Пътят към Фарьорските острови [HU HYPERS BLOG]

• antonka
      antonka
      Бронз
      Здравейте на всички!

За мен
      На 30+ години съм. Живея с приятелката си, бързо растящия си син, 2 осиновени кучета и котка на място далеч от столицата на България. Завършил съм икономика и компютри. Преди имах собствена фирма, която се заминаваше с локализации за българския пазар и дребни компютърни услуги, но реших, че детето ми заслужава цялото ми внимание. Не ям месо и се опитвам при всяка възможност да стоя настрана от всякакви животински продукти.

Относно покер кариерата ми. Започнах да играя преди около 10 години основно за забавление, като бях почитател на Омаха Хай и малките домашни кеш холдем игри. Нямам никакъв предишен опит с Хедс-ъп игрите, но все пак реших тази година да се опитам да постигна нещо по масите за low stakes HU Hyper SNGs.

Всякаква помощ ще бъде високо оценена!

Моите цели
      [ ] Да спечеля някакви $$$$, за да успея да участвам като доброволец в операцията на Sea Shpered Grindstop 2015 и да помогна в прекратяването на масовото клане на делфини и малки китове на Фарьорските острови /още не е обявено дали ще има такава операция, но ние да се готови, така да се каже/.

Втората снимка е неприятна за гледане, затова не я гледайте

[ ] Да подобря говоримия си и писмен английски /за тази цел пуснах този блог и в един английски форум/.
      [ ] Да разбера правилния начин да играя HU Hypers и да приемам вариацията по-леко. /няколко счупени врати вече тежат на съвестта ми/.
      [ ] Да бъда щастлив по-често.
      [ ] Да намеря нови приятели.
      [ ] Да кача малко допълнителна мускулна маса и килограми /сегашно състояние 180см, 80кг./
      [ ] Да правя повече добри неща.

Защо избрах този формат?
      Защото нямам много време и бързината в тези турнири е важна за мен, а освен това съм в тези среди и малко се запалих по играта.

За какво е този блог и какво ще публикувам
      Целта ми е да получа малко допълнителна мотивация и евентуално помощ в някой трудни моменти. Планирам да публикувам около два пъти седмично в блога, като това ще са основно седмичните ми цели, които да ме водят към постигането на основните ми такива. Ще пускам графики, но принципно не съм много вещ с Покер Тракера и може да има някакви обърквания в тази насока.

Ето и първата ми графика от преди няколко дни, когато стартирах блога си на английски.
  • 77 отговора
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      Успех!
      Пускай ръце над които се затрудняваш. Сигурен съм, че ще има хора да ги анализират.
    • PaRovstelar
      PaRovstelar
      Бронз
      Не искам да те обезсърчавам , но не ядеш месо , а пък и ако стоиш настрана от продукти с животински произход , как ще си набавяш нужния протеин да качиш мускулна маса :f_confused: ? Все пак не си малко килограми и ще ти трябват поне 180 гр. протеин на ден. Единствено за соя се сещам.

Гл,гл аз ще следя = ;- )
    • krussev12
      krussev12
      Бронз
      Здравей antonka дай малко повече инфо за Sea Shpered Grindstop 2015. Аз също не съм месояден , така че с удовослтвие бих помогнал в подона инициатива . :)
    • krussev12
      krussev12
      Бронз
      PaRovstelar- около 65 гр протеин му е нужен за 80 килограмов човек.( около 0,8 гр на килограм )
      ПС За яденето на месо мога да говоря много , като определено нищо добро няма да кажа (инфо има за всичко )
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Първоначално публикувано от PaRovstelar
      Не искам да те обезсърчавам , но не ядеш месо , а пък и ако стоиш настрана от продукти с животински произход , как ще си набавяш нужния протеин да качиш мускулна маса :f_confused: ? Все пак не си малко килограми и ще ти трябват поне 180 гр. протеин на ден. Единствено за соя се сещам.

Гл,гл аз ще следя = ;- )
      Ако не се лъжа Франк Зейн е бил вегетарианец , а е ставал мистър олимпия .

Антонка , знам ,че ще се справиш .Натискай до долу и това е . Успех !
    • PaRovstelar
      PaRovstelar
      Бронз
      Франк Зейн не го бях чувал до сега , интересно. Доколкото знам 0.8 гр. на кг е средно на това ,което е нужно на средностатистическия възрастен, за да качи мускулна маса не мисля че това ще му е достатъчно.
    • antipraslak
      antipraslak
      Бронз
      Вакумната поза му е специалитет :) ГЛ
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      antonka, поздравления за блога! Много се радвам че имаш ясни цели и някои от тях ми харесват особено много!

В чест на стартирането му и че за първи път виждам някой да споменава Sea Shpered тук, в идните няколко дни ще направя едно скромно дарение от $ХХ, че тази година не съм им превеждал нищо, като повече гледах да наблегна на локални такива.

Относно PokerTracker, питай и каквото мога ще ти кажа за него. Ако успеете да ме сръчкате достатъчно - до края на месеца може да планирам нещо като няколко тренировки за двата най-използвани тракинг софтуери и за основните операции с тях.

Относно качването - не знам, честно казано преди и аз исках да го направя, сега малко съжалявам, но няма нищо непоправимо и непостижимо. :D

Без да съм много off-topic - PaRovstelar, не мисля че това е вярно. ;)

Поздрави,
      Александър
    • antonka
      antonka
      Бронз
      Първоначално публикувано от genarr0
      Успех!
      Пускай ръце над които се затрудняваш. Сигурен съм, че ще има хора да ги анализират.
      Благодаря. От твоя блог открих тази игра, така е включването ти е високо ценено. Пък и да знаеш как стоят нещата, че като си първия, който пише в блога на даден човек, поемаш отговорност за него ;) .
    • frnk93
      frnk93
      Бронз
      Успех :gl: Ще следя блога ти с интерес :f_thumbsup:
    • antonka
      antonka
      Бронз

Гл,гл аз ще следя = ;- )
      Ето ти една разгъвка на храната ми в един типичен за мен ден. За протеинът може да погледнеш отдолу пълната му картина. Количеството му е повече от достатъчно, за целите, които съм си поставил.

• kobmish
      kobmish
      Бронз
      Направо скачай на 7-ците. Успех!
    • antonka
      antonka
      Бронз
      Първоначално публикувано от krussev12
      Здравей antonka дай малко повече инфо за Sea Shpered Grindstop 2015. Аз също не съм месояден , така че с удовослтвие бих помогнал в подона инициатива . :)
      Здравей,
      То като цяло липсва още каквато и да е информация за тази година., като през миналото лято операцията беше реализирана от френската част на организацията. Аз бях в началото на тази година в Париж и се опитах да се срещна с момичето, което ръководеше нещата, за да получи информация от първа ръка, но не се получи.

От долния линк можеш да видиш един трейлър за Grindstop 2014. Като цяло идеята е да се попречи да се избият делфините и китовете, а ако те интересува още нещо, винаги може да питаш.
      [url=Teaser (Trailer) « Le Grind aux Iles Féroé »]Гледай[/url]
    • antonka
      antonka
      Бронз
      Първоначално публикувано от kobmish
      Направо скачай на 7-ците. Успех!
      Мерси, наборе.
      Нямам никаква идея от играта още. Засега гледам с тейбъл селектинг и разни други маймунджулъци да компенсирам незнанието си.
      Като цяло 7-ците са ми целта, ако реално погледна на нещата.
    • antonka
      antonka
      Бронз
      Първоначално публикувано от AlpinaBG
      antonka, поздравления за блога! Много се радвам че имаш ясни цели и някои от тях ми харесват особено много!

В чест на стартирането му и че за първи път виждам някой да споменава Sea Shpered тук, в идните няколко дни ще направя едно скромно дарение от $ХХ, че тази година не съм им превеждал нищо, като повече гледах да наблегна на локални такива.

Относно PokerTracker, питай и каквото мога ще ти кажа за него. Ако успеете да ме сръчкате достатъчно - до края на месеца може да планирам нещо като няколко тренировки за двата най-използвани тракинг софтуери и за основните операции с тях.

Относно качването - не знам, честно казано преди и аз исках да го направя, сега малко съжалявам, но няма нищо непоправимо и непостижимо. :D

Без да съм много off-topic - PaRovstelar, не мисля че това е вярно. ;)

Поздрави,
      Александър
      Благодаря за предложението за Покер Тракера, но не и само за него.
      Покер Тракерът съм го оставил за най-най-най/две-три празни места/края, като успея да смогна с всички задачи, че грам време не ми остава напоследък.

Иначе и аз гледам да действам по принципа think globally, act locally, , но смятам, че ще ми се отрази добре да сменя малко обстановката да се срещна с повече сейммайндед пийпъл.

За качването на килограми ми е като допълваща цел, повече към частта да се чувствам удовлетворен от изминалите дни, защото е свързан с физическа активност. Май наблягам доста на кардиото и ще видим кое ще се случи да кача или само да махна малко мазнини. Блогът ми е като цяло с краткосрочна насоченост /следващите около 3 месеца/, така че видим скоро какво ще се получи.
    • antonka
      antonka
      Бронз
      Първоначално публикувано от frnk93
      Успех :gl: Ще следя блога ти с интерес :f_thumbsup:
      Благодаря
    • antonka
      antonka
      Бронз
      Първоначално публикувано от AApostolov

Гл,гл аз ще следя = ;- )
      Ако не се лъжа Франк Зейн е бил вегетарианец , а е ставал мистър олимпия .

Антонка , знам ,че ще се справиш .Натискай до долу и това е . Успех !
      Спечели си и следващото пиене на бира да е от мен. :f_drink:
    • antonka
      antonka
      Бронз
      Благодаря и останалите включи ли се.
    • antonka
      antonka
      Бронз
      Ето и поставените цели за тази седмица.

Да си подобря английския:
      седмична цел: [ ]Пиши колкото се може повече на английски.
      [ ] Изгледай някой от клиповете на Crown academy

Да разбера правилния начин да играя HU Hypers и да приемам вариацията по-леко
      седмична цел : [ ] Изгледай някой от епизодите от новия пакет на Pbogz от HUSNG.com
      [ ] Спечели 5 турнира подред играейки на една маса
      [ ] Спечели 10 турнира подред играейки на една маса

Да кача малко допълнителна мускулна маса и килограми /сегашно състояние 180см, 80кг./
      Седмична цел: [ ] Три пъти упражнения с тежести + минимум 1 ден корем и хранене от 3000+ калоррии на ден в порядъка 80/10/10.

В началото на другата седмица ще видя отбележа резултата, въпреки че вече някой съм ги отметнал :f_biggrin:

Ето и една графика за цвят. Не съм сигурен защо е раздела статистиката на две. Може би след полунощ игрите се отчитат за друг ден.