Spin and goes + Hu hypers през май - 10к+ ev

• kobmish
      kobmish
      Бронз
      Здравейте момчета и момичета,

Някои от вас ме знаят - за тези които не - аз съм hu hyper рег на 60-ците в старс, едно абсолютно умряло ниво текущо. Част съм от голяма стейкинг програма, в която освен че играя и обучавам нови играчи. През май месец ще се опитам да наблегна повече на часовете игра като смесвам spin-ове на 30+ и ху на 30 и 60. Основно формата ще се върти според това как излизат картите (знаете за душата им) и какво ми се играе + трафика.
      Няма да фиксирам конкретен обем за цел, но ще се целя в 10к ev общо на края на месеца. EV на спиновете ще се брои все едно всяка игра е стандартен (3х - рейк) за победителя, разбира се.

Ще гледам и чат пат да поствам някоя ръка за цвят с начина ми на мислене или просто забавно отиграване от опонента ми. Чувство за хумор в темата е добро дошло. Голямо его от типа "ама ти знаеш ли кой съм аз и какви успехи като междугалактически властелин имам" - не толкова. Ще гледам да ъпдейтвам дневно и да се надяваме, че няма да оставя темата да умре, дори провала в целта да е очевиден от рано. Бъдете снизходителни към нисък обем, имам и други ангажименти извън масите, а и извън покера. Успех по масите през май!

ПС Ако имате каквито и да е въпроси към мен, включително разбира се добронамерено тролване - давайте.
  • 25 отговора
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      first !
      Няма нужда да казвам, че ще се следи. И да ъпваш по-често.
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      Само мога да ти пожелая успех и да ти напомня, че ако не върви първите 5-6 турнира спирай за деня за да минимизираш загубите. Ако имаш тази дисциплина не виждам причина да не успееш!

Нека душата на картите бъде с теб.
    • antonka
      antonka
      Бронз
      Успех!
      След като си имаш вече блог ще усетиш на свой гръб какво е да ти тролят из него. :f_thumbsup:
    • Vengeance166
      Vengeance166
      Бронз
      Супер, ще следя с голям интерес!

Иначе, предвид дългите уейтлистове през по-голямата част на денонощието в СпинУиз-а на 30$, ще ситваш ли част от реговете? Ако ще смесваш и ХУ сигурно няма да имаш проблем с обема, но ако ситваш как ще филтрираш играчите, все пак са доста и не може да знаеш примерно как играе един добър мтт рег на спинове и тн. Ху играчите са ясни, с повечето от тях няма особен смисъл да се сяда, ама останалите пак са немалко и не можеш да ги знаеш наизуст.

Но щом вярваш в душата на картите, аз не се съмнявам и за миг в твоя успех! Може би за да максимизираш печалбите е добре поне на по-големите множители да викаш картите, като на множители над 10х вече е необходимо като карпатска мечка да изревеш, за да дойдат! А за минимизирането на загубите аубибек е написал вече. Успех!
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      trolstrategy.com:coolface:
    • NataliaBerk
      NataliaBerk
      Бронз
      Успех!!!
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      По колко бройки на ден горе-долу правиш?
    • pArCh0n
      pArCh0n
      Платина
      Айде успех и от мен и нека не само душата на картите, ами и сърцето и черния дроб на картите също да са с теб. :f_biggrin:
    • frnk93
      frnk93
      Бронз
      Успех,България е с теб !!!
    • kobmish
      kobmish
      Бронз
      Първоначално публикувано от tnotmotnotgwcrf
      Само мога да ти пожелая успех и да ти напомня, че ако не върви първите 5-6 турнира спирай за деня за да минимизираш загубите. Ако имаш тази дисциплина не виждам причина да не успееш!

Нека душата на картите бъде с теб.
      Нямаш си на идея колко си прав със спирането, ма това ще го видиш след малко. :f_biggrin:

Първоначално публикувано от Vengeance166
      Супер, ще следя с голям интерес!

Иначе, предвид дългите уейтлистове през по-голямата част на денонощието в СпинУиз-а на 30$, ще ситваш ли част от реговете? Ако ще смесваш и ХУ сигурно няма да имаш проблем с обема, но ако ситваш как ще филтрираш играчите, все пак са доста и не може да знаеш примерно как играе един добър мтт рег на спинове и тн. Ху играчите са ясни, с повечето от тях няма особен смисъл да се сяда, ама останалите пак са немалко и не можеш да ги знаеш наизуст.

