Meet me - Антон Колев!

• tonkox
      tonkox
      Злато
      Здравейте драги потребители на pokerstrategy, и по-специално на форумната аудитория! :f_thumbsup: Днес е денят, който не съм смятал, че ще дойде - да направя блог :wtf: :nh:

ЗАЩО ГО ПРАВЯ ?!
      Отговорът на този въпрос се дължи сигурно във факта, че това е 5ти (рекорден) ден, в който аз не съм виждал слънце и не съм дишал свеж въздух. Може би от депресия, породена от това, че баща ми отиде на ски, а в небето няма 1 облак... Защо не съм излизал, може би се питате... Ами тежко ми е да си призная, но след като 2 седмици бях в планините и ми беше хубаво, реших да се прибера в София и на първия ден в любимият градски транспорт да хвана някво добре познато на Софиянци грипче... Таа, да! Да не се отплесваме с ненужна информация :f_p: Реших се защото през последните 2 дена споделям по 1 ръка в друга секция на форума и ми харесва аудиторията в него! Смятам, че блогът може да бъде поучителен и за по-слаби играчи от мен, и за мен (критики търпя, анализирам и съм винаги готов да науча нещо от другите!)

КОЙ СЪМ АЗ?
      Казвам се Антон Колев, на 21 години. Роден и живеещ в град София. Студент в университет по архитектура, строителство и геодезия, специалност - много дълго за да го пиша :f_biggrin: Currently 2 курс. Зиме карам ски, лете практикувам академично гребане. Общо взето спортът не ми е чужд.
      ПРЕДУПРЕЖДАВАМ: СЛЕДВАЩИЯТ МАТЕРИАЛ Е СНИМКОВ, ГЛЕДАЙ НА СВОЯ ОТГОВОРНОСТ!

HOW I MET YOUR MOTHER?
      Уупс, това май беше друго.... Как се запознах с покера имах предвид! Ем, че много просто! Един приятел реши да ми вземе ~70 лева за половин час в HU игра. Беше около 2010 година (+-1, паметта може да си играе лоша роля с мен). Тогава съм бил на 16, но бързо, бързо се зарибих. Започнах да играя "нелегално" - без сериозни успехи, разбира се. Радвах се на спечелен 27man 1.5$ SNG, като дете на близалка.... Ех, хубави времена бяха... Има-няма 2 години по-късно станах на 18 и естествено първата ми задача беше да си направя легален акаунт. Винаги съм играл в pokerstars, пробвал съм и други, но старсчето си ми е присърце! Още тогава бях зарибен MTT турнирите, не знам защо, просто ми харесваха. Никога не съм бил cash player... Пак се насочвам в грешната посока... Та регнах се още денят, в който станах на 18 - първи депозит (около 50 лева) и първи турнир. Напрежението е голямо, залогът също! 1.10$ :banana:
      :profit: :profit: :profit: Точно така! На първия си турнир достигнах финална маса, помня го много добре.... Сякаш беше вчера! Часът 08:55 - почивка. Отивам до тоалетната, чакам майка да излезне. "Добро утро", напрежението е голямо... Не смея дори кафе да си направя, в очакване съм. 09:02 картите се раздават и поглеждам 77. Отварям и получавам 3бет shove. Мятам ги, защото съм 4ти в турнира и ме репушва 3тия. Втора ръка картите се раздават .... 77 :coolface: отварям, същият човек 3бет пушва и аз отново бягам. Вече съм 6ти с около 14 блинда. Часът е някъде около 09:05 напрежението се покачва и се раздава 3тата ръка. Поглеждам с 1то око и виждам 77! Отварям, същият пичага 3бет пушва за 3ти път поред и аз решавам, че това е прекалено! Плащам и той обръща 88. :nh: :nh: :censored: :profit: :appl: :appl: Седя на компа по този начин : :pcuser: . И да! Истината ви говоря ! :truestory: От тогава насам не е интересно. Играл съм SNG и МТТ главно, другото не ми допада :) 1 по-голяма дупка направих без покер миналата година - пробвах да работя, не ми се получи. Хем парите са малко, хем имам шеф.. Не са за мен тия работи :) Предпочитам покера. В момента играя главно micro МТТs. За съжаление последните 2 месеца горе долу карах само и единствено ски, та си бъстнах банката в ските... И сега... Еми търся си някой да ме стейкне, пък ще видим! Който се навие, голям късметлия ще е :milord: :yaoming: :s_thumbsup: Ако се интересувате от покер успехите ми съм отворен във всички търсачки, подвизавам се като tonKolonata

КАКВО ВЪЗНАМЕРЯВАМ ДА ПРАВЯ В БЛОГА СИ?
      Общо взето смятам да споделям с Вас интересни събития/снимки от живота ми. Да споделям интересни (и понякога забавни) ръце, докато съм бачкал по масите и не на последно място, разбира се, да има къде да се ХВАЛЯ с успехите си! :f_thumbsup: :f_thumbsup: :fuckyeah: :wtf: :wtf: ?

П.С Това е от мен засега, извинявам се ако има правописни грешки (свиркайте ако видите)! Като за първи път смятам, че е добре, даже е прекалено! До следващия път, Антон!
      П.С 2 Why so serious ?

П.С 3 http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/13563612_20BAC43735 just pokerstars things...
  • 41 отговора
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей tonkox ,

Супер че си решил да водиш блог ,очертава се да е интересен.

Ако се интересувате от покер успехите ми съм отворен във всички търсачки, подвизавам се като tonKolonata
      Забелязали сме този алиас :coolface: :

Смешни Алиаси

Поздрави,
      Боби.
    • tonkox
      tonkox
      Злато
      Пак съм аз! Първо искам да ти благодаря, Боби, за доверието, което ми даваш! Не разбрах частта с алиаса, но някой ден и до там ще порастна :D
      Решил съм да споделя 2-3 снимки с вас от днешния 2.20$ super-knockout turbo турнир!
      Преди да се преместя на лаптоп играех от телефона си. Когато направих смяната видях тази класация :

След известен застой откъм ръце и горе долу 1 изиграна ръка класацията беше следната :

"Не мина се и времее.. / с черно фередже, оу йе!" и дойде финалната маса:

За съжаление при 7 лефт и около 8 блинда пред себе си, в позицията на Дилър погледнах TJos. Всички до мен фолднаха и аз направих единствената опция пред себе си - пушнах. Малкия блинд меко казано инстаколна само за да видя АА :nh: :nh: . За съжаление това беше и последната ръка в турнира. Малко по-късно същият този играч спечели и турнира. Радвам се от играта и от късмета си. От доста време не бях рънвал добре в турнир. Още едно доказателство, че правилната игра рано или късно се отплаща! Доволен съм от представянето си, не беше най-доброто, но можеше да бъде и по-зле! :profit: :profit:

СТИГА толкова за този турнир! Понеже банката ми в момента е малко скандална (то дори не е и моя тази банка) Мисля да играя 1.5$ 9man SNGs, докато изскарам около 500 долара, които да ми послужат за Micro limit MTTs. Смятам да започна да играя на 6 маси, като по-късно ще ги увелича до 9. Въпросът ми е следният: искате ли да си записвам сесиите и после да ги споделям с вас или не? Така според мен ще може да се види къде са ми честите грешки и следователно да ги оправя (ако някой успее да ме изтрае как играя :D ), а също така по-слабите риби от мен ще могат да понаучат 1-2 неща. Мисля да се опитвам и да коментирам в същото време и да обяснявам какво се случва в главата ми докато играя. Кажете дали има интерес да започна такова начинание. :f_drink: :f_drink:

Това е от мен засега! Искрено Ваш Антон, винаги готов да досади поне още веднъж! :fuckyeah: :truestory: :banana: :banana:

П.С играя от този акаунт за момента, давам на приятел "безценни" съвети и в същото време не губя тренинг! Аз нямам средствата да играя от моя засега.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, tonkox,

Пожелавам успех на блога ти и на теб - започва интересно и се надявам и занапред да е интересен..

Успех,

Елена
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Честит ти блог! Ще следим и този! :)

Поздрави,
      Александър
    • tonkox
      tonkox
      Злато
      Здравейте, пак съм аз! Този път ще съм кратък - 2 неща:
      1.Честно казано очаквах повече интерес. Надявам се да се променят нещата :)
      2. Понеже съм твърдоглав, а никой не ми каза дали иска да ме гледа как играя покер аз реших да Ви изненадам!
      :profit: :profit: :nh:
      П.С търся си снимки за аватар и корица на youtube канала! Ще се радвам ако някой помогне с варианти и/или избора на такива!
      До скоро! Ваш, Антон.
    • swyfti
      swyfti
      Бронз
      Наш Антоне, интерес има ама чукча е читател, а не писател!
      Успех с начинанията. Блога ти отива в секция "Любими"
    • alxndr1
      alxndr1
      Бронз
      Здравей,

Като за начало моите съболезнования за избора на унивеситет! :why: Гледах 3-4 мин. от видеото и мисля че спокойно може да си отваряш 2,5x 3x стандартен рейз. Мин рейз-а е по скоро за hyper турнирите. Тук играеш дееп доста дълго и сте доста хора, рейнджовете са доста tight и следователно, когато имаш ръка трябва да градиш пот. Все пак не съм играл точно този формат ( играл съм fifty50 и началната фаза не мисля че е по различна). Като цяло може да гледаш клипчета на Мошман. Той трябва да има доста материал за 9-ман.
      :gl:
      Поздрави,
      Александър
    • chokata
      chokata
      Бронз
      Блога тръгна доста добре, но с тоя клип незнам точно каква ти е целта..Ако е да се учиш ок съгласен, ако е да показваш как всички са pиби и нямаш късмет важни спотове и доминираш... Прегледах до 15мин и ми стига, незнам дали повече ще пуснат по-напред..помисли доста над играта, не става е така да цъкаш бутони и мислиш, че всички са риби :D Имаше още един такъв клип подобен \&яуот; Аз съм някво про да ви дам съвет как да играете \&яуот; а нито защо, така тази ръка е така.. примерно пропусна дрол ще бетна, статс му е еди такъв имам бет тука, та...И аз съм лаик в правенето на клипове ама губиш публика в началото още според мене. Добре е поне хубава музика слушаш :D
    • alxndr1
      alxndr1
      Бронз
      chokata има обратния на твоя проблем- има яко публика пък го марзи да блогва. :f_biggrin:
    • chokata
      chokata
      Бронз
      Първоначално публикувано от alxndr1
      chokata има обратния на твоя проблем- има яко публика пък го марзи да блогва. :f_biggrin:
      Cменям стратегията, формати,полаxD та ъпнем скоро да има за кво само:profit:
    • tonkox
      tonkox
      Злато
      Брей, разписаха се :D Като цяло правя видеото за да играя малко по-дисциплинирано :) + че някой може да види нещо в моята игра и да му хареса, или да сподели мнение :) . По-добре така, отколкото да качвам ръце. (разбира се и някой ръце също е хубаво да се качват :D )
      П.С имай предвид, че това ми е първи опит :) Коментирам ръцете, които смятам, че са интересни, а не говоря какво мисля постоянно. Сигурно ще трябва да започна да го правя за да отразявам всяка една ръка.
      П.С алекс - като цяло в тия турнири предпочитам да чакам 4-5 лефт и затова не си давам много зор в играта до тогава. И относно университета - избрал съм най-айляшката специалност :)
    • alxndr1
      alxndr1
      Бронз
      Аз пък Сам Си го Сложих if know what i mean... та на по важната тема- много грешно мислене! Винаги, абсолютно винаги в покера трябва да мислиш кое или кои действия са най +ЕВ. Ако не си даваш зор през цялото време на който и да е формат губиш пари. За стратегията във формата няма да говоря, защото никога не съм го играл, но 9-ман е един от най-дискутираните формати и сигурно има най-много информация за него. Така че огледай потърси ще намериш много информация.
      Друго нещо важно, до колкото разбрах мислиш и да направиш 500$ банка и да започнеш да играеш МТТ? С такава банка можеш да играеш турнири до 5$, което пак е изключително риски (100би за МТТ). Ако това са предпоставките, защо играеш 9-ман? Определено трябва да започнеш 45,90 и 180 мттснг. Те ще те тренират доста повече за това, което те очаква. И определено помисли дали можеш да правиш 5-6 часови сесии. Последно, което видях за чоката е, че играе мтт. Той ако иска да добави или да ти даде съвет как да се изграждаш като играч по пълноценно.
      Надявам се думите ми да не са били прекалено harsh, но се опитвам да те накарам да мислиш в кое е по-добре да инвестираш времето си. В покера има прекалено икономика и бизнес мениджмънт. Ще се учудиш, колко от математиката, заложена в покера е заложена и в принципите световните пазари и инвеститорите.
      Ъъъ тоя пост стана като твоето 1:30h клипче. Дано го прочетеш целия. :pcuser: :coolface:
    • tonkox
      tonkox
      Злато
      Алекс, разбрах за ССС-то и искрено ти съчувствам! Докъде си стигнал? Може да пием по кафе някой път.
      Относно по-важната част, имам доста опит с МТТ турнири, 10-12 часовите сесии не са ми чужди. СНГ-тата, които играя са 9man и fifty50, защото се бият лесно. Не съм фен на sng структурата и затова не играя такива на много маси. В момента на 1.50$ 9man имат различна структура, като започваш от 10/20/3, което е доста profitable за моя начин на игра. Разбира се оценявам всяко едно мнение (такъв човек съм, обичам да събирам мнения и да си правя изводите на базата на няколко) , та затова съм отворен към Вас - критики или не, всичко е мотивиращо. "Предизвиквам" chokata да спомене какво играе и ако може да даде някои насоки за формата, смятам, че ще е полезно за всички :) )
      Относно играта ми тези дни : вчера не съм играл защото реших да покоря Боровец и се чувствам доста зареден с енергия за днешния покер ден! Имам разговор с треньор на team Moshman, и евентуално може да влезна в тяхната coaching програма. Доста съм мотивиран и се надявам да стигнем до сериозната част! Смея да кажа, че съм доста развълнуван и се надявам скоро да има развитие по темата. Това е от мен засега, пиша през телефона и съм в УАСГто, затова ако има някакви грешчици Ви моля да ме простите ^^ .
      Лек и успешен ден засега! Живи и здрави, Антон.
      П.С Най-накрая ми дойде кейса за телефона, който поръчах от VIP Store :)

П.С 2 http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/13654231_2D6483D254 Пича с валето има 90/0 - VPIP/PFR :D
    • tonkox
      tonkox
      Злато
      http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/13674918_59CA5B6997 Коментари има ли ? :D
    • tonkox
      tonkox
      Злато
      Реших да гриндя SNG fifty 50 (за изграждане на банка), след като е форматът, в който имам най-много опит.
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Здравей. Фолда е слаб тука. Отделно погледах и клипчето и го спрях на ръката с 55, дето чек рейзваш в трибетнат пот на флоп 236 или нещо такова с 55. Има доста за учене , но имаш потенциал според мен. Успех
    • 6erifa
      6erifa
      Бронз
      Първоначално публикувано от comodus14
      Здравей. Фолда е слаб тука. Отделно погледах и клипчето и го спрях на ръката с 55, дето чек рейзваш в трибетнат пот на флоп 236 или нещо такова с 55. Има доста за учене , но имаш потенциал според мен. Успех
      Защо да е слаб фолда?и 55 ми е интересно кое точно не ти харесва?
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Първоначално публикувано от comodus14

Нали не очакваш с тоя колд 4бет пуш за 30-32бб да ти покаже по-слабо от JJ , а отделно и ориджинал рейзъра също колва . Без инфо ,че са страшни риби мисля ,че е ок фолда.
      3бета бих го направил до 1800 чипа.
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      С АК, след като 3бетнеш е смъртен грях да фолднеш при този ефективен стак;) да не говорим, че УТГ само колва и на 2,2 д със сигурност няма да са на топ 2,5%;) , а поне топ 5 и то консервативно погледнато;)