Мога и по-добре

• lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      Здравейте , реших да направя блог със следните цели :
      *Да победя НЛ25 до 2016 г
      *Да надборя емоционалността си поне в покера
      *Да не повтарям грешките си
      *Да се поуча от опита на другите

Какво ще играя: НЛ2 4 зуум маси / НЛ5 2 зуум маси / НЛ5 4-6 ринг маси
      Дигам нивото ,когато се чувствам готов ,свалям когато падна до 20 buy-ina за долното
      Ако блога ми помогне дори с 1 процент ,да се подобря в каквато и да е било насока , то той си е струвал!
      Ще ъпдейтвам веднъж на 2 дни , като ще пиша колко съм спечелил / загубил
      Време е да запретвам ръкави , всичко е в мои ръце
  • 34 отговора
    • MonsterHand777
      MonsterHand777
      Бронз
      Концентрирай се в последното ти изречение от поста " Време е да запретвам ръкави , всичко е в мои ръце " там е разковничето :) . Успех с блога :s_thumbsup:
    • lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      Благодаря за пожеланието @MonsterHand777 ,съгласен съм и с разковничето.Ето и ъпдейт :
      Ден1: Няколко неприятни ръце , недостатъчна концентрация и ЛАГ с няколко поредни силни ръце доведоха до - 29 $
      ИЗВОД : ПО ДОБРЕ 1500 РЪЦЕ СЪС 100 % КОНЦЕНТРАЦИЯ ОТКОЛКОТО 6000 С НЕПЪЛНА КОНЦЕНТРАЦИЯ /капса е насочен към мен ,яд ме е на себе си/
      Ден2:Започнах лошо , донякъде заради предния ден , след първите 1000 ръце започнах да достигам оптимална игра , а и картата не ме удряше , като късната сесия дори ми помогна / пейбек за вчера :f_thumbsup: / => +13$
      ИЗВОД:Въпреки губещия първи ъпдейт,мисля че до края на месеца ще стигна НЛ10 , поради простата причина ,че виждам грешките си .По мое мнение всеки сам трябва да е най-големия си критик !
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей, lunatichay

Честит блог и успех с целите.

6 зоом маси и 4-6 нормални ми се струват множко и трудно би могъл да играеш на 100% според мен. Все пак това си е индивидуално и ти си знаеш най-добре...

Поздрави,
      Иван
    • lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      Здравей, @Vankata112
      Не ги играя едновременно , избирам си едно от трите според настроението и функционалността ми .
      Лек ъп...
      Ден3: В края на първата сесия пак си изпатих от ЛАГ , като мисля ,че просто си ме надигра човека , втората сесия нещата вървяха по-добре и затворих деня с +7$
      ИЗВОД: Имам голямо его , и когато се сбия с ЛАГ ,аз съм Мани Пакяо, той е Флойд Мейуедър.
    • MonsterHand777
      MonsterHand777
      Бронз
      Това е бизнес, място за его няма !
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, lunatichay

успех с блога и постигането на целите - запрятането на ръкави е само малка част от усилията - по-важно е след запрятането да имаш план как да го постигнеш :)

успех

Елена
    • lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      Най-голямата ми победа ще е да победя егото си и като цяло емоциите ,засега губя и двете битки , та и третата :f_smile:
      Ден 4: -13 $ Като цяло незадоволителна игра и няколко гадни засечки.
      ИЗВОД: Горе главата ,когато губиш играта ...
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Здравей lunatichay,

интересен блог,който определено ще следя.Емоциите са един от основните врагове в покера-пребори ги!!!

Поздрави,
      Георги
    • brofkin1900
      brofkin1900
      Бронз
      може ли да ми кажете защо избирате зуум варианта пред нормалния, не е ли по-хубаво да не те върти от маса на маса и да можеш да си хванеш рибите и да си ги издоиш на база това което си видял в играта им
    • lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      Мисля ,че @YeeJr и @brofkin1900 имат право.За начало би било добър план да наблягам на регуларните маси , а когато там няма "заподозрени" да играя НЛ2 Зуум 4 маси .Там играта е лека , а и имам бележки за играчите от периода ми в който играх 10 дни и кешаутвах и така отново и отново /лош период ,изсмуках 400-500 долара , но тъпчех на 1 място/. НЛ5 зуум го зачертавам,равносметката за деня е -14$ .
      Обзора ми за 5те дни е ,че не играх добре , но ми се случиха доста неприятни ръце/биха ми два пъти по висок сет със куад[1 аут АИ на флопа сме] и т.н. /.Въпреки това място за оправдания няма, ще поиграя още няколко дни НЛ5, ще анализирам нещата и ще взема решение дали да си възстановя банката изцяло на НЛ2.
      Благодаря на хората които следят блога ми , рано или късно ще сритам НЛ5 :f_drink:
    • lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      Ден 6 : -7
      Аз на НЛ5

• lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      Ден :fuckyeah: 7 : След дълга сесия от ранна утрин до сега / забравих да обядвам / записах резултат който ми дава шанса за едно по-добро начало на НЛ5 / +48 $.Сега още повече ме е яд за нервите които похабих , но какво да се прави. Днес Куаднах 3 пъти , флопнах 2,3 пъти флъш ,съкаутнаха ме 3-4 пъти ,а аз не съкаутнах никой/ смятай колко пъти ми изплатиха сетовете :f_thumbsup: / ,ама си беше готино ^^ .
      Извод за деня: Играх си както обикновено , и със сигурност допуснах много грешки , най-малкото в бетсайзинга, би било умно и да се въоръжа с ХУД за да увелича логическата издържаност на бетовете ми , особено предвид факта ,че имам и свободен триал на ПТ.
      Довечера сигурно ще поиграя още , но не се стърпях да ъпдейтна ,изкарах късмет / вчера си мислех ,че и ако днес ми е губещ ден слизам на нл2 с двоен обем/ , но явно е вярна приказката от рекламата с Бекъм Търпение > Сила.
    • lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      Ден 8 : И днес ми раздаваше печелившо = > +17 $
      Аз последните 2 дни

Междувременно дайте да заформим лека дискусийка на тема как да подобрим играта си с ХМ2/ПТ4.Като хрумване ми идва да разучим реговете , да видим от кой и как губим най-много блиндове и до там . Някак си не ми е достатъчно ,за да пусна триал :f_cry: , щото на базата на триала ще реша дали да купувам. Вероятно най-важен е худа , мислех да копирам този на N0pr3s3n7 , вие лично какви данни бихте сложили , ако играехте НЛ5 ?
    • lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      Здравейте , току що завърших ден 9 . Общо взето през целия ден бях назад , но с извънредна игра завърших деня на 0
      Дано някой прекрати монолога ми , че в момента блога няма особен смисъл :pcuser:
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Здравей,
      За ХУД-а можеш да използваш следните статистики. VPIP/, PFR/, Cbet,/ fold to cbet,/ 3 bet, /fold to 3 bet ,/ donk bet/fold to steal/ hands since last PFR/ последната май не е много популярна, но аз я използвам като доста пъти добре ме е ориентирала, защото при голяма извадка от ръце не мога да видя как играе в момента даден играч и ако решил да играе супер "нити" тази цифра ще ми го покаже. Има случай стига до 20 и повече ръце без да има ПФР и като го направи определено му давам повече кредит на дадения играч.
    • h1TthAT
      h1TthAT
      Бронз
      Моят хъд е разделен на 4 част: Префлоп, флоп, търн, ривър. Като пре са vpip/pfr/3b/fold to 3b/4b/fold to 4b IP/fold to 4b OOP/. Flop: cb/fold to cb/ търн: същото като флопа, риварът същото като флопа. Същото и в 3б флопове + доста попъпи, които съм си правил сам.
      Др искам да кажа, да имаш хъд и да се научиш да го ползваш е презскачане на една стъпка. За да разчиташ на статистиките на хъд-а, тогава играеш експлойтативно. За да се научиш да играеш ескплойтативно трябва 1во да се научиш коя е оптималната игра или т.нар. GTO. Като научиш ГТО ще можеш да правиш по-ясна разлика за това кога играеш експлойтативно и кога играеш оптимално. Др е че за да можеш да играеш оптимално постфлоп, трябва префлоп играта ти да е много добра и по-точно да знаеш кои ръце в кои ситуации да играеш. Всеки начинаещ играч директно почва да играе разни ръце, без да си дава сметка кои ръце са подходящи за игра и кои не. Когато подбират неподходящи ръце за игра префлоп, след това посфлоп се поставят в странни спотове и не могат да разберат защо се случва така.
      Та съветът ми е, научи префлоп играта, за да можеш след това да научиш посфлоп играта. Когато префлоп играта ти е солидна, ще забележиш как посфлоп по-рядко попадаш в странни спотове и решенията посфлоп са по-лесни. И едва когато научиш основните принципи на играта, тогава почни да учиш как да използваш хъд.
      Напиши в гугъл: "Rhaegar 10нл 6макс основни принципи" и "Rhaegar 100нл 6макс основни принципи" ще ти излезнат двете клипчета на Бийста в един др покер сайт, там има и статии към тях. Започни от там и постепенно развивай принципите 1по1.
      Успех!
    • Zigzag77
      Zigzag77
      Платина
      Hi,
      Поствай по някоя друга ръка от време на време. На мен лично, би ми било интересно да постнеш ръка, която смяташ, че си изиграл зле заради егото и аз имах сходни проблеми в не много далечното минало :D
    • lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      Благодаря , за отделеното време и на трима ви, ще се възползвам от съветите ви и ще разгледам въпросните статии утре на бистра глава , колкото до постването на ръце, ще започна когато подкарам ПТ4 . Ден 10 върви нормално / +6$ / ,но довечера ще поиграя още. Също така смятам да спра да си гледам краткосрочните резултати , защото влияе както на обема ми , така и на играта ми. Блога ще стане малко скучен ,защото няма да има дневен ъпдейт ,но смятам ,че в крайна сметка ще е за добро . Ще пооправя малко и дневната си рутина с цел по-добра ефективност и концентрация . Успех по масите и отново благодаря за ползотворните коментари !
    • lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      Няколко дена по късно , моментите в които влизам като фаворит АИ картите са ми бронирани, проблема е в това ,че обема ми е нищожен . Влезнах в серийка поредни дни без загуба,но не съм доволен от себе си ,защото усилията които полагам са двойно по-малко. Ако дните до края на месеца са огледални на изминалите ще пробвам НЛ10 . Следващия ъпдейт ще се позабави , защото искам да направя повечко ръце ,за да мога да видя реално как стоя на НЛ5.
    • 1
    • 2