ВНИМАНИЕ ВИРУС!!!!!!!!!!!!!!

• Mitko1964
      Mitko1964
      Бронз
      Kategorie: Nicht behobene Sicherheitsrisiken
      Datum/Uhrzeit,Risiko,Aktivität,Status,Empfohlene Aktion,Pfad - Dateiname
      24.04.2015 00:24:17,Hoch,internaltitanpsetup.exe (SONAR.SuspBeh!gen573) erkannt von SONAR,Neustart erforderlich,Starten Sie den Computer neu.,c:\users\lingorov\appdata\local\temp\nsxc37f.tmp\internaltitanpsetup.exe
  • 2 отговора
    • Mitko1964
      Mitko1964
      Бронз
      Админите не правете всичко в името на печалбата
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей Mitko1964,

Не съм сигурен какво искаш да кажеш с това. Ще дадеш ли повече подробности?

Тъй като за сега само мога да гадая, ще предположа че си инсталирал софтуера на Titan Poker и някаква антивирусна програма те е информирала че един от файловете е опасен.

1) Това е софтуер на известна партньорска зала, който се ползва от хиляди играчи. Ако си го изтеглил от указанията ни или от официалната страница на залата - то имаш сигурна версия на софтуера, но винаги може неговият файл да е заразен от вируси, малуер и т.н.
      2) Антивирусните софтуери следят за определена активност от файлове, програми и т.н. Ако нямат в базата си данни (което трябва да е добавено от разработчиците) добавена информация че действията на точно този файл и софтуер са свързани с неговата работа и са сигурни - то ще ти сигнализират за това. Т.е. не всички антивирусни софтуери имат достатъчно точна база данни, че антивирусния им софтуер да има информация че софтуерът на Titan Poker е сигурен.

Само за пример - когато покер софтуер предлага скоростен покер формат например, като SPEED poker да кажем - той трябва да получи повече правомощия за работа с операционната система, от обичайните за работата му, за да ти предложи възможност да получаваш HUD в реално време. Част от работата на антивирусния софтуер обаче е да следи точно за такива действия - даден софтуер да поиска повече правомощия или ако ги има да почне да "рови тук и там", да "праща и приема криптирана информация" - изобщо да върши неща, които са си съвсем нормални за работата му. :D

Т.е. не виждам нищо необичайно - това не е рядкост и се е случвало със софтуерите на всички покер зали на различен етап, докато разработчиците на антивирусния софтуер не добавят информацията че тяхното поведение е сигурно.

Разбира се - това са само предположения за какво си получил това съобщение. Ако не предоставиш повече информация - какво си инсталирал, коя е антивирусната ти програма, при какви условия си получил съобщението и т.н. - само мога да гадая и мнението ми не е особено полезно, но си мисля че второто ти мнение не е особено коректно спрямо ситуацията, ако е предположената от мен - т.е. че дадена антивирусна програма просто не е запозната със съществуването на даден софтуер.. ;)

Поздрави,
      Александър