Но щом вярваш в душата на картите, аз не се съмнявам и за миг в твоя успех! Може би за да максимизираш печалбите е добре поне на по-големите множители да викаш картите, като на множители над 10х вече е необходимо като карпатска мечка да изревеш, за да дойдат! А за минимизирането на загубите аубибек е написал вече. Успех!
      Аз имам няколко различни списъка с възможни сит листове, плюс имам и списък на всички ху регове на 30+. Да ти кажа огромна част от мтт/6 макс реговете играят ужасяващо особено ху. Виждал съм невероятни неща от известни СНЕ 6 макс регове, да се чудиш да се смееш ли, да плачеш ли. Не съм броил приличните, но има и такива които не са в нито един списък, разбира се. Иначе като цяло имам сравнително къс лист на тези които са силно впечатлили с покер интелект и това е постоянния сит лист, другия е според трафика. Иначе не смесвам ху и спинове едновременно огромна част от времето.

Първоначално публикувано от faktor1
      По колко бройки на ден горе-долу правиш?
      Това зависи от много неща, обикновено гоня качество, не количество. Особено с текущия ху трафик.

Мерси на всички останали включили се.

И така ден първи от месеца. Почнах много, много късно, само 30 спинове и.... приключих много бързо. Аз имам изключително висок праг на тилтване и на практика много фактори трябва да се съберат на едно място, за да усетя че се влияя, но днес към края на сесията реших да не се измъчвам повече и спрях. Ако следвах логиката на аубибек, трябваше да спра след 5-тата, 10-тата, 15-тата и т.н. игра, ама нали съм си глуповат цъках там бутони. След като видях 2 6х, 5-6 4х и останалото беше 2х, накрая последната се оказа 10х която загубих от дишащ през устата бразилец и реших че 30 bi надолу за днес стигат.
      EV-то е ужасно, но за супер малък семпъл такива неща, че и доста по-лоши са напълно нормални.

И така прогрес -4$ ev до тук.

Няколко ръце:

PokerStars - $28.50+$1.50|10/20 NL (3 max) - Holdem - 2 players
      Hand converted by PokerTracker 4

Hero (SB): 44 BB
      BB: 31 BB (VPIP: 60.00, PFR: 15.38, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 18)

Hero posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has 6:club: T:heart:

Hero calls 0.5 BB, BB checks

Flop: (2 BB, 2 players) 4:heart: 9:diamond: T:diamond:
      BB bets 30 BB and is all-in, Hero calls 30 BB

Turn: (62 BB, 2 players) 2:heart:

River: (62 BB, 2 players) K:club:

BB shows 6:heart: 9:club: (One Pair, Nines)
      (Pre 28%, Flop 9%, Turn 5%)
      Hero shows 6:club: T:heart: (One Pair, Tens)
      (Pre 72%, Flop 91%, Turn 95%)
      Hero wins 62 BB

31бб в лимпнат пот бях много близо до фолдване, особено като знам колко по силен е донк рейнджа тук, сравнен с ху. В голям мултиплайър ще фолднете ли? Това беше 2х което наклони везните.
      ----------------------------------

PokerStars - $28.50+$1.50|15/30 NL (3 max) - Holdem - 3 players

BB: 29.67 BB (VPIP: 30.00, PFR: 22.22, 3Bet Preflop: -, Hands: 10)
      BTN: 12.67 BB (VPIP: 72.73, PFR: 70.00, 3Bet Preflop: 100.00, Hands: 12)
      Hero (SB): 7.67 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has 9:diamond: 9:club:

BTN raises to 12.67 BB and is all-in, Hero calls 7.17 BB and is all-in, BB calls 11.67 BB

Flop: (33 BB, 3 players) 8:spade: 3:spade: 5:club:

Turn: (33 BB, 3 players) J:spade:

River: (33 BB, 3 players) 5:diamond:

BB shows Q:spade: 6:spade: (Flush, Queen High)

Main Pot [23 BB]: (Pre 37%, Flop 47%, Turn 100%)
      Side Pot#1 [10 BB]: (Pre 32%, Flop 45%, Turn 100%)

BTN shows 9:spade: 9:heart: (Two Pair, Nines and Fives)

Main Pot [23 BB]: (Pre 31%, Flop 26%, Turn 0%)
      Side Pot#1 [10 BB]: (Pre 68%, Flop 55%, Turn 0%)

Hero shows 9:diamond: 9:club: (Two Pair, Nines and Fives)

Main Pot [23 BB]: (Pre 32%, Flop 26%, Turn 0%)

BB wins 33 BB

Принципно нищо особено. Забавното е equity-то на пича с Q6 - той реално е фаворит в ръка с 37%, което ме изненада. Признавам си понякога 3-way equity-то го бъркам.
      ---------------------------------------

PokerStars - $28.50+$1.50|20/40 NL (3 max) - Holdem - 2 players

BB: 20.68 BB (VPIP: 60.61, PFR: 35.48, 3Bet Preflop: 20.00, Hands: 33)
      Hero (SB): 16.83 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has T:heart: T:spade:

Hero raises to 2 BB, BB raises to 4 BB, Hero calls 2 BB

Flop: (8 BB, 2 players) A:diamond: 2:heart: 5:diamond:
      BB bets 3 BB, Hero calls 3 BB

Turn: (14 BB, 2 players) J:club:
      BB checks, Hero checks

River: (14 BB, 2 players) 6:diamond:
      BB bets 2 BB, Hero calls 2 BB

BB shows K:club: K:spade: (One Pair, Kings)
      (Pre 81%, Flop 91%, Turn 95%)
      Hero mucks T:heart: T:spade: (One Pair, Tens)
      (Pre 19%, Flop 9%, Turn 5%)
      BB wins 18 BB

Тука се изявявам като полуидиот, ако някой ме пита защо не фолднах флопа...
      ---------------------------------

PokerStars - $28.50+$1.50|15/30 NL (3 max) - Holdem - 3 players

SB: 7.67 BB (VPIP: 37.50, PFR: 12.50, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 8)
      BB: 25.83 BB (VPIP: 100.00, PFR: 16.67, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 8)
      Hero (BTN): 16.5 BB

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has 8:spade: K:club:

Hero calls 1 BB, SB calls 0.5 BB, BB raises to 25.83 BB and is all-in, fold, SB calls 6.67 BB and is all-in

Flop: (16.33 BB, 2 players) 2:diamond: 2:club: K:heart:

Turn: (16.33 BB, 2 players) T:heart:

River: (16.33 BB, 2 players) 9:club:

SB shows 5:club: 7:heart: (One Pair, Twos)
      (Pre 17%, Flop 1%, Turn 0%)
      BB shows T:diamond: T:club: (Full House, Tens full of Twos)
      (Pre 83%, Flop 99%, Turn 100%)
      BB wins 16.33 BB

Тази е от 10х-а, така се трапва с 75о в 10х. Ходи после ми обяснявай че били по зашити във високите мулти-та.
      -----------------------------------------------------------

PokerStars - $28.50+$1.50|10/20 NL (3 max) - Holdem - 3 players

BTN: 26.5 BB (VPIP: 50.00, PFR: 50.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 3)
      SB: 25 BB (VPIP: 33.33, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 4)
      Hero (BB): 23.5 BB

SB posts SB 0.5 BB, Hero posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has 9:club: J:club:

fold, SB raises to 2 BB, Hero calls 1 BB

Flop: (4 BB, 2 players) 8:diamond: 2:spade: 8:heart:
      SB checks, Hero checks

Turn: (4 BB, 2 players) J:diamond:
      SB bets 2 BB, Hero calls 2 BB

River: (8 BB, 2 players) 3:club:
      SB bets 5.3 BB, fold

SB wins 8 BB

Тази е малко по интересна. Единствения ми read е играещ на 6 маси, вероятно рег (разбира се слаб, но все пак предполагам мислещ). На ривъра линията ми се виждаше толкова подозрителна, че след като изхабих времето за мислене, фолднах. Някой с мнение по въпроса? Срещу горда хром звезда на таблета вероятно щях да колна.

И така, утре ще цъкам ху, че имам за избиване, а има и EV да се прави, рано е да се отказвам. Мерси на 3-те човека, които четат. Успех по масите!
    • kobmish
      kobmish
      Бронз
      Между другото ако има фенове на комикси, препоръчвам това:

http://www.imdb.com/title/tt3322312/?ref_=nv_sr_1

Аз самия не съм голям фен на подобни, но нетфликс наистина са направили много качествено сериалче, последните дни разпускам с него преди сън.
    • chokata
      chokata
      Бронз
      Да легнеш спокойно не си само ти така :facepalm: ама докато нямаме стоп лоос ще е така, повтарям, потретвам, та ми стана навик :facepalm:

п.п. това след теглене :f_biggrin: :D :D
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Четем повече от 3ма бъди сигурен :)
      По колко маси играеш?

Иначе лично моето мнение е, че един стоп лоос в нормални граници никога не вреди и аз си слагам някакъв, защото не ми е кеф да ме пребиват а някои дни като тръгне накриво каквото и да правиш има само 1 решение - да затвориш лаптопа. Разбира се ако можеш бързо да си откриваш "точката на кипене" няма смисъл да слагаш конкретни БИни като бройка.

Успех!
    • antonka
      antonka
      Бронз
      Първоначално публикувано от kobmish
      Между другото ако има фенове на комикси, препоръчвам това:

http://www.imdb.com/title/tt3322312/?ref_=nv_sr_1

Аз самия не съм голям фен на подобни, но нетфликс наистина са направили много качествено сериалче, последните дни разпускам с него преди сън.
      Никой няма да направи комикс за теб ако продължаваш да губиш, местре. :truestory: Дано се стегнеш.
    • NataliaBerk
      NataliaBerk
      Бронз
      Нареждаш ли се на опашките за спиновете ?
    • Drakona32
      Drakona32
      Сребро
      kobmish-не съм ХУ играч,затова искам да попитам с 16ББ срещу такъв опонент,рейз/кол с 1010 и фолд на цбет на Ахх е стандартно?Аз виждам 20% 3бет за 33 ръце,тоест ако това му е 2ри или 3ти 3бет,не е ли ок да пушнем?
      Чока-ти си мазохист :f_frown: .
      tacinho-явно 30БИ стоп лоос не е достатъчно :f_rolleyes: .
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Здравей ! Явно вчера на никой не му е било ден . На мен ми пусна 1х25 и доста 6х , но за жалост само 2х съумявах да взема.
      Относно ръцете ТТ бих я стакнал префлоп на тази дълбочина и тези статс които имаме за лошия . 33 ръце имаме само ХУ вс него или сумарно ?
      J9 бих я колнал .Ривъра мисват всякакви дроулове и евентуално тук би имал по-силно J .

Успех с блога и дано изпълниш целите си :s_thumbsup:
    • kobmish
      kobmish
      Бронз
      Мда, chokata, още по-брутален ден.

По темата за стоп лоса - има наистина две причини, заради които можеш да спреш, всичко останало е абсолютно несериозно. Първата е ако нивото на играта ти почне да пада, повлияно от резултатите или времето което си играл. Когато си играл години наред нивото на играта би трябвало да остава същото доста дълго време без значение от резултатите. Втората е ако на края на деня покера води до депресия/фрустрация или каквото и да е подобно и влошава отношенията с околните. Аз винаги съм поставял happiness ev над game ev. Макар че с времето и за това престава да ти пука толкова. Колкото си по уверен в своите възможности, толкова по-лесно приемаш нещата. Дори има малък нюанс (особено в началото имаше) между спинове и ху. Когато си нов за даден формат, съмненията а от там и възможностите за тилт са доста повече.

За броя маси - средно 3, защото ми е най-комфортно. Броя маси винаги е tradeoff между roi и hourly, само че по ниското roi води до доста повече вариация. Иначе за спиновете може и повече, но аз имам доста места в които все още експериментирам, включително префлоп.

Антонка - ;(

Наталиа - ползвам спинуиз, написах по горе за това че имам няколко списъка за сядане в зависимост от опашките. Снощи бяха супер къси.

TT - абсолютно стандартно за мен е около 16бб и надолу да flat-на такъв наи 3бет. Не бих обръщал внимание на статовете от пт, защото са от всички ръце с него. Nai 3бет с такъв сайзинг на тази дълбочина и надолу е изключително силен рейндж. Readless същност рейнджа е такъв, че с TT е по добре фолд отколкото 4бет. QQ+, ТТ-JJ малко по рядко и доста по рядко големи Ах. Има и рендъм неща разбира се, но това са специфични играчи, които така или иначе не спадат в графата readless. За невярващите - population tendency за наи 3бет на тази дълбочина е нещо като 4-5%. И между другото ако тук нашивате средни pp - като 77-88 да речем, правите доста сериозна грешка.

J9 - на ривъра мисват turn draws, аз си представям че чека на флопа от слаб регюлар е 99% traps + showdown, с оглед на това просто не мога да си представя какво бия на ривъра, което играе така.

Време е за ден 2....
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Откъде да добавя тази статистика в trackera ми EV Profit SPIN ? Препоръчай HUD и какви цифрички да гледаме? Видеа? Благодаря
    • 1
    • 2