55 UTG

• eridanski
      eridanski
      Бронз
      Здравейте, не съм турнирен играч, но играя основно фрийроли. Този турнир, за който спечелих билет от фрийрол, е EUR 5+ 0.50 супер турбо МТТ (блиндовете се сменят на 3 мин.) с около 40 участника, а в парите влизат първите 4. В момента сме на финалната маса и сме вече в парите. От около 10 мин. местим парите между нас 4-мата с променлив успех.
      Понеже съм забелязал, че в късна фаза отпадам основно със средни чифтове, си мисля, че явно не ги отигравам добре. Гледайте какво става в тази ръка: аз съм UTG и се нашивам, предвид бързо растящите блиндове и сравнително малкия ми стак. SB, явно перфектно разчита, че съм на нисък или среден чифт и колва с 2 овъркарти :facepalm: . BB явно ме слага на нисък чифт, а освен това и разбира, че SB би платил с 2 овъркарти, та затова и той самият плаща с АXs :facepalm: :facepalm: . Изобщо не изглеждаха толкова светнати опонентите ми, ама хайде. Според мен, отиграването и на двамата е идиотско, особено на BB.

(400/800 blinds, 80 ante) No Limit Hold'em Tournament, 4 Players

BB: 7,778 (9.7 bb)
      Hero (CO): 4,904 (6.1 bb)
      BTN: 1,626 (2 bb)
      SB: 12,692 (15.9 bb)

Preflop: Hero is CO with 5 5
      Hero raises to 4,824 and is all-in, BTN folds, SB calls 4,424, BB calls 4,024

Flop: (14,792) 3 T 8 (3 players, 1 is all-in)
      SB bets 7,788 and is all-in, BB calls 2,874 and is all-in

Turn: (20,540) T (3 players, 3 are all-in)
      River: (20,540) J (3 players, 3 are all-in)

Results:
      20,540 pot
      Final Board: 3 T 8 T J
      BB showed A 5 and lost (-7,778 net)
      Hero showed 5 5 and lost (-4,904 net)
      SB showed 8 K and won 20,540 (12,762 net)
  • 5 отговора
    • Georgi699
      Georgi699
      Бронз
      Стандартно отиграване, 4 хендет, бързо покачване на нивата, аз съм пуш със всеки 2 :f_drink: друг е въпроса, когато играеш срещу идиоти и ББ-то е пример за това.. има ол-ин и кол преди него и малоумника плаща със А5с (надявал се е за нътс на флопа) :facepalm: такива много ги обичам, къде се обвързват с картите и не могат да ги фолднат пре-флоп и плащат с некви глупости. Интересното е, че напоследък се нагледах на такива ситуации в който човека със най-слабата ръка бута 2-3ма други с по-силни ръце, ама то това е покер, пушваш и квото сабя покаже :coolface: :facepalm:
    • lolftw
      lolftw
      Бронз
      Първоначално публикувано от Georgi699
      пушваш и квото сабя покаже :coolface: :facepalm:
      Ми то на хипер турбо си е така общо взето. Иначе тоя с А5с си е чист пуш префлоп , според мен.
    • Georgi699
      Georgi699
      Бронз
      Първоначално публикувано от lolftw
      Ми то на хипер турбо си е така общо взето. Иначе тоя с А5с си е чист пуш префлоп , според мен.
      Аз щях да фолдна, тъй като ще се надявам хиро да бъде бъстнат, и оставаме 3-ма и бутона има само 2 ББ, а аз ще бъда с 8-9 и това означава, че ще бъде бъстнат и той преди мен, освен ако не му се усмихне късмета и така оставам ХУ срещу чип лидера и ще му бутам всеки 2, тъй като няма за кога да чакам Асо или нещо по-добро за пуш и така вместо да изгоря на 3-то място, ще изгоря на 2-ро, пък ако ме хване вързията, може да обърна играта в моя полза и да взема 1-во. В тази фаза на турнира се гледат стаковете и парите. Ако виждаш, че някой ще гори преди теб, що да не фолдна А5с след като преди мен има ол-ин и кол и да изчакам макс 2 ръце да изгорят 2-ма и да играя ХУ. :) Иначе и аз съм пуш със А5с, ако съм УТГ или, ако съм късна позиция да няма ол-ин и кол, иначе, ако има само ол-ин или рейз, бутам всичко, но при 2-ма играчи преди мен А5с не ми е вижда оферта изобщо, тъй като има по шортак от мен и ще изгори след 1-2 врътки и следователно взимам повече пари :)
    • lolftw
      lolftw
      Бронз
      Първоначално публикувано от lolftw
      Аз щях да фолдна, тъй като ще се надявам хиро да бъде бъстнат, и оставаме 3-ма и бутона има само 2 ББ, а аз ще бъда с 8-9 и това означава, че ще бъде бъстнат и той преди мен, освен ако не му се усмихне късмета и така оставам ХУ срещу чип лидера и ще му бутам всеки 2, тъй като няма за кога да чакам Асо или нещо по-добро за пуш и така вместо да изгоря на 3-то място, ще изгоря на 2-ро, пък ако ме хване вързията, може да обърна играта в моя полза и да взема 1-во. В тази фаза на турнира се гледат стаковете и парите. Ако виждаш, че някой ще гори преди теб, що да не фолдна А5с след като преди мен има ол-ин и кол и да изчакам макс 2 ръце да изгорят 2-ма и да играя ХУ. :) Иначе и аз съм пуш със А5с, ако съм УТГ или, ако съм късна позиция да няма ол-ин и кол, иначе, ако има само ол-ин или рейз, бутам всичко, но при 2-ма играчи преди мен А5с не ми е вижда оферта изобщо, тъй като има по шортак от мен и ще изгори след 1-2 врътки и следователно взимам повече пари :)
      Прав си , аз се обърках , че А5 е най - големия стак..
    • Grand0man
      Grand0man
      Бронз
      Тук, може тайт фолд. Има един с няма и два блинда. Без значение дали следващата врътка отпадне или не, си пуш всеки 2. Ако е отпаднал си едно място напред, ако не е, се надяваш да вземеш. Така или иначе ще ти плащат със всякви глупости. Все пак чип лидера е с 10 бб :f_ugly: