР на колизеума и взех 900$ веднага изтеглих да се "почерпя" и уж да сложа в някой друга зала да мога да играя повече маси и депозирах с покер хевън и се хвърлих на 10-20 еврови ребай и т.н. с 300 банка в същото време продължих да играя 50 и 75$ в ПКР без сателити (защото се помислих за Неграну и разбира се ясно ви е какво стана.
      За тези които не ме познават се казвам Мартин на почти 30г (10 Април) безработен (бях търговски представител на фирма алпина, само че фирмата фалира :f_o: ) търся си работа дори и в чужбина (бил съм там и не е изключено пак да замина)
      Започвам със стартова банка 50$,ще играя всичко във старса до 0.50 като това са 45,90,180,360. Банката ще е ХИПЕР КОНСЕРВАТИВНА, без излишни рискове и глупости за да не се налага да се :fouet:

Цели:
      1.Трябва да направя достатъчно голяма банка между 5000%-10 000% за да мога догодина да се опитам да кандидатствам в Телерик и да се издържам една година от това като колежа е една година и излизаш с диплома и веднага ще те вземат на работа като ИТ
      2.Да отделя пари след 1000$ и за няколко частни урока.
      3.Да не тегля нито една стотинка за лични нужди до 5000$
      4.Да стана по търпелив и да работя върху дисциплината си както на масите така и в живота
      5.Да се класирам да играя голям турнир на живо като ЕПТ или Еурека или нещо подобно.
      6. Когато направя 1500 да вкарам 500 в ПКР и следващите да са във покер хевъна
      7.Да не си позволявам да поддържам банка с по малко от 1000$
      8. Всичко това трябва да стане до Октомври
      Една молба към всички: Надявам се да ми помагате с ръце и съвети, кой за живота кой за играта.......
      малко да се мотивираме и да започвам.
  • 34 отговора
    • PaRovstelar
      PaRovstelar
      Бронз
      Първоначално публикувано от Amatiorcho
      1.Трябва да направя достатъчно голяма банка между 5000%-10 000% за да мога догодина да се опитам да кандидатствам в Телерик и да се издържам една година от това като колежа е една година и излизаш с диплома и веднага ще те вземат на работа като ИТ

Не виждам причина да не започнеш още от сега. Смисъл ако имаш време и нужната мотивация реално няма причина да не започнеш веднага.

Лекциите в телерика са отворени за всеки + презентациите + домашни.Двете имат и плюсове ,и минуси - да си онлайн и да си там. Така че не се чувствай прекелено ощетен ,ако решиш да си онлайн.

Друга алтернатива e https://softuni.bg/ тук вече е платено ,но само ако искаш да вземеш някаква диполома ,иначе информацията си е свободно достъпна. Доста неща са подобни на телерика (учебните планове , презентации, домашни) човека ,който го направи преди време беше мениджър на телерик. Отново между двете има някакви плюсове и минуси, но няма да казвам много за това. Предпочитам всеки да си направи сам изводите и да си вземе сам своето решение.

Ако се справяш с математиката , то това е един добър плюс.Също така покера донякъде развива логическото ,алгоритнично мислине , което също е бонус.Но Английския е нещото без ,което няма как да станат нещата. Забравих да добавя и мотивацията редом до английския.

Ако те интересува нещо питай мисля че горе-долу съм запознат. Пък и съм се допитвал за някой неща до хора ,които работят от 7-15 години в сферата ;)
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, Amatiorcho,

Пожелавам ти успех с постигането на целите, особено тази с дисциплината, защото там определено е най-трудно :)

Поздрави,

Елена
    • Amatiorcho
      Amatiorcho
      Бронз
      #PaRovstelar но ако започна веднага няма да мога да взема диплома, все пак нали това е целта? Иначе в момента имам време,както видя съм безработен :facepalm: :facepalm: :facepalm: Ако започна сега единствено ще си помогна за догодина? Може ли да ми обясниш малко повече за Телерик? А за другия колеж даже няма и да го погледна,защото не мога да си позволя да плащам отделно.
    • Amatiorcho
      Amatiorcho
      Бронз
      Първата сесия беше доста добра,въпреки че получих няколко бед бийта всичко завърши ок
      банка 68.23
    • PaRovstelar
      PaRovstelar
      Бронз
      Диполомата не мисля че от чак такова значение. Програмирането е прекалено общо понятие и има доста разновидности , там ще те учат на едно нещо , на друго място на съвсем различно. Определено е плюс , но мисля че беше чак толкова задължителна конкретно за тези неща ,които те учат.Смисъл има доста места ,на които можеш да почнеш работа без такава,ако преценят ,че ще се справяш. Диплома за Висше образование е друга бира. Има фирми в които даже CV-то ти няма да стигне до човек , ако в него няма такава.( филтрирано е от машина и гърмиш) По-скоро е плюс че имат някакви изградени отношения с някакви фирми ( поне аз така мисля , не чак толкова за парчето хартия)

Но има и такава опция с онлаин обучение + диплома. Незнам , не съм сигурен , но мисля че беше така. Лесно се проверява. Доколкото си спомням трябва само да започнеш в месец ,в който почват курсовете ( 3-4 пъти в годината) . След това си учиш и се явяваш на изпитите само. Но го провери може да не е вярно това .
    • Amatiorcho
      Amatiorcho
      Бронз
      БЛАГОДАРЯ ти много за инфото,даже днес следобед ще отида да проверя.
    • kalinkkk
      kalinkkk
      Бронз
      кеш или МТТ играч си , ако си МТТ ти препоръчвам микро турбо масовките с Покерстарс, за кеш с тази банка ще ти е много трудно може да пробваш да избиваш някой бонус на 10НЛ като играеш шортстак
    • gugrica
      gugrica
      Бронз
      #kalinkkk банка от 70 $ за кеш игри означава само нл 2 ....
    • Amatiorcho
      Amatiorcho
      Бронз
      Ще играя всичко до 0.5$ това са 90/180/360. Мислех и 45 но снощи играх няколко и не ми харесаха,защото си на финална маса а още не си в парите. Затова само тези трите ще играя,до 120-130$ тогава ще започна да миксирам и със 1$ 90 ман. Банката ще е много консервативна,защото досега винаги от там ми тръгват проблемите, на 2.5$ 180ман ще започна да миксирам чак когато направя поне 300$.
    • Georgi699
      Georgi699
      Бронз
      Успех със блога и точно така, със правилно управление на банката се стига на далеко.

Успех по масите ! :f_drink:
    • Amatiorcho
      Amatiorcho
      Бронз
      http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/13501405_6B926B5E98 тука май трябваше да си фолдна???
    • vermilion7
      vermilion7
      Бронз
      Твърде си шорт за да игаеш тройките от ранна позиция. Трябвало е да изчакаш по-късна и да си пуш/фолд :f_drink:
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей, Amatiorcho

Успех с блога и постигането на целите!

Той vermilion7 го е написал, трябвало е да фолднеш директно. Като ако решиш да играеш тази ръка е много по-добре директно да пушнем, но с нашия стак си е фолд според мен.

Поздрави,
      Иван
    • vspasov
      vspasov
      Бронз
      fold 33
    • Amatiorcho
      Amatiorcho
      Бронз
      признавам преиграх ги ....:f_mad:
    • Georgi699
      Georgi699
      Бронз
      Както колегите по-горе са написали, тази ръка е или фолд или пуш, но от ранна позиция си е фолд, ако беше по-късна позиция, можеше директен пуш.. изобщо тоя минимален рейз със 33 от ранна позиция е голяма грешка, защото има още доста хора след теб и биха пушнали със всичко на твоя минимален рейз. На този формат е пълно с риба и играят всякакви боклуци, а тройките не са оферта изобщо.

Успех ! :f_drink:
    • Amatiorcho
      Amatiorcho
      Бронз
      ето една прясна ръка
      http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/13506295_D911DE670F
      мога ли да колна тук? Не взимаме предвид борда, все пак и двамата очаквам да са много лаит оставам с около 13 бб
    • Georgi699
      Georgi699
      Бронз
      Аз бих кол-нал, ако нямаше 2-ри ол-ин, защото тоя от УТГ може да бута със всеки 2, защото блайнда го смазва и А9 си е оферта срещу такъв ол-ин, но когато има 2 ол-ина пред нас, нещата се променят, защото шансовете някой от 2-та да удари картите, който му трябват се увеличава доста и си е риск.
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      По ръката с 33 и аз подкрепям другите фолд е най-добре. Тук аз бих пушвал 88+ всичко друго по-малко фолд. Мин рейз е най-зле :f_drink: Като си под 25 ББ от ранни позиции 22-66 са фолд в повечето случай. ;)
    • 1
    • 